Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2016., 12:31   #41
Quote:
Splicanka123 kaže: Pogledaj post
Dajte, ma koji splićani, istrijebljeni su skoro svi...prođite gradom i ćuti ćete samo jašta, bolan, iđe itd. Split je pun svega, samo ne splićana
Tocno to, izraz splicani ne vridi za vecinu ljudi koja živi u tom gradu
Otišli su splicani u Zagreb ,a tu došli ljudi sa kamena
Ne možeš više ni normalne čakavice čuti po Splitu
ali eto netko je spomenio nesređenu gradnju kuća ,potpuno se slažem sa tim da je to uništilo izgled cijelokupne regije ,posebno onaj dio neposredno kraj Splita
Šine su naprimjer užasne meni ,nema ni reda ni nicega tamo ,one prevelike kuce ,ulice koje ide na sve strane bez reda ,užas
ali mala mjesta su ocuvala donekle onu simpaticnosti mediteranskih šarolikih mjesta ,al vecinom je to tako na otocima ,kopno je baš uništeno tim kucerinama i svakakvim fasadama
Meni je daleko najlipši dio Hrvatske onaj od Ploca pa južno ,ima više prirode koja nije uništena ilegalnim odlagalištima otpada (eto naprimjer more je u Dalmaciji donedavno bilo glavno odlagalište za svakojaki glomazni otpad ) ,donekle se poštuje tradicionalna gradnja i priroda je stvarno predivna (a i ja volim ono zatezanje u govoru)
__________________
And peace all around may be your fortune.
Ostat ćemo sami ti i ja u svijetu kome rod i ne treba

Zadnje uređivanje Nevera : 29.04.2016. at 12:41.
Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 12:38   #42
Quote:
Nevera HC kaže: Pogledaj post
Tocno to, izraz splicani ne vridi za vecinu ljudi koja živi u tom gradu
Otišli su splicani u Zagreb ,a tu došli ljudi sa kamena
Nažalost je tako, volim ovaj grad, klimu...imamo na dlanu savršenu lokaciju za elitni turizam, ali idioti u foteljama trpaju u vlastiti džep, namjesto da ulažu u grad i svima napune džepove.
Kako su lipo sredili Zadar, Šibenik je savršen, a to je sve jer se ulaže.
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 13:22   #43
Dalmacija u zemljopisnom smislu je daleko najljepsi dio RH.
Osobno biram stjenovite plaze sa sto ostrijim kamenjarem - takva mjesta su uglavnom bez guzvi i turista - raj na zemlji za one koji znaju bosonogi hodati po istim
kuroishijin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 13:35   #44
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Da se razumijemo, naravno da je normalna stvar da tko ima i moze, da se da u turizam i iznajmljuje ako moze. Ono sto mene nervira je bas silovanje situacije, ono, dizanje i cetvrtog kata ako vec imas tri i sl. I uzimanje nekih stvari zdravo za gotovo, tko ima nekretninu u Dalmaciji nema pojma kolko je sretan. Meni je recimo nepojmljiva shema koju sam susretala u St dok sam trazila stan - npr. Lik ima stan ono, svoj, ibiteljski na Bacama, njega iznajmljuje za nezn 300, a on sam zivi u iznajmljenom stanu koji placa 200. Znaci za 100 eura mjesecno ti zivis na tudjem a iznajmljujes svoje, ok ako je to njegova racunica, ave pet, al takve stvari su meni nepojmljive, ta nevezanost uz "dom", "kucu", stali vec, i to gledanje da se izvuce iz svega maksimalno, bez gledanja na svoj komfor. To je malo drugacije gledanje na stvari i na to se treba naviknuti - imam filing da u Dalmaciji ljudi skupljaju novce za neke svoje ciljeve ( mozda putivanja, mozda svatove, mozda auto,tko zna), a svakodnevno ne gledaju na kvalitetu zivota, ono, da im je stambeni prostor lijep, da dobro pojedu i sl....mislim sve je to sasvim legitimno, al meni je cudno i neshvatljivo, a pogitovo kad se pogleda sta se sve iznajmljuje a za koju lovu...bezveze mi je to, nemam ja nisza protiv sa ti iznajmljujes podrum za 300 eura al de ga bar ulicaj da je lijepo unutra
Vjerojatatno zato jer si odgajana za zlatonm žlicom u ustima, pa je teško zamisliti da se neki moraju dobro pomučiti da dođu do onoga što je tebi dostpuno ajmo reći rođenjem
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 14:03   #45
Quote:
Doricamerica kaže: Pogledaj post
Meni Dalmacija nije nešto, okej za ta dva mjeseca liti se okupat i to je to.
Nezaposlenost ogromna, naduti ljudi, puni sebe.
Meni je stoput lipši Zagreb. Nema šta nema.

