Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2011., 01:43   #81
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Hmmm, ne mora biti. Ako je iznos na kartici rezerviran to ne znači da je automatski skinut. Potpuno normalno je da se određeni iznos rezervira mada to ne rade svi hoteli.
A booking.com nema baš običaj uzimati novac unaprijed. Ja bi prije rekao da ćeš sobu platiti na licu mjesta. Pročitaj malo bolje uvjete rezervacije za taj tvoj hotel.

To šta je non-refundable samo znači da ti u slučaju otkaza ne vraćaju novac.
Istina da booking.com obično unaprijed ne uzima novac, ali evo meni su za hotel u Reykjaviku u 6.mjesecu skinuli cijeli iznos.
Sve lijepo piše u pravilima za svaki pojedini hotel i svaku pojedinu sobu.
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 08:56   #82
Ako piše da je refundable - najčešće ne ili ne dogodi ništa ili hotel napravi preautorizaciju za određeni iznos (obićno jedno noćenje ili neki fiksni iznos s nulama, kao 100 EUR ili 100 funti).
Ako piše non-refundable, onda prilikom rezervacije skidaju cijelokupni iznos.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 12:07   #83
Meni se cak desilo u kombinaciji 1 soba uplata odmah, druga soba normalno placanje, ovu drugu nisam uopce trebao platiti.
Barem tako ispalo na kraju aranzmaja. sve u svemu
55et is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 21:08   #84
Quote:
55et kaže: Pogledaj post
Meni se cak desilo u kombinaciji 1 soba uplata odmah, druga soba normalno placanje, ovu drugu nisam uopce trebao platiti.
Barem tako ispalo na kraju aranzmaja. sve u svemu

To si samo - imao sreče....
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 21:52   #85
Zanima me da li netko zna pouzdano odgovor na slijedeće:
na booking.com rezerviram smještaj koji je Free cancelation i koji ustvari plaćam u hotelu.
Prilikom rezervacije na booking.com ostavljam broj kreditne kartice (MasterCard) kao potvrdu.
Zanima me u tom slučaju da li će mi limit na kartici biti smanjen za taj iznos cijene hotela ili se broj kartice ostavlja samo da bi mi mogli naplatiti jesdno noćenje ako se ne pojavim u hotelu i nisam otkazala na vrijeme. Znače ne skidaju mi ništa s kartice, ali da li je iznos rezerviran? Predpostavljam da nije rezerviran i da ova cijena ne utječe na limit kartice, ali nisam 100%, pa me zanima zna li netko pouzdano?
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 22:06   #86
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Zanima me da li netko zna pouzdano odgovor na slijedeće:
na booking.com rezerviram smještaj koji je Free cancelation i koji ustvari plaćam u hotelu.
Prilikom rezervacije na booking.com ostavljam broj kreditne kartice (MasterCard) kao potvrdu.
Zanima me u tom slučaju da li će mi limit na kartici biti smanjen za taj iznos cijene hotela ili se broj kartice ostavlja samo da bi mi mogli naplatiti jesdno noćenje ako se ne pojavim u hotelu i nisam otkazala na vrijeme. Znače ne skidaju mi ništa s kartice, ali da li je iznos rezerviran? Predpostavljam da nije rezerviran i da ova cijena ne utječe na limit kartice, ali nisam 100%, pa me zanima zna li netko pouzdano?
Isto sam koristila Mastercard Zagrebačke Banke prilikom prve rezervacije. Limit mi je manji nego što je bio cijelokupni iznos rezervacije. Međutim, odmah po rezervaciji sam dobila potvrdu da je sve ok, a limit mi je ostai isti cijelo vrijeme, nitko ga nije dirao i tako 2 mjeseca, sve do zadnjih 5 dana kad su mi mailom javili da su provjeravali karticu i da ne udovoljava njihovim uvjetima, te da imam 24h da potvrdim rezervaciju nekom drugom karticom. Uzela sam American od svekrve,potvrdila rezervaciju, opet im poslala mail da se uvjerim da je sve ok,odgovor je bio potvrdan, a cijelokupan iznos noćenja platila sam na recepciji. Tako da nema straha, osim ako ti kartica nije jedna od onih koje oni ne podržavaju (npr. kartica tekućeg,prijateljici mi je prije 10 dana prihvatilo karticu tekućeg,al odma sutra su joj javili da se rezervacija ne može zagarantirati s takvom karticom,pa je dala br. maminog americana).

