Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2017., 08:29   #1481
Estetske, prozirne.
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 14:44   #1482
I recite mi molim vas, koji vosak kupujete? Kad su mi stavili aparatić dobila sam jednu kutijicu i rečeno mi je da kad god mi bude trebalo dođem k njima, da ne moram kupovati. Međutim, ortodont mi je na drugom kraju grada i ne da mi se voziti toliko zbog toga.
Kupila sam jučer u Farmaciji nekakav, bijela kutijica, okus kokosa (iako ja nikakakav kokos ne osjetim), košta oko 16 kn ali mi se ne sviđa baš.
Puno je tvrđi i teže ga stavljam na bravice nego onaj prvi. Taj prvi je bio puno mekši, onako nalik na silikon. Imate li preporuku za vosak tog tipa, da ne kupujem napamet?
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 18:28   #1483
Quote:
lllnuclearlll kaže: Pogledaj post
Koje bravice imaš? Metalne ili estetske?

Ja za tjedan dana postavljam aparatić i još se premišljam koje da uzmem... Razlika je 2000kn.
Nuclear, ne isplati se. Ja imam metalne. Koštale su 13 000. Safirna verzija bi došla 15 000 ali popust 10% na plaćanje odmah bi me doveo do cijene od 13 500. Naravno da nisam uzela bijele. Tako je isti laptog crni hrapave površine bio 400kuna jeftiniji od bijelog glatke. A bijela glatka kad se izgrebe opet ne liči ni na šta. Dat novac na estetiku koja će trajati godinama mi je ok, ali zbog 2 godine? Čemu?
Uostalom vidjela sam slučajeve bijelih bravica koje vremenom požute.
Nemojmo se lagat, vide se i bijeli i metalni, samo se metalni vidi s 5 metara, bijeli s 3.

A za pitanja od Pljuc, ne znam. Pada mi jedino na pamet da imaš previše izvučene gornje zube pa da te to toliko grebe. Mene ništa nije grebalo kad sam tek stavila. Tek kad se počelo micat, nakon 3mj mi se jedna bravica usjekla u sluznicu. To nije baš bilo zgodno. S tim da nisam revno stavljala vosak pa je zarastalo još i sporo.
U svakom slučaju, vremenom će biti bolje. Ali i gore kad dođu stoperi, gumice, prstenovi...
smalto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 20:38   #1484
Quote:
smalto kaže: Pogledaj post
Nuclear, ne isplati se. Ja imam metalne. Koštale su 13 000. Safirna verzija bi došla 15 000 ali popust 10% na plaćanje odmah bi me doveo do cijene od 13 500. Naravno da nisam uzela bijele. Tako je isti laptog crni hrapave površine bio 400kuna jeftiniji od bijelog glatke. A bijela glatka kad se izgrebe opet ne liči ni na šta. Dat novac na estetiku koja će trajati godinama mi je ok, ali zbog 2 godine? Čemu?
Uostalom vidjela sam slučajeve bijelih bravica koje vremenom požute.
Nemojmo se lagat, vide se i bijeli i metalni, samo se metalni vidi s 5 metara, bijeli s 3.
Ma tak nekak i sam razmišljam... Radije ću 2000kn potrošit na nešto pametnije. Doć će mi skoro na isto imao metalni ili estetski, a bit će mi krivo jer sam mogao 2000kn investirati u nešto drugo. Ajd da je trajno ili bolje ili ne znam što, ali kako i sama kažeš, 2 godine ni sim ni tam...
lllnuclearlll is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 08:17   #1485
Quote:
smalto kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju, vremenom će biti bolje. Ali i gore kad dođu stoperi, gumice, prstenovi...
Not helpful...
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 17:05   #1486
Pokvario mi se waterpik nakon godinu i pol. Motor radi ali ne pumpa vodu. A čistila sam ga redovito od kamenca.

A čini mi se da mu je garancija 2 godine.
Ima li netko još uvijek kutiju doma da provjeri u papirima gdje mu je servis? Sigurna sam da piše tko je dobavljač za RH.

Iskopat ću negdje račun.
Ivie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 17:15   #1487
Quote:
smalto kaže: Pogledaj post
Nuclear, ne isplati se. Ja imam metalne. Koštale su 13 000. Safirna verzija bi došla 15 000 ali popust 10% na plaćanje odmah bi me doveo do cijene od 13 500. Naravno da nisam uzela bijele. Tako je isti laptog crni hrapave površine bio 400kuna jeftiniji od bijelog glatke. A bijela glatka kad se izgrebe opet ne liči ni na šta. Dat novac na estetiku koja će trajati godinama mi je ok, ali zbog 2 godine? Čemu?
Uostalom vidjela sam slučajeve bijelih bravica koje vremenom požute.
Nemojmo se lagat, vide se i bijeli i metalni, samo se metalni vidi s 5 metara, bijeli s 3.

