Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2014., 18:40   #1
Koji program za pravljenje video...?

Stvarno mi je potrebno da znam koji program mogu lako skinuti a da na njega mogu napraviti video od slika,muzike ali i sa ljudima i njihovim pokretima ? Da li postoji tako nešto ? Neki program na kome se mogu i improvizovati neke stvari ...
Hvala
__________________
,,...ništa ljepše izmedju nas no što je pjesma i što je stih, nepresušni izvor si moj, ljepši od svih..'' ❤️
SmicaZavukotija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 19:40   #2
Prvi nivo je Windows Movie Maker. U njemu možeš napraviti video, kombiniran od jedne ili više slika i/ili jedne ili više pjesama i/ili jednog ili više videa ("ljudi i njihovi pokreti"?)... Imaš i mogućnost dodavanja nekoliko efekata - ne puno, ali ipak...

Drugi nivo (približno) su video editori u rangu programa "Camtasia Studio". Nude nekoliko dodatnih, dosta važnih mogućnosti (slika u slici npr.) itd, ali za nešto ozbiljnije još uvijek nedovoljni (s "ozbiljnije" mislim stvarno ozbiljnije).

Zadnje uređivanje adelon : 13.10.2014. at 19:52.
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 14:16   #3
VideoPad Video Editor. Odličan program!
__________________
DeviantArt | FanFiction | MyAnimeList | Tumblr | YouTube
Marril is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 21:37   #4
Quote:
Marril kaže: Pogledaj post
VideoPad Video Editor. Odličan program!

Da li je potreban Torent da bi se skinuo taj program ili mogu ovako ?
Hvala puno,puno,puno,puno!
__________________
,,...ništa ljepše izmedju nas no što je pjesma i što je stih, nepresušni izvor si moj, ljepši od svih..'' ❤️
SmicaZavukotija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 21:58   #5
Quote:
SmicaZavukotija kaže: Pogledaj post
Da li je potreban Torent da bi se skinuo taj program ili mogu ovako ?
Hvala puno,puno,puno,puno!
http://www.nchsoftware.com/videopad/

tu imas free verziju, pa vidi da li ti je dovoljna...

al ja preferiram Camtasiu (torrent...)
Korben Dallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 13:09   #6
Quote:
Korben Dallas kaže: Pogledaj post
http://www.nchsoftware.com/videopad/

tu imas free verziju, pa vidi da li ti je dovoljna...

al ja preferiram Camtasiu (torrent...)
Za Camtasiu je potreban torrent a ako već ide preko torrenta moja preporuka je Corel video studio jer je jednostavan za rad, a you tube je pun tutorijala
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 14:49   #7
Quote:
Jerry_nidžo kaže: Pogledaj post
Za Camtasiu je potreban torrent a ako već ide preko torrenta moja preporuka je Corel video studio jer je jednostavan za rad, a you tube je pun tutorijala


Kazu da imam ove mogucnosti na Windows Live Movie Maker ali ne znam zasto ne mogu da ga skinem...Kad god kliknem na download, pokaze se skidanje i pise Softonic ali se izgubi i ne mogu da ga nadjem poslje ?
__________________
,,...ništa ljepše izmedju nas no što je pjesma i što je stih, nepresušni izvor si moj, ljepši od svih..'' ❤️
SmicaZavukotija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 13:18   #8
Quote:
SmicaZavukotija kaže: Pogledaj post
Kazu da imam ove mogucnosti na Windows Live Movie Maker ali ne znam zasto ne mogu da ga skinem...Kad god kliknem na download, pokaze se skidanje i pise Softonic ali se izgubi i ne mogu da ga nadjem poslje ?
Nisam koristio Windows Live Movie Maker no znam kad se skidaju programi priko ovakvih stranica najprije se instakiraju razni download manageri pa čak i malwari i onda ako si sretne ruke skine se i tvoj program.
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 18:23   #9
camtasia studio maker 7
Akatcuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 18:19   #10
Trebao bih malu pomoc. Planiram snimati kratki film maksimalno desetak minuta(sirovog materjala najvise pola sata). Mozda dvadesetak kadrova, nista komplicirano. Dvije prostorije uz montiranje glazbe I kvalitetan zvuk dijaloga. Pa me zanima koji besplatni program je jednostavan a posluzio bi svrsi. Je li dovoljan Movie maker? Imam verziju xp windowsa professional ali ga nemam instaliranog.

