Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2015., 02:06   #61
Svirat će sigurno High Hopes.
__________________
Tabasco "Zlatna Džezva" Sauce
Tabaxacum is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 02:28   #62
Mislim da ce na drugoj gitari bit Manzanera... bubanj vjerovatno onaj Steve koji je svirao I 2006... S obzirom da je tako malo koncerata na ovoj arena turneji, ne bi se zacudio da nas Gilmour pocasti sa Crosbyem I Nashom koji su suradivali na novom albumu..
A kako se suska, mogao bi na bubanj sjest I Nick Mason ( Mozda samo kao gost)
__________________
The lunatic is on the grass....
zeppelin1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 02:36   #63
To s Crosbyjem i Nashom, a i Masonom, je moguće, ali prvenstveno u Londonu, ne vjerujem za ostale koncerte. Bubanj Di Stanislao, bas Pratt, gitara Manzanera, klavijature Carin, eventualne dodatne klavijature i eventualno sax...? Samo se nadam da neće Gilmour uzimat sax u ruke. Svira ga ko Waters trubu.
rudlavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 02:47   #64
Quote:
rudlavi kaže: Pogledaj post
Samo se nadam da neće Gilmour uzimat sax u ruke. Svira ga ko Waters trubu.
Neće. Bit će mala vojska muzičara na pozornici koja će stvarati buku u kojoj će se najbolje snaći dvojica klavijaturista, najveće mange benda.
__________________
Tabasco "Zlatna Džezva" Sauce
Tabaxacum is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 11:23   #65
Quote:
rudlavi kaže: Pogledaj post
To s Crosbyjem i Nashom, a i Masonom, je moguće, ali prvenstveno u Londonu, ne vjerujem za ostale koncerte. Bubanj Di Stanislao, bas Pratt, gitara Manzanera, klavijature Carin, eventualne dodatne klavijature i eventualno sax...? Samo se nadam da neće Gilmour uzimat sax u ruke. Svira ga ko Waters trubu.
na prošlom touru sax je svirao dick parry...
tako da će vjerojatno i na ovom on, osim ako se nije penzionisao
bah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 13:41   #66
Quote:
bah kaže: Pogledaj post
ne bi htio pokretati G vs W rat al obzirom da je tvoj komentar tako nastrojen, moram komentirati...
brzina prodaje karata (slično je bilo i 2006.) jasno govori o želji ljudi da vide Gilmourea, dok je recimo Waters svirao pred praznim dvoranama, čak i uz značajnije snižavanje cijena karata...

i btw ovo "floydovskom, čitaj watersovskom " bolje da ne komentiram
ovdje se ipak radi o mini turneji od samo 8 datuma, dok je Waters imao svjetsku turneju koja je trajala dugo (jako dugo) pa smo ga imali prilike vidjeti u Hr cak 2 puta
__________________
Jebe mi se. A vama?
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 00:48   #67
Na Waters-a nisam išao iz principa, Gilmour se ne propušta. Inače, karte su se mogle kupiti i dva dana prije službene prodaje Eventima, ako ste nazvali tipa iz New Sound-a, imaju stranicu i na Facebook-u(da znate za ubuduće). A što se tiče partera, u Areni je najbolje mjesto tribina sl.sjedenja. Najjači doživljaj, pogotovo za ovakav koncert, neće ekipa ovdje pogat i sl.
Beauregard is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 03:02   #68
Quote:
Beauregard kaže: Pogledaj post
Na Waters-a nisam išao iz principa, Gilmour se ne propušta.
Koji bi to princip bio, ako se smije znat?
rudlavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 05:11   #69
Quote:
rudlavi kaže: Pogledaj post
Koji bi to princip bio, ako se smije znat?
Jer je sjebao bend svojim egocentrizmom. Ne umanjujem njegove zasluge za uspjeh, smatram da je jednako bitan kao i Gilmour. Ali da je tip šupak, je. I nisam htio gledat kako zarađuje lovu na staroj slavi benda kojeg je on i sjebao. Ukratko rečeno da sad ne filozofiram, iako da se tu još puno toga dodati.
Beauregard is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 12:50   #70
Quote:
tabasco sauce kaže: Pogledaj post
Ispričavam se, to nisu hitovi, to su umjetnička djela za visoke intelektualce.

