Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2017., 10:24   #1061
Quote:
nikof kaže: Pogledaj post
Ne vole da ih se naziva arapima, oni su Fenicani kazu,
Znam da ovo kao ideja jest postojalo, ali nisam znao da je i danas rašireno.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 11:18   #1062
Eto ga, nista od ostavke Haririja...Francuz ipak to rijesio, mora se priznat. Propala saudijska otmica, ali se ipak zataskalo da se ne bi moralo zlatnoj koki uvodit (bumerang) sankcije.
Resurrected is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 13:22   #1063
hoće li ostavka bit definitivna, ili ne, za sad se ne zna. sve ovisi o pregovorima koji su u toku.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 14:52   #1064
Sve ovisi o tome što će Hariju javiti njegov ljubljeni princ koji upravlja njime.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 16:46   #1065
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
istina je da jako ističu svoje kršćanstvo i nose velike zlatne križeve oko vrata. to je razumljivo, to je njihov način izdvajanja od okruženja u kojem žive.
naročito ih nose u europi. da ih se ne bi zamijenilo za one druge .
Ima jedan problemčić u logici koju pojedinci guraju na forumu.
Libanonski kršćani ponosno ističu križeve u zemlji u kojoj vlada "fanatična teroristička šijitska milicija".

A ideju iz prijašnjeg posta o predavanju oružja kako bi židovska-vehabijska-Al Nusra-ISIS koalicija mogla od Libanona napraviti novu Siriju dovoljno govori o objektivnosti.

Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
hoće li ostavka bit definitivna, ili ne, za sad se ne zna. sve ovisi o pregovorima koji su u toku.
Još uvijek željno čekamo komentar o propalom pokušaju otmice premijera jedne države, odnosno ispriku braniteljima multikulturalnosti - Hezbollahu.
__________________
Pizvo:
Zbrda zdola si pohvatao par pojmova iz mojih vrlo kompleksnih postova i stvorio sliku mog argumenta koja je posve pogrešna.
Hrvojeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 19:55   #1066
Quote:
Hrvojeee kaže: Pogledaj post
Ima jedan problemčić u logici koju pojedinci guraju na forumu.
Libanonski kršćani ponosno ističu križeve u zemlji u kojoj vlada "fanatična teroristička šijitska milicija".

A ideju iz prijašnjeg posta o predavanju oružja kako bi židovska-vehabijska-Al Nusra-ISIS koalicija mogla od Libanona napraviti novu Siriju dovoljno govori o objektivnosti.



Još uvijek željno čekamo komentar o propalom pokušaju otmice premijera jedne države, odnosno ispriku braniteljima multikulturalnosti - Hezbollahu.
Još čekamo Godoa ili Đekma još nije umrla a kad će, ne zna se.
__________________
"Jedno je percepcija, drugo su činjenice." - AAP
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 20:08   #1067
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Još čekamo Godoa ili Đekma još nije umrla a kad će, ne zna se.
Nakon što je postalo jasno kako su vehabije i ovo orkestrirale kolegica je samo isparila s foruma.

Ali siguran sam da se radi o uobičajenoj slučajnosti kada je Antilles u pitanju.

Nije lako kada herojska organizacija zasluženo pokupi lovorike prilikom spašavanja zemalja od raznih stranih dobročinitelja.Bilo da se radi o Saudijcima, Francuzima, Izraelcima i sl...Zato se manjine, posebno kršćani, redovito drže Hezbollaha, bilo da govorimo o Siriji ili Libanonu.
__________________
Pizvo:
Zbrda zdola si pohvatao par pojmova iz mojih vrlo kompleksnih postova i stvorio sliku mog argumenta koja je posve pogrešna.
Hrvojeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 21:20   #1068
postoji nešto što se zove "lebanon's policy of dissociation".
datira iz 2013., potpisale sve 3 konfesionalne lib. komponente (+ druzi).
iznimno bitno u tako komplexnoj zemlji.

guglaj !
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 21:37   #1069
i ja čekam komentar o tome da:

"prihodi od prodaje oružja i droge u ovom kontekstu nisu uzeti u obzir".
(kad to kaže south front, a zna se koju liniju zastupaju, i vrapcima na grani je jasno. osim nekima).

