Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2013., 13:58   #221
Quote:
crno-prase kaže: Pogledaj post

on je neki sitni poduzetnik, koji vozi dobar auto ali financijski baš i ne stoji najbolje, premda ona to još nezna
Ja sam skužila da se radi o nekakvom imućnom čovjeku. Makar, danas se sve trpa pod bogatsvo. Pa kad i imaš malo iznad prosjeka, doživljavaju te kak' bogataša.

No, ajmo reći da je prljavo bogat. Definitivno će se takva osoba zaštiti.
Sve ostalo su naivna naklapanja kako takvi jedva čekaju da daju novce od sebe.
perilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 14:08   #222
Quote:
Morenaaa kaže: Pogledaj post
Svidja mi se ovo sto si napisala.
Samo bih rekla da donekle imas pravo, jer ovaj dio gdje se spominje zaljenje sa moje strane zapravo ne postoji, nisam nista lose ucinila, nisam covjeka varala, a nisam mu ni lagala. Sve je bilo apsolutno transparentno.Ako ce netko aludirati na cinjenicu sto je on meni nekad nesto poklonio kao znak paznje da sam isla nekog koristiti,hm.. mozda je to bila zahvala sa njegove strane jer sam i ja njemu jako puno pomogla u vezi poslovanja njegovih firmi u Hrv.


Uglavnom, thanks!
Nisi me dobro razumjela, ja sam govorila o nekom eventualnom budućem žaljenju, a ne o žaljenju za već učinjenim jer to ionako nema smisla.
Ajde drago mi je ako sam ti bar malo pomogla komentarom
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 14:17   #223
Quote:
perilica kaže: Pogledaj post
Ja sam skužila da se radi o nekakvom imućnom čovjeku. Makar, danas se sve trpa pod bogatsvo. Pa kad i imaš malo iznad prosjeka, doživljavaju te kak' bogataša.

No, ajmo reći da je prljavo bogat. Definitivno će se takva osoba zaštiti.
Sve ostalo su naivna naklapanja kako takvi jedva čekaju da daju novce od sebe.
ne drži meni ta priča vodu. na forumu smo, djeli sve sa 10 ako ne i 20
crno-prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 14:23   #224
Quote:
perilica kaže: Pogledaj post
Ja sam skužila da se radi o nekakvom imućnom čovjeku. Makar, danas se sve trpa pod bogatsvo. Pa kad i imaš malo iznad prosjeka, doživljavaju te kak' bogataša.

No, ajmo reći da je prljavo bogat. Definitivno će se takva osoba zaštiti.
Sve ostalo su naivna naklapanja kako takvi jedva čekaju da daju novce od sebe.
Hahahaha, sad sam se sjetila svog bivšeg susjeda. Lik je svako malo davao oglas u novine da je odvratno bogat, 5 stanova i 2 vile i nadrobio svašta tražeći ženu koja bi se bogato udala iz ljubavi, ljepoticu jer je on ružan- radi balansa a kad me pitao jel imam ja neku bar upola lijepu frendicu koju bi to zanimalo, pitala sam ga zakaj to piše jer znam da živi u garsonijeri, on mi je "objasnio" da je tu obrojio i stanove i kuće od staraca i sestre a hodao je okolo ko klošar jer nema love.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 14:40   #225
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Hahahaha, sad sam se sjetila svog bivšeg susjeda. Lik je svako malo davao oglas u novine da je odvratno bogat, 5 stanova i 2 vile i nadrobio svašta tražeći ženu koja bi se bogato udala iz ljubavi, ljepoticu jer je on ružan- radi balansa a kad me pitao jel imam ja neku bar upola lijepu frendicu koju bi to zanimalo, pitala sam ga zakaj to piše jer znam da živi u garsonijeri, on mi je "objasnio" da je tu obrojio i stanove i kuće od staraca i sestre a hodao je okolo ko klošar jer nema love.
eto vidiš, sve je marketing. na kraju ćemo doć da je taj "rus" zapravo prigorec ruskog porijekla, neka prababa mu je bila iz vladivostoka.

ima neku firmicu za popravak namještaja i čišćenje septičkih jama. vozi mečku iz 1999 i živi s mamom. ali ova to još nezna.

