Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2016., 14:07   #1
Opel Astra K Sports Tourer

Kako je dosta velika razlika između nove Astre K s 5 vrata i Astre K Sports Tourera, molim cijenjene Forumaše da iznesu svoje mišljenje.

http://www.autonet.hr/opel-astra-14-turbo-dynamic
Zahvaljujem!

Ja sam naručio Astru 1,6 DTH 100KW (136 KS) ST i očekujem isporuku sljedećih 20-tak dana. Ono što znam da se jedino u svijetu radi u Engleskoj, u Ellesmer Portu, gradiću blizu Liverpola. U ovom periodu, naručeno je preko 250.000 automobila što Astre hechback s 5 vrata, što Astre ST >(Spoorts Tourera). Nadalje proizvodi se oko 850 automobila dnevno, tako da je za cijelo svjetsko tržište rok isporuke ovog automobila od 90-120 dana. Naravno, Astra K s 5 vrata proizvodi se i u Poljskoj u mjestu Gliwitze, ali uglavnom za Njemačko, Belgijsko Nizozemsko (zapadno) tržište, dok Astre za područje Balkanskih država dolaze iz Engleske iz Ellesmer Porta.
Djelitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 15:07   #2
Obzirom da ćeš uskoro dobiti auto, zar nije logično da nam ti opišeš svoja iskustva kada isti stigne.
U ovom trenutku za tebe su potpuno irelevantna mišljenja forumaša.
Da si pitao prije kupovine još bi imalo smisla.
Corvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 15:55   #3
A gle covjek je nabrijan/sretan zbog kupovine i sad nemre docekat i oce pricat o tom autu. Razumljivo

Djelitelj, ak te interesira nekaj konkretno, kolega sa posla ju ima sa 1.6 dizlom pa pitaj...
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 06:19   #4
Astral7 hvala na podršci . Prije svega, otvorio sam novu temu, zbog toga što je razlika između Astre K s 5 vrata i Sports Tourera, zaista velika. Slični su jedino po opremi i motorima koji su u njih ugrađeni. Iščekujući da moj naručeni primjerak bude isporučen, pregledao sam zaista sve na internetu što se o tom automobilu može naći, tako da ga poznajem dobro, gotovo kao i bivši automobil koji sam vozio - škodu octaviju 1,9 TDI 81 KW (110KS).
Ovdje, ako nekoga interesira, mogu navesti razloge zašto sam se odlučio na promjenu vozila. Nadalje, mogu iznijeti detalje o proizvodnji ovog automobila, koji možda nisu poznati široj javnosti. Stoga stojim na raspolaganju svima dobronamjernima.
Djelitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 07:52   #5
Pa piši, što čekaš? Svaka provjerena informacija je svakako dobrodošla...
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 08:13   #6
Kolega je najveci problem do sad imao u nesretnom radio sustavu koji je kodiran na britanske radio stanice ako sam dobro shvatio problematiku. Vec par mjeseci mu nemogu rijesit to i umjesto da slusa HRT2 on slusa BBC2 (Prikaz na ekranu, ne slusa stvarno BBC2.)