Ja sam Dalmatinka ali smatram da Dalmacija nije ništa ekstra.
Zagreb je bolji.
a i mišo kovač uopće ne piva
samo diže ruke
alomomak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 15:01   #46
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Vjerojatatno zato jer si odgajana za zlatonm žlicom u ustima, pa je teško zamisliti da se neki moraju dobro pomučiti da dođu do onoga što je tebi dostpuno ajmo reći rođenjem
Ne nego sam odgajana tako da se zarađuje i zivi od rada, a ne od iznajmljuje podrume pod "suterene", garaže pod "garsonjera u prizemlju" i da "novouređen jednostoban stan" ne znači garsonjera ofrlje prekrečena sa instalacijama koje vire iz zida.

Mislim, ako ćemo bit bezobrazni

PS: ako je netko blagoslovljan "ajmo reci rodjenjem", to su onda Dalmatinci koji ako od niceg mogu zivit od turizma ili otic/udat se za pomorca To je jednostavno tako. Stan u Splitu vrijedi kao 4 stana u Osijeku, kuća na ijednom selu u blizini mora vrijedi ko tri kuce u bilo kojem selu u Slavoniji tako da... cak i ljudi sa istom startnom pozicijom - npr jedinac si, nasljedis babinu kucu, mamin stan. U Dalmaciji si automatski bogatiji 5 puta od lika s istim nasljedstvom u Slavoniji.
Đast sejing. Na sve se mozete pozvat, ali ne na "nesto sto je meni bogomdano"
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 15:44   #47
Quote:
Austrheim kaže: Pogledaj post
Dalmacija: ljudi netolerantni, rasisti, homofobi, sporke ulice, neusluzni
Istra: ljudi tolerantni, multikulti, gay friendly, cistoca na razini, usluzni
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
Zanimljivo stereotipno razmisljanje.vidi se da si jako malo tu boravio ili nikako.
Odakle li ti stereotipi? Ono, Cigani kradu, Zagorci piju, crnci lijeni.... Ma ko nas bre zavadi?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 17:08   #48
I tak su neljubazni.
Meni jednom konobar nije donio vodu uz kavu!
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 19:02   #49
Nisam rođena u Dalmaciji, trenutno tu živim, prošla sam skoro sve krajeve Hrvatske (ne turistički) i mogu reći da su Splićani zajebana sorta, ne nužno u negativnom smislu.

Svugdje ćeš naći debile, to je nekako prirodno; u Francuskoj, Kambodži ili Argentini, a gdje onda nećeš u našoj Hrvatskoj. Vjerujem da je ono što ljude odbija od Splićana/Dalmatinaca upravo taj njihov specifični stav koji se outsiderima čini kao bahatost i nadrkanost, a u biti je stil života. Kao što će ti se Japanac naklonit, tako će te Splićo poslat u pičku materinu.

Nije to neprijateljsko raspoloženje, kao što se na prvu i meni činilo, nego su takva sorta, što utječe i na komunikaciju, humor, ugostiteljstvo. Jednom kad se pomiriš da je njihov kolektivni stav takav kakav je i da se ne radi o ničemu osobnom, bude sasvim lijepo obitavati među njima. Barem meni jest. Ako se ne uspiješ pomiriti s tim, jebiga, ima i drugih destinacija za odmor. Jedino što malo teže gutam je doista izražena religioznost i nešto konzervativniji svjetonazori, ali i u tome, kao i svemu, ima izuzetaka, pa to zna bit baš lijepo iznenađenje.