Komp pc ima gigabajt rama, amd athlon 1900 + je li to dovoljno za montiranje zapisa do nekih sat vremena (mislim da li brzina kompa usporava rad u montazi sa snjmljenim zapisima ili je iskljucivo pitanje kvalitete programa)?
superfiks is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 18:59   #11
Da, mogao bi to odraditi u Windows Movie Maker-u, ali će da potraje obzirom na komp.
I kako to ga nemaš skinuto, kad on dolazi u paketu sa Windowsima?
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 19:33   #12
U pocetku se nisam sluzio tim kompom, a sad ne mogu na njemu pronaci movie maker, samo media player, ne znam. A sto znaci sporije? Je l jos uvijek dovoljno brzo da ne potrosim deset puta vise vremena od neke prosjecne situacije?
superfiks is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 12:16   #13
Potraži ovako:
Quote:
Start > Run... i ukucaj "moviemk.exe" (bez apostrofa)
A što se tiče brzine, nije ništa strašno... ne brini.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 18:40   #14
Quote:
Metal kaže: Pogledaj post
Potraži ovako:

A što se tiče brzine, nije ništa strašno... ne brini.
E nasao. Super. Puno ti hvala!

Da te jos priupitam ako si radio s movie makerom na windowsima 8, ima li bitnih razlika jer sam cuo da je ta verzija movie makera dosta kompliciranija od ove za xp
superfiks is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 23:51   #15
Nisam na 8/8.1, samo na 7-ci.
Windows Movie Maker za XP je odlična stvar, ali gnjavi ga poneki bugovi pa se zna desiti da ti propadne cijeli projekat prije snimanja. Na W7 je to već znatno bolje napravljeno i u biti se radi o stepenici iznad prethodne verzije.
I ne, nije komplikovano- ništa što nećeš pohvatati za sat-dva... Pa Windoze su i napravljene za obične korisnike a samim tim i programi koji dolaze uz to.

Btw, skini si i neki dobar konverter tipa "Format Factory", jer će ti zasigurno trebati.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 09:09   #16
adobe premier pro 6
ulicama grada is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 20:43   #17
Quote:
Metal kaže: Pogledaj post
Windows Movie Maker za XP je odlična stvar, ali gnjavi ga poneki bugovi pa se zna desiti da ti propadne cijeli projekat prije snimanja
Kako mislis prije snimanja? Ono nakon sto sam po zelji izrezao i montirao ili?
Kolika je ucestalost bugova? Je l' nuzno da skinem xp i stavim druge radi toga.
superfiks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 20:45   #18
Quote:
ulicama grada kaže: Pogledaj post
adobe premier pro 6
Je l' taj besplatan na mjesec dana ili se skida po zelji?
superfiks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 20:53   #19
Quote:
superfiks kaže: Pogledaj post
Kako mislis prije snimanja? Ono nakon sto sam po zelji izrezao i montirao ili?
Kolika je ucestalost bugova? Je l' nuzno da skinem xp i stavim druge radi toga.
Meni se dosta puta desilo da mi se zakoči u sred posla ili nakon što ga završim, ali još ne snimim, odnosno eksportujem.
Što se tiče učestalosti, pa i nije tako strašna... samo snimi rad malo češće da te ne iznenadi i to je sve.
A što se tiče ovo Adobe Premiere što je kolega preporučio, on je naravno daleko bolji, ali isto tako ti i treba više vremena da naučiš u njemu raditi.

Probaj prvo sa WMM-om, nemaš šta izgubiti previše.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 21:11   #20
Quote:
Metal kaže: Pogledaj post
Meni se dosta puta desilo da mi se zakoči u sred posla ili nakon što ga završim, ali još ne snimim, odnosno eksportujem.
Što se tiče učestalosti, pa i nije tako strašna... samo snimi rad malo češće da te ne iznenadi i to je sve.
A što se tiče ovo Adobe Premiere što je kolega preporučio, on je naravno daleko bolji, ali isto tako ti i treba više vremena da naučiš u njemu raditi.

Probaj prvo sa WMM-om, nemaš šta izgubiti previše.

Budem. Hvala na savjetima!
superfiks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:16.