A za pitanja od Pljuc, ne znam. Pada mi jedino na pamet da imaš previše izvučene gornje zube pa da te to toliko grebe. Mene ništa nije grebalo kad sam tek stavila. Tek kad se počelo micat, nakon 3mj mi se jedna bravica usjekla u sluznicu. To nije baš bilo zgodno. S tim da nisam revno stavljala vosak pa je zarastalo još i sporo.
U svakom slučaju, vremenom će biti bolje. Ali i gore kad dođu stoperi, gumice, prstenovi...
Samo da se nadovežem na ovo da bijele bravice požute.
Da ako su keramičke. Safirne neće požutjeti.
E sad, vjerojatno je i tu razlika u cijeni.
Ja sam dobila 20% popusta pa sam se lakše odlučila na safirne bravice.

Iskreno, ne bih mogla nositi metalni aparatić, ali to valjda ovisi i o radnom mjestu, vlastitoj psihi.
Uopće mi ne smeta vidjeti na drugima metalni, dapače bude mi jako slatko ali sama ga ne bih mogla "prožvakati".
Safirni se uopće ne primjeti dok mi netko ne dođe jako blizu.

I da se požalim na zagriz.
Kako nosim gumice, zagriz mi se mijenja i ja više ne znam žvakati sa stražnjim zubima. Ne sjedaju mi više kao prije i to me užasno zbunjuje.
Ulovim se kako krivim vilicu ne bi li opet žvakala kao prije.
Jel se to još ikome događalo?
Ivie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 14:06   #1488
Quote:
Ivie kaže: Pogledaj post
Pokvario mi se waterpik nakon godinu i pol. Motor radi ali ne pumpa vodu. A čistila sam ga redovito od kamenca.

A čini mi se da mu je garancija 2 godine.
Ima li netko još uvijek kutiju doma da provjeri u papirima gdje mu je servis? Sigurna sam da piše tko je dobavljač za RH.

Iskopat ću negdje račun.
Nažalost, ne znam ti odgovoriti. Ali imam pitanje za tebe i druge koji znaju - kako se waterpik čisti od kamenca? I gdje se mogu kupiti rezervni nastavci?
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 18:29   #1489
Namjeravam početkom sljedeće godine započeti ortodontsku terapiju.
Obzirom da imam malo veću "rupu" na donjoj čeljusti (nedostaje s jedne strane petica i šestica, znači imam šest zubi) da li se može pomicati sedmica i osmica ili bi to bilo bolje nadomjestiti implatantom?

Napominjem da još nisam počeo obilaziti ordinacije radi konzultacija.
fandango is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 20:04   #1490
Quote:
Ivie kaže: Pogledaj post
Samo da se nadovežem na ovo da bijele bravice požute.
Da ako su keramičke. Safirne neće požutjeti.
E sad, vjerojatno je i tu razlika u cijeni.
Ja sam dobila 20% popusta pa sam se lakše odlučila na safirne bravice.

Iskreno, ne bih mogla nositi metalni aparatić, ali to valjda ovisi i o radnom mjestu, vlastitoj psihi.
Uopće mi ne smeta vidjeti na drugima metalni, dapače bude mi jako slatko ali sama ga ne bih mogla "prožvakati".
Safirni se uopće ne primjeti dok mi netko ne dođe jako blizu.