Tvoja je izjava prejadna.


Over& out!
Pavlekic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 12:52   #71
Quote:
Beauregard kaže: Pogledaj post
Jer je sjebao bend svojim egocentrizmom. Ne umanjujem njegove zasluge za uspjeh, smatram da je jednako bitan kao i Gilmour. Ali da je tip šupak, je. I nisam htio gledat kako zarađuje lovu na staroj slavi benda kojeg je on i sjebao. Ukratko rečeno da sad ne filozofiram, iako da se tu još puno toga dodati.
Pretpostavljam da ćeš onda napustit Gilmourov koncert kad završi sa svojim albumima i počne pjevat Rogerove stvari, zbog kojih je, budimo iskreni, koncert rasprodan. Čisto sumnjam da rulja dolazi zbog albuma koji još nije izdan ili zbog On An Island. Roger je bar napravio turneju s materijalom kojem je kompletan autor. Ali na vratima smo Roger vs David spike pa bolje da odmah prekinemo s tim. Ali očekujem da se u Puli isto držiš principa.
rudlavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 13:57   #72
Quote:
rudlavi kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da ćeš onda napustit Gilmourov koncert kad završi sa svojim albumima i počne pjevat Rogerove stvari, zbog kojih je, budimo iskreni, koncert rasprodan. Čisto sumnjam da rulja dolazi zbog albuma koji još nije izdan ili zbog On An Island. Roger je bar napravio turneju s materijalom kojem je kompletan autor. Ali na vratima smo Roger vs David spike pa bolje da odmah prekinemo s tim. Ali očekujem da se u Puli isto držiš principa.
slažem se da je waters sjebao bend, upravo tim svojim egocentrizmom (i to i sam znaš da ne govori samo gilmour, nego i hrpa producenata i ostalih muzičara koji su radili s njim)
i sam waters je na wall turneji u uvodu u mother jasno rekao neke stvari btw. bio sam na 3 wall koncerta ukupno - da me ne bi napadao

