Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2014., 12:26   #81
Osobno nismo nikad bili na Orijenu upravo iz razloga što je ta hrana bogatija, super je za veće radne pse i one kojima takva prehrana odgovara. Zbog eto navedenog iskustva sa TOWT-om, odlučili smo se za Acanu i mislim da smo pronašli za mog psa zlatnu sredinu, nije pre jaka hrana, a ne mora biti na posebnim dehidratima jer kako nam je vet rekao, sa posebnim dehidratima pas vrlo lako može gubiti na imunitetu pa ga se mora povremeno dozirati sa vitaminskim dodacima što na kraju bolje izađe za psa (mog) da jede klasičnu kvalitetniju hranu. Muka je to za vlasnika pa tako i za psa pronaći ono najbolje ali polako s vremenom to je moguće. Jednima odgovara jedno, drugima drugo i sve je to OK dokle god je na prvom mjestu zdravlje psa, a ove reklame i politika o prehrani, to može pričekat (tako nam vet uvijek kaže)... i kad čovjeka pitamo s čime on hrani svog psa, uvijek nam kaže: "Ja mogu vama reći što mom psu odgovara, ali vi morate obratit pažnju na svog." - mislim da je to korektno pa se i mi pridržavamo takvog stava. Njegov živi cijeli život na dehidratu, nikakve kosti, kuhano i što ja znam što još sve se radi u praksi za što nisam upućena, a pas savršeno zdrav. Eto, ja svom dajem Acanu, sad smo bili na Small Breed Classic, sad ćemo prijeći na onu ponudu Acane bez žitarica, a tu i tamo dobije kuhano i koju kost. Jedno vrijeme smo bili i na RC za osjetljiv stomak, to smo izbacili, stolica je bila užas, nikad kak treba. Uglavnom, treba polako sa izmjenjivanjem hrane, a s vremenom će doći do bolje promjene. Na psu se pozitivnija promjena uvijek vidi kad je u pitanju zdravlje.
neka mala Tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 17:53   #82
I moj je peso povračao od Orijena, čini mi se da je ta hrana preteška za gastritičare .

Eventualno bi ako budemo prelazili s medicinske na neku koja to nije uzeli Acanu i to ribu.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 19:19   #83
Gastritis kod pasa

Mi smo probali i acanu i totw i sve su mi ok. Nema razlike. Sad jos ima 5-6 kg orijena pa kad to pojede onda cu mozda nazad na acanu il totw. Ni od jedne od te tri nije povracala i bila joj je ok.
Al sto je kakica super na barfu ...
lunahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 19:34   #84
kao posljedica gastritisa, iako su se napadaji jako prorijedili otkako jede samo kuhano meso, pasu mojih staraca je prije mjesec dana puko čir na želucu i imao je krvavu stolicu uz povraćanje bez krvi (samo kiselina). sad je na nekim specijalnim konzervicama za gastritičare, jede malo i na strogu naredbu. nekim čudom sirovo meso više ne želi ni pomirisati, a odbio je i gastro barf koji sam mu velikodušno poklonila jer je kao super za probavni sustav.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 19:50   #85
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
kao posljedica gastritisa, iako su se napadaji jako prorijedili otkako jede samo kuhano meso, pasu mojih staraca je prije mjesec dana puko čir na želucu i imao je krvavu stolicu uz povraćanje bez krvi (samo kiselina). sad je na nekim specijalnim konzervicama za gastritičare, jede malo i na strogu naredbu. nekim čudom sirovo meso više ne želi ni pomirisati, a odbio je i gastro barf koji sam mu velikodušno poklonila jer je kao super za probavni sustav.
Nekako bi očekivao hematemezu kod ulceracije želuca
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 20:56   #86
i nama i vetu je bilo čudno, no nitko nije bio za invazivnije pretrage. prva dva dana stolica mu je bila crna što je upućivalo na krv negdje tko zna gdje u probavnom sustavu. kako takvu stolicu pratila bezvoljnost i više puta dnevno povraćanje kiseline zaključak je bio pucanje čira kao posljedica gastritisa. kiselina ga je mučila barem tjedan dana, a već tjednima su muke za mu strpati malo hrane u želudac.
možda je i kriva dijagnoza, možda se radi o nekoj tvorbi u crijevima koja je napravila trenutni dar mar pa se stanje smirilo, no zbog godina i loše podnesenih kratkotrajnih anestezija nisu se usudili uspavati ga pregledati cijeli probavni sustav.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 21:52   #87
Exclamation

