Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2009., 13:44   #1
Goethe Institut

željela bi upisat Goetheov Institut samo ne znam gdje, kako?znam dosta njemački jezik i u srednjoj mi je 5 bija, zapravo ove godine sam maturantica bila. i zanima me koji su uvjeti za to upisat?ima li tog istituta u Hrvatskoj?ja sam cula da ga ima u zagrebu, da npr.vjezbe i ucenje možeš radit u splitu, a ispit ic polagat u zagreb i onda dobiješ diplomu Goetheovog Instituta.

npr.ako se ne uspijem upisat na faks onda bi željela završit barem taj Institut. i zanima me koja se titula i dobija li se uopće titutula nakon završenog G.I?koje su mogučnost zaposlenja nakog toga?

molim vas ako neko nešto zna o tome da mi napiše..
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 15:12   #2
jel zna neko nešto o tome??
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 16:30   #3
nitko ništa ne zna??
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 17:45   #4
Nije mi baš jasno što ti točno želiš. Goethe Institut postoji u Zagrebu, ali to je kulturna ustanova Savezne Republike Njemačke koja djeluje diljem svijeta [kaže njihov sajt]. To nije fakultet, tamo možeš samo eventualno polagati ispit iz njemačkog za koji onda dobiješ certifikat o određenom stupnju znanja.
__________________
I was so scared. I was like, 'They're going to re-cast me, they're going to re-cast me. I've got to do a good job' and I walk in and Giles from Buffy is there. I was just like 'Oh my God, oh my God.'
~Katie McGrath <3
Lafiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 19:43   #5
preko njih po mojim saznanjima polažeš njemačku jezičnu diplomu, barame sam ja to tako. ona se inače polaća i ideš na neki tečaj, osim ako kao u mom slučaju to ne radiš preko škole. nalazi ti se inače u zg u vukovarskoj ulici. često organiziraju neke izložbe, tribine i predavanja ali mislim da ne služe kao obrazovna ustanova. preko njih se u posebnim slučajevim organizira razmjena ili tako nešto ali ne više, ...mislim...najbolje da nazoveš ili skokneš do zg..
tojetoime is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 19:46   #6
Quote:
tojetoime kaže: Pogledaj post
preko njih po mojim saznanjima polažeš njemačku jezičnu diplomu, barame sam ja to tako. ona se inače polaća i ideš na neki tečaj, osim ako kao u mom slučaju to ne radiš preko škole. nalazi ti se inače u zg u vukovarskoj ulici. često organiziraju neke izložbe, tribine i predavanja ali mislim da ne služe kao obrazovna ustanova. preko njih se u posebnim slučajevim organizira razmjena ili tako nešto ali ne više, ...mislim...najbolje da nazoveš ili skokneš do zg..
Da, tako je. Veze to nema s fakultetom!
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 22:47   #7
Goetheov Institut - njemački jezik

znam njemački dosta, učila sam ga u školi, preko tv-a i dosta razumijem, te bih htjela upisat Geotheov Institut.

ali molim, ako netko zna da mi kaže:

1. koliko dugo traje Geotheov Institut?(jer nigdje ne mogu nac tu informaciju)
2. i šta nakon njega?jel je bolja mogucnost zaposlenja?
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 23:11   #8
jel zna netko konkretno?

nemojte sad dat samo page, tu sam vec sve potrazila, nigdje ne mogu nac.
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 11:16   #9
nitko ne zna??
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 13:58   #10
pa koliko ja znam goethe institut nudi samo tečajeve njemačkog jezika (kao priprema za njihove ispite), a ne studij njemačkog.
Kya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 14:48   #11
1. koliko dugo traje Geotheov Institut?(jer nigdje ne mogu nac tu informaciju)
2. i šta nakon njega?jel je bolja mogucnost zaposlenja?


jel zna netko?
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 14:49   #12
1. koliko dugo traje Geotheov Institut?(jer nigdje ne mogu nac tu informaciju)
2. i šta nakon njega?jel je bolja mogucnost zaposlenja?


