Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2011., 17:50   #1
Apartmanija.hr ??

Ekipa, ima tko iskustva s oglašavanjem apartmana na apartmanija.hr ? Stara želi preko njih oglašavati na preporuku susjede. Imamo apartman u Zagrebu (trešnjevka) .

Gledam okolo po webu, sve se cini ok, ima tko iskustva ?

..da ne plaćam bezveze ?

hvala
stef_mrcina is offline  
Old 04.02.2011., 18:17   #2
Svaka čast momcima s Apartmanije, ja sam više nego zadovoljan. Osim sezone, od njih imam njemce 9 dana za 4. mjesec, što nisam imao, ne pamtim od kada. Ako vako nastavi, svaka im dala

Al isto moraš gledat šta kažu oglašivači iz tvog grada, vjerojatno nije za svako mjesto isto.
pero peric is offline  
Old 04.02.2011., 19:33   #3
Isplati se !

Mi držimo oglas na homeaway-u i apartmaniji i super smo zadovoljni.
homeaway - gomila upita, mislim oko 400 zadnjih godinu dana a malo rezervacija (dvije)

apartmanija - oko 150 upita, 11 rezervacija.
digits is offline  
Old 04.02.2011., 21:58   #4
Moram se pridružit pohvalama, stvarno bombardiraju upitima.

A što se općenito oglašavanja tiče, nažalost nemoguće je računati samo na agencije, moramo se snalaziti kako god znamo !

@pero peric, mislim da su digli cijene nedavno, možda nas sad manje ostane pa bude još više
Moonlight Cat is offline  
Old 04.02.2011., 22:27   #5
Quote:
Moonlight Cat kaže: Pogledaj post
@pero peric, mislim da su digli cijene nedavno, možda nas sad manje ostane pa bude još više
Jesu da, nisam se baš oduševio al šta je, tu je ..

Sretno !
pero peric is offline  
Old 05.02.2011., 21:40   #6
Ja sam bila godinu dana besplatno , par upita rezultat nula, onda se trebalo početi plaćati i nisam nastavila. A to kak izgleda, nema veze,bitno je da li dolaze upiti ili ne.
Neki imaju stranice gdje zainteresirana strana može poslati jednim klikom upit na sve oglašene u istom kraju ili mjestu, pa ispadne da se dobiva puno upita.
Oprez je majka mudrosti.
Kissing spine is offline  
Old 06.02.2011., 22:31   #7
Od jucer nam je aktivan oglas a jutros je bio prvi upit

Držte fige !

& hvala svima na sugestijama.
stef_mrcina is offline  
Old 06.02.2011., 23:15   #8
Morali bi znati da je apartmanija prvo jedan marketinskih projekt a tek onda turistički... vrhunski su skupili veliki broj besplatnih oglasivaca racunajuci barem da ce 10% produziti kasnije....
alabrale is offline  
Old 08.02.2011., 09:51   #9
Ma nije to ništa vrhunsko, većina počne besplatno, pa onda ako postignu nekakvu posjećenost, ponude plaćanje.
Netko ovdje ih očito reklamira.
Moj zakon je: Ili besplatni probni rok ili osobna preporuka nekog poznatog da se isplati plaćati.
Kad bih prhvatila sve ponude koje dobivam za oglašavanje, potrošila bih više od zarade.
Mislim da je dobro biti na stranici svoje lokalne TZ,za one goste koji se boje prevaranata,tj.lažnih oglašivača.
Kissing spine is offline  
Old 22.02.2011., 11:45   #10
ma to plaćanje je lihvarenje teže..
oni bi trebali naplačivati oglašavanje i od toga bi dobro živili...
zašto bi ja plaćao 500kn godišnje samo da mi apartman stoji na internetu, rađe ću dati agenciji koja bar nešto radi pa ti bukira apartman..
pepe88 is offline  
Old 22.02.2011., 15:54   #11
Quote:
digits kaže: Pogledaj post
Isplati se !

Mi držimo oglas na homeaway-u i apartmaniji i super smo zadovoljni.
homeaway - gomila upita, mislim oko 400 zadnjih godinu dana a malo rezervacija (dvije)

apartmanija - oko 150 upita, 11 rezervacija.

Koliko košta oglašavanje na Homeaway.com za godinu dana?

Što se tiče Apartmanije.hr, bilo je dosta upita, zaista, no moram reći da puno više upita smo dobili sa CAK portala http://www.croatia-apartments-kroatien.com
Elena. is offline  
Old 22.02.2011., 16:45   #12
Quote:
Elena. kaže: Pogledaj post
Koliko košta oglašavanje na Homeaway.com za godinu dana?