Da se ne bi zeznuli kao ja i davali psu (na preporuku veterinara) preveliku dozu peptorana prava doza je 2mg po kilogramu, a ulfamida 1 mg po kilogramu.
Daje li se neadekvatna (prevelika) doza može djelovati kontraproduktivno.
Za razmisliti je da sam ja na preporuku jednog ovdje hvaljenog veta davala pesu mjesec dana svakih 8 sati četvrtinu onog od 150 što je otprilike duplo previše a što sigurno nije pomoglo nego odmoglo kod saniranja gastitisa.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 22:44   #88
doze su od-do, tako da ne ide svakom slučaju ista
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 22:47   #89
A da se ne bi još i netko drugi zeznuo nečemo pisati doze po forumu
Naročito zato jer je peptoran dostupan na svakom koraku
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 13:54   #90
Ispričavam se našem dragom forumskom vetu čije savjete i odgovore uvijek rado pročitam . Bilo je u najboljoj namjeri.

Na ovom forumu sam naišla na puno savjeta u vezi lijekova i doza i ne samo naravno na ovoj temi zato sam se i priključila nisam znala da je zabranjeno.

Osobno bih da sam na ovakav post naišla prije bila itekako zahvalna jer ne bih trovala ionako preosjetljivog psa dodatno.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 16:47   #91
No problemo
Problem s dozama, a i sa terapijom, jest da ce se lako naci netko tko ce pokusavati svasta jer je eto procitao na internetu. Bilo babinim fursemidom, bilo fenobarbitonom od rodaka bilo antibiotikom koji je ostao nakon kakve prehlade. Vjeruj mi, nagledao sam se raznih samodijagnoza i terapija.
Isto mi tako takvo kljukanje veoma 'olaksa' posao kad mi napokon zivotinja stigne na stol
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 13:07   #92
Zanima me dal je netko radio gastroskopiju psu zbog gastritisa.
Kako je to izgledalo, koliko traje takav pregled, koliko se pas oporavlja ...da li mu je poslije iziritirana sluznica i da li povraća, kakva je terapija slijedlila poslije pregleda.............i tako sve što vam padne na pamet
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 13:55   #93
gastroskopija je inače, i kod ljudi, kratak pregled, oko jednu minutu traje, duže traje sedacija psa i buđenje, nego sam postupak

dat će ti upute prije gastroskopije, ono kad mora biti zadnji obrok i to


nije to ništa strašno, ni uzimanje uzorka ne boli, gastroskop je cijev u kojoj se nalazi kamera, svjetlo i rupica kroz koju ulazi instrument za uzimanje brisa/uzorka

nema iritacije sluznice, nema povraćanja od samog postupka

evo kako to izgleda kod pasa https://www.youtube.com/watch?v=MuBlu_Kljsk

jedine ''nuspojave'' bi mogle biti od sedacije, a ne od same gastroskopije
__________________
Dugonjuska osoba

Zadnje uređivanje holly-trooper : 14.03.2014. at 14:05.
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 22:13   #94
Da, zapravo se i bojim anestezije a same procedure gastroskopije ne.
Prošli puta mi je peso poslije anestezije skoro otišao.

Zanima me ima li kakvih saznanja (teorija) koja je razlika ako pas povrati bijelu pjenu i onu žutu sluzavu?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 00:18   #95
A jel povraća cijelo vrijeme bijelo ili?
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 10:38   #96
ne, koji puta bijelo a koji puta jako sluzavo žuto
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 12:32   #97
sluzavo žuto povraća i moja kad ima gastritis, to je klasičan znak. pogotovo kad je želudac prazan pa samo povraća tu kiselinu

nego, jesu ti veterinari spominjali helicobacter? pretpostavljam da zato žele napraviti gastroskopiju, da uzmu uzorak

koje sve tablete ste uzimali? ovo bijelo što povraća je kao pljuvačka?
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 20:12   #98
Jesu za gatroskopiju, ali ja se bojim jer mi je pas prošli puta od anestezije praktički umro na rukama, a ne zna se uzrok...

od tableta je bilo svega i previše peptorana, ulfamida, nexiuma, kontroloka ...

bijelo je kao pjena u nekoj sluzi, a žuto bude smrdljivo, gusto, ljepljivo

sad je trenutno puno bolje od kad je na hepatic hrani.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 17:32   #99
Pa jesi probao barf? ,moja prestane odmah povracat od barfa, cak i kad ga kombiniram, npr ujutro barf navecer dehidrat. Jedino kad je na cistom dehidratu povraca. Uzela sam sada acanu od janjetine mozda joj bude bolja.


Sent from my iPad using Tapatalk
lunahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 11:49   #100
Jesam i barf (obični ali i gastro) ali i sve moguće ostalo što se može psu dati za jelo i nije bilo dobro duže od mjesec dana.

Kužim vas točno tako sam i ja mijenjala, probavala...., na kraju završili na zečetini i riži i opet nije bilo dobro

Sad smo na pretragama...
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:17.