Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2014., 19:51   #21
Quote:
Skerdilaida kaže: Pogledaj post
Mislim da je to njezin adut.To je jedna od ideja koja nije mogla biti ostvarena u ovom sazivu SDP-a.
Upravo je ORaH nosioc te odlične ideje..
da je tako,
napustila bi ona sdp-e i prije emajla.
ne pričajmo za vrtićnu skupinu
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 00:50   #22
Quote:
Skerdilaida kaže: Pogledaj post
Nema kriitčne mase i skupine u Saboru.I nema organizirane kampanje za to.Sve je još uvijek u oblacima.
Nerma ni zdrave pameti. Zašto je ovoj ženi iz Šibenika trebala godina i pol da pokrene posao?
__________________
Netko je rekao: "Ne usudim se stati i razmisliti jer bih mogao shvatiti kako krenuti ispočetka"
Athony de Mello
izgubljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 11:17   #23
Realno, kod nas već pljačkaju pošte razne bakice, odnosno populacija od koje se ne očekuje kriminal tog tipa. Ako se ova idiotska situacija nastavi, pretvorit ćemo se u Venezuelu.
__________________
Netko je rekao: "Ne usudim se stati i razmisliti jer bih mogao shvatiti kako krenuti ispočetka"
Athony de Mello
izgubljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 11:38   #24
Quote:
Skerdilaida kaže: Pogledaj post
Nema kriitčne mase i skupine u Saboru.I nema organizirane kampanje za to.Sve je još uvijek u oblacima.
Može se osnovat stranka koja će to zastupat a treba požurit jer su izbori blizu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 17:23   #25
Na rubu znanosti i gost Rick Simpson, jedan od najgrlatijih pobornika konoplje u svijetu i promotor korištenja kanabisa u medicinske svrhe.

https://www.youtube.com/watch?v=Xj9GVQmLlJc


Ono što me posebno zaintrigiralo je segment priče o konoplji kao pošumljivaču, biljka koja posno i krševito tlo (pa čak i goleti jednog Velebita) može pripremiti za druge kulture.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 08:36   #26
Ne znam koliko je ovo dodirna točka s temom, ali Novosadski institut još jedini ima sjemenje autohtonih sorti ovog podneblja.

Zagrebačka sjemenarna je propala, a još prije 7 godina je združena s Ljubljanskom semenarnom koja je ove godine prodana talijanima. Nije problem samo u sjemenu konoplje nestale su i druge kulture.

Popriličan broj povrtnih kultura, recimo zagrebačka rana rajčica, pa slovenski slatki feferoni, domaća crvena lisnata salata, krupnozrni grah.. ima toga. Upravo se radi na kvaranju varaždinskog zelja, sjeme se proizvodi i u Italiji i u Austriji, ali se mjenjaju karakteristike sorte, pitome šparoge starih sorti se prodaju isključivo ženske biljke tako da više nema mogućnosti samostalnog razmnožavanja.

Ove godine sam imala popriličan problem s nabavkom jarog ječma BC instituta, a ne znam kako će biti s kukuruzom. Na tržište se sve više probijaju mađarske i talijanske sjemenarske kuće.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 13:07   #27
Quote:
Filicro kaže: Pogledaj post
Moj prošli post o ovome-



Ovo je stvarno dobra demonstracija da se vidi kako država po svojoj prirodi ne može racionalno djelovati, jedina joj je funkcija krađa preko poreza i stvaranje parazita.
Bravo. Alkar Filcro u sridu!
Sompompir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 13:22   #28
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Na rubu znanosti i gost Rick Simpson, jedan od najgrlatijih pobornika konoplje u svijetu i promotor korištenja kanabisa u medicinske svrhe.

https://www.youtube.com/watch?v=Xj9GVQmLlJc


Ono što me posebno zaintrigiralo je segment priče o konoplji kao pošumljivaču, biljka koja posno i krševito tlo (pa čak i goleti jednog Velebita) može pripremiti za druge kulture.
Bože sačuvaj. Neka nama naše goleti. Ipak su nam geni kameni, a ne šumski!
Sompompir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 13:33   #29
Krajnje jednostavno, interes kapitala.

Nakon što je DuPont napravio tehnologiju izrade papira iz celuloze, u dogovoru sa najvećim kupcem papira, Hearstom, odjednom počinje kampanja kako konoplja droga koja spaljuje mozak mladi Amerikanaca:
Newspaper mogul William Randolph Hearst's empire of newspapers used the "yellow journalism" pioneered by Hearst to demonize the cannabis plant and spread a public perception that there were connections between cannabis and violent crime.

I, naravno, konoplja ide out. Žalosno je to što smo i mi podlegli cijeloj priči pa u Hrvatskoj (za razliku od Juge koja je bila jedan od vodećih proizvođača konoplje u svijetu) ne možeš uzgajati konoplju bez posebnih dozvola (možda zato da se ne urokamo u slučaju šumskog požara) iako je na ista odavno definirana kao "savršena biljka" sa 1000+ primjena.

Po nekim analizama, u pošumljavanju, konoplja je idealna zamjena za alepski bor (koji ljeti gori poput benzina dok plodnost okolnog tla ubija svojom kiselošću) kao regenerator krša i opožarenih površina, poduzetna biljka koja će se i u najgorim uvjetima probiti i do 2 m u tlo, rahlit ga, kreirati neutralni humus te omogućiti daljnji razvoj i rast svekolikog klimatski kompatibilnog bilja.

Do daljnjeg, konoplja je (politički) "over and out" a mi glupi i blesavi.
__________________
Uvijek uz dlaku!

Zadnje uređivanje fgzcvijetic : 06.08.2017. at 14:06.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:57.