e i onda je to nju sram napisati pa je sve pomnožila sa 20

to je ovaj topik kada ga čitate ispod površine
crno-prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 16:04   #226
udaj se ako možeš, moja je bivša isto probala a na kraju ostala bez cijelog mog bogatstva i još je razboljela.Možda ti budeš imala više sreće od nje sa svojom žrtvom.
piero246 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 16:38   #227
Nemoj se udat .Nikako ! Ne voliš ga , nisi zaljubljena u njega , gadi ti se , nemoj to napravit jer ćeš bit nesretna
i ovako kažeš da si se osjećala kao zadnje smeće ,kako li ćeš se tek osjećat kada budeš morala živjet s njim.
Razgovaraj s njim kaži mu iskreno što osjećaš , (ili ne osjećaš ) prema njemu. Ako on to ne želi prihvatit , ne znam...
nekako mu to utuvi u glavu da ga ne voliš, ne može te on prisilit da ga voliš ,kad ga ne voliš.
Nemoj se udat, ako nema ljubavi, nemoj .
__________________
svaki je ljudski život važan bez obzira koliko nevidljiv bio.
Everything that's realistic has some sort of ugliness in it. Even a flower is ugly when it wilts, a bird when it seeks its prey, the ocean when it becomes violent.
ashes animae is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 16:58   #228
Quote:
crno-prase kaže: Pogledaj post
to je ovaj topik kada ga čitate ispod površine

to i ja mislim. drek bi se ona uguravala u krevet nekoga tko joj se toliko gadi da je financijski potkovana. i neovisna.

da ne živiš možda na otoku?
__________________
Locco

Zadnje uređivanje bobby-j : 21.03.2013. at 17:03.
bobby-j is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 22:52   #229
Quote:
bobby-j kaže: Pogledaj post
...

da ne živiš možda na otoku?
Da nije Brach u pitanju ?
kuroishijin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 09:07   #230
Quote:
kuroishijin kaže: Pogledaj post
Da nije Brach u pitanju ?
hhaaaa haaa a garant garant. došo rus na brač kupio tri omanja maslinika i odma sve pice popadale
crno-prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 09:34   #231
Quote:
Hildegard kaže: Pogledaj post
Moja pretpostavka se odnosi na statističku vjerovatnost da je manji broj ljudi vrhunski kalibar u smislu iznimne privlačnosti kojom plijene pažnju u svojoj okolini u stvarnom životu, pa tako i ovdje na forumu, pa tako i na ovom topicu, u skoro pa bilo kojoj sredini. Samim time se vuče paralela da je manji broj ljudi, u ovom slučaju žena, se imao prilike naći u situaciji da su bile predmet želje iznimno bogatih ljudi (bez obzira na faktor subjektivnosti). Isto tako one forumašice koje su izrazile iskustvo na tom polju su tako i napisale, i ako uzmemo u obzir da su sve iskrene, opet ćemo doć do toga da su takve osobe u manjini. Te kao zaključak možemo reć da se većina mišljenja ovdje kreira na temelju hipotetskog what-if razmišljanja nego na temelju iskustvenog događaja iz njihove prošlosti.
Pa zapravo, greška osobe o kojoj govoriš (a i tvoja greška ako se s njom slažeš) je u tome što je upotrijebila riječ "kalibar" poprilično svisoka, kao da je bivanje privlačnom 15ak godina starijem bezveznjakoviću nekakav veliki prestiž. Stvar je jednostavno u tome što - nije.

Eto, primjerice, moja nekada vrlo dobra i draga prijateljica je prekrasna mlada žena. Ne onako "frendica sam ti pa ću reć da si lijepa" prekrasna, nego "zaustavljaju je na ulici žicajuć' je da bude model" prekrasna. Uz to završava težak (tradicionalno "muški" faks) kao jedna od najboljih u generaciji, a ima i simpatično-goofy smisao za humor te velike sise. Takva žena je recimo "kalibar". E sada, takva žena ne bi nikad, ali nikad bila s nekim tipom koji joj je odvratan. Možda čak ne zato jer joj ne bi zamirisala lova pod nosom, nego zato jer zna da može puno bolje od toga i da se ne mora grčevito držat za nekog tko joj se gadi jer je vrlo izvjesno da će, sa takvim vrhunskim osobinama, naći nekog tko će biti jednako vrhunski - u svemu.

Dileme kakve muče autoricu ne muče stoga nekog tko je "kalibar", već prosječne žene koje su svjesne da će im se ovakva prilika pojavit sad i nikad više. Prema tome, rekla bih da su se ljudi osvrnuli na post u kojem je prvi put spomenuta riječ "kalibar" upravo zato jer su itekako svjesni da je stav prema kojem netko posjeduje vrhunske osobine samo zato jer ga gadljiv tip s kešićem želi jebat jednostavno - glup.
MonotypeCorsiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 09:43   #232
Kažeš, on je tebi odvratan?

Ali ja ti moram priznati da je ovo nešto najodvratnije što sam pročitala otkad sam na forumu.

