Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2012., 22:26   #21
Heheheh,Maki,"zastavu" sam stavija onako,prva mi pala na pamet. Hehe,stara sm ja magarina da bi napravija tu vježbu. Puno imam godina a one se osjećaju u bolnim leđima,ramenima...
Tričavih 25 godina sam bija čisto amaterski sportaš,nisam bija niti blizu nekim velikim rezultatima ali sam se u tom sportu mučija ko da se spremam za Olimpijske igre. I to je ostavilo traga. I to je uzelo danak. Onaj ko kaže da je sport zdrav,triba ga strpat u umobolnicu ! No,nakon tih 25 godina,zadnje 3 sam se malo okrenija ovim vježbama,bar sličnim i znam uć u teretanu,prilično se umorit a ne taknit šipku. Napravim ja i dizačke vježbe ali sam znatno oborija intezitet a gotovo prepolovija obime. Jesm li reka da sam bija dizač ? Dobro,građe sam baletanske,180 i 77-80 kila,tako da i sa 44 mogu radit dosta vježbi koje momci više nego duplo mlađi mogu samo sanjat. Imam nešto snimljeno na mobu ali ne mogu prebacit na komp,šteta.
jedna bitna stvar. U zadnje 3 godine,od kad sam na ovom "režimu",gluteus mi nije okusija "Voltaren". Doša sam do stadija da sam svaka dva miseca u "blokadi",uklještenje leđa,sidit ne možeš,ležat ajme a za ustajanje najbolje pomogne - molitva. I evo,3 godine - ništa. Nisam ja leđa izličija ali ih držim pod kontrolom.
Dakle mladci,ako netko ovo čita,ostavite se fitnessa,na zrak i malo-pomalo.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 13:57   #22
Hahaa eee kako me ovo podsjeća na mene! Evo ja sam u ranim 20-ima i također,. rekreativno se bavim borilačkim sportom, vježbam na vratilu zgibove, znam dipseve napraviti, sklekove i sl., fitness rijetko kada odem... a i sada kada vidim kako je Vama u tim godinama od njega mislim da ću još rijeđe no kako god sve to nije ništa ozbiljnog zato jer mi je fakultet prioritet a "ubijam" se i treniram kao da idem na Olimpijske! Hehe pa super da i tako u tim godinama možete vježbat i baviti se nekim aktivnostima... realno mislim da će meni sa 30ak biti kao Vama sa 40... sve u svemu zdravije otič malo vanka pa malo pomalo nego biti doma i Fejsbukdžirati, npr.
maki300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 00:19   #23
Nemoj tako mislit Maki,bit ćeš ti u 50.tima,ka ja u 40 tima. To je bolje razmišljanje. teško će te fitness ozlijedit ka dizačke vježbe. Osnovna razlika - u fitnesu se 70-tak posto od maximuma diže,recimo.od 8-12 ponavljanja,u dizanju trening počima sa 80 %. Radne serije 90,95 i 100 %,3,2,1 ponavljanje. Diže snagu i explozivnost strašno ali lomi. Lomi. Ubila me u "karijeri" pusta sredstva oporavka i masaže,hehe.
Osi ovog vježbanja bavim se ja sa još nekoliko aktivnosti. Podvodni ribolov,na dah,razumi se,pucam iz luka,radim u polju,obavljam spizu,perem sude,kuvam... Neee,nisam razveden,u mirovini sam. Žena se malo buni ali ženama je to ionako u "opisu radnog mjesta". Bolje nego da idem na karte,balote,božemiprosti nogomet...
Još uvik mogu skočit skoro 3 metra u dalj i nanizat 6 prepona na metar visine u seriji.
Prijedlog. Ja koji cili život radim čučnjeve,sad,ovako prid smrt mogu sa 120 napravit 5-icu,pa radim jednom čučanj s utegom a jednom pistol squat,čučanj na jednu nogu. I oduševljen sam tom vježbom ! Radim malo čučnja na prazno,malo s opterećenjem a malo skokove u vis i u dalj. Jednom nogom,da se razumimo. Radi to za snagu nogu,odlično je a šansa da se ozlijediš (u odnosu na čučanj s utegom) je minorna.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 21:11   #24
Hehe ajde neću tako misliti.
Pa dosta ste aktivni, svaka čast! Jeste bolje to nego da kartate, balotate, potežete za alkoholom u lokalnom kafiću sa društvancem i sl.,moj čale isto ode na podvodni ribolov, tamo negdje kod Kornata.
Haha a dobro nemojte se več sad pokapat! Kažete da "prid smrt" a imate 40 godina, mlado je to još. Hvala na savjetu, sigurno ću jednog dana probati te vježbice no prije trebam sanirati ozljedu koljena. Tj. na MMA-u sam si malčice oštetio hrskavicu desnog koljena, tako da izbjegavam čučanj do daljnjeg. Za donji dio tijela trčim, radim iskorak (sa šipkom) i na onim spravama (ukoliko odem do gyma)... ali doč će to več na svoje, osjećam kako ide nabolje.
maki300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 09:51   #25
napokon jos jedan odlican trening.
manje sam radio ovih tjedana sam "bodyweight",ali ide i dalje
onako kako treba. Zadovoljan...
zgibovi 4 x 12
dipsevi 4 x 15
ruski 4 x 8
korejski 4 x 6
cucanj jedna noga (4 x 12 svaka noga)
sklopke (4 x 15)
brisaci (4 x 6 na obe strane)
za kraj 10 serija po 6 zgibova (klasicnih)...vrijeme ukupno sa pauzama 80 minuta...
ok.
pozz ekipa...
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 19:49   #26
Thumbs up

