Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2004., 11:38   #1
Glazbeni klub Jabuka, Zagreb

Koje je vaše mišljenje o tom klubu?
Ovdje ima starijih diskutanata koji su tamo prije rata provodili mladost i lude izlaske i ona mlađa koja ti čini danas.
Kako je bilo nekada, a kako danas?
Ante Balboa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 11:52   #2
a cuj, ne znam kak je danas, GothicA veli da je bezveze jer tomi fantazmagorija pusta muziku..

ja sam ti tam isla negdje oko 1989.-1991. i meni je bilo super. brings back some memories..

za fajrunt su obicno znali pustit venus in furs..

ali klub 101 press je bio puno jeftiniji..
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 11:59   #3
Koliko ja znam Tomija tamo više nema, ima neki mali debeli šta pušta muziku, on mi je nešto poznat od prije...nisam dosta bio u Jabuci u novije vrijeme, ovo sam načuo od frenda...
U novije doba za fajrunt su išle Majke "Vrijeme je da se krene"...
Koliko sam čuo redari su bili u totalnom kurcu, tukli ljude bez veze...ne znam točno više o tome.

I slušam neke klince u tramvaju pričaju kako je piva bila 10kn, sa sada je.....11kn.
Volio bih upoznat kretena koji je to maknuo sa 10, na 11....ajde 15, al kuda 11.....e budala...
Ante Balboa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 12:27   #4
joj, ja se uopce ne sjecam redara u jabuci. ziher ih je bilo, ali stas', puno se ja toga ne sjecam..
a tomi je u moje vrijeme bio samo jedan od posjetitelja. istina bog, uvijek je imao harem babetina uz sebe..
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 21:50   #5
Evo mene..ovak.."čuveni" "Twilight" na kojem je Tomi puštal glazbu, a to je bilo onak na flajerima- Bowie, Depeche, Cure, Sistersi, pa onda RHCP, pa Linkin park i sl..je ukinut i sad je prebačen u Močvaru. Navodno je vlasniku kluba to bilo "premračno" Mislim ak je jebeni "Temple of love" ili neki zalutali hit od Korna mračan, onda Ok..uglavnom, taj "Twilight" je bio smeće. Onak priča se da je to neki darkeraj, a veze s darkerajem nema. Bar meni nije darkeraj noć u kojoj ne čujem Joy Division il Bauhaus, a od SoM-a jebenu "Temple of love" ili "This corrosion" (pitam se jel taj čuveni "gotičar" ikad čuo dalje od "A slight case of overbombing"- ak je i to preslušao uopće ), a 2 puta čujem Mansona i sl.
Sad Tomi ima svoj "Twilight" u Močvari i reko je da će postati "više gothic" ..al Tomi ko Tomi, naravno ne ide dalje od 69 eyes i već, poznate nam i mrske "Temple of love"
Sada je umjesto "Twilighta" u Jabuci "Luna park" - neki čušpajz, kolko sam čula.
Četvrtkom je bil novi val..na tom nikad nisam bila, pa nemam kaj pričat o tome.
Subotom su 80-e, al Fuki ga preveć miksa, kaj je da je. Mrzim kad mi zajebe savršenu "Love is a shield" sa nekim mixom il kad unakazi ono malo DM-a kaj pusti s nekim levim miksom.
Često se događa da ni jedna stvar nije originalka, neg da sve zmiksa- onda mi se plače. Al zna mu se dogodit da ne miksa, pa je onda
Kaj još reć o Jabuci..prenapučeno, nemreš se okrenut skoro..stalno isti playlist..a eto..

Ziher je starijim generacijama bilo bolje..
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 21:55   #6
Quote:
xiola bleu kaže:
a cuj, ne znam kak je danas, GothicA veli da je bezveze jer tomi fantazmagorija pusta muziku..

ja sam ti tam isla negdje oko 1989.-1991. i meni je bilo super. brings back some memories..

joooj onda sem ja zaljubil v jednu darkericu..'89 mislim...je. bila je to ljubav na prvi pogled...v dvanajstici...ummmm..mirisala je na ono..neznam kaj, ono kaj inace smrdi kod drugih darkera...al kod nje je mirisalo! posle sam saznal da je to bil patjuli....bili su to rajski miomirisi za moj tada iznenadjeni nos, taj poveliki organ..ah...koja vamp...mislim nish prenaglasehno...a tako...ijoj..*sigh*
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 21:59   #7
pricali smo...imala je biljeznicu..ili neku torbu onak s resama..umm-hmh...a simpaaaticnaaa!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 22:04   #8
no, i kaj je onda bilo? ajde, jimmy, nastavi sapunicu kad si je vec zapoceo.

