Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2015., 21:26   #61
Mogu al me onda boli dupe i neudobno je.

Jel ima uopće kakvih negativnih strana ako to otiče? Jer ak da, očito ću se morat potrudit dizat nogu.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 21:59   #62
Negativno je kaj uopće otiče, znači da ti se okolno tkivo još nije dovoljno učvrstilo (ako kreneš opterećivat gležanj/vježbat dok ti je još oteknut, opet ćeš ga povrijedit). Dignuta noga bi bila najbolja opcija, ali je ok i ako imaš bandažiranu spuštenu.
Jesi kaj srčao ovakve stranice? Sve manje više govore kaj i ova u linku.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 22:05   #63
Onda 4 dana festivala nije pomoglo definitivno, čak sam dobio nekakav podlijev ispod gležnja.

Al dobro je ne boli me ništa samo eto treba proć.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 22:08   #64
Quote:
melodic.haze kaže: Pogledaj post
podljev ispod gležnja.

Treba te tuć.

Al vjerojatno ne bi bio bed da si bandažirao gležanj.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 22:13   #65
Ne mogu uć u tenisice onda.

Je, glup potez al čekao sam ovo mjesecima nije bilo teorije da propustim, pazio sam kolko je išlo i kad sam skužio da me ne boli dok ne okrećem jako gležanj, sve ostalo je povijest.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 22:20   #66
Je, ček. Jel te i sad boli dok ga jako okrećeš?
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 22:23   #67
Ne boli me uopće samo nemam mobility, odnosno boli čim idem preko tog mobilitya jel.

Ma ne čini mi se da je tu išta loše osim što treba vremena da se to sve sredi a dotad ću svaki put kad ležim radit na mobilityu.

Nadam se uskoro jer će mi nogice sa slike nestat ovim putem.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 22:37   #68
Dude, mišiće uvijek možeš vratiti. Sredi povredu kak bog zapoveda.
I pročitaj onu gore stranicu ako još nisi, možda stoji još kaj kaj nisi znao/napravio.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 22:41   #69
Opet istina ali nekako kažem da imam osjećaj da pošto nije bilo loma nego samo istegnuće, treba samo vremena proći i više mirovat, što planiram tak da se brže vratim treningu, win win?
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 22:48   #70
Niti ne kažem da trčiš doktoru, samo da slijediš ovu RICE metodu, cijelu, ne samo početak i kraj akronima.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 23:06   #71
Može

melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 15:17   #72
To ti je sve jednostavno.
- Kod oporavka oteklinu hoćeš smanjiti
- Zato su tu led i elevacija
- A bandaža je nužna da se ne vraća

Logično!
Sve otprilike kako ti je Lady Di rekla.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 13:08   #73
Pozdrav, ja imam problem koji me muči već šest mjeseci. Naime na treningu sam isčašila skočni zglob, te sam se nakon ozljede prebrzo vratila na trening i zaradila plantarni fascitis, odnosno ozljedila ligament stopala. Do sdada sam pokušala sve što se dalo, od mirovanja, leda, razno raznih krema, terapija, ma svega. Sada mi je malo bolje ali me ipak boli dovoljno da ne mogu ni pomisliti na treninge. Molila bih nekoga ako je imao sličan problem ako mi može dati kakav savjet šta da radim, jer ja stvarno ne znam više, imam osjećaj da nikad neće proći. Hvala
Miss I is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 11:13   #74
Quote:
Miss I kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ja imam problem koji me muči već šest mjeseci. Naime na treningu sam isčašila skočni zglob, te sam se nakon ozljede prebrzo vratila na trening i zaradila plantarni fascitis, odnosno ozljedila ligament stopala. Do sdada sam pokušala sve što se dalo, od mirovanja, leda, razno raznih krema, terapija, ma svega. Sada mi je malo bolje ali me ipak boli dovoljno da ne mogu ni pomisliti na treninge. Molila bih nekoga ako je imao sličan problem ako mi može dati kakav savjet šta da radim, jer ja stvarno ne znam više, imam osjećaj da nikad neće proći. Hvala