Quote:
be real kaže: Pogledaj post
napokon jos jedan odlican trening.
manje sam radio ovih tjedana sam "bodyweight",ali ide i dalje
onako kako treba. Zadovoljan...
zgibovi 4 x 12
dipsevi 4 x 15
ruski 4 x 8
korejski 4 x 6
cucanj jedna noga (4 x 12 svaka noga)
sklopke (4 x 15)
brisaci (4 x 6 na obe strane)
za kraj 10 serija po 6 zgibova (klasicnih)...vrijeme ukupno sa pauzama 80 minuta...
ok.
pozz ekipa...
Dobar, dobar svaka čast!
Nego kakvi su ti to korejski zgibovi? Prvi puta čujem za te. Ruski znam al korejski ne
Gdje ti to vježbaš, na Sveticama ili Jarunu, ima li ekipe?
Mislim da bi laganini i ja mogao počet dolazit trenkat
maki300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 14:37   #27
Pa gdje su ljubitelji ovoga sporta?
maki300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 16:44   #28
Quote:
maki279 kaže: Pogledaj post
Dobar, dobar svaka čast!
Nego kakvi su ti to korejski zgibovi? Prvi puta čujem za te. Ruski znam al korejski ne
Gdje ti to vježbaš, na Sveticama ili Jarunu, ima li ekipe?
Mislim da bi laganini i ja mogao počet dolazit trenkat
to su ti korejski dipsevi,a ne korejski zgibovi(to ne postoji)
utipkaj korean dips,pa pogledaj...
treniram na Jarunu...
ljubitelji ovog sporta?...premalo ih ima,a ono malo
sta ih ima,ne javljaju se sa svojim iskustvima u vjezbanju,steta.
sutra opet Jarun,prvo jaci trening,pa kupanje...pozz.
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 00:07   #29
Quote:
be real kaže: Pogledaj post
to su ti korejski dipsevi,a ne korejski zgibovi(to ne postoji)
utipkaj korean dips,pa pogledaj...
treniram na Jarunu...
ljubitelji ovog sporta?...premalo ih ima,a ono malo
sta ih ima,ne javljaju se sa svojim iskustvima u vjezbanju,steta.
sutra opet Jarun,prvo jaci trening,pa kupanje...pozz.
Ahha aha sada sam si pogledao! Znam za dipseve no mislio sam da su zgibovi reko kakvi su sad to...
Nisam baš dolazio na forum...
Opet sam si skršio koljeno pa baš i ne vježbam no jučer sam nabacio "Bodyweight" trening;
Trčanje po nasipu Bundek-Jarun, Jarun-Bundek (00:30h ko vampir)
Na Bundek trim stazi
4x10 zgibova
4x10 dipseva
4x15 sklekova
4x12 trbuh
Nije ko tvoje no et, svaki početak je dobar
Pozz
maki300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 11:21   #30
maki,kako koljeno? sta je tocno bilo?
jel se trenira? pozdrav ljubiteljima bodyweighta,
ja napravio pauzu, na moru sam,samo plivanje...
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 20:19   #31
Pozdrav be_real!
Eto koljeno je dobro, hvala na pitanju! Prilikom grapplinga na treningu MMA sam imao jedan nezgodan pad, pa mi se je pomakla čašica koljena i natukao sam si hrskavicu.
Trenira se, naravno!
I ja sam imao pauzu; tj. bio sam na moru. Eto vratio se prije tjedan dana, i odmah nastavio s BodyWeight/MMA treningom. Također sam plivao na moru; točnije 1km svaki dan, tako da sam u dobroj formi.
Nadam se da i ti treniraš i da je sve u redu,.
Pozdrav nazad!
maki300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 21:00   #32
Quote:
maki279 kaže: Pogledaj post
Pozdrav be_real!
Eto koljeno je dobro, hvala na pitanju! Prilikom grapplinga na treningu MMA sam imao jedan nezgodan pad, pa mi se je pomakla čašica koljena i natukao sam si hrskavicu.
Trenira se, naravno!
I ja sam imao pauzu; tj. bio sam na moru. Eto vratio se prije tjedan dana, i odmah nastavio s BodyWeight/MMA treningom. Također sam plivao na moru; točnije 1km svaki dan, tako da sam u dobroj formi.
Nadam se da i ti treniraš i da je sve u redu,.
Pozdrav nazad!
ajde super,glavno da se i dalje trenira.
sutra jarun(plan 120 zgibova-20 serija po 6),
plus trcanje:krug oko jaruna(6300 metara)...
pozz...
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 17:13   #33
Evo da se i ja javim, prošle godine sam vježbao 4 mjeseca, ali sam prestao čim je došlo hladnije vrijeme, sad sam opet počeo prije mjesec dana i sad nema prestajanja.