također i što se potpisivanja pjesama tiče - opće je poznata stvar da waters nije želio potpisivati ljude koji su na pjesmama radili (odličan primjer ti je recimo bilo što sa animalsa - album koji je u principu i nastao na live svirkama, ili recimo welcome to the machine, itd....), što ostalu trojicu iz ekipe do polovice 70ih jednostavno nije bilo briga
tako da ove priče oko waters pjesama su mislim deplasirane
bah is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 14:32   #73
Quote:
rudlavi kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da ćeš onda napustit Gilmourov koncert kad završi sa svojim albumima i počne pjevat Rogerove stvari, zbog kojih je, budimo iskreni, koncert rasprodan. Čisto sumnjam da rulja dolazi zbog albuma koji još nije izdan ili zbog On An Island. Roger je bar napravio turneju s materijalom kojem je kompletan autor. Ali na vratima smo Roger vs David spike pa bolje da odmah prekinemo s tim. Ali očekujem da se u Puli isto držiš principa.
Ja te stvari ne smatram ''Rogerovim'', nego Floydovskim. Meni Gilmourov solo rad je isto dobar i idem na taj koncert jer cijenim tog čovjeka i htio bi ga vidjeti i čuti uživo. Ne želim ni ja nikakve Roger vs David spike, samo kažem svoje mišljenje. Roger nije kompletan autor The Wall-a ako ćemo baš tako. A rekao sam da mu ne umanjujem zasluge i smatram ga jednako vrijednim za Floyde kao i Gilmoura. Dok ga ti ovdje ''uzdižeš''. Osim toga, vidim da pokušavaš predbaciti da Gilmour radi istu stvar s dizanjem love... Stari, nije on taj koji je podvio rep, davao otkaze i slično. Izbacio je dva albuma nakon Waters-a s Wright-om i Mason-om. Tako da nije ista stvar...
Beauregard is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 15:08   #74
Istine radi, Gilmourov autorski doprinos The Wallu je bio glazba (zajedno s Rogerom!) na Comfortably Numb i Run Like Hell, i to je to. Roger je bio toliko pristojan pa je nastavio karijeru pod svojim imenom i tako se odrekao sigurnosti koju donosi etabliranost Floyda, a Gilmour je ziheraški nastavio pod imenom Floyda samo s Masonom 1987. i tako iskoristio Masona jer lakše je prodat stadion pod imenom Floyda, je li, i tako zarađivat svirajući dobrim dijelom i Rogerove stvari. Da me se krivo ne shvati, volim i Davida i Rogera, i ne bih propustio Pulu ni za što, ali zasmetao me tvoj neprincipijelni "princip". Na kraju krajeva, ako Roger i jest "sjebao" bend, sjebao je nešto što je i stvorio. David je, sjetit ćeš se, došao kasnije. Predlažem da ne nastavljamo s ovim jer znamo da nikad nećemo završit. Ja sam bio na The Wallu u Zagrebu, Londonu, Parizu, Splitu i Beču i žao mi je da nisam mogao i više. Mogu ti samo reć da si propustio veličanstvenu stvar. Bio sam i na Floydima (bez Rogera) u Muenchenu 1994. i bilo je super, ali falio mi je Roger. Naravno da mi je The Wall Live falio Gilmour, ali turneja nije išla pod imenom Floyda.
Edit: ako već iz principa nisi htio ići na The Wall, onda budi principijelan do kraja pa promijeni profilnu. Znaš i sam da je sve tekstove na Dark Sideu (i svim ostalim nebarrettovskim albumima do odlaska) napisao Roger, a glazbu ajmo reć zajedno.

Zadnje uređivanje rudlavi : 08.03.2015. at 15:26.
rudlavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 15:17   #75
Malo je blesavo davati zasluge samo Rogeru. Istina da je bio vrhunski autor, no ne smije se podcijeniti sinergija između članova benda koja je zasigurno jedan od glavnih elemenata Rogerove inspiracije. Pravi dokaz su solo albumi na koje, ruku na srce, nitko nebi obraćao pažnju da nisu (i jedan i drugi) imali karijere kao članovi Floyda.
Animals je vrhunski album, TDSOTM također. The Wall je precijenjen ako ga uspoređujemo s ostatkom diskografije, a The Final Cut je škart od albuma, isto kao i AMLOR. Kola su krenula nizbrdo nakon što su 1973. dosegli vrhunac, odnos se razjebao, pa nije ni čudno da su izdali to što su izdali, što samo ide u prilog činjenici da Roger nije bio bog i batina kako se to često misli.

Meni je On an Island sasvim solidan album i htio bih da barem jednu stvar odsvira u Puli.
Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 15:25   #76
Quote:
rudlavi kaže: Pogledaj post
Roger je bio toliko pristojan pa je nastavio karijeru pod svojim imenom i tako se odrekao sigurnosti koju donosi etabliranost Floyda, a Gilmour je ziheraški nastavio pod imenom Floyda samo s Masonom 1987. i tako iskoristio Masona jer lakše je prodat stadion pod imenom Floyda, je li, i tako zarađivat svirajući dobrim dijelom i Rogerove stvari.
waters je kad ono sam otišao iz floyda?
koliko je od tada izdao friškog materijala, a na koliko je turneja bio?
zar se sam ne kiti titulom "kreativnog genija pink floyda" i na temelju toga je također krenuo na wall turneju?
želim reći da veličanje jedne strane je totalno van pameti