Što se tiče Apartmanije.hr, bilo je dosta upita, zaista, no moram reći da puno više upita smo dobili sa CAK portala http://www.croatia-apartments-kroatien.com
bar je cijena malo korektnija...
pepe88 is offline  
Old 22.02.2011., 17:21   #13
Ljudi, ne brojite upite nego rezervacije. Mnogi portali imaju takve alate da tražilac smještaja odabere cijelu jednu regiju ili otok i jednim klikom pošalje upite na stotine iznajmljivača i oni misle:" vidi kako puno upita"
Međusobno savjetovati koja je stranica dobra ne koristi ako ne znaš o kojem području se radi, jer ako je jedan portal dobar za Talijane , ne koristi iznajmljivačima iz kraja gdje oni manje dolaze itd...
Ja sam se par puta zeznula, tj. na temelju preporuka zadovoljnih iznajmljivača objavljenih na tim portalima ili jer je koštalo samo 200 kuna god.pa sam nakon godinu dana odustala jer nije bilo koristi.
Ne bacajte pare, najpošteniji su oni koji daju probno razdoblje , pa ti vidi. Treba biti i kod par agencija adriatic.hr ili slično, s njima je bar čist račun, treba samo dati malo niže cijene da ne ispadneš preskup kad oni nadograde svoje.
Peri Perić, ne vjerujem ti , čemu tolike pohvale bez konkretnih podataka, to za 4. njesec se može dogoditi bilo gdje, ja sam jedamput dobila rez. za prvu polovicu svibnja ali ipak sam odustala od tog portala jer je gen.rezultat bio loš.
Kissing spine is offline  
Old 22.02.2011., 19:11   #14
ma to plaćanje tim stranicama nema smisla.. davati im 500kn godišnje da ti se apartman nalazi među tisučama drugih..
pa oni bi nas trebali moliti da stavimo apartman na njihovu stranicu, da im povećamo ponudu i tako privućemo sponzore...
rađe ću dati 2000kn da mi netko izradi internet stranicu i dati agenciji da mi bukira cijelo ljeto, nego se ciganiti i još plaćati za to...
pepe88 is offline  
Old 22.02.2011., 21:28   #15
Quote:
pepe88 kaže: Pogledaj post
ma to plaćanje tim stranicama nema smisla.. davati im 500kn godišnje da ti se apartman nalazi među tisučama drugih..
pa oni bi nas trebali moliti da stavimo apartman na njihovu stranicu, da im povećamo ponudu i tako privućemo sponzore...
rađe ću dati 2000kn da mi netko izradi internet stranicu i dati agenciji da mi bukira cijelo ljeto, nego se ciganiti i još plaćati za to...


Ja smatram da bi svaki "ozbiljan" iznajmljivač morao imati svoju web stranicu.
Mi 90% rezervacija realiziramo upravo preko svoje web stranice, a ovih ostalih 10% preko raznih internet oglasnika i tiskovina.
Također, mislim da uvijek vrijedi uložiti u dobru reklamu.

Što se tiče agencija, nema šanse, za mene je to čisti oportunitetni trošak.
To je jedino možda ok za one koji imaju starije apartmane
Elena. is offline  
Old 22.02.2011., 21:41   #16
Ali Elena, kako postići posjećenost stranice, skupim banerima? Postoje milijuni stranica. meni je glupo uložiti više od 10% zarade na reklamu, ako imam svega 10-tak ležajeva.
Kissing spine is offline  
Old 22.02.2011., 23:42   #17
pa stranicu platiš da se napravi jednom i poslije samo domenu plaćaš godišnje...
jeftinije nego stotine stranica koje traže 200-500kn godišnje, a zauzvrat ne nude ništa..
pepe88 is offline  
Old 23.02.2011., 08:47   #18
E Pepe, baš ti hvala na iscrpnom odgovoru. Sad znam točno koliko košta i što učiniti da kad netko u tražilicu upiše apartmani u xy, na prvoj stranici izleti moja stranica!
Elena, možda od tebe dobijem odgovor.
Ja jedan portal plaćam 230 EUR godišnje jer preko njih imam 80% rezervacija i mislim da mi se to apsolutno isplati.
Kissing spine is offline  
Old 23.02.2011., 10:02   #19
ni ja neznam kako se to postigne, ali mislim da imaš neke ad sense oglasi ili tako nešto, što se naravno plaća..
pepe88 is offline  
Old 23.02.2011., 10:11   #20
E pa to govorim Pepe, asačuvaj me Bože od pay per click, to mi neka budala nudila. Stranice s apartmanima se puno gledaju, gleda i netko tko samo mašta gdje bi išao da ima para.
I što će mi moja stranica koja se pojavljuje na 300-toj stranici kod Google-a. Čudi me što preporučaš nešto što ni sam ne znaš kako bi bilo uspješno.
Kissing spine is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:59.