Dakle,ako nešto ne bude štimalo odma ti jave,a limite ne diraju.
__________________
~There's nowhere else like London. Nothing at all, anywhere ~ Vivienne Westwood.
Julie Bergdorf is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 22:07   #87
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Zanima me da li netko zna pouzdano odgovor na slijedeće:
na booking.com rezerviram smještaj koji je Free cancelation i koji ustvari plaćam u hotelu.
Prilikom rezervacije na booking.com ostavljam broj kreditne kartice (MasterCard) kao potvrdu.
Zanima me u tom slučaju da li će mi limit na kartici biti smanjen za taj iznos cijene hotela ili se broj kartice ostavlja samo da bi mi mogli naplatiti jesdno noćenje ako se ne pojavim u hotelu i nisam otkazala na vrijeme. Znače ne skidaju mi ništa s kartice, ali da li je iznos rezerviran? Predpostavljam da nije rezerviran i da ova cijena ne utječe na limit kartice, ali nisam 100%, pa me zanima zna li netko pouzdano?
obično je to samo garancija u slučaju da se ne pojaviš i ne terete ti karticu i ne utječe ti na limit. barem meni nikada nisu teretili odmah karticu. osim kada je na stranici pisalo 'non-refundable, non-changeable', onda su mi uglavnom odmah digli s kartice.
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 22:26   #88
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Zanima me da li netko zna pouzdano odgovor na slijedeće:
na booking.com rezerviram smještaj koji je Free cancelation i koji ustvari plaćam u hotelu.
Prilikom rezervacije na booking.com ostavljam broj kreditne kartice (MasterCard) kao potvrdu.
Zanima me u tom slučaju da li će mi limit na kartici biti smanjen za taj iznos cijene hotela ili se broj kartice ostavlja samo da bi mi mogli naplatiti jesdno noćenje ako se ne pojavim u hotelu i nisam otkazala na vrijeme. Znače ne skidaju mi ništa s kartice, ali da li je iznos rezerviran? Predpostavljam da nije rezerviran i da ova cijena ne utječe na limit kartice, ali nisam 100%, pa me zanima zna li netko pouzdano?

Ne bi smjeli jer - usluga nije konzumirana. Da to tako kažem.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 22:49   #89
Hvala svima! Htjela bi rezervirati smještaj, a kupovala sam i avionske karte ovaj mjesec, pa ako idu provjeravati iznos neće proći.
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 09:13   #90
Moje iskustvo s booking.com je da uglavnom ni jedan hotel ne napravi nista s tim brojem, jedino neki hoteli naprave preautorizaciju nekog manjeg iznosa, obicno cijenu jednog nocenja ili 100 novaca. Ta preautorizacija nestane nakon par dana.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 10:21   #91
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo s booking.com je da uglavnom ni jedan hotel ne napravi nista s tim brojem, jedino neki hoteli naprave preautorizaciju nekog manjeg iznosa, obicno cijenu jednog nocenja ili 100 novaca. Ta preautorizacija nestane nakon par dana.

