Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2009., 00:06   #61
Quote:
wor kaže: Pogledaj post
Je, bio je online test baš za adriatica.net ali jučer od 14-16h tako da sam kasno dobio tvoj odgovor ali hvala ipak!
Stvarno nisu normalni kakav test su napravili?! Imao sam osjećaj da polažem prijemni za PDF!
Prvo IQ test sa onim trokutima, kvadratima i glupostima i to 40 zadataka za 40 min. Ispočetka idu lagano ali onda sve teže i teže!
Ali to bi još i prošlo za onih 10 zadataka koji dođu nakon toga! To nema veze ni sa matematikom, ni sa logikom, totalna glupost!
Npr. ovo je jedno od tih pitanja:
7. Prihod od prodaje apartmana u prva 4 tjedna je iznosio 55 NJ tjedno. Apartman je svaki dodatni tjedan ostvario 70 NJ. Prosječno prihod za taj apartman tokom cijele sezone jest 65 NJ tjedno. Koliko dugo je trajala sezona?
ma znam ta pitanja, bilo mi je identicno pitanje te godine kad su me testirali. ma to ti nije adriatica.net nego adriatic.hr, oni su u splitu a adriatica u zg. kolko se ja sjecam, testiranja adriatica.net-a su u njihovim odajama i puno su puno laksa od testiranja za adriatic.hr. to testiranje za adriatic.hr je tako cuveno i misteriozno da je dospjelo u novine, slobodnu dalmaciju. navodno oni primaju samo lumene. da bi prodavali strancima rezervacije u srcu sezone pa da je i 10x gora recesija, toliki broj lumena im za taj posa ne bi triba, po mom misljenju. al ko sam ja da o tome sudim
za ove druge, adriaticu.net, sam nazalost prosla testiranje, tamo ti IQ test traje samo 20 min i lagan je (ali imas manje od minute za jedan zadatak), mada meni ni od ovih u splitu nije nesto tezak, pa ni ti logicki zadaci. dakle, za adriaticu sam prosla i primili me, radila sam tamo i dobila hipertireozu zbog tih nezasitnih ludjaka a oni izgradili citav imperij, dabogda propali sad u recesiji
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 20:19   #62
Alooo ljudi!!
Ko ide na ljetovanje????bogatuni!
Dali je njih pogodila ova kriza???not!!!
Pa naravno da ce biti posla snobova uvijek ima a onih 5% normalnih gradana koji su prije jedva otisli na ljetovanje e njio nece biti!!Ali to nis ne utjece!!
dadekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 20:23   #63
Quote:
wor kaže: Pogledaj post
7. Prihod od prodaje apartmana u prva 4 tjedna je iznosio 55 NJ tjedno. Apartman je svaki dodatni tjedan ostvario 70 NJ. Prosječno prihod za taj apartman tokom cijele sezone jest 65 NJ tjedno. Koliko dugo je trajala sezona?
mhm... jedno 14 mjeseci?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 20:25   #64
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
dakle, za adriaticu sam prosla i primili me, radila sam tamo i dobila hipertireozu zbog tih nezasitnih ludjaka a oni izgradili citav imperij, dabogda propali sad u recesiji
oni imaju jedan mali problem, a taj je da su nerealno preskupi.
nisam bas pratila taj sektor, ali ako sam dobro shvatila strategija rasta temeljila im se na preuzimanju konkurencije?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 21:25   #65
animacija

Hello!

Jel netko radio za Liburnija Rivijera Hotele kao animator? Kakav je to job? Kakva su vaša iskustva?
Thanx
__________________
http://www.joga.hr
Nitai is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 23:31   #66
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
mhm... jedno 14 mjeseci?
12 tjedana
4 tjedna po 55 i 8 tjedana po 70 daje prosjek 65.
možda je malo glupavo sročeno pa nije odmah jasno što se traži, al takvi zadaci se javljaju na natjecanjima iz matematike u osnovnoj školi
shibica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 00:01   #67
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
oni imaju jedan mali problem, a taj je da su nerealno preskupi.
nisam bas pratila taj sektor, ali ako sam dobro shvatila strategija rasta temeljila im se na preuzimanju konkurencije?
aha, na preuzimanju sveg zivog, jer ono s cim su oni poceli se lako kopira i dalje pruza bolje usluge, a oni cijenu kao brane kvalitetom usluge. mislim cak da je adriatic.hr poceo prije njih, onda su oni prestigli adriatic.hr u online poslovanju da bi ih poslije adriatic.hr opet prestigao u online poslovanju ali tad su se vec (adriatica.net) dosta orijentirali na druga poslovanja u grupi i mogli nuditi zaista sve zivo, zadovoljiti skoro sve segmente. zadnje dvije godine to stvarno ne pratim. s tim da ovo govorim samo na temelju grafova na web-u i jedne i druge tvrtke. adriatic.hr im je zapravo jedini veci konkurent u online poslovanju, al ja ti to stvarno vise ne pratim
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 00:11   #68
Quote:
shibica kaže: Pogledaj post
12 tjedana
4 tjedna po 55 i 8 tjedana po 70 daje prosjek 65.
možda je malo glupavo sročeno pa nije odmah jasno što se traži, al takvi zadaci se javljaju na natjecanjima iz matematike u osnovnoj školi
hehe tocno sam bila rjesila, nasla sam sad u attachu

