Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2009., 11:18   #41
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
inteligencija i načitanost nisu isto što dubina i mudrost.Dapače često baš zbog toga što se neko ufura u svoju inteligenciju i načitanost ostaje plitak i površan
...proizlaze iz iskustva.A onda više nije bitno koliko je žena lijepa ili inteligentna,bitno je da je voljna učiti iz pogrešaka.
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 11:38   #42
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
hahaha izgleda onda da ću se vratit tvrdnji da to još nisam čuo.

AKo mene pitaš,koliko sam primjetio ljepota može usrećit na kratke staze ali na duže može samo pravit probleme.Da me krivo ne shvatiš muški sam i uvik volim vidit lipu curu ali koliko sam primjetio rijetko koja da nije plitka jer se previše oslanjaju na svoj izgled i tako se s vremenom formiraju kao osobe.Ne kažem glupe,dapače ima ih jako inteligentnih ali plitkih.

Ono što sam ja primjetio je da inteligencija može dosta unesrećit.Zvuči malo paradoksalno ali to je moje osobno iskustvo.Kad sam malo inteligenciju stavio u drugi plan a više proradio na,nazovimo to životnoj modrosti i na tome da sazrijem kao osoba meni se život promijenio.Vidio sam di sam griješio u svojim životnim stavovima i težnjama pa sam to ispravio i život mi se znatno nabolje promijenio

sa ovim boldanim se slazem, al opet puno ih je lijepih koje nisu plitke. mislim da to ipak nema veze s tim nego kakva si inace osoba, da si plitak a da npr. nisi lijep, našo bi nešto drugo da po pitanju toga budeš umišljen.
koliko je samo super bogatih curica koje su daleko od lijepog pa su svejedno umišljene i plitke.

i ovo ostalo se manje više slazem
 
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 11:40   #43
Quote:
znashtikosam kaže: Pogledaj post
I ako bog da,netko bude htio snimiti film ˝Papak i oštrokondža˝,dobijemo autorska prava i-voila-lova do krova.
da, da, ziher ce neko ic snimat film o hrvatskoj svakodnevici, lakše zavirit kroz ključanicu susjedima i dobiš film samo taki
 
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 15:22   #44
Quote:
veniti kaže: Pogledaj post
sa ovim boldanim se slazem, al opet puno ih je lijepih koje nisu plitke. mislim da to ipak nema veze s tim nego kakva si inace osoba, da si plitak a da npr. nisi lijep, našo bi nešto drugo da po pitanju toga budeš umišljen.
koliko je samo super bogatih curica koje su daleko od lijepog pa su svejedno umišljene i plitke.

i ovo ostalo se manje više slazem
naravno da ih ima,ali ne previše.Barem ih ja nisam sreo puno takvih.Doduše nerealno je očekivat od neke mlade cure koju puca mladost da će nešto previše težit mudrosti i dubinu i smatram da je normalno da mladi ljudi žive svoju mladost takva kakva jest,da je jednostavn prožive.Jer nije dobro ni prerano odrasti a ne proći neke stvari koje svako od nas prođe dok je mlad.

Ali ono što sam ja primjetio jest to da kad neko ima jake adute tipa izgleda,novaca,visokog IQ,..i komu sve nekako ide od ruke takvi teško da će sad tražiti nešto dalje od toga.Mora postojat neka muka koja čovjeka natjera da zagrebe ispod površine života i ide tražit dublje.Jer iskreno gledajući svako kome je dobro on teži da ostane u tome i to je nekako normalno ljudski.Ali onda kako život ide dalje takvi ne sazriju i ne shvate da život nije ni mladost ni izgled ni pare ni sve slično tome jer se sve to može preko noći promijeniti.Pogotovo se to zna muškima dogodit.I onda nezrelo uđu u brak koji onda često propada jer nisu shvatili da zaljubljenost nije isto što i ljubav.

