Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2018., 10:36   #1081
Masoni su manje više svi političari.

Baš "intrigantna" ekipa.
Hrpa smradova.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 12:30   #1082
Meni je pun kurac političara a još više pasivaca koji seru po njima iz dana u dan.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 14:17   #1083
A meni još više onih koji seru po "pasivcima" a redovito podržavaju političare na izborima.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 14:45   #1084
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
A meni još više onih koji seru po "pasivcima" a redovito podržavaju političare na izborima.
Ja ne glasam skoro pa 20 g i vise..
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 16:44   #1085
Quote:
„Svugde na svetu rad je ... rob kapitala. ..." iz knjige AP Moral i Dogma
To se gotovo poklapa sa stavom Karla Marksa, tkzv patrijarha komunizma.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 19:54   #1086
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
Uranija, da li poznajes nekoga iz doticne organizacije?

Nose specifican ogroman prsten, obrati paznju na ruke.


Ovaj nema kod nas to vani se samo dobije.

SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 13:57   #1087
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Crno bela igra na svim nivoima pa i ovde.
Naucite bre nesto o sebi.
Kvragu, pa ne možeš igrati šah na duginim bojama.

Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Ovaj nema kod nas to vani se samo dobije.



Naručit ću da mi izrade tako nešto, da malo plašim ljude.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 18:43   #1088
Leteća@

No coment
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 19:56   #1089
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Leteća@

No coment
Ajd da i tebe netko ostavi bez riječi.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 21:45   #1090
Veceras na tv-u big brother emisija preko celog ekrana lenjir i sestar u poziciji above and bellow.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 06:38   #1091
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post


clanovi masoni ne kriju da su clanovi zidari

sad su poceli organizirati ( odvojen) grupe slobodnih zidara za zene, jer su masoni bili iskljucivo muska drustva
moram ispravit, barem kad je u pitanju francuska.

la grande loge féminine de france je osnovana i djeluje od davne 1945.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 17:16   #1092
Kako vidite razvoj projekta ujedinjene Europe?

– Europa je zemljopisna i povijesna kolijevka slobodnog zidarstva, koje je usmjereno na cjelovit razvoj čovjeka i solidarni razvoj čovječanstva. Svi mi građani Europe, bili slobodni zidari ili ne, moramo zajedno pisati našu povijest. Kontakti među raznim obedijencijama su se posljednjih godina umnožili.

U mnogim slučajevima, osobito na području kulture, veze s braćom i sestrama različitih europskih zemalja pokazuju nam da ideja izgradnje Europe temeljene na slobodnozidarskim postulatima slobode, jednakosti i bratstva nije himera. Često mislim na Jeana Monneta, koji je, kad su ga pitali je li optimističan ili pesimističan u vezi budućnosti Euro

pe, odgovorio: »Nije važno jesmo li optimistični ili pesimistični, važno je da smo odlučni«. Slobodni zidari su oduvijek bili predvodnici, kao radnici i branitelji slobode, svjetovnosti i tolerancije, stavljajući na prvo mjesto svoju kvalitetu slobodnih mislioca. Odlučan sam promovirati međunarodno djelovanje obedijencija u korist sloboda i dostojanstva svih ljudi, a europske masonske organizacije mogu u tome biti jedna od pokretačkih sila.

Kakav je vaš stav o vjekovnim pričama o svojevrsnim masonskim urotama? Što je po vašem mišljenju okidač za sumnju u djelovanje masona?

– Diskurs prema kojemu bi se događaji, tragični ili štetni, objasnili tajnim urotničkim djelovanjem skupine zlonamjernih muškaraca prenose se gotovo od pamtivijeka. U vrijeme modernih društvenih mreža, ova vrsta sumnje dobiva posebnu rezonanciju.Također, ona odgovara jednom obliku intelektualne lijenosti - kako jednostavno objasniti složene probleme, pritom optužujući jednu skupinu ljudi.

Mi nismo nikakvi urotnici. Slobodni zidari nadahnuti su naslijeđem prosvjetiteljstva koje je promoviralo kritičko razmišljanje, kulturu slušanja i drugih mišljenja, odnosno, sveopći društveni napredak. Naša društva i dalje i te kako trebaju ove vrline.