Kao prvo, loša si osoba. On koliko god tebi bio odvratan i koliko god mislila da je srećković zbog svojih para - u krivu si.
Isto je osoba koja zaslužuje, želi i mašta o pravoj ljubavi.
Probaj se staviti u njegove cipele.
Zamisli da se ti fatalno zaljubiš u nekog muškarca i onda taj muškarac okolo priča da si odvratna i da ne zna kako da te se riješi?
Not so funny?

Kao drugo, što ideja o udaji zbog interesa govori o tebi?
Kome trebaju udaje iz interesa? Samo vrlo lijenim i nesposobnim osobama.

Ono što je meni najsmiješnije u čitavoj priči jest to što se postavljaš za žrtvu.
Kao, jadna ti, moraš se udati za tipa koji ti je odvratan.

Ne, ne moraš se udati za tipa koji ti je odvratan.
Ali mogla bi ti biti malo manje odvratna, pa probati biti FER prema njemu
i ostaviti ga te mu time omogućiti da pronađe nekoga kome neće biti odvratan.
marion1106 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 11:30   #233
I ne znam odakle ti ideja da on isto ne bi mogao ostati bez svega. Ni on ne zna što budućnost nosi, osim ako ne trguje bijelim robljem ili drogom.
Ostali su sve rekli.
marion1106 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 12:00   #234
Ja bi se nakon svega kaj sam napisala, ponovo vratila na naslov teme i uvodni post

Quote:
Morenaaa kaže: Pogledaj post
Naslov sve govori.
tip me hoce zeniti,
Kakva je konkretno bila prosidba i kaj si ti na to odgovorila
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 12:25   #235
Quote:
marion1106 kaže: Pogledaj post
Kažeš, on je tebi odvratan?

Ali ja ti moram priznati da je ovo nešto najodvratnije što sam pročitala otkad sam na forumu.

Kao prvo, loša si osoba. On koliko god tebi bio odvratan i koliko god mislila da je srećković zbog svojih para - u krivu si.
Isto je osoba koja zaslužuje, želi i mašta o pravoj ljubavi.
Probaj se staviti u njegove cipele.
Zamisli da se ti fatalno zaljubiš u nekog muškarca i onda taj muškarac okolo priča da si odvratna i da ne zna kako da te se riješi?
Not so funny?

Kao drugo, što ideja o udaji zbog interesa govori o tebi?
Kome trebaju udaje iz interesa? Samo vrlo lijenim i nesposobnim osobama.

Ono što je meni najsmiješnije u čitavoj priči jest to što se postavljaš za žrtvu.
Kao, jadna ti, moraš se udati za tipa koji ti je odvratan.

Ne, ne moraš se udati za tipa koji ti je odvratan.
Ali mogla bi ti biti malo manje odvratna, pa probati biti FER prema njemu
i ostaviti ga te mu time omogućiti da pronađe nekoga kome neće biti odvratan.
bravo stara! direkt u sridu! al ovo je najluđe ej

Quote:
Morenaaa kaže: Pogledaj post
jer mi se jednostavno jos vise zgadio, kako fizicki, a posebno njegov nacin razmisljanja tj poslovanja gdje sve gleda kroz novac i vlastiti dobitak ( materijalni i emocionalni ).

znači on joj se gadi jer sve gleda kroz novac i vlastiti dobitak materijalni i emocionali

- PA TO JE ISTO ŠTO I ONA RADI!!!!!!!!!!!!!!!!


ona se zapravo gadi sama sebi!
crno-prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 12:42   #236
Quote:
crno-prase kaže: Pogledaj post
znači on joj se gadi jer sve gleda kroz novac i vlastiti dobitak materijalni i emocionali

- PA TO JE ISTO ŠTO I ONA RADI!!!!!!!!!!!!!!!!
da, samo što je on to što "ima" (neovisno jel kamp-kućica, baraka ili vila prvi red do mora ) stekao svojim radom, ma bio on ovakav ili onakav..ona bi do toga puno lakše, hop-hop..gađenjem i krevetom