zakaj se meni tak nitko nije upucavao, osim nekog pacijenta u cetvorki??
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 22:06   #9
nikaj! al bilo je ljepo ))))))

neznam za tebe mozda si ih prestrashila svojom friskom!!??
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 22:32   #10
ja sam se u Jabuku instalirala oko '88 isto tak negdje do početka rata. Za jedan rođendan sam se popela na ono drvo u dvorištu pa me redari nisu mogli skinuti. Očito onda nisu bili tak zločesti ko danas. Što se mjuze tiče najviše se sjećam da je uvijek pao bar jedan 'Should I stay or should I go', a što se upucavanja tiče jednom me cijelim putem do trga tlačio jedan - murjak

Danas se svaki dan vozim pored Jabuke kad idem doma s posla, sunce sija, sve je zeleno, to je jedan krasan snobovski kvart u kojem bih baš voljela živjeti (ne znam jedino kakvi su susjedi, da mi ne bi bio kakav Ćiro ili Mamić), i ne mogu vjerovati kad se sjetim kaj smo sve radili u onim lijepim parkićima i šumici okolo...
__________________
All my lies are always wishes
ljastfm
rutvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 22:47   #11
Quote:
rutvica kaže:
Što se mjuze tiče najviše se sjećam da je uvijek pao bar jedan 'Should I stay or should I go'
joj, da.. a konstanta su bili i blancmange..

jel netko od ovih fellow penzica bio na koncertu mizara u jabuci tam negdje 1990.??
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 23:02   #12
Quote:
xiola bleu kaže:
joj, da.. a konstanta su bili i blancmange..

jel netko od ovih fellow penzica bio na koncertu mizara u jabuci tam negdje 1990.??
ne, ja ti zapravo u osamdesetima uopće nisam popušila tu darkersku mjuzu, ništa osim Smithsa, tek sam nedavno počela slušat dio tih bendova a neke ni dan danas ne volim (Joy Division ili Bauhaus npr, oprostimibože). Zadnji puta sam bila u jabuci na promociji 'Put do srca sunca' od Majki dakle negdje '98, šta će reć - nedavno. A ne bi bila ni onda da nisam Vinkovačka snaha, pa nas je pozvao ne znam više ni ja koji od njih.
__________________
All my lies are always wishes
ljastfm
rutvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 13:28   #13
Klub je potpuno isti kao prije 10ak godina, ali nema vise koncerata
Isti ljudi, 10 godina stariiji.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 13:43   #14
Ja sam bila na ponovnom otvaranju i bilo mi je grozno, zagusljivo, bezveze, glazba shit, previse ljudi, bla i rekla sam da vise necu ici. E, ali kako imam neke prijatelje koji su ludi za Jabukom i maltene vise nigdje drugdje ne izlaze i koji su me napali da imam predrasude i kako mogu po jednoj veceri ocijeniti cijeli klub odoh tako s njima jos dva tri puta... i uvijek sve isto, uvijek ista glazba, uvijek isti ljudi, prostor mi je bezveze, izgleda kao neki disko, a ne rock klub, ima super terasu koja sluzi jedino tome da ljudi kljucaju na njoj; osim toga uvijek me zacude one bikovske glave na vratima, uopce se ne osjecam ugodno u klubu koji ima redare koji me mrko gledaju pri pokusaju ulaza. I ne idem vise u Jabuku...
A ti moji prijatelji kao razlog zasto je to super mjesto navode "E, ista je atmosfera i ista ekipa kao prije zatvaranja". O, super li razloga! Ako su to ljudi koji su ostali 10 godina na istom nivou (i sto GothicA kaze, kakva god bila vecer trebaju barem jednom zavrtit Temple of love ili neko smece tipa Limp Bizkit, ono, jupi, zivjela alternativna scena) onda, hvala lijepa i dovidjenja. Bolje receno, zbogom.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 20:41   #15
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
Ako su to ljudi koji su ostali 10 godina na istom nivou (i sto GothicA kaze, kakva god bila vecer trebaju barem jednom zavrtit Temple of love ili neko smece tipa Limp Bizkit, ono, jupi, zivjela alternativna scena) onda, hvala lijepa i dovidjenja. Bolje receno, zbogom.