Sve što je tajna je zastrašujuće. Masonski se put mora živjeti kao pravo i potpuno otkriće. Tajna naših rituala bitna je kako bi svi ostali slobodni na svom putu. No, možda nam je došlo vrijeme da bolje priopćimo svoje namjere bez otkrivanja naših obreda. Mi slobodni zidari koji živimo u slobodnim zemljama, moramo se otvoriti, ne bojati se naših razlika, ne bojati se da budemo glas koji se čuje, put koji se vidi, moramo izaći iz sjene!


Koja je vaša agenda za 21. stoljeće?

– U svijetu u kojemu je sve kako vidimo u opadanju, gospodarstvo je loše, nasilje svakodnevno, gdje su ekstremističke ideologije jake i imaju svoje sljedbenike, mi masoni imamo drukčiji pogled na svijet.

Masonski put je put buđenja, oslanjamo se na zajedničke vrijednosti kako bismo pokušali izgraditi bolje čovječanstvo i stvoriti jedno bolje sutra. Ono što nas povezuje je ta želja da se krene naprijed, svijest da ovakav svijet i društvo kao takvi nisu zadovoljavajući za nas, previše pitanja ostaje bez odgovora i nedostaju alati kojima bi pokušali pronaći barem mali dio odgovora na sve izazove današnjice.

Slobodno zidarstvo postoji već stoljećima. Ono se danas mora, a CLIPSAS to treba snažno podržavati, angažirati na globalan način.

Otkrijte nam nešto više o ceremonijama unutar Lože?

Kao što sam već rekao, neznanje može dovesti do straha, a strah do mržnje, pa čak i zlonamjernosti. Po definiciji i prisezi, masonski rituali jesu i moraju ostati poznati jedino članovima koji su inicirani.

Slobodni zidari su slobodne žene i muškarci, koji su dali prisegu da će braniti, što god da se dogodi, bolje i prosvjetljenije čovječanstvo. Dakle, nema zastrašujućih ili bilo kakvih sličnih rituala, nikakvih postupaka ili pokušaja suprotnih ljudskom dostojanstvu i integritetu čovjeka.

Ritual je istodobno učitelj, put i ukupnost našeg bitka. To je u osnovi oda životu, znanju i dijeljenju dobra. Sloboda je temeljna vrijednost slobodnog zidarstva. Mi nepokolebljivo branimo slobodu savjesti i svaki mason slobodan je pridružiti se društvu koje mu bolje odgovara prema vlastitim afinitetima.

Svake godine pojedini masoni prestanu biti aktivni i mogu to potpuno slobodno činiti. Nismo sektaški ustrojeni i jako poštujemo obiteljske i osobne vrijednosti. Nema kazne za napuštanje masonstva. Svatko može otići na neko vrijeme ili zauvijek

Iznad svega smo slobodni u našim odabirima! Kao što sam rekao, slobodno zidarstvo nije tajna struktura, već je diskretna organizacija koja ne upravlja svijetom. Kad želimo nešto senzacionalno, koristimo poznatu teoriju velike zavjere. Kad bi masoni kontrolirali svijet, što nam nikada nije bio cilj, na ovome planetu bi bilo više jednakosti, vrijednosti koje branimo bi bile rasprostranjenije, financijski skandali manje uobičajeni...

Biti slobodni zidar ne znači biti pohlepan za moći i kontrolom, nego biti potaknut željom da se dijeli i živi zajedno, vođen željom da se bude programer snova i sudjeluje u laboratoriju ideja za promjenu svijeta, pisanje drugačije, bolje ljudske i bratske budućnosti svih ljudi na Zemlji.

izvor: http://www.novilist.hr/Zivot-i-stil/...rijemo-namjere
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 17:41   #1093
Masonstvo ili bratstvo slobodnih zidara po uzoru na Solomonovu doktrinu hrama u kojem ima mesta za sve vere je nastavljeno kroz krscanstvo gdje je bilo nebitno tko je tko i sto svetkuje niti sto vjeruje samo je bitna bila tolerancija.
Poslije ta ideja se razbila uniformizacijom no nastavilo se godinama poslije uspostavom zvanicno Masonerije.
Dakle Masonstvo je kao ideja sto se tice sustine daleko starija nego sto se formalno ispostavilo kao slobodno zidarstvo.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 03:23   #1094
Izloži ljudima nešto što nije otvoreno nego poluotvoreno slično kako Isus u evandjelju npr kad je samo zatvorenom krugu govorio otvoreno a ostalima u prenesenim značenjima parabolama itd eto ti progona takvih.
Takvi ljudi su osuđeni na progon od masa.Da ne govorim ako je u pitanju još zatvorenije simbolima izlaganje.

