Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2016., 08:11   #21
Quote:
neobuzdan kaže: Pogledaj post
Kakva je škola potreba za rad na Recepciji?
realno srednja HTT ili HTK kako je zovu u unutrasnjosti,ali kod nas nazalost fakultet jer je kod nas sve poremeceno,uostalom nista bolje nije ni u ostalim strukama gdje se trazi visokoobrazovana osoba za 3 K kn
__________________
jebem skoro svaki dan 1950
euskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2016., 00:01   #22
Dobro al realno mislim da se može se zaposlit i ak nema te kvalifikacije,
jer koliko vidim samo je potrebno naučit taj program na recepciji.
I ak znaš str jezik to je dodatni plus.
Pa pogledaj samo ove konobare pa 90 % ih je neškolovano
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 12:14   #23
Znanje jezika ti nije plus nego osnova...i to minimalno dva jezika, a sad mi se cini da i tri postaju norma. ja se sa dva jezika ali bez faksa evo mucim naci bilo kakav recepcijski posao...mislila sam se prijaviti na nocnu recepciju jer za to valjda ima manje kandidata, ali tu ce se preferirati musko za posao
nebulozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 18:26   #24
Quote:
nebulozinka kaže: Pogledaj post
Znanje jezika ti nije plus nego osnova...i to minimalno dva jezika, a sad mi se cini da i tri postaju norma. ja se sa dva jezika ali bez faksa evo mucim naci bilo kakav recepcijski posao...mislila sam se prijaviti na nocnu recepciju jer za to valjda ima manje kandidata, ali tu ce se preferirati musko za posao
Znam iz prve ruke da znanje više jezika nije nužno da bi se radilo na recepciji; radim za jaku hotelsku kuću i više mojih kolega s recepcije priča isključivo engleski, pa čak i naš menadžer. Engleski je osnova, a dodatni jezici su plus.

Što se tiče noćne recepcije, ovisi koliki je hotel u pitanju. Onaj tko kaže da se noću ništa ne radi nema pojma o čemu govori ili je radio noćne smjene u hotelu s malim brojem gostiju. A kada vam je u hotelu odsjeda 400+ ljudi, a u noćnoj smjeni je vas sveukupno 4-5 zaposlenika, imat ćeš posla samo što se odnosa s gostima tiče. Uz to, noćni recepcioner ima zadatak da kontrolira dnevno poslovanje, utvrdi štimaju li svi računi i jesu li svi podaci točno zavedeni te priprema izvještaje za jutarnju smjenu. Taj posao se vani zove night auditor.
Tijekom sezone ima stvarno dosta posla i kroz cijelu smjenu imaš što raditi, dok je van sezone ipak drukačija situacija i čitav posao se može zgotovit u dva sata, a ostalo vrijeme sve 4 u zrak.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 22:36   #25
Radila noćne na recepciji... Ima tu svega i mogu reć da nije za svakoga! U hotelu gdje sam ja radila bi osoba na recepciji ostala sama s gostima cijelu smjenu (dakle cijelu noć), hotel je bio manji, ali ipak dovoljno velik da se neke stvari izdogađaju za vrijeme smjene. Osim najavljenih, gosti nekada znaju dolazit tijekom cijele noći ako ima slobodnih soba. Nisu svi bajni i krasni, ali eto, posao je to. Meni osobno nije bilo ugodno svaki put kad bi se sama našla s nekim 'čudnjikavim' gostima na recepciji u 2:55 ujutro. Uz to, recepcija je bila zadužena i da poslužuje piće kada konobara nema, znači cijelu noć (i dio dana). Tako da se znalo i događat da neki gosti ostanu piti, ili se bude u neke x sate da žele kavu i slično. Ne znam, nije neka mudrolija u pitanju, ali kad je cura na recepciji jedina od osoblja tu cijelu noć onda nije najugodnije. Zanima me još iskustava vas koji ste radili noćne, kako je bilo kod vas?
Angeleyes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 22:51   #26
Ja ne volim nocne. Ako te gosti ostave na miru i ti se samo posvetis administraciji ok, ali ako imas neki problem, grupu ljudi koja jos nije dosla i hrpu neocekivanih stvari koje se mogu zbiti, nije lako, jer si sam. Sav hotel je na tebi, ne mozes nikog zvati da ti pomogne. Ok, ako ti pukne cijev, zoves sefa majstora, ali ipak...najgore bi mi bilo ici na vecer na posao kad bi se svi spremali za krevet iako ja sam radila 3 smjene tako da me nocna nije ni doticala puno. Bilo je perioda u nocnoj kad nisam stigla ici u wc od kolicine posla, a kamoli nesto jela ili bila na netu kao sto mnogi rade. Ali ja sam radila u velikom hotelu.
toby5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2024., 00:52   #27
Zanima me ima li takvih poslova u Zagrebu u kojem hotelu?
__________________
My presence fades to black ,Yeah, there's no going back
My anxiety attacks
TheFlyer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:46.