Jedan dan radim zgibove i trbušne, drugi dan dipseve i sklekove i tu i tamo ubacim trčanje ili čučnjeve, radim 10 serija do otkaza(osim zgibova kojih u 10 serija mogu 40-ak, pa njih radim po 20 serija) s minutom do minutom i pol odmora.

Trenutačni prosjek mi je:

zgibovi: 20 serija po 4
trbušni: 10 serija po 17
dipsevi: 10 serija po 6
sklekovi: 10 serija po 14
Nashty is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 23:56   #34
prekosutra (subota),Jarun,bodyweight natjecanje...
dodjite u sto vecem broju.
biti ce suuuuper...
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 10:46   #35
bok ekipa...
jucer sam gledao na Jarunu to natjecanje...
bilo je solidno,stvarno se moglo vidjeti dobrih stvari,
teskih elemenata i izvedbi.
bio je i zabavni program,plesacice,imao je nastup STOKA (nas reper),itd.
ovo je jos jedan razlog vise da nastavim "trenirati" na sipki i vratilu.
pozz svima.
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 00:15   #36
pozdrav nakon nekog vremena izbivanja. Večeras sam gleda momke sa Svetica na dnevniku Nove TV. Be real,jeli to tvoja ekipa? Fasscinirali ste me. Jesam se nešto vrtija po jubitou,gleda blackmothefuckaniga kako rade po parkovima... Ma to je posrana Amerika,viste tu. Još jednom - fascinantno. Ali naravno,kratka reportaža. Da ste boćari,duplo više bi bili na TV-u. Prnesi momcima moje čestitke ako ih znaš.
P.S. A meni bi moga "pljunit" nekakav linkić sa vježbama. Onim za početnike,to je malo teško nać.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 01:59   #37
Baš sam pričo frendovima kako je to bodyweight, a ne nekakvo tupavo ime kakvo su ovi s nove tv naveli i ispo sam faca
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 15:24   #38
Quote:
subhunter kaže: Pogledaj post
pozdrav nakon nekog vremena izbivanja. Večeras sam gleda momke sa Svetica na dnevniku Nove TV. Be real,jeli to tvoja ekipa? Fasscinirali ste me.

.
nije to moja ekipa,ja treniram sam.
stvarno su decki odlicni.
zasada mogu puno toga napraviti,
samo mi BACK LEVER zadaje probleme.
i PLANCHE naravno
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 23:24   #39
Dobro ali daj nekakvu smjernicu kako da počnem. Na netu su uglavnom vježbe ovh "velikih dečki". No i oni su nekako počeli. Nemoj da moram ić trčat po Marjanu i tražit bavi li se ko u Splitu ovim. Marjan je posta opasan. Još bi me mogla koja cura silovat...
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 11:23   #40
Quote:
subhunter kaže: Pogledaj post
Dobro ali daj nekakvu smjernicu kako da počnem. Na netu su uglavnom vježbe ovh "velikih dečki". No i oni su nekako počeli. Nemoj da moram ić trčat po Marjanu i tražit bavi li se ko u Splitu ovim. Marjan je posta opasan. Još bi me mogla koja cura silovat...
nema tu neke velike filozofije za krenuti...
pocni sa klasicnim zgibovima,dipsevima,kojekakvim varijacijama istih.
kasnije kreces sa "sminkom".
prvo baza...
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:09.