I da se požalim na zagriz.
Kako nosim gumice, zagriz mi se mijenja i ja više ne znam žvakati sa stražnjim zubima. Ne sjedaju mi više kao prije i to me užasno zbunjuje.
Ulovim se kako krivim vilicu ne bi li opet žvakala kao prije.
Jel se to još ikome događalo?
Koliko dugo te muci taj zagriz? Meni je bilo prvih dana od stavljanja stopera. sad je vec dobro.
A za aparatic, jucer sam vidjela prodavacicu od 40ak godina da ima metalni.
Mene ne dira ni najmanje nit šta će drugi reć, ni poslodavac, ni moje godine, ni suradnici. Samim time što mi se zubi ravnaju ja se punim samopouzdanjem. A nisam bila ni iskompleksirana s krivim zubima. Najviše me zabavlja kad sugovorniku padne pogled na moje zube.
Ljudima koji imaju vecih problema sa zagrizom se kuži neovisno koji nose. Vizualno profi nisam skužila. Daleko je klupa i katedra. Al sam skontala da mu nešto ne valja s ustima. Na konzultacijama sam vidjela bijele bravice.
Razlika je u cijeni i safirnih i keramičkih. U mojoj ordinaciji je to 3000kn.
smalto is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 13:23   #1491
Što su to stoperi?
lllnuclearlll is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 16:01   #1492
Quote:
pljuc123 kaže: Pogledaj post
Dajte me utješite malo molim vas. Prije 4 dana sam dobila fiksni aparatić, za sada samo na gornje zube. Toliko mi smeta i toliko mi ide na živce da to nije istina. Potrošila sam već cijelu kutijicu voska, grebu te bravice za popizditi. Ništa me ne boli, ali mi toliko smeta i neugodno je za izluditi.
i ja sam se jako patila prvih mjesec dana jer me užasno, ali užasno izgrebala zadnja bravica i žica na njoj, tako da su me obrazi boljeli i rane mi se iznutra napravile. Greška je bila moja, jer umjesto da sam odmah stavila vosak, ja sam tuka tek nakon dva dana shvatila da to neće samo tako proći , već da moram nešto poduzeti. Najviše sam voska potrošila u tih prvih mjesec dana i jako mi je dobar bio neki no-name kupljen u apoteci.
Sljedeći veći problem s grebanjem je bio kada mi je nakon 5 mjeseci montiran i donji aparatić i tada sam odmah krenula s voskom, ali unatoč tome ispred prednjih donjih zubiju jako sam imala problema, doslovno svaka žica i bravica mi je smetala.
Dobra stvar u cijeloj ovoj priči je da se prije ili kasnije navikneš. Meni je prošlo 14 mjeseci otkako sam montirala aparatić i već nakon dva mjeseca je meni sve izgledalo skoro idealno, velika motivacija je kada vidiš da se nešto pomaklo i popravilo.
Gumice su ipak iskustvo koje ni smrtnom neprijatelju ne želim, doslovno sam htjela udariti glavom u zid iz niskog starta.

Quote:
lllnuclearlll kaže: Pogledaj post
Što su to stoperi?
dogradnja na kutnjacima ili ponekad prednjim zubima kod onih koji imaju duboki zagriz. Moji su bili montirani na donjim šesticama.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 16:08   #1493
Ja sa svojom ortodonticom samo muke, stavio ga na rujan 2015., nosio gumice od sijecnja 2016., sada imam dvije gume na gornjim i donjim šesticama. Štoviše, ne znam zašto ali su mi se gornje jedinice nakosile, izgledaju ko da će jedna drugu pokefati... Na početku su mi rekle da će terapija sigurno biti gotova u 2 godine (kao max. granica), na prošlom pregledu u 10. mjesecu mi je rekla da će se sve to negdje oko travnja-lipnja 2018. složiti kako treba. Vrlo sam isfrustruiran na svoju ortodonticu. Zar samo meni daju tako krive estimacije?
Hrmaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 16:15   #1494
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Nažalost, ne znam ti odgovoriti. Ali imam pitanje za tebe i druge koji znaju - kako se waterpik čisti od kamenca? I gdje se mogu kupiti rezervni nastavci?
Ako ikome zatreba servis za Waterpik - www.apolonia.hr
Oni su zastupnici i servisiraju.
Moj waterpik je još pod garancijom i poslat ću ga kod njih u Labin na popravak.

Inače, ja ga čistim:
1. Alkoholnim octom koji pomiješam sa toplom vodom. Ostavim u onoj njegovoj posudi 10 minuta i unutra potopim sve nastavke.
Onda ga upalim da ispraznim spremnik i isperem još jednom čistom vodom.

2. Isti postupak ali je sredstvo protiv kamenca namijenjeno malim kućanskim aparatima.
U dm-a ili većim samoposlugama košta 10-15 kn.

Nove nastavke nisam kupovala ali ima uh na Amazonu.
2 ona klasična koštaju cca 12 dolara.
Ivie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 14:34   #1495
Quote:
Ivie kaže: Pogledaj post
Ako ikome zatreba servis za Waterpik - www.apolonia.hr
Oni su zastupnici i servisiraju.
Moj waterpik je još pod garancijom i poslat ću ga kod njih u Labin na popravak.

Inače, ja ga čistim:
1. Alkoholnim octom koji pomiješam sa toplom vodom. Ostavim u onoj njegovoj posudi 10 minuta i unutra potopim sve nastavke.
Onda ga upalim da ispraznim spremnik i isperem još jednom čistom vodom.

