Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2014., 18:41   #81
Quote:
melodic.haze kaže: Pogledaj post
Jednom mjesečno je u redu ako imaš 30 kila viška pa imaš 2 godine posla .

Ako imaš 2 kile posla, ako radiš po netočnom TDEEu mjesec dana i ne napraviš ništa, ogroman gubitak potencijalno dobro iskorištenog vremena.
Eventualno za body building i pripreme za natjecanje.

Za sve ostale, to je kontinuirani (cjeloživotni) maraton, a ne sprint. U skladu s time, mjesec dana nije nikakav "ogroman gubitak", a već i sama aktivnost plus korektna prehrana doprinosit će laganoj rekompoziciji.
Taman i ako nisu opsesivno precizno podešeni.

Vage (i kao mehanička naprava, i kao proces određivanja nečega što samo po sebi fluktuira na način koji nije uvijek predvidiv), kao i pokušaji da se u 50 kcal odredi dnevni unos kcal, kao i pokušaji da se određuje individualni TDEE, su tri previše neprecizne mjere da bi ti bogznašto govorile. Pogotovo ako ih se pokušava izolirati od ostaloga i promatrati u kombinaciji.
Srećom su i slabo potrebne.

Vidiš što se desi, i s vagom i bez nje, i onda blago prilagodiš. Stressing oko toga je li ti TDEE 2000 ili 2050 se meni prije čini kao nepotreban stres u cijeloj priči.

Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Tibertov, čoeče, svaka čast

Kad se treba vagati? Ujutro nakon kakice?
Prije turnira koji ima težinske kategorije

Sve ostalo je opcionalno i većinom nije ni previše korisno


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 19:14   #82
Tibertov dobro si se smanjia. Brao
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 19:47   #83
Tibertov,

Koliko si imao, koliko sad imas? Kilograma naravno

Rekao si da ti je deficit bio 1800? Ili si unosio 1800 kalorija dnevno? To nisam pohvatao, ali mislim da je ovo drugo

U svakom slucaju, kapa dolje, za trud, za volju. Samo naprijed!
__________________
Samo je jedan Dražen Petrović
redizajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 19:50   #84
Da dnevni unos je 1800kcl, ma da vise ni ne mjerim. Sad imam 109kg, a imao sam 150kg.
tibertov is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 20:04   #85
Quote:
tibertov kaže: Pogledaj post
Da dnevni unos je 1800kcl, ma da vise ni ne mjerim. Sad imam 109kg, a imao sam 150kg.
Ti krenuo sa 150,a ja sa 110 i vec si me stigao. Hajde napisi tvoj dnevni meni da ja vidim sto treba jesti da se istopim.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 20:16   #86
Pa naravno da sam brže to istopio kad sam kretao s vecom kilažom. Da sam pocinjao sa 110kg isto bi se mucio. Jos moram skinit 15kg i onda cu stat. Mislim da je 95kg ok.
tibertov is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 21:27   #87
Quote:
tibertov kaže: Pogledaj post
Da dnevni unos je 1800kcl, ma da vise ni ne mjerim. Sad imam 109kg, a imao sam 150kg.
Sad si otprilike tamo gdje sam ja počeo.
Ne mogu ni zamisliti kako bi bilo krenuti sa 150.
Svaka čast što si se odvažio na to i promijenio život temeljito.