A što se prirode tiče, tu je sve jasno, mogla bih po cijele dane samo šetati i pasti oči.
__________________
Girl, you'll be a woman soon...
MrsWallace is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 19:52   #50
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Ne nego sam odgajana tako da se zarađuje i zivi od rada, a ne od iznajmljuje podrume pod "suterene", garaže pod "garsonjera u prizemlju" i da "novouređen jednostoban stan" ne znači garsonjera ofrlje prekrečena sa instalacijama koje vire iz zida.

Mislim, ako ćemo bit bezobrazni

PS: ako je netko blagoslovljan "ajmo reci rodjenjem", to su onda Dalmatinci koji ako od niceg mogu zivit od turizma ili otic/udat se za pomorca To je jednostavno tako. Stan u Splitu vrijedi kao 4 stana u Osijeku, kuća na ijednom selu u blizini mora vrijedi ko tri kuce u bilo kojem selu u Slavoniji tako da... cak i ljudi sa istom startnom pozicijom - npr jedinac si, nasljedis babinu kucu, mamin stan. U Dalmaciji si automatski bogatiji 5 puta od lika s istim nasljedstvom u Slavoniji.
Đast sejing. Na sve se mozete pozvat, ali ne na "nesto sto je meni bogomdano"
Zarađivati znači snaći se s onim što imaš a iz tvojih postova je vidljivo da se baš (barem do sada) nisi trebala snalaziti s onime što imaš.
I ove tvoje ospervacije ma koliko živopisne bile nažalost ne stoje, uglavnom su tu pristojni prostori kojima malo što može zamjeriti.
Ako ne voliš privatni smještaj uvijek možeš odsjesti u hotelu


P.S.
Nisam Dalmatinac
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 20:13   #51
Quote:
Honey 1 kaže: Pogledaj post
lana74,
nije stvar samo u ljepoti. Prvenstveno je najvažnija kultura ophođenja.
U Dalmacijji, naročito srednjoj nema razlike između privatnog i profesionalnog ponašanja.
Recimo, čim dođeš već u zadarski kraj, odjednom vidiš kako ti blagajnica kaže: Dobar, dan, izvolite itd.
U Splitu to nema, ljudi su puno greziji, mnogima je ispod časti pokazati ljubaznost, valjda misle da je to ponižavajuće, a zapravo je riječ o temeljnom bontonu.
Zato će splićani reći za sjevernjake kako su "hladni".

Otuda dolazi ono "najbolji, najlipši smo"... Konstantna potreba za dokazivanjem. Drugi gradovi nemaju tu potrebu.

Već je Zadar iznad Splita po mnogim stvarima, a kamoli Rijeka, Zagreb, Istra.
meni se čini da su ljudi u splitu puno pristupačniji i srdačniji nekako duševniji a bogami temperamentniji i otkačeniji (al ne nužno u negativnom smislu) nego u zagrebu. kad dođem gori iman osjećaj da su ljudi toliko hladni i nekako usiljeno ljubazni. a šta se tiče prodavačica ma neka mi i ne kaže dobar dan samo da me ne gleda sa visoka kao što mi se desilo u zagrebu miljun puta...

a a šta se pridošlica tiče ima ih svugdi a bome i po zagrebu krcato.
a kerum i seka- pa mogu komodno sa Bandićem pod ruku....