7. Prihod od prodaje apartmana u prva 4 tjedna je iznosio 55 NJ tjedno. Apartman je svaki dodatni tjedan ostvario 70 NJ. Prosječno prihod za taj apartman tokom cijele sezone jest 65 NJ tjedno. Koliko dugo je trajala sezona? 12 tjedana
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 00:55   #69
Quote:
shibica kaže: Pogledaj post
12 tjedana
4 tjedna po 55 i 8 tjedana po 70 daje prosjek 65.
možda je malo glupavo sročeno pa nije odmah jasno što se traži, al takvi zadaci se javljaju na natjecanjima iz matematike u osnovnoj školi
ja bih dala bajsu da to rijesi
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 10:05   #70
Quote:
dadekk kaže: Pogledaj post
Alooo ljudi!!
Ko ide na ljetovanje????bogatuni!
Dali je njih pogodila ova kriza???not!!!
Pa naravno da ce biti posla snobova uvijek ima a onih 5% normalnih gradana koji su prije jedva otisli na ljetovanje e njio nece biti!!Ali to nis ne utjece!!
Nebi se složila baš s tobom. Pravim "Bogatunima" kako ih ti zoveš i nemamo baš previše toga za ponuditi, njima je nekako milija Crna Gora.. možda Hvar, par luksuznih hotela kojih je pre-pre malo, Dubrovnik i najam motornjaka. To je još uvjek premalo za takvu klijentelu i o njima možemo samo sanjati.

Na ljetovanje kod nas ide srednja klasa- bili oni Njemci, Poljaci, Talijani, ili Englezi, muž i žena koji rade, štede dobar dio godine, njihova djeca i pas . Nebi se baš složila da je to samo 5%, i što je tebi neko tko ima para po defaultu snob i nenormalan??!


Hoteli su već debelo podbacili (otkad je započeta ova tema imam nove informacije). Svi su očekivali boom u treći mjesec međutim od kolega čujem da je booking i do 18% lošiji nego lani u ovo doba godine, i svi se oslanjaju na Last minute.

Sezona je dobro krenila sa ranim rezervacijama, i sve je išlo ok do drugog mjeseca kad se očekuje boom- a ono nastavilo je lagano s rezervacijama, klijenti traže veće popuste jer iskorištvaju situaciju itd.

Mislim da će sigurno jedan dobar dio Poljaka, Njemaca i Franuza ostati kući ove godine, jer što čujem od svojih prijatelja koji žive tamo nije obečavajuće..

Sad s obzirom da godinama imamo rast možemo se samo nadat da ćemlo ove godine stagnirat a ne padat po broju posjeta, ali po ostvarenoj zaradi sam sigurna da će biti pad (veći popusti).
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 18:48   #71
Vidim da vam je zanimljiv test pa evo vam još da se malo zabavljate! Ali samo da vam napomenem da ovi zadatci dođu nakon IQ testa od 40 pitanja...

Apartaman A je duplo skuplji od apartmana B. Cijena apartmana B je 60% cijene apartmana C. Cijena apartmana D je duplo jeftinija od apartmana E. Apartman E je 190% skuplji od apartmana A.
- koji apartman je najjeftiniji?
- koji apartman je najskuplji?
- poredajte navedene apartmane po cijeni, od najnižeg prema najvišem?