Ako ja običavam govoriti "Ubijte me ako se ikad vratim na staro", mogu mislit kakav je tek tebi sada preporod
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 21:47   #88
Lakse je mrsaviti sa vecom kilazom,cim je manji postotak body fata tim je teze mrsaviti. Vec ispod 30% pocinje teze ici,ispod 25% pravo mucenje,a za ispod 20 ili ispod 15% mogu samo zamisliti kako to ide. Vjerojatno je to mladima lakse,a nama veteranima to puno teze ide.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 21:59   #89
kalorijski deficit mi nije tesko padao. Dobro mozda prvih tjedan dana dok se nisam malo navikao. Vjezbanje je druga stvar. Ne mozete ni zamislit kako je radit burpee sa tolikom kilažom. Kad sam kretao s tom vjezbom doslovno sam mislio da cu krepat, past u nesvjest, al reko sam sam sebi ko ga hebe krepaj ako moras al vjezbe ces napravit :-).
tibertov is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 21:59   #90
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Lakse je mrsaviti sa vecom kilazom,cim je manji postotak body fata tim je teze mrsaviti. Vec ispod 30% pocinje teze ici,ispod 25% pravo mucenje,a za ispod 20 ili ispod 15% mogu samo zamisliti kako to ide. Vjerojatno je to mladima lakse,a nama veteranima to puno teze ide.
A koliko ti godina imaš?
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 22:17   #91
Quote:
melodic.haze kaže: Pogledaj post
Ok reagiraš kao histerična žena. Zašto si išao keto režimom ako se nemožeš nositi s porastom vode na carbupu?
Kao prvo idemo postaviti jedan dan u tjednu u kojem ćeš se vagati ujutro nakon nužde u gaćama. To će biti referentni dan.

Zatim, kalorijski unos SE NE MIJENJA na bazi kada počneš histerizirati, nego minimalno SVAKI TJEDAN, po mogućnosti svaka 2 tjedna jer fat loss nije linearan. Primjerice dobrim (istim) deficitom možeš jedan tjedan izgubiti 1 kg drugi tjedan 2 kg.

Također, 4kg ne zvuči tako astronomski ako uzmemo u obzir da je čovjek bio ispod 50g carbsa dnevno i odjednom prešao na vjerojatno 400-500g. A bodyweight mu je preko 100kg.
Keto rezim mi odgovara jer nikad nisam gladan. Masti odlicno zasicuju. Ali kad ispunim njihove zahtjeve da jedem 200 grama proteina dnevno i da jedem 200 grama masti,uz to pojedem i par desetaka grama ugljikohidrata,kalorijski deficit mi je vrlo mali. Na kraju i tjedni gubitak sala mi je minimalan.
Skresati cu i proteine i masti za 20%,pa se nadam da ce to ici brze. Ne znam da li sam zadnja 2 tjedna uopce i kilu izgubio. Mislim da sam oko pola kile pao u 14 dana.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 22:21   #92
Quote:
Sheeva kaže: Pogledaj post
Ako još postoji netko tko nije smršavio nakon 30k postova, neka to napravi u sljedećih 10k.

Stara tema:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=655043

Opletite, svi u deficit!
ne trebam imam gene po mami i da ocu nikad necu moci biti debela. Cijeli život ću biti 175 sa 52 blago meni
Nakamai is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 22:40   #93
Quote:
vorpatril kaže: Pogledaj post
A koliko ti godina imaš?
To se gospodu ne pita! Ali ako kazem veteran,to znaci da nekima ovdje mogu debelo otac biti!
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 23:07   #94
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
To se gospodu ne pita! Ali ako kazem veteran,to znaci da nekima ovdje mogu debelo otac biti!
Znači cca 55? Nekako u skladu s onim slikama ako se dobro sjećam.
Ok, nebitno, samo me zanimalo.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 00:09   #95
Quote:
vorpatril kaže: Pogledaj post
Znači cca 55? Nekako u skladu s onim slikama ako se dobro sjećam.
Ok, nebitno, samo me zanimalo.
Ono su stare slike,ali i sa 55 cu bolje izgledati nego ti sa 25!
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 00:34   #96
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
..i sa 55 cu bolje izgledati nego ti sa 25!
Zar itko sumnja u to? :ljubibabasovusliku:
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 00:54   #97
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Ti krenuo sa 150,a ja sa 110 i vec si me stigao. Hajde napisi tvoj dnevni meni da ja vidim sto treba jesti da se istopim.
Baš zgodno. On krene sa 150, ti sa 110, i nađete se na 109!

Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Keto rezim mi odgovara jer nikad nisam gladan.
To nije do samo keto režima, nego i do dnevnih kcal kojih unosiš dovoljno da stagniraš na 110 kg.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 00:56   #98
Babas tvrdoglav si, šta si po horoskopu?
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 01:04   #99
Ma dobro Stipe al u pravu je tu, low carb zbilja utažuje glad.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 07:30   #100
Ne smije se vagati ni poslije tuširanja, jer koža navuče vlagu.
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.