Eto da me krivo ne shvatiš,nisam mislio ni da nema takvih cura ili muškaraca nego da jednostavno takvi ostanu vezani za taj svoj izgled jer im zbog toga svo otvaraju vrata,prihvaćaju ih,svugdje su poželjni i eventualno znaju to i na druge načine iskoristiti a zapravo se ne izgrađuju kao osobe i ne sazrijevaju sukladno sa svojim godinama.A na taj način teško da mogu ići u korak s obavezama i onim što je bitno za te godine.Neki to nazivaju SQ - spiritual inteligence iliti životna mudrost.Nisam psiholog pa ti ne bi znao to stručno objasnit ali tako sam čuo da se zove a sam iz prve ruke proživio.A iz toga sam shvatio da su ljepota,pamet,bogatstvo,..dobre stvari ali da ne mogu na tome temeljit ni svoj život a niti životnu sreću.Dapače,čini mi se da sam bio nasretniji i najslobodniji kad sam imao dovoljno novaca a ne previše
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 18:39   #45
Quote:
veniti kaže: Pogledaj post
onda nisi ruzna. ruzne zene imaju problema sa pronalaskom tipova, ostale nisu ruzne.
ti si presamokritična kao većina zenski.
ja sam onda ruzna i izvana i u dusi
__________________
just because you're paranoid don't mean they're not after you
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 19:15   #46
Quote:
tjeskobna pastrva kaže: Pogledaj post
ja sam onda ruzna i izvana i u dusi
naravno da jesi
 
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 00:50   #47
Quote:
veniti kaže: Pogledaj post
naravno da jesi
Off-topic,anyone?
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 10:03   #48
Quote:
hanas kaže: Pogledaj post
Kako biti sretan, kako se neopterećivati glupostima, kako biti zadovoljan, kako se riješiti straha...kako živjeti kao da ti je svaki dan posljednji i kako uživati u malim stvarima? Recite mi molim vas jer ja stvarno ne znam biti sretna ni kada uistinu trebam biti sretna. Ubit će me ovo mučenje, strah i nezadovoljstvo.
Pročitaj knijigu Autogeni trening od Vladimira Grudena pa nakon nje Veliki igrač... Vjeruj mi bit će ti puno toga jasnije ! Govorimo o knjizi, jer neki ne vole dotičnog psihoterapeuta, ali vjeruj mi knjige su mu fenomenalne ! I još jedan dobra
Dr. Joseph Murphy ja mislim Moć Naše podsvjesti odlična knjiga također !

Za svakoga je nešto drugo sreća ! Ali bit sreće je u stvari uspjeh, a pogotovo onoga što voliš
Lion02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 00:56   #49
kako postati sretan?dobro pitanje!
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 02:00   #50
Quote:
hanas kaže: Pogledaj post
Kako biti sretan, kako se neopterećivati glupostima, kako biti zadovoljan, kako se riješiti straha...kako živjeti kao da ti je svaki dan posljednji i kako uživati u malim stvarima? Recite mi molim vas jer ja stvarno ne znam biti sretna ni kada uistinu trebam biti sretna. Ubit će me ovo mučenje, strah i nezadovoljstvo.
IMaš gajbu piva na balkonu ? -NEMAŠ. E jebiga onda ne mogu ti pomoći
memona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 21:56   #51
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
nisam shvatila
jel poanta da debeli idu odmah operirati nos
Poanta je bila da se jedno nezadovoljstvo mijenja drugima, a ono što je glavno ostaje nepromijenjeno. Nepromijenjen ostaje osjećaj nezadovoljstva.
PashkoPata'q is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 22:07   #52
Quote:
hanas kaže: Pogledaj post
Kako biti sretan,
Sreća je osjećaj.
Predmeti, ljudi, događaji (ukratko stvari) uz koje osjećaš sreću donose sretni osjećaj jer za njih vežeš pojmove koje u tebi izazivaju osjećaj sreće.
Kad sljedeći puta dođeš u stanje sreće promotri u sebi koje pojmove koji izazivaju sreću vežeš za uz trenutnu situaciju.
Ako želiš i sreću uz ostale stvari samo veži pojmove koji izazivaju sreću uz tu situaciju. Promijeni dosadašnji način shvaćanja neke stvari i zamijeni pojmove koji stoje iza te stvari.

S vremenom ćeš manje povezivati pojmove uz stvari i tako mijenjati osjećaje koje doživljavaš u interakciji s tom stvari, i doći ćeš u situaciju u kojoj imaš sposobnost vezanja samog osjećaja s određenom stvari kako bi se taj osjećaj mogao doživjeti kad dođeš sljedeći put u interakciju s tom stvari.

Quote:
kako se neopterećivati glupostima,
Promijeni način poimanja te "gluposti". Ili promijeni pojmove koji stoje iza "gluposti". Ili zamisli u sebi osjećaj opterećenja i zamisli kako smanjuješ njegovu veličinu i kako smanjuješ veličinu, oblik, mijenjaš njegovu boju tako će ti se i smanjiti opterećenost tijela raznim "glupostima".

Quote:
kako biti zadovoljan,
Makni iz sebe "neostvarive" ideje i želje, makni ono što drugi žele da ti postaneš, prestani živjeti u budućnosti i prošlosti i živi u sadašnjosti i tako dalje.