Charter plovila prodajemo uz 15% redovitog popusta našim subagentima. Radi stimuliranja prodaje našim subagentima odobravamo dodatni popust u iznosu od 40% subagentske cijene. Iznimno smo jednom subagentu zainteresiranom za charter plovilo kojem je originalna cijena 3 200,00 NJ(novčanih jedinica) zbog rezervacije u zadnju minutu odobrili dodatnih 15% popusta na već dodatno umanjenu subagentsku cijenu. Koliki prihod će agencija ostvariti realizacijom ove rezervacije?

Uživajte!

P.S. - zaboravio sam napomenuti da imate 6 min. prosječno za odgovor!
wor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 17:39   #72
rad u turističkoj agenciji

ako ima netko tko je radio ili radi u turističkoj agneciji da podijeli svoja iskustva?
nakon završenog ek.fakulteta, smjera turizam htjela bi tamo raditi pa me zanima kako je...
ruby20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 11:06   #73
Divan posao, ali zahtijevan i naporan. Pretpostavljam da nemaš radnog iskustva, pa se pripremi na duge dane, puno učenja i apsolviranje ogromne količine informacija - ovo je od rijetkih djelatnosti gdje tek kad počneš raditi, naučiš posao. Naoružaj se velikim osmjehom i beskrajnim strpljenjem za zadovoljne i nezadovoljne stranke. I najvažnije, pojam "fleksibilnost" shvati u punom značenju te riječi - to znači, spremi se na to da nemaš radnog vremena, praznika ni vikenda. Sretno!
FIOLINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 11:39   #74
Quote:
FIOLINA kaže: Pogledaj post
Divan posao, ali zahtijevan i naporan. Pretpostavljam da nemaš radnog iskustva, pa se pripremi na duge dane, puno učenja i apsolviranje ogromne količine informacija - ovo je od rijetkih djelatnosti gdje tek kad počneš raditi, naučiš posao. Naoružaj se velikim osmjehom i beskrajnim strpljenjem za zadovoljne i nezadovoljne stranke. I najvažnije, pojam "fleksibilnost" shvati u punom značenju te riječi - to znači, spremi se na to da nemaš radnog vremena, praznika ni vikenda. Sretno!
mozes nam reci jos i zasto je tebi to divan posao? pretpostavljam da ne zbog ovoga sto si navela. je li posao dinamican i zanimljiv? mogu li svaki dan koristiti znanje stranih jezika? ima li mogucnosti napredovanja? kakva je placa? ima li povlastica? putuje li se sto?
francesca z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 11:57   #75
Sve navedeno je dio posla, a ja ga volim, i uvijek sam to htjela raditi.Zadnjih 10 godina to i radim, pa sam na sve i navikla.
Strani jezici, putovanja, povlastice - sve zavisi od toga u kojoj vrsti agencije radiš.I od toga kakav je poslodavac, dakako.
FIOLINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 17:29   #76
Posao Voditelja rezervacija u turističkoj agenciji

Pozdrav ljudi! Trebala bi mi pomoć ako je moguće od turističkih djelatnika. Pozvana sam na razgovor za Voditelja rezervacija u tur.agenciji koja nema web stranicu i ne mogu ništa iskopati o toj agenciji. Imam fakultet, smjer turizam, 4 i pol godine iskustva u turizmu (recepcioner). Mene zanima kolike su plaće min/maximalno u agencijama šta mogu očekivati..Mislim da je riječ o nekoj manjoj turističkoj agenciji čim nema svoju stranicu..zahvaljujem!
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 11:55   #77
Meni je malo neobično da turistička agencija nema svoju web stranicu. Pa kako se oni onda reklamiraju i dolaze do potencijalnih putnika? Jedino ako nisu dio neke veće turističke agencije.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 16:28   #78
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Meni je malo neobično da turistička agencija nema svoju web stranicu. Pa kako se oni onda reklamiraju i dolaze do potencijalnih putnika? Jedino ako nisu dio neke veće turističke agencije.
Ili ako se tek ne otvaraju?
__________________
19.09.2009. Siempre contigo!
Mujer_latina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 17:27   #79
Talking

Ako hoćeš pošalji na PM ime firme, ima načina da se sazna...
btw, nisam konkurencija za posao, imam svoju agenciju
legaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 15:44   #80
Hvala svima..ja se toplo nadam da su se tek otvorili.. ali svejedno, idem na razgovor pa ću vidjet šta se nudi..sad trenutno imam posao, stalni, tako da uvijek mogu odbiti ako mi se nešto ne sviđa..nije mi hića za promjenu posla..
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:59.