2. Isti postupak ali je sredstvo protiv kamenca namijenjeno malim kućanskim aparatima.
U dm-a ili većim samoposlugama košta 10-15 kn.

Nove nastavke nisam kupovala ali ima uh na Amazonu.
2 ona klasična koštaju cca 12 dolara.

Hvala!
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 16:12   #1496
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Nažalost, ne znam ti odgovoriti. Ali imam pitanje za tebe i druge koji znaju - kako se waterpik čisti od kamenca? I gdje se mogu kupiti rezervni nastavci?
Rezervne nastavke možeš kupiti i u DM-u i u Bipi. Ovaj vikend je u Bipi bilo 30% na zubnu higijenu pa su bili dosta jeftini.
Simbalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 08:58   #1497
Ekipa, vec nekih mjesec ipo do dva nosim gumice za naštimavanje zagriza, pa me zanima može li mi netko pojasniti što to točno znači?

Budući da moja ortodontica nema baš puno vremena za razgovor,
vec uglavnom sve obavljaju asistenti, ona samo dođe na dvije sekunde pogledat jel ok...

Dakle, zagriz? Kada se zagriz napravi kako treba, mijenjaju li se konture lica ili tako nešto?

I koliko dugo se u pravilu nose te gumice?
joskop is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 09:49   #1498
Quote:
Simbalija kaže: Pogledaj post
Rezervne nastavke možeš kupiti i u DM-u i u Bipi. Ovaj vikend je u Bipi bilo 30% na zubnu higijenu pa su bili dosta jeftini.
Ja ih nisam uspjela naći ni u DM-u ni u Bipi, a ni u Mulleru.
Uvijek nađem samo one za Oral-B, a pretpostavljam da ti ne odgovaraju za Waterpik.
__________________
I am a restlessness inside a stillness inside a restlessness.
Wulpes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 18:14   #1499
Quote:
joskop kaže: Pogledaj post
Ekipa, vec nekih mjesec ipo do dva nosim gumice za naštimavanje zagriza, pa me zanima može li mi netko pojasniti što to točno znači?

Dakle, zagriz? Kada se zagriz napravi kako treba, mijenjaju li se konture lica ili tako nešto?

I koliko dugo se u pravilu nose te gumice?
gumicama se usklađuje položaj gornjih i donjih zubiju.
Konture lica se mogu promijeniti, ali pametan ortodont će izbjeći drastične promjene; recimo, kod mene se zagriz mogao podesiti tako da se gornji zubi povuku prema unutra, ali u tom slučaju bi se mijenjao i moj izraz lica, što ne mora biti estetski bolje rješenje.
Ja sam gumice nosila puna 3 mjeseca, skoro 24 h dnevno, ali sam ih skidala kod jela jer nikako nisam mogla s njima jesti, valjda ovisi i u kojem položaju ih osoba nosi.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 09:05   #1500
Quote:
Wulpes kaže: Pogledaj post
Ja ih nisam uspjela naći ni u DM-u ni u Bipi, a ni u Mulleru.
Uvijek nađem samo one za Oral-B, a pretpostavljam da ti ne odgovaraju za Waterpik.
oh, da ja imam Oxyjet ne waterpik. Za Waterpik moguće da nema nisam nikad obraćala pažnju.

Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
gumicama se usklađuje položaj gornjih i donjih zubiju.
Konture lica se mogu promijeniti, ali pametan ortodont će izbjeći drastične promjene; recimo, kod mene se zagriz mogao podesiti tako da se gornji zubi povuku prema unutra, ali u tom slučaju bi se mijenjao i moj izraz lica, što ne mora biti estetski bolje rješenje.
Ja sam gumice nosila puna 3 mjeseca, skoro 24 h dnevno, ali sam ih skidala kod jela jer nikako nisam mogla s njima jesti, valjda ovisi i u kojem položaju ih osoba nosi.
Da, ovisno o ispupčenosti brade, jagodica i lica u cijelosti. Nekima se mijenja, ali to je i cilj, a onima koji imaju pravilno lice ortodonti zbilja paze da do toga ne dođe.
Meni je kad sam stavljala aparatić objasnio da će mi gornje jedinice ostat malo ispred donjih jer će tako lice ljepše stariti.
Ja sam gumice nosila 24h dnevno 4 mjeseca, pa 12h dnevno 2 mjeseca pa sam dva mjeseca bila bez gumica i sad ih opet nosim 24h dnevno već dva mjeseca. Meni ne smetaju osobito niti za jesti, osim jednog perioda kad sam ih morala nositi preko donjih i gornjih jedinica pa nisam mogla otvoriti usta.
Simbalija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:15.