Ja nisam vjerovao u tu tezu dok sam nisam iscenirao takvu situaciju to je stravično ,ljudi bi te ubili jer ne mogu da shvate što se krije iza toga i onda proradi ona najgore nacrnija mašta kod ljudi koja je povezana s taštinom to je kao dinamit.Doslovce hoće da te linčuju.Imaginarne predodžbe začinjene simbolima slovima izgleda pobuđuju u masama neku vrstu paranoje.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2018., 11:48   #1095
Od Grada Rijeke dobili smo ključ riječke davno ugasle masonske lože Sirius koja se nalazi u Dežmanovoj ulici broj 3 u podrumskom prostoru kuće Sirius koju je projektirao riječki arhitekt i mason Giovanni Rubinich, a kroz čiju nas je povijest proveo Igor Žic, prozaik, esejist i kritičar. Fasadu zgrade krase masonski simboli: sova kao simbol mudrosti, zvijezda repatica, kit, zmija u krugu kao simbol zaštite... Nakon ulaska u zgradu, druga vrata s lijeve strane vode u ložu. Spustili smo se niz uske poluzavojite stube, a pomalo mračna atmosfera samo je povećala naše oduševljenje što imamo priliku posjetiti ložu tajnog društva, masona, koji su oduvijek bili zanimljivi upravo zbog te tajnovitosti.

A kao zanimljivost valja istaknuti da se u loži ne čuje nikakva buka izvanjskoga svijeta, izolacija je izvrsna, te da je krase dekorativni elementi koji podsjećaju na antički hram. Nakon što nam je Žic skrenuo pažnju na crtež simbola lože koji se nalazi nadomak ulaza, a drugi malo dalje, ali koji je nažalost tijekom nekih radova na podu oštećen, uputio nas je u povijest riječke masonske lože Sirius: Riječka loža Sirius osnovana je 9. ožujka 1901. u kući Whitehead, odnosno Casi Veneziani koja se nalazi u ulici Dolac.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijek...a_refresh=true



Dežmanova 3, Rijeka
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2018., 20:04   #1096
Citajuci Bibliju mislim da sam čak naišao na jedan citat koji najavljuje masone-antikriste.

Pogotovo kad se zna da im je jedan od prepoznatljivih znakova sakrivanje jednog oka.
iguodala is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2018., 21:22   #1097
Mos mislit. Svatko si isproicira svakakve fantazije u razne Biblije.

Nit su masoni dovoljno znacajni da bi ih netko prorokovao, cak i kad bi mogao, niti Biblija to moze, niti je ikome prije 2000 godina bila u repu pomisao niti na buducu crkvu i njene redove i bratovstine, kamoli na fenomen necrkvenog europskog sekularnog bratstva iz vremena prosvjetiteljstva.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2018., 21:36   #1098
Itekako su znacajni.

Sveto Pismo jasno govori da ce doci do sodome i gomore. A masoni su istinsko zlo koje vlada svijetom.

Koje je u apsolutno svim porama drustva. Medijima, glazbi, politici, itd.

Biblija je najdublja knjiga ikad napisana i normalno da puno toga prorice, pa tako i ovo zlo koje vlada ovozemaljskim zivotom.
iguodala is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2018., 09:57   #1099
Quote:
iguodala kaže: Pogledaj post
Itekako su znacajni.

Sveto Pismo jasno govori da ce doci do sodome i gomore. A masoni su istinsko zlo koje vlada svijetom.

Koje je u apsolutno svim porama drustva. Medijima, glazbi, politici, itd.

Biblija je najdublja knjiga ikad napisana i normalno da puno toga prorice, pa tako i ovo zlo koje vlada ovozemaljskim zivotom.
I na plotu piše....svašta.

“Čuvaj se čovjeka od jedne jedine knjige"

"Od jedne nîti svile ne može nastati konac"
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2018., 01:52   #1100
Kreiraju globalno mijenje. Novcem dogovaraju zaluđivanje naroda, a narod im preko svojih gurua - kliče, bravo.
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:20.