Quote:
kako se riješiti straha...
Svi strahovi su iracionalni. Pristupi im s logikom i njihovi temelji će se urušiti.

Quote:
kako živjeti kao da ti je svaki dan posljednji i kako uživati u malim stvarima?
Sve je relativno to jest onakvo je kakvim ga ti shvaćaš. Shvati "male stvari" kao one koje potiču sreću i zadovoljstvo u tebi i one će takvima postati. Kako živjeti punim plućima - kao što sam gore napisao, prestani živjeti u prošlosti i sadašnjosti i koncentriraj se na sadašnjost. A kako se koncentrirati na sadašnjost - meditacijom. S vremenom se sve sposobnosti poboljšavaju.

Quote:
Recite mi molim vas jer ja stvarno ne znam biti sretna ni kada uistinu trebam biti sretna. Ubit će me ovo mučenje, strah i nezadovoljstvo.
I zadnje što mogu poručiti je - svakodnevna tjelovježba, zdrava prehrana i obrazovanje daju dugotrajne poboljšane mogućnosti tijela i uma.

Jedino što te ograničava je mašta.

Zadnje uređivanje PashkoPata'q : 16.01.2009. at 22:14. Reason: pogrješka tokom tipkanja :)
PashkoPata'q is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 15:40   #53
Je li definicija sreće u nama samima ?

Zanima me mišljenje drugih ljudi ovdje.

Mislite li da je sreća za neku osobu ono što si on sam postavi kao neki uvjet.

Neke banalna stvar..hoće li osoba biti manje sretna ako pije kavu bez šećera,a do jučer je pila kavu s dvije žličice šećera....znači,po vama,je li bitniji neki "zdravstvena sreća" ili neka unutarnja sreća.

Ili konkretniji primjer...

Može li neki čovjek koji potiče iz siromaštva,i stekne bolje uvjete još dok je mlad,bolju plaću i status,ipak štedjeti i živjeti isto kao što je živio prije,sve kako bi omogućio budućim generacijama da nemaju život kakav je on okusio-može li on,ustvari biti sretan ?

Moje mišljenje je da može
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 16:07   #54
Sreca je iluzija, a iluziju je stvorio um. Dokle god um razmiślja, dotle je prisutan nemir u duśi.

Treba sluśat srćeko {jer srćeko nije iluzija}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 16:44   #55
Ali srčeko je glupo!
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 16:57   #56
Imaś li dokaze da je srćeko {zaista} głupo?
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 18:17   #57
Sreca je stvar mirenja sa svijetom. Ne u smislu apatije nego pronalazenja nacina suzivota sa samim sobom i drugima a da pritom osjecamo mir i zadovoljstvo sto cesce.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 20:34   #58
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
Zanima me mišljenje drugih ljudi ovdje.

Mislite li da je sreća za neku osobu ono što si on sam postavi kao neki uvjet.

Neke banalna stvar..hoće li osoba biti manje sretna ako pije kavu bez šećera,a do jučer je pila kavu s dvije žličice šećera....znači,po vama,je li bitniji neki "zdravstvena sreća" ili neka unutarnja sreća.,
Primjer koji je naveden je stvar navike. Isto kao i dodavanje soli jelu.

Sreća je način razmišljanja, gledanja svijeta i sebe u njemu.


Quote:
Može li neki čovjek koji potiče iz siromaštva,i stekne bolje uvjete još dok je mlad,bolju plaću i status,ipak štedjeti i živjeti isto kao što je živio prije,sve kako bi omogućio budućim generacijama da nemaju život kakav je on okusio-može li on,ustvari biti sretan ?
Moje mišljenje je da ne može. Veže li se osjećaj sreće uz materijalno i to koliko se priskrbi nekome vrlo lako se postane nesretan kad se uvidi da oni kojima se daje to ne cijene u mjeri kojoj se želi. Što je neminovno. Radeći nešto i pritom misleći na prošlost te vlastite teške dane ne može se izbjeći i potreba da se u tome očekuje neka vlastita korist.