također mi nije jasno i zbog kojeg razloga troje članova ne bi nastavili s bendom za koji su dali većinu vremena svog života?
dakle waters je ošo ća i šta sad, trebali su zbog toga raspustiti bend?
Mislim, to je tužbama htio napraviti, ali naravno da mu nije uspjelo...
bah is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 15:33   #77
Quote:
rudlavi kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da ćeš onda napustit Gilmourov koncert kad završi sa svojim albumima i počne pjevat Rogerove stvari, zbog kojih je, budimo iskreni, koncert rasprodan. Čisto sumnjam da rulja dolazi zbog albuma koji još nije izdan ili zbog On An Island. Roger je bar napravio turneju s materijalom kojem je kompletan autor. Ali na vratima smo Roger vs David spike pa bolje da odmah prekinemo s tim. Ali očekujem da se u Puli isto držiš principa.
Bolje da onda ne ide i da mi proda ulaznicu.
mitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 15:37   #78
GrimbleGromble, gdje ja dajem zasluge samo Rogeru??? Upravo suprotno, Beauregard mu ih svojim neodlaskom "iz principa" na The Wall Live potpuno odriče. bah, očito nisi upoznat s Rogerovim radom nakon odlaska iz Floyda 1985. Valjda zato što nije pod imenom Floyda. Preporučujem ti za početak da klikneš malo moj potpis. I još nešto: ako govorimo o sjebavanju benda, prvi je to napravio Wright kojega su na (pazi sad!) Gilmourov prijedlog izbacili iz benda tijekom snimanja The Walla, a za člana benda ga je Gilmour uzeo natrag (što zbog grižnje savjesti, a više zbog davanja većeg legitimiteta imenu Floyda) tek na The Division Bell.

Zadnje uređivanje rudlavi : 08.03.2015. at 16:15.
rudlavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 16:16   #79
Quote:
rudlavi kaže: Pogledaj post
GrimbleGromble, gdje ja dajem zasluge samo Rogeru??? Upravo suprotno, Beaureguard mu ih svojim neodlaskom "iz principa" na The Wall Live potpuno odriče. bah, očito nisi upoznat s Rogerovim radom nakon odlaska iz Floyda 1985. Valjda zato što nije pod imenom Floyda. Preporučujem ti za početak da klikneš malo moj potpis. I još nešto: ako govorimo o sjebavanju benda, prvi je to napravio Wright kojega su na (pazi sad!) Gilmourov prijedlog izbacili iz benda tijekom snimanja The Walla, a za člana benda ga je Gilmour uzeo natrag (što zbog grižnje savjesti, a više zbog davanja većeg legitimiteta imenu Floyda) tek na The Division Bell.
ja sam jako dobro upoznat sa watersovom solo karijerom...i to ne govori ništa o tome da je napravio 2 turneje na kojima je svirao TDSOTM i wall, a već više od 20 godina nema novi materijal...

također, vidim da stvarno ne znaš previše o činjenicama, pa pišeš gluposti, al evo ti onda par stvari...
wrighta je waters izbacio iz benda 1978 i to siguno ne na nagovor gilmourea (uopće ne znam od kud ti ova smiješna konstrukcija)
također je wright bio pridruženi član benda na wall koncertima (jedini je u stvari nešto zaradio od njih, jer je primao klasičnu plaću za svirku)

a wright nije postao punopravni član floyda 1994 za division bell, već 1988 nakon što je na sudu donesena presuda da se može vratiti kao punopravni član (također je i na momentary lapseu bio pridruženi član)

i ako te stvarno zanima da saznaš nešto više o bendu, preporučam masonovu knjigu
http://www.amazon.com/Inside-Out-Per.../dp/0811848248
bah is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 16:23   #80
Kako nisam nigdje čuo za ovo u medijima? Vidjeh plakat David Gilmour i piše Pula, gledam koji k. Ovo se ne propušta
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:45.