Ma velim ti, jedino se na 80-ies isplati ići, ali to jednom mjesečno, jer ak odeš jednom mjesečno, morti zaboraviš kakva je bila playlista prošli mjesec
Na žalost, ja sam se prekasno rodila, pa nisam mogla uživat u ranim danima Jabuke i Lapidarija. A čula sam da je u Lapu bilo darkeraja pun kufer.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2004., 00:32   #16
ja sam isla u jabuku brijem 1993-1996.tada se jos mogao cuti mizar (kojeg obozavam). koliko se sjecam-petkom je bio hc, subotom-mjesano,nedjeljom-gothic.
bila sam darkerica-meni je bilo najbolje u mobilusu.
lap-puno,puno kasnije -vec na faksu.

u jabuci sam bila zadnji put prosle godine (ili cak jos ranie???) i mislim da je sve to stvar perspektive - kad sam imala 16 bilo mi je super razbacati se na cavea sa ne znam koliko votke u sebi - i svi oni stariji ljudi-bili su mi totalno cool.danas mi je ono-neugodno. prije mi nije bilo neugodno imati bijeli puder na faci i obrve nacrtane tusem.

ali mislim da je prava,prava jabuka, o kojoj se raspredaju legende-bila jos ranije oko 1989.
 
Odgovori s citatom
Old 17.06.2004., 00:49   #17
Quote:
masterblaster kaže:
ja sam isla u jabuku brijem 1993-1996.tada se jos mogao cuti mizar (kojeg obozavam). koliko se sjecam-petkom je bio hc, subotom-mjesano,nedjeljom-gothic.
bila sam darkerica-meni je bilo najbolje u mobilusu.
lap-puno,puno kasnije -vec na faksu.
Danas se u Jabuci nemre čut M od Mizara (pogodi zašto)


Quote:
masterblaster kaže:
kad sam imala 16 bilo mi je super razbacati se na cavea sa ne znam koliko votke u sebi - i svi oni stariji ljudi-bili su mi totalno cool.
Također ni C od Cavea

...il ja to baš imam peh da kad dođem ne puštaju darkeraj?

Ae masterblaster, se sećaš ko je onda puštal glazbu?

Btw, danas u Jabuci više nema darkeraja..četvrtkom je mislim novi val, petkom luna park (nu metal, punk), a subotom osamdesete
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2004., 00:07   #18
...sve u svemu, jadno...nekada se u klubove išlo da možeš čuti stvari do kojih je teško bilo doći...danas i sa pojavom interneta nema također šanse da ti d.j. pusti barem single prije službenog izlaska...što je opća praksa u svjetskim klubovima...mislim da je problem u ego-tripovima domaćih d.j.-a koji svoj ukus pretpostavljaju svojem glazbenom neznanju i netoleranciji...trenutno jedini d.j. kojeg cijenim je ivan krželj iz mochvare, koji zahvaljujući svojem osobnom glazbenom entuzijazmu i najokorjelim fanovima određenih bandova zna priuštiti i koje iznenađenje puštanjem neexponiranih pjesama...
sundog is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2004., 00:23   #19
Quote:
banderas kaže:
Klub je potpuno isti kao prije 10ak godina, ali nema vise koncerata
Isti ljudi, 10 godina stariiji.
Kako ovo ruzno zvuci...
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2004., 00:23   #20
Quote:
sundog kaže:
...mislim da je problem u ego-tripovima domaćih d.j.-a koji svoj ukus pretpostavljaju svojem glazbenom neznanju i netoleranciji...
Pogotovo Tomi. Frend kaže da se lik kuži zapravo u glazbu, al da pušta to kaj pošta zbog rulje, makar ja ipak vjerujem u to da se šupka on kuži u darkeraj o kojemu tolko priča. Kaj Joy Division pusti jednom u 3 puta? Kaj Sisterse ne pusti Marian, Black Planet il neki rare track? Kaj Paradajze ne pusti npr. So much is lost koja baš ima jebenu atmosferu, a ne stalno Say Just Words? Kaj ne pusti Danse Society, Skinny Puppy i sl?
A Fuki...zakaj mora sve mixat? To me ubija..onak Camouflage i onda mix napravi


Quote:
sundog kaže:
renutno jedini d.j. kojeg cijenim je ivan krželj iz mochvare, koji zahvaljujući svojem osobnom glazbenom entuzijazmu i najokorjelim fanovima određenih bandova zna priuštiti i koje iznenađenje puštanjem neexponiranih pjesama...
Upoznah Krželja jednom na kafi, al popizdila sam kad sam došla na Deja Vu i tražila Depeche, a on pusti najodvratniju stvar DM-a svih vremena- I feel Loved. Uf.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:34.