Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 14:50   #5961
Da. Tako su mi svi rekli. Uglavnom ništa nisu našli a simptomi svakakvi. Sinoć dok sam pričala primjetila sam da ne mogu dobro izgovoriti slovo š i r kao da mi je vrh jezika utrnjen a kad je popustilo utrnula mi je desna šaka i desna potkoljenica i stopalo. Danas mi je utrnjena samo desna potkoljenica evo skoro cijeli dan i osjetim u njoj hladno pa toplo.
Morska trava is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 15:03   #5962
Quote:
Morska trava kaže: Pogledaj post
Da. Tako su mi svi rekli. Uglavnom ništa nisu našli a simptomi svakakvi. Sinoć dok sam pričala primjetila sam da ne mogu dobro izgovoriti slovo š i r kao da mi je vrh jezika utrnjen a kad je popustilo utrnula mi je desna šaka i desna potkoljenica i stopalo. Danas mi je utrnjena samo desna potkoljenica evo skoro cijeli dan i osjetim u njoj hladno pa toplo.
Pozdrav,

nemam MS, testirali me zbog drugih tegoba i mislim da nemaš ništa slično što i ja ali mislim da je neurološki..
Nađi dobrog neurologa koji će napraviti sve potrebne pretrage. Postoji dijagnostički protokol za neuropatsku bol samo se malo tko bavi time.
Osobno sam prošla sedam neurologa i nisu se baš pomučili, a imala sam benigni tumor u spinalnom kanalu, torakalni dio kralježnice.
Po nalazima sam zdrava žena a bol grozna. Govorili su mi da se naučim živjeti s tim samo to je bilo nemoguće.
Tek je MRI pokazao tumor, a taj torakalni dio se zadnji snimio..

Želim ti sreću i brzo ozdravljenje.

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
Neelax is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 10:20   #5963
Quote:
Morska trava kaže: Pogledaj post
Da. Tako su mi svi rekli. Uglavnom ništa nisu našli a simptomi svakakvi. Sinoć dok sam pričala primjetila sam da ne mogu dobro izgovoriti slovo š i r kao da mi je vrh jezika utrnjen a kad je popustilo utrnula mi je desna šaka i desna potkoljenica i stopalo. Danas mi je utrnjena samo desna potkoljenica evo skoro cijeli dan i osjetim u njoj hladno pa toplo.
Obično sam ja ta koja sve pripisuje phihološkim uzrocima, ali iskreno - meni ovo izgleda jako neurološki. Ne mora biti MS, postoji sto mogućih uzroka. Idi dalje.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 11:16   #5964
Evo i ja prvi put da se javim na forum u nadi da ce mi neko dati koristan savijet.Musko sam 26 god,imam razne zdravstvene probleme vec duze vrijeme,tacnije od 2013. god. Sve je pocelo jednog vrelog ljetnog dana nakon nekog vremena opijanja raznim alkoholnim picima.Zavrsio sam u hitnoj zbog naglog osjecaja vrtoglavice propadanja,opsteg zla sto se kaze u nasem narodu.Poslije toga sam isao na razne pretrage i sve je bilo uredno do mri mozga koji je pokazao nespecificne sitnozrnaste lezije i evocirani potencijala koji kazu VEP:Tehnicka problematika,losije formirani odgovori,urednih P100 ltenci AEPMS:Uredno obostrano.Poslije pregleda neurologa poslao me reumatologu nakon odradjenog nekog nalaza koagulacije krvi koji se pokazao blago pozitivan.Medjutim poslije godinu dana trosenja aspirina reumatolog je rekao da nisam ni za njega jer bi do sad imao neku trombozu.Od tada do 2017. po preporuci neurologa i reumatologa radio sam 4 puta mr mozga i svaki nalaz je bio identican kao onaj uradjen 2013.Danas od simptoma imam jos uvijek tu vrtoglavicu tacnije osjecaj kao da su noge gumene vecinu vremena dok hodam,i ponekad kao da me nesto u glavu udari iznutra pa osjetim jace tonjenje koje traje sekundu .Nemam nikakvih trnjenja ni ruku ni nogu,ni osjecaja umora.Trosim jos uvijek aspirin za ne daj boze i na svoju ruku citajuci ovde laneno ulje i b kompleks.Da li je to ms,volio bih vise da dobijem tacnu dijagnozu pa nek bude sta bude.Hvala
crni.leptir91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 21:00   #5965
Koliko vama traje relaps pravi ?
sarajka89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 10:17   #5966
Upisi koji se odnose na pitanja i odgovore u vezi s moždanim udarom premješteni su temu Moždani udar - što, gdje i kako poslije?
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 15:41   #5967
Kakvi ste s cirkulacijom, konkretno u nogama?

Zadnjih par mjeseci me malo muci motorika u desnoj nozi, a sad sam primjetio da mi je desna noga, stopalo dosta hladnija od lijeve, sto valjda ima veze s cirkulacijom. Ne radi se samo o mojem osjetu nego sam 'testirao' i s drugima.