Zadnje uređivanje lana74 : 29.04.2016. at 20:34.
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 20:16   #52
Quote:
alomomak kaže: Pogledaj post
a i mišo kovač uopće ne piva
samo diže ruke
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 20:19   #53
Sve sto sam rekla stoji, sto mogu tvrdit jer sam cijeli prvi mjesec provela trazeci stan, ako ih nisam pogledala 30-40,nisam ni jedan.
Za zivit, ne za turizam.
Naravno da ima lijepih stanova, ali kostaju, sto je opet, sasvim legitimno. No, kad trazis sam stan, budzetom si poprilicno ogranicen, sto he opet legitimno. No, cijene nekretnina da su vece, vece su. U Zagrebu se za recimo 250eura mogu naci divni stanovi. Ja sam ovdje nasla svoj za istu cifru jedva jedvice, i ne lici ni nasta (tj nije licio dok nisam sama svojim parama prefarbala stolariju, okrecila kupatilo, preuredila cijeli balkon i pokupovala masu stvari, ne za cifranje, nego osnove koje se inace kod iznajmljivanja podrazumjevaju da ces ih u stanu naci ) Ne znam sta se tolko pjenite, otvori Njuskalo pa ces vidjeti.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 20:42   #54
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Sve sto sam rekla stoji, sto mogu tvrdit jer sam cijeli prvi mjesec provela trazeci stan, ako ih nisam pogledala 30-40,nisam ni jedan.
Za zivit, ne za turizam.
Naravno da ima lijepih stanova, ali kostaju, sto je opet, sasvim legitimno. No, kad trazis sam stan, budzetom si poprilicno ogranicen, sto he opet legitimno. No, cijene nekretnina da su vece, vece su. U Zagrebu se za recimo 250eura mogu naci divni stanovi. Ja sam ovdje nasla svoj za istu cifru jedva jedvice, i ne lici ni nasta (tj nije licio dok nisam sama svojim parama prefarbala stolariju, okrecila kupatilo, preuredila cijeli balkon i pokupovala masu stvari, ne za cifranje, nego osnove koje se inace kod iznajmljivanja podrazumjevaju da ces ih u stanu naci ) Ne znam sta se tolko pjenite, otvori Njuskalo pa ces vidjeti.
meni brat u zagrebu plaća manji dvosobni stan oko 300 E,
ej.... nema lavandina u zahodu, a kad potegneš vodu u wc-u cili stan tutnji. mislim da mu je ovo peti stan po redu u zadnjih 7-8 godina. iskreno ne znam koji je bio gori od kojega a o izolaciji da ne pričam, kada su zidovi od stiropora. radi se o kvartovima tipa Trešnjevka, Knežija i blizina trga...Prijatelj mi se preselio Zagreb, godinu dana je tražio stan za kupit. Jednostavno nije bio zadovoljan kvalitetom stanova u Zagrebu.

al bez obzira na sve isto se ja volim malo prošetat tkalčićevom, pozdravit zagorku i obić kamenita vrata. a ni kolači u mile nisu za bacit a na tekuću bajaderu u kraša okidam
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 20:56   #55
ovak iz dijaspore se Dalmacija cini kao jedan pitoreskni kraj sa malo glasnijim ljudima neobicno ekstrovertnog karaktera.. jelte..

al mi nikakav zadrti dalmosh ne moze biti zaostao kao bilo koji redneck kojeg mozes naci po svijetu, a nagledao sam ih se iz svakog kraja...
inace, kad sam lokalcima Arapima krenuo pokazivati slike (samo zguglas 'Croatia coast'), krenu snebdivanja i pitanja sto ja uopce trazim tu u pustinji... i onda nakon 20 min njihovog guglanja po nekim arapskim siteovima (gdje govore o hrv.), me krenu ispitivati da im organiziram neki godisnji tamo..