Veci hoteli s viškom zaposlenih imaju vremena za provjeravanja i predautorizaciju..... ostali onako samo sumljive rezervacije....
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 10:48   #92
Inače nisam primjetila da mi se neki iznos rezervira ili skida s kartice pri rezervaciji na booking.com s Mastercardom, doduše nikad ne rezerviram non-refundable, vjerojatno zato.
Jedino što mi se dogodilo jest da su me iz banke nazvali par dana nakon što sam s karticom platila jedan veći iznos, radi provjere, valjda im je bilo nešto sumnjivo.
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 10:52   #93
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Hvala svima! Htjela bi rezervirati smještaj, a kupovala sam i avionske karte ovaj mjesec, pa ako idu provjeravati iznos neće proći.
Je li hitno?
Probaj sačekati s rezervacijom smještaja, dok ti Mastecard zaključi račun za ovaj mjesec.
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 15:32   #94
Ukoliko rezervirate "Non refundable" deal rezervacija se naplaćuje odmah u cijelosti i povrat novca nije moguć.
Za "Free cancellation" rezervacija se samo autorizira karticom i plaća se tek u hotelu. Ne plaća se ništa za otkazivanje do 24 sata prije dolaska. Ako se ne pojavite i ne otkažete rezervaciju na vrijeme, naplaćuje se prva noć.

To su generalna pravila na booking.com i ako je nešto drugačije od toga imate veliko upozorenje tijekom rezervacijskog procesa.
vivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 16:45   #95
Quote:
vivax kaže: Pogledaj post
Ukoliko rezervirate "Non refundable" deal rezervacija se naplaćuje odmah u cijelosti i povrat novca nije moguć.
Za "Free cancellation" rezervacija se samo autorizira karticom i plaća se tek u hotelu. Ne plaća se ništa za otkazivanje do 24 sata prije dolaska. Ako se ne pojavite i ne otkažete rezervaciju na vrijeme, naplaćuje se prva noć.

To su generalna pravila na booking.com i ako je nešto drugačije od toga imate veliko upozorenje tijekom rezervacijskog procesa.
Nisam siguran da je generalno pravilo na booking.com mogućnost otkaza do 24h, nego to ovisi o pravilima hotela.
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 18:03   #96
Quote:
maky09 kaže: Pogledaj post
Nisam siguran da je generalno pravilo na booking.com mogućnost otkaza do 24h, nego to ovisi o pravilima hotela.
Moguće, zato i treba detaljno pročitati cancellation policy. Ja sam rezervirala hotele po Engleskoj, Španjolskoj, Portugalu, Turskoj... uglavnom većinu preko booking.com - nikad mi nisu tereteili karticu i uvijek smo iznos plaćali u hotelu.

Nekad sam mijenjala datume, nekad potpuno otkazivala i mijenjala hotele,ali nikad nikakvih problema. Ukoliko su hotelska pravila drugačija izbacit će vam crvenim slovima upozorenje i morat ćete negdje kliknuti na "Accept" da se obavi rezervacija...
vivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 18:46   #97
Ovisi o politici hotela do kad možeš besplatno otkazati, ali uvijek na rezervaciji piše do kad je to. I piše što se događa kad prekoračiš, jer neki hoteli imaju politiku da ako ne otkažeš na dan kad trebaš doći uzimaju cijeli iznos. Daklem, uvijek treba pročitati kakvi su uvjeti rezervacije.

A za neke specijalne cijene na booking.com također cijeli iznos naplaćuju kod rezervacije. Ali to uvijek stoji napisano.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 23:26   #98
Koliko treba vremena da rezervacija sa booking.com dođe do hotela.
Naime hotel mi ne odgovara na moj upit mailom a prošlo je 5 dana od rezervacije
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 09:12   #99
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Koliko treba vremena da rezervacija sa booking.com dođe do hotela.
Naime hotel mi ne odgovara na moj upit mailom a prošlo je 5 dana od rezervacije
Ako ti se ne jave danas onda piši booking.com-u i objasni im situaciju.
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 10:10   #100
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Koliko treba vremena da rezervacija sa booking.com dođe do hotela.
Naime hotel mi ne odgovara na moj upit mailom a prošlo je 5 dana od rezervacije
obzirom da se sve događa elektronski (mailom) rezervacija u hotel treba stići odmah. ako ti ne odgovaraju mailom probaj ih prvo nazvati telefonom i provjeriti da li su primili rezervaciju.
vivax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:06.