kad sam davno pisala o dilanju drogom s južnom amerikom, a što je glavni izvor prihoda hezbollaha, uslijedilo pljuvanje. he,he !
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 06:27   #1070
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
i ja čekam komentar o tome da:

"prihodi od prodaje oružja i droge u ovom kontekstu nisu uzeti u obzir".
(kad to kaže south front, a zna se koju liniju zastupaju, i vrapcima na grani je jasno. osim nekima).

kad sam davno pisala o dilanju drogom s južnom amerikom, a što je glavni izvor prihoda hezbollaha, uslijedilo pljuvanje. he,he !
Pa nekako moraju doci do novca za oruzje kako bi se mogli biriti protiv agresora
Nego, ti se bas I ne trgas da nam ispricas kako cia, mossad I mi6 trguju drogom (net je pun toga) unatoc tome sto uzimaju novac od svojih poreznih obveznika.
I sad bi samo antiteroristicku organizaciju Hezbollah trebali osudivati jer na taj nacin dolazi do sredstava za spasavanje pripadnika svoje vjere od izraelskog genocida
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 14:18   #1071
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Pa nekako moraju doci do novca za oruzje kako bi se mogli biriti protiv agresora
Nego, ti se bas I ne trgas da nam ispricas kako cia, mossad I mi6 trguju drogom (net je pun toga) unatoc tome sto uzimaju novac od svojih poreznih obveznika.
I sad bi samo antiteroristicku organizaciju Hezbollah trebali osudivati jer na taj nacin dolazi do sredstava za spasavanje pripadnika svoje vjere od izraelskog genocida
Nekima bi bilo draze da se pomire sa zapadnim sankcijama i jednostavno se samoukinu.

Ne znam da li je bilo, ali vrijedi podsjetiti; Mossad je tijekom ove krize s Haririjem pokusao ubiti njegovu sestru da izazovu politicki raskol ili cak rat:
https://southfront.org/lebanese-secu...r-al-mayadeen/

Izraelski drzavni terorizam opet na djelu. Cisto da se razjasni s koje strane Izraelsko-Libanonske granice se nalaze pravi teroristi.
Resurrected is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 14:25   #1072
iz istog linka:

However, the Lebanese Ministry of Interior denied al-Mayadeen TV claims in an official statement, and warned from spreading fake news, according to Lebanese media sources.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 14:36   #1073
Očito su i u Libanonu počeli širiti dezinformacije isto kao i u Siriji početkom 2011. Inače sam tu vijest o Haririjevoj sestri našao po tvitovima, ali je nisam prenio jer je to sve rekla-kazala koji se ne može provjeriti.

Ma nije moguće da je to sve iz iste kuhinje.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 16:03   #1074
Eto kad ne citam pazljivo. Da, po svemu sudeci je fake news.

Svejedno, ne bi bilo strano Izraelu. Tko li je samo organizirao atentate na iranske akademske gradane (nuklearne fizicare) po Teheranu unazad par godina.
Resurrected is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 18:30   #1075
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
iz istog linka:

However, the Lebanese Ministry of Interior denied al-Mayadeen TV claims in an official statement, and warned from spreading fake news, according to Lebanese media sources.
Tako je. Mossad se ne bavi ubojstvima diljem svijeta
Quote:
Resurrected kaže: Pogledaj post
Eto kad ne citam pazljivo. Da, po svemu sudeci je fake news.

Svejedno, ne bi bilo strano Izraelu. Tko li je samo organizirao atentate na iranske akademske gradane (nuklearne fizicare) po Teheranu unazad par godina.
Putin? Sad je u modi svaljivati krivnju na njega
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 20:33   #1076
Bizarna situacija u Libanonu. Hariri je "odustao" od ostavke, i nakon žešće pljuvačine po Iranu jučer nasmijan od uha do uha primio iranskog ambasadora koji mu je čestitao na odluci. 22.11 je Dan Nezavisnosti Libanona.
Quote:
http://www.zerohedge.com/news/2017-1...ian-ambassador
Hariri's "Unresignation" As Seen In A Bizarre Photo With The Iranian Ambassador
During Wednesday's independence day celebrations in Lebanon, Prime Minister Saad Hariri was bizarrely photographed in what appeared to be in a warm and enthusiastic handshake with Iran's ambassador to Lebanon, Mohammad Fathali, while greeting dignitaries less than 24 hours after his plane touched down in Beirut following his bizarre two week detention in Saudi Arabia.