Jel netko imao slican slucaj?
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 21:48   #5968
Sličan slučaj!
Isto desna noga, isti problem s motorikom, isto se jače premrzne desna...inaće sam zimogrozna ali ta desna...kad dođem doma i skinem čarepe, prsti na desnoj nozi su mi bijeli, tvrdi i bez osjećaja.
Inaće mi se pojačaju utrnuča na svim udovima kad je tak hladno ko ovih dana.

Još nešto čudno s desnom nogom.
Ona mi ima puno jače izražene varikozne vene i spucale kapilare.
Ne znam da li to ima veze sa cirkulacijom ili ms-om...da li je povezano ili je svaki problem zaseban!?
yessi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 11:22   #5969
kod mene je reynaud u pitanju, i noge i ruke su mi hladne, spavam u čarapama zimi, mijenjaju boju ovisno o temperaturi kao oni autići kad sam bio dijete
ajant is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 19:43   #5970
Jel netko skoro išao na vještačenje zbog invalidske mirovine.
Nosonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 18:54   #5971
Pozdrav svima! Zanima me da li itko ima tu tko boluje od ms ali da se ne ljeci nikakvim lijekovima?
nirivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 21:35   #5972
Quote:
nirivana kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Zanima me da li itko ima tu tko boluje od ms ali da se ne ljeci nikakvim lijekovima?
Ja!

(Graševina nije na popisu HZZO-a )

M.
__________________
Me and my brothers Jake and Elwood - We're on a mission from God.
Ovaj post je osobne naravi, ne uvjerava, ne savjetuje, ne docira. Za obavijesti o indikacijama, mjerama opreza i nuspojavama ovog posta upitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Malden is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 00:37   #5973
Smile

Quote:
Malden kaže: Pogledaj post
Ja!

(Graševina nije na popisu HZZO-a )

M.
Haha 👍
..ja sam bila samo na magnetskoj al tu sam stala i nisam htjela dalje istrazivat, dok je sad dobro neću dalje ispitivat nista 😃
nirivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 21:30   #5974
Quote:
Nosonja kaže: Pogledaj post
Jel netko skoro išao na vještačenje zbog invalidske mirovine.
ja sam bila na vještačenju
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 08:31   #5975
Quote:
nirivana kaže: Pogledaj post
Haha 👍
..ja sam bila samo na magnetskoj al tu sam stala i nisam htjela dalje istrazivat, dok je sad dobro neću dalje ispitivat nista 😃
Izvrsna ideja!
mour1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 13:35   #5976
Dobar dan, novi sam na forumu. Jeli netko od vas odbio ponuđenu imunomodulacijsku terapiju pa se poslije predomislio? Naime, ja sam nedavno stekao uvjete, ali sam ih napadu straha i panike od mogućih nuspojava i igle odbio terapiju. Sada kad su se emocije slegle, mislim da to nije bio najbolji potez. Jeli moguće naknadno promijeniti svoju odluku? Ili ako se ponovno steknu uvjeti, mogu li se ponovno prijaviti i dobiti lijek na teret HZZO-a?
tonnyn2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 07:12   #5977
@tonnyn2 - Vidim nitko ne odgovara pa cu samo reci da je to zato sto ne znaju, kao ni ja, sto se dogada u takvim situacijama. Mogu samo laicki reci da mi je logicno da ,ako si jedno stekao uvjete za lijekove, ne moras ispocetka stjecati, dakle imas ms i trebaju ti lijekovi. Neka ti neurolog ponovno pokrene postupak, ljudi odustaju od terapija, valjda se smiju i vratiti na njih. Sretno i dobro si odlucio.
mour1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 09:57   #5978
Hvala, nadam se da je tako... Zašto misliš da je dobra odluka?
tonnyn2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 13:29   #5979
Quote:
mour1234 kaže: Pogledaj post
@tonnyn2 - Vidim nitko ne odgovara pa cu samo reci da je to zato sto ne znaju, kao ni ja, sto se dogada u takvim situacijama. Mogu samo laicki reci da mi je logicno da ,ako si jedno stekao uvjete za lijekove, ne moras ispocetka stjecati, dakle imas ms i trebaju ti lijekovi. Neka ti neurolog ponovno pokrene postupak, ljudi odustaju od terapija, valjda se smiju i vratiti na njih. Sretno i dobro si odlucio.
Uvjeti nisu betonirani. Od novog zahtjeva opet će se gledati broj liječenih relapsa unatrag 2 (?) godine. Tako da bolje dati zahtjev dok još ulazi u tu kategoriju, ako prođe više vremena, opet na čekanje.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 13:32   #5980
Inače, nikako da nam na temu svrati forumašica koja je plašila sve na redovnim terapijama gadnim padom imuniteta (a promovirala neki svoj bosanski eksperimentalni lijek, o kojem kasnije nitko više ništa nije čuo).

Ja sam upravo skužila da sam zadnji put neku respiratornu infekciju (bronhitis) imala u veljači 2016. a inače sam astmatičar i alergičar i znala biti bolesna 3 puta po sezoni.

Redovno se cijepim protiv gripe, na interferonu od svibnja 2009. U firmi imamo open space i svi su od jeseni već po tri puta bili bolesni, ja jedina ni kihnula. Toliko o stravičnom "obaranju imuniteta" kojim nam se Kvazar prijetila. I stalno sam vani na otvorenom, to isto valjda doprinosi.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:03.