ali naravno, to je moj pogled sa (bliskog) istoka...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 21:03   #56
E pa kuzis, 300 eura za jadni dvosobni, a ja sam uspjela nekako smanjit jadan jednosobni na 250. Tak da, to ti je to, 30-40% vece cijene nekretnina. Mislim ja to kuzim, potraznja odredjuje cijenu ponude, ali to uzimanje stvari za gotovo i nonsalancija je ono sto je meni upalo u oci, kuzis. Platit cu ja garsonjeru 300 eura, ali onda ima da bude cakum pakum, samo to. Meni bi bilo neugodno takve stvari iznajmljivat, jer sama ne bi htjela zivjet u takom stanu. Dok sam trazila stan, bome nisam primjetila da je ikome krivo nabijati cijenu za ubergrozne prostore na ocajnim lokacijama. Vecina najmodavaca se ponasa kao da su im nekretnine bogimdane samim time sto su u Splitu pa makar i u picki materinoj tipa u tim Brdima al skroz negdje bas u brdima Kazem, mislim da je to stvar mentaliteta, i govirim cisto empirijski iz dozivljenog. To nemora nuzno bit minus, no nije moj modus operandi i to je nesto na sta se treba naviknut valjda, nazalost ili na srecu, kako se uzme
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 21:15   #57
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
E pa kuzis, 300 eura za jadni dvosobni, a ja sam uspjela nekako smanjit jadan jednosobni na 250. Tak da, to ti je to, 30-40% vece cijene nekretnina. Mislim ja to kuzim, potraznja odredjuje cijenu ponude, ali to uzimanje stvari za gotovo i nonsalancija je ono sto je meni upalo u oci, kuzis. Platit cu ja garsonjeru 300 eura, ali onda ima da bude cakum pakum, samo to. Meni bi bilo neugodno takve stvari iznajmljivat, jer sama ne bi htjela zivjet u takom stanu. Dok sam trazila stan, bome nisam primjetila da je ikome krivo nabijati cijenu za ubergrozne prostore na ocajnim lokacijama. Vecina najmodavaca se ponasa kao da su im nekretnine bogimdane samim time sto su u Splitu pa makar i u picki materinoj tipa u tim Brdima al skroz negdje bas u brdima Kazem, mislim da je to stvar mentaliteta, i govirim cisto empirijski iz dozivljenog. To nemora nuzno bit minus, no nije moj modus operandi i to je nesto na sta se treba naviknut valjda, nazalost ili na srecu, kako se uzme
kažeš 300 E jadna garsonjera i to ko zna di
pa jel mi živimo u istom gradu?
onda san ja stvarno budala jer sam jednosobni stan cca 55 m2 sa velikim dnevnim boravkom, spavaćom sobom, kuhinjom, kupatilom i teracom , skroz pristojno sređen u centru grada (3 minute od rive) do nedavno iznamljivala za 280 E. a da ne pričam da nisam uzela jednu ratu pologa i ljudi su naravno ostavili račun od struje cirka 2000 kn i nisan im mogla ništa.

Zadnje uređivanje lana74 : 29.04.2016. at 21:32.
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 22:09   #58
Sonja kipi od zavisti..tko joj je kriv što dolazi iz toliko zaostale provincije Slavonije.
i pošto poto želi živjeti u toliko joj mrskoj Dalmaciji...mislim ja nebi nikad otišao živjeti na Azurnu Obalu, jer to ipak nije klasa za mene,to je za one "malo" bogatije!
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 22:17   #59
Ne kipim od zavisti, nemorate si umisljat,dovoljno sam povezana a Dalmacijom prekodida sa otoka di mi je vikendica koju ne bi mjenjala za 5 stanova u Splitu. Uvrjedili ste se a bezveze. Ja nije da zelim zivit ovdje, dosla sam poslom, nitko me nije pitao. Lijepo mi je, ali kad smo tu na temi, nadvezala sam se nekih stvari, koje shvacate orevise osobno, sto opet govori o mentalitetu
Evo ja bi mogla skocit sad na komentar o "zaostaloj Slavoniji" ali necu, jer je meni dosta da ja znam da je Slavonija divna, i da su Slavonci krasni, i mogu samo preporucit da odete malo gore pa makar turisticki. Ako vam se ne svidi a sta cu vam ja


@lana ihhh prejeftino si dala stan, blago tvojim podstanarima
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 22:24   #60
Quote:
Otto83 kaže: Pogledaj post
Sonja kipi od zavisti..tko joj je kriv što dolazi iz toliko zaostale provincije Slavonije.
i pošto poto želi živjeti u toliko joj mrskoj Dalmaciji...mislim ja nebi nikad otišao živjeti na Azurnu Obalu, jer to ipak nije klasa za mene,to je za one "malo" bogatije!
Tvoji nisu upali u kvotu?

http://hipsb.hr/wp-content/uploads/2...ce-sadrzaj.pdf
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:52.