Da se vratim na prvi dio svoga posta, osjećaj sreće je stvar pogleda, razmišljanja.
Nije bitno materijalno, nije bitno potječe li se iz siromaštva ili bogatstva, nije bitan društveni status. Bitno je kako doživljavamo svijet oko sebe. Koliko smo, jednim dijelom, pomireni (u smislu da ne gajimo osjećaje poput zamjeranja, ljutnje...) sa sobom i okolinom u onim najtežim trenucima, a drugim dijelom, koliko uspijevamo u tim istim trenucima pronaći i one lijepe stvari. Lako je biti sretan kada nam je lijepo. Najteže je kad nije, a svaki trenutak, i onaj najteži, ima u sebi lijepoga. Samo to treba vidjeti. Spoznati to, naučiti, je stvarni pojam sreće.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 20:34   #59
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
Zanima me mišljenje drugih ljudi ovdje.

Mislite li da je sreća za neku osobu ono što si on sam postavi kao neki uvjet.

Neke banalna stvar..hoće li osoba biti manje sretna ako pije kavu bez šećera,a do jučer je pila kavu s dvije žličice šećera....znači,po vama,je li bitniji neki "zdravstvena sreća" ili neka unutarnja sreća.

Ili konkretniji primjer...

Može li neki čovjek koji potiče iz siromaštva,i stekne bolje uvjete još dok je mlad,bolju plaću i status,ipak štedjeti i živjeti isto kao što je živio prije,sve kako bi omogućio budućim generacijama da nemaju život kakav je on okusio-može li on,ustvari biti sretan ?

Moje mišljenje je da može
Sreća izvire iz nas samih, dakle kada slušamo sebe, svoje želje i potrebe i život uputimo u tom smjeru, neprekidno na temelju svog iskustva učeći što želimo i volimo i tako upoznajemo sebe. Isto tako potrebno je da korigiramo ono što nam šteti. Većina djece bi recimo samo jela slatko i ne bi imala nikakvu odgovornost. Nravno da bi bez roditeljske brige i korekcije najprije pokvarila sve zube i razvila se u razmažene monstrume. Ni odrastao čovjek nije ništa različit od toga, ako se bez ikakvih mjerila i kočnica prepustimo isključivo tjelesnim užicima naštetiti ćemo svom psihičkom i fizičkom zdravlju i konačno nećemo biti sretni kao invalidi, psihički osštećeni ili nesposobni za samostalni život..
Male stvari nas uglavnom čine sretnima, a recept za sreću bi bio da u svom danu imamo jako mnogo tih malih sitnih stvari koje nas čine sretnima i ispune nam dan srećom. Sreću ne garantiraju velike stvari već dobar balans ilmeđu užitka, rada i odgovornosti jer svijet u kojem živimo od nas mnogo traži i sami smo sebi prepušteni, život nije lagan zar ne..

Sa drugim primjerom se ne slažem. Dakle čovjek koji je siromašan ne zna kakav osjećaj pruža činjenica da imamo novaca i da si možemo priuštiti sve što želimo. Njemu je taj osjećaj motivirajući jer čovjek vjeruje da će mu rad i novac donijeti sreću. Naravno da je to iluzija, sreća bar dugotrajna ne dolazi sa 10 000 kn u džepu jer da je to tako svi bogati ljudi bi bili jako jako sretni. Čak što više dotični bi se jako brzo naviknuo na novac u džepu i to svoje stanje bi prihvatio kao svojevrsni standard i teško bi mu se bilo vratiti na staro stanje. To je zanimljiva relacija, i sad možemo povući zaključak kako novac nije garancija sreće jer se čovjek jednostavno navikne na takve stvari, a one same po sebi zahtjevaju jako mnogo rada i žrtvovanja. Dakle postoje alternative kroz rad na sebi, sretan sam i sada, što me priječi da i sada ne uživam u životu, zašto bi me manjak novaca priječio u tome da se smijem i veselim, zašto ne bih uživao u miru i meditaciji, zašto bi sreća trebala biti nešto vauu i da li je upoće realno nešto takvo očekivati od života. Zašto mi recimo buđenje u toplom krevetu ne bi budio osjećaj sreće, činjenica da sam zdrav i mogu otići u kafić popiti kavu, uživati u toplom mirisu iste, zašto si ne bi mogao nzvati prijatelja i družiti se, zašto ne bi mogao napraviti nešto lijepo kolegama na radnom mjestu itd do u nedogled...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 09:26   #60
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Imaś li dokaze da je srćeko {zaista} głupo?
Imam, ali nisu za javnost.

Ne znam, svatko ima neku svoju definiciju sreće, ali za mene je sreća mir koji osjećam u sebi, a koji proizlazi iz pomirenosti sa sobom, i svijetom oko sebe, pomirenosti sa svojim životom. Dakle, unutarnje zadovoljstvo kroz koje možeš promatrati i sudjelovati u svijetu oko sebe.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:54.