jel zna netko?
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 14:51   #13
Quote:
melpy kaže: Pogledaj post
1. koliko dugo traje Geotheov Institut?(jer nigdje ne mogu nac tu informaciju)
2. i šta nakon njega?jel je bolja mogucnost zaposlenja?


jel zna netko?
pa netko ti je i odgovorio
Kya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 15:38   #14
Dušo, imaš odgovor na starom topicu.
__________________
I was so scared. I was like, 'They're going to re-cast me, they're going to re-cast me. I've got to do a good job' and I walk in and Giles from Buffy is there. I was just like 'Oh my God, oh my God.'
~Katie McGrath <3
Lafiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 17:23   #15
jao!kako si ti dobra!
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 18:02   #16
Njemački preko Goethe Instituta

Pozdrav!
Zanima me, ako mi netko može reći, koliko košta polaganje ispita preko tog Instituta? Znači, bez predavanja, to bih sama odradila, samo ispit.
Našla sam ovdje par tema o tome, ali ni jedan post gdje se spominje polaganje ispita u Hrvatskoj.
Eh da, i da li se treba ići u Zagreb, ili se može polagati i u nekim drugim gradovima? Također me zanima da li studenti imaju kakav popust.

Zahvaljujem na svakoj informaciji.
__________________
Ivanita
Ivanita5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 20:03   #17
Quote:
Ivanita5 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Zanima me, ako mi netko može reći, koliko košta polaganje ispita preko tog Instituta? Znači, bez predavanja, to bih sama odradila, samo ispit.
Našla sam ovdje par tema o tome, ali ni jedan post gdje se spominje polaganje ispita u Hrvatskoj.
Eh da, i da li se treba ići u Zagreb, ili se može polagati i u nekim drugim gradovima? Također me zanima da li studenti imaju kakav popust.

Zahvaljujem na svakoj informaciji.
Da, stranica Goethe instituta u Zagrebu: http://www.goethe.de/ins/hr/zag/lrn/prf/hrindex.htm
Za sve ispite koji nešto znače (Zertifikat Deutsch na više) imaš napisanu cijenu.

Ako prijaviš polaganje ispita u Zagrebu, onda ćeš i pisati ispit u Zagrebu. Koliko ja znam, Geothe institut u Hrvatsko je samo u Zagrebu.

Nema popusta za studente, cijena je ista za sve bez obzira na sve.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 20:26   #18
Znam da otprilike dva puta godišnje odsjedaju ljudi iz Goethe instituta u Puli, samo ne znam jesu li to ispitivači ili predavači.

Najbolje da im izravno uputim e-mail.
__________________
Ivanita
Ivanita5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 21:31   #19
Goethe institut

Zanima me jel netko polagao ispit u goethe institutu C2 iz njemackog?? Jel tezak?? I nakon polozenog ispita C2 iz njemackog sto sam s tim dobila tj. jel mi on vazi pri zaposljavanju u njemackoj ili???
marina_16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 00:06   #20
Quote:
marina_16 kaže: Pogledaj post
Zanima me jel netko polagao ispit u goethe institutu C2 iz njemackog?? Jel tezak?? I nakon polozenog ispita C2 iz njemackog sto sam s tim dobila tj. jel mi on vazi pri zaposljavanju u njemackoj ili???
Netko sigurno je, no imaj na umu da se to u RH može polagati tek od lipnja ove godine i da je broj ljudi koji su to polagali vrlo mali zasad. Idući mogući rok je za mjesec dana, a onda opet u lipnju 2013.

C1 sam položio i nije (pre)težak, ako si živjela u Njemačkoj, ne bi ti ni C2 trebao biti problem.

S C2 bi dobila međunarodno važeću potvrdu da znaš njemački kao da ti je materinji jezik. Da, važi pri zapošljavanju kao i B2, i C1. S tim da sigurno znači više jer je najviši mogući stupanj.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:49.