da sam na ovu temu naletila prije mjesec-dva, možda bi me sve ovo čudilo. a sad s obzirom da imam sličnu situaciju u svojoj obitelji,iskreno se nadam da će čovjek "progledati"
__________________
Locco
bobby-j is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 12:49   #237
Quote:
Morenaaa kaže: Pogledaj post
odvratan mi je bio na pravi pogled,..., trenutno mi je samo malo manje odvratan.
...
Ubrzo je pao sex. Nesto odvratnije u zivotu nisam dozivila i osjecala sam se kao zadnje smece
Nakon nekoliko dana... mi se jednostavno jos vise zgadio, kako fizicki, a posebno njegov nacin razmisljanja
...
Njihovi savjeti su oni, pusti ga nek ti napravi dijete, trpi koju godinu u braku i izlazis puna love i jos uvijek mlada i sposobna da nadjes pravu istinsku srecu i ljubav.
...
sve ovo sto sam napravila mi se gadi, i sve ovo sto mi frendovi svakodnevno savjetuju mi se gadi
I ti stvarno razmišljaš o tome da zbog novaca liježeš u postelju i budiš se pokraj takvog čovjeka? Da provodiš dane s njim, da te gleda, dira, ljubi...? A gadi ti se
Ako se baš i odlučiš poslušati te frendice sponzoruše, onda barem izbaci djecu iz te priče.
Inače, bez uvrede..možda si super cura (s pobrkanim mislima), ali priznaj da ovo zvuči preloše
shtrumfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 14:29   #238
Uz sve, napomenula bi kako ni ja donedavno nisam znala da nije baš da se sve iz braka dijeli na pola...ni slučajno nije tako. Jer: nemojte potcjenjivati partnera, postoji zakonski način da se zaštiti "od vas", a da to ni ne znate, pa nećete dobiti ništa ili još biti i dužne. Tek ćete to kod razvoda shvatiti...Tako da svatko tko se ubrači sa tom računicom, nek računa i sa tim da će možda nakon razvoda otići samo sa onim što je i donio u brak, a možda i bez toga...

Imam svježi primjer u okolini toga: on računao sa pola, otišao sa - dugom za njen kredit. I sve legalno. Jer je ona bila dovoljno mudra...više mudra nego zaljubljena, a on je pri sklapanju braka računao prije svega na ovo drugo. "Izdržao" par mjeseci i podrugljivo joj rekao da ide i neka mu dostavi pola svega. Naravno: tko se zadnji smije...

Tek toliko o udavanju iz interesa. Može se itekako obiti o glavu. Sem toga, nije da ne znam parove u kojima je ona mislila kak se dobro udala, dok je istina bila da je - muž je imao hrpu para. Ali isto tako ona nije uživala ni u jednoj njegovoj kuni.

Nadalje, udati se za nekog tko ti se gadi...mislim, uopće spavati s nekim tko ti se gadi...ne znam, ja ne mogu. Recimo kad sam dečka prestala voljeti i kad mi je postao onak, ne više napet, nisam ga mogla ni taknuti. Da mi se netko gadi, ne znam kak bi tek onda bilo.

__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 15:00   #239
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Hahahaha, sad sam se sjetila svog bivšeg susjeda. Lik je svako malo davao oglas u novine da je odvratno bogat, 5 stanova i 2 vile i nadrobio svašta tražeći ženu koja bi se bogato udala iz ljubavi, ljepoticu jer je on ružan- radi balansa a kad me pitao jel imam ja neku bar upola lijepu frendicu koju bi to zanimalo, pitala sam ga zakaj to piše jer znam da živi u garsonijeri, on mi je "objasnio" da je tu obrojio i stanove i kuće od staraca i sestre a hodao je okolo ko klošar jer nema love.
A dobro, taj je neki posebni kad ide govoriti kaj sve ima, i to još u oglasniku objaviti
al' to ugl nekako tako ide. Kakti se ima, a moguće da se radi o samo vanjskoj kozmetici. Nešto tipa, vozi se bembura na kredit, a ima se poklonjen stan od 15 kvadrata i sl. Danas putem kredita možeš biti prividno jako bogati.

Tema je zapravo zanimljiva. Smatram, kad bi odlučila nekoga ovako prevariti kako to misli autorica, moraš biti precizan igrač. Što mi se ona nekak' i ne čini. Sigurno ne kad je prijateljice navigiraju.
Moraš biti proračunata, moraš imati znanje kako nešto izvesti u svoju korist, i moraš znati kako izmanipulirati.

Možda da pita koju missicu kako je to njima uspjelo, možda bude došla do kakvog plana.

Udati se, i raširiti noge, to zna svaka žena. Imati sposobnost smuljati bogataša da ti prepiše dobar dio imovine, to su već vještine.

Tako da je smješna tema utoliko gdje autorica misli kako je dovoljno liku nataknuti škrnicu na glavu, malo ga zajahati, udati se, rastati se gdje će on velikodušno sve njoj prepisati. Da. That's the spirit.
perilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 15:11   #240
Quote:
Morenaaa kaže: Pogledaj post
Njihovi savjeti su oni, pusti ga nek ti napravi dijete, trpi koju godinu u braku i izlazis puna love i jos uvijek mlada i sposobna da nadjes pravu istinsku srecu i ljubav.
ali ovo je zapravo MONSTRUOZNO

to smo svi previdjeli apiše još u uvodnom postu, nju njene savjetodavne prijateljice nagovaraju da pomoću nevinog ljudskog bića dođe do novaca

ovo je u rangu mengeleja i ekipe
crno-prase is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:15.