The photograph is receiving a lot of attention and circulation on Arab social media as ironically during his initial televised resignation speech from Riyadh he cited Iranian meddling and rising influence, even going so far as to suggest he could be assassinated in a nefarious Iranian plot. Yet now he appears surprisingly overjoyed standing in front of the Iranian ambassador.
Izgleda da su saudijske prijetnje i izraelsko zveckanje oružjem proizvele kontraefekt u Libanonu, jer se inače poprilično etnički/vjerski posvađana država ovih dana ujedinila kao nikad prije, po ulici su se mogli vidjeti skupovi podrške vladi i Haririju...nije loše, nije loše, moglo bi to i češće...
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 20:59   #1077
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Pa nekako moraju doci do novca za oruzje kako bi se mogli biriti protiv agresora
Nego, ti se bas I ne trgas da nam ispricas kako cia, mossad I mi6 trguju drogom
Ja cu ti reci kako trguju CIA, MI6 i Mossad... pa vrlo jednostavno, trguju iz prve ruke...Svaki musterija koji kupi robu od njih, moze biti siguran u kvalitet iste...Dok to stigne na ulice mesa se jos 10 puta, ali oko toga je zaduzena DEA, i FBI...U njih i ne mozes imati pretjerano puno poverenja osim ako nisi pravi narkoman pa nemas izbora, ono kupujes svaki dan na sitno, moras se obratiti njihovim ljudima...

Za veelike kolicine i velike pare su zaduzene ove institucije koje si ti spomenuo...

O.T
Ja sam bio u Avganistanu, i to dosta vremena u raznim krajevima...Kada letis helihopterom, gledaju se ogromne, prelepe plantaze afiona(maka)...Kada onako, u bezveznom razgovoru pitam americke vojnike zasto to ne uniste, uvjek dobijam isti odgovor- ovde su ljudi navikli da zive od toga, pobesneli bi...

A posto je poznato da americka vojska ima njezno srce, zato je izvoz heroina iz Avg. porastao i raste, tako da se preko 90% svjeta drogira robom iz te zemlje...
vmro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 21:56   #1078
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Bizarna situacija u Libanonu. Hariri je "odustao" od ostavke, i nakon žešće pljuvačine po Iranu jučer nasmijan od uha do uha primio iranskog ambasadora koji mu je čestitao na odluci. 22.11 je Dan Nezavisnosti Libanona.

Izgleda da su saudijske prijetnje i izraelsko zveckanje oružjem proizvele kontraefekt u Libanonu, jer se inače poprilično etnički/vjerski posvađana država ovih dana ujedinila kao nikad prije, po ulici su se mogli vidjeti skupovi podrške vladi i Haririju...nije loše, nije loše, moglo bi to i češće...
Tek cemo gledati rezultate kontraefekta.
Kad se vratio u zemlju otisao je na razgovor kod predsjenika i poslusao ocinski savjet da povuce ostavku. Sad ce u Libanu biti obracuna medju sunitima i ciscenje saudijskih i izraelskih ljudi.

Nesto kontam: ovaj saudijski princ kao da je homeinijevo kopile. Nakon svakog njegovog poteza SA je slabila, a Iran jacao. Sad ocekujem da zaguzva sa Kuvajtom, pa onda sa UAE.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 07:04   #1079
Iznenadujuce ok clanak o Libanonu u jutarnjem s obzirom da sam navikao da je jl glasilo alqaede I njenih sponzora
https://www.jutarnji.hr/globus/Globu...%2bInHouse
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 07:08   #1080
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Tek cemo gledati rezultate kontraefekta.
Kad se vratio u zemlju otisao je na razgovor kod predsjenika i poslusao ocinski savjet da povuce ostavku. Sad ce u Libanu biti obracuna medju sunitima i ciscenje saudijskih i izraelskih ljudi.

Nesto kontam: ovaj saudijski princ kao da je homeinijevo kopile. Nakon svakog njegovog poteza SA je slabila, a Iran jacao. Sad ocekujem da zaguzva sa Kuvajtom, pa onda sa UAE.
Princeva arogantnost skupo kosta SA. Vrijeme je da se ta drzava preimenuje I promjeni vjerskog vlasnika
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:18.