http://www.aeq.si/cms/index.php/hr/d...ahilove-tetive

Pročitaj tu kako somatika objašnjava pojavu plantarnog fasciitisa i na koji način se može sanirati.LP
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 09:21   #75
Pozdrav!
Prije tri dana sam radila plank i u jednom trenutku me nešto 'štrecnilo' u donjem dijelu trbuha pokraj desnog kuka, negdje u dubini. Bol je iz dana u dan manjeg intenziteta, ali je i dalje osjećam u toj točci (promjera dva prsta), posebno kada se okrećem ili dižem iz kreveta. Ne napipavam ništa, nema promjene boje.
Ima li netko ideju što bi moglo biti?
Hvala!
__________________
Instagram
<Lady in Black> is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 23:25   #76
Quote:
kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Prije tri dana sam radila plank i u jednom trenutku me nešto 'štrecnilo' u donjem dijelu trbuha pokraj desnog kuka, negdje u dubini. Bol je iz dana u dan manjeg intenziteta, ali je i dalje osjećam u toj točci (promjera dva prsta), posebno kada se okrećem ili dižem iz kreveta. Ne napipavam ništa, nema promjene boje.
Ima li netko ideju što bi moglo biti?
Hvala!
istegnula mišić? ako prolazi, ne bi trebalo ništa strašno biti pretpostavljam.
ana226 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 00:09   #77
nije baš ozljeda al aj..
užasno me počelo smetati što pri izvođenju svih vježbi koje zahtjevaju savijanje lakta osjetim kako mi se u laktovima neki vrag prebacuje prek nečeg (da, vrlo stručno objašnjenje )
ne boli me, ali me smeta jer je odvratan osjećaj, i zanima me o čem se tu radi i kak se to rješava
__________________
I'm going slightly mad
axlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 13:06   #78
evo da ne spamam chat temu, pišem ovdje i tražim bilo kakav savjet i iskustvo s rupturama vezivnog tkiva mišića, obzirom da na PDF-u zdravlje ta tema ima premalo odaziva.


dakle puklo mi vezivno tkivo na medijalnom spoju lijeve potkoljenice (UZV dijagnostika) u maniri prezategnutog lastika.
druga takva povreda u 6 mjeseci, samo druga noga.

sada opet cijela procedura s fizikalnom.
ok, malo su olakotnije okolnosti, jer mogu ići i na more da ubrzam oporavak, ali baš me to izbacilo iz takta.

dakle cijeli život nikada problema s mišićima (nisam istini za volju ni ičim sportskim se bavila do pred 6 godina, al' ajd'..) i sada u 6 mjeseci ovakve 2 povrede, a ono, s ničime baš ne pretjerujem.

pitala sam UZV dijagnostičarku za savjet (išla sam btw. kod privatnika ovaj put, jer mi je proteklo iskustvo bila dobra škola) i kaže ona da bi trebala malo ojačati prehranu u smjeru jačanja vezivnog tkiva i možda razmotriti neke druge opcije, obzirom da imam dobro razvijenu muskulaturu, ali slabije očito vezivno tkivo.

ima li nekoga sa sličnim iskustvom? kako ubrzati ovo i spriječiti da se ponovi?

što ojačati u prehrani s ciljem jačanja vezivnog tkiva? (ne muskulature, jer, kako dijagnostičarka kaže, ista je dovoljno jaka)

tnx.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 13:59   #79
A kako ti izgleda standardna prehrana?
__________________
Tired.
Crais is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 14:57   #80
Quote:
Crais kaže: Pogledaj post
A kako ti izgleda standardna prehrana?

pa nastojim jesti uravnoteženo sve... (suplemente ne uzimam nikakve, niti sam ikada)

jedino što sam smanjila zadnje vrijeme su mliječni proizvodi, jer mi baš ne pašu (dakle jogurti, sirevi i slično...mlijeko samo ujutro uz kavu i uz zobene malo i to je to) i u potpunosti sam izbacila prženu hranu recimo, jer mi je kolesterol bio povišen, ali to isto radim već par godina, nije to sada neka novost.

možda plave ribe jedem nešto manje zadnje vrijeme.. ne znam.. nisam pametna stvarno...
krvna slika mi je ok..

specijalistica za UZV mi je rekla da jedem više juhe u koju sam stavila puno i međurebrenog mesa i kostiju i svega, a stvarno juhe dosta kuham i to od domaće teletine većinom i nakrkam u nju svega, baš bude onako želatinasta kada je hladna...

mada, moram iskreno reći da mi svi ti savjeti počinju dosta diskutabilno zvučati...mislim, jasno mi je da je svaki organizam individualan, da reakcije tijela ovise o masi faktora, i baš zbog toga me muči kako najpametnije djelovati..

počela sam iskreno sumnjati i u trenericu pilatesa i u njezinu stručnost...mada i tu ne mogu ništa sa sigurnošću tvrditi, jer sam s vježbama baš kod nje započela dosta prije nego li su se ozljede pojavile...
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:03.