Ne znam da li sve imaju taj "problem" ali vec sam cuo za par njih.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 09:55   #7
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Pa piši, što čekaš? Svaka provjerena informacija je svakako dobrodošla...
Astra K je auto godine 2016, po izboru čitatelja i urednika automobilskih časopisa diljem Europe pa i kod nas. Činjenica je da s ovim automobilom a pogotovo s ST-om (Sports Tourerom) dobivate najviše od motoristike i opreme za uložen novac. Uspoređivao sam Škodu Octaviju 2.0 (150 KS) sa style opremom (Top - topova), sa Astrom K ST 1,6 DTH (100 KW) sa opremom Enjoj i dodatcima na nju. Naravno Škoda s obzirom na jačinu motora spada u porezno viši razred (101 KW i više), dok je Astra K 1,6 TDI sa 100 KW na samoj granici. Za svu opremu koju Astra ima u serijskoj opremi u Škodi je poterbno doplatiti (Inelilux svjetla, adaptivni tempomat, pomoć pri parkiranju sprijeda i straga, navigaciju...). Razlika u cijeni je cca 40.000 Kn na štetu Škode. S time da sam promatrao Škodu s 5 vrata, a ne karavan, koji tu priču dodatno poskupljuje.
Kada sam nakon Škode II sjeo u Astru, izgledalo je kao kada iz kanadera sjedneš u njamoderniji putnički avion. Sicevi su puuuuno udobniji, (sjedio sam i u novoj Octaviji) kokpit vrlo pregledan, sve nadohvat ruke.
Također sam bio na probnoj vožnji s oba automobila, s time, da je Astra bila sa 81 KW, a škoda sa 110 KW. U Astri je mjenjač precizniji i lakše se šalta, mada niti Octavijinom ne mogu naći veće zamjerke. Astra je bila nešto sporija (sa 110 KS u odnosu na Octavijinih 150 KS), ali ... teško je to opisati. Doživljaj vožnje je bio puno ugodniji.
Djelitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 10:13   #8
Navodiš da je bitna razlika između ST-a i hatchbacka-a.. Što je sve drugačije osim dizajnerske izvedbe zadnjeg kraja? Ima li razlike u ovjesu, kočnicama, amortizerima, oprugama, međuosovinskom razmaku, zadnjoj klupi...?
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 10:30   #9
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Navodiš da je bitna razlika između ST-a i hatchbacka-a.. Što je sve drugačije osim dizajnerske izvedbe zadnjeg kraja? Ima li razlike u ovjesu, kočnicama, amortizerima, oprugama, međuosovinskom razmaku, zadnjoj klupi...?
Nema razlike u ovome što si naveo, ali ima razlike u doživljaju automobila. ST je puno duži..veći prtljažnik komforniji za putnike na stražnjoj klupi...Astru Hatchback doživljam više kao gradsku jurilicu, dok ST više doživljam kao pravi obiteljski automobil.
Djelitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 10:43   #10
Quote:
Djelitelj kaže: Pogledaj post
Nema razlike u ovome što si naveo, ali ima razlike u doživljaju automobila. ST je puno duži..veći prtljažnik komforniji za putnike na stražnjoj klupi...Astru Hatchback doživljam više kao gradsku jurilicu, dok ST više doživljam kao pravi obiteljski automobil.
Je, ST je dosta duža, čak 33.2 cm.

Zašto je na ST-u uži trag kotača i na prednjoj i na zadnjoj osovini u odnosu na hatch? Kod Insignije to nije slučaj..
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 11:20   #11
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Je, ST je dosta duža, čak 33.2 cm.

Zašto je na ST-u uži trag kotača i na prednjoj i na zadnjoj osovini u odnosu na hatch? Kod Insignije to nije slučaj..
Ne znam gdje si to vidio. Koliko ja znam na obje Astre je prednji razmak kotača 1548mm, a stražnji 1565mm, različit je stražnji u odnosu ne prednji, ali to olakšava upravljivost u zavojima..
Na Insignijama svima je razmak prednjih kotača 1587, a stražnjih 1590.
Djelitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 11:46   #12
Quote:
Djelitelj kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje si to vidio. Koliko ja znam na obje Astre je prednji razmak kotača 1548mm, a stražnji 1565mm, različit je stražnji u odnosu ne prednji, ali to olakšava upravljivost u zavojima..
Na Insignijama svima je razmak prednjih kotača 1587, a stražnjih 1590.
Treća stranica:

https://www.opel.hr/bypass/download/hr/HR_Astra_K.pdf
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 11:51   #13
Svi hvale novu astru bas mi je drago sto su uspjeli sloziti dobar auto.
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 12:23   #14
Mislim da se radi o pogrešci u brošuri. Kada pogledaš izvješća s konfiguratora jednog i drugog auta, ili ako pogledaš u tehničkim podacima jednog i drugog auta na Opelovim internetskim stranicama za dotične automobile, vidjet ćeš da je to ono što sam naveo.
Osim toga mišljenja sam da je za proizvodnju vrlo skupo, ako moraš proizvodnu liniju preštelavati zbog razmaka u kotačima.
https://www.youtube.com/watch?v=MN-2TCIlm_0
Ovo je primjer kako se proizvodi Insignija... Od lima, do gotovog automobila. S astrama je potpuno isto.
Trenuto se u Ellesmere Portu proizvode Astre HB, kao što sam naveo, za blkanske države, ali isto tako pod nazivom Vauxal Astra, za englesko govorno područje...Engleska, Škotska, Sjeverna Irska (volani na desnoj strani), dok se Astre ST tu proizvode za cijelu Europu. I jedan i drugi automobil se Assembliraju (kompletiraju) istovremeno, prema narudžbama kupaca. (Pogledaj na filmu "radni nalog" koji je zalijepljen na svaku karoseriju. Prema njemu se svaki automobil ponaosob, kompletira za točno određenog kupca)
Djelitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 12:51   #15
Inače, procedura kod kupovine automobila je sljedeća:
S dilerom odabireš razinu opreme od one 4 punuđene (Selection, Enjoj, Dynamic i Innovation) Kada si to odabrao zajedno s motorom, bojom tapecirungom veličinom kotača, prelaziš na dodatnu opremu. Kada prođeš i to, ponuda je gotova i potom ako želiš, naručuješ vozilo naravno uz uplatu jamčevine. Potom narudžba mailom odlazi u tvrnicu, gdje se automatikom dodjeljuje br. radnog naloga za tu ponudu i okvirnim datumom početka proizvodnje. Do tog okvirnog datuma, moguće je mijenjati razinu opreme, povezujući se na broj ponude-narudžbe, a 3 dana pred početak proizvodnje Diler potvrđuje da je to---to. Potom automobil kreće u proizvodnju. Po završetku proizvodnje, a nakon obavljenog "tehničkog pregleda" ali prije utovara na željeznički vagon, Dileru se šalje br. šasije za tog točno određenog kupca. Tako da kupac može saznati da mu je automobil proizveden i 20-tak dana prije isporuke. Potom kreće željeznicom ispod La Mancha, do Njemačke, odakle se distribuira na Europsko tržište.
Djelitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 13:06   #16
Quote:
Djelitelj kaže: Pogledaj post
Mislim da se radi o pogrešci u brošuri. Kada pogledaš izvješća s konfiguratora jednog i drugog auta, ili ako pogledaš u tehničkim podacima jednog i drugog auta na Opelovim internetskim stranicama za dotične automobile, vidjet ćeš da je to ono što sam naveo.
Osim toga mišljenja sam da je za proizvodnju vrlo skupo, ako moraš proizvodnu liniju preštelavati zbog razmaka u kotačima.
Pa to su podaci s opelove internetske stranice, njihov službeni prospekt.

Nije ništa skupo i ne mora se ništa preštelavati na proizvodnoj traci, samo se stave felge s drugačijim ET-om. Mene je samo zanimalo zašto je ta razlika, neko logično objašnjenje mora postojati. Treba u salonu leći po auto i pročitati ET na felgi na karavanu i običnoj astri pa vidjeti jel razlika samo u felgama ili u konstrukciji. Eto ti malo novog materijala za istraživati dok čekaš da stigne nova pila..
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 13:15   #17
Širina felgi ne igra ulogu u trgu kotača. Trag kotača se podešava sa oscilirajućim ramenima i krajnicima. Opelovi inžinjeri koji su projektirali automobil, odlučili su zbog proizvodne linije s jedne strane ali i voznih karakteristika s druge, na točno određeni razmak. Čovjek je na proizvodnoj liniji samo dostavljač materijala, sve ostalo rade roboti.
Djelitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 13:35   #18
Quote:
Djelitelj kaže: Pogledaj post
Širina felgi ne igra ulogu u trgu kotača. Trag kotača se podešava sa oscilirajućim ramenima i krajnicima. Opelovi inžinjeri koji su projektirali automobil, odlučili su zbog proizvodne linije s jedne strane ali i voznih karakteristika s druge, na točno određeni razmak. Čovjek je na proizvodnoj liniji samo dostavljač materijala, sve ostalo rade roboti.
A tko spominje širinu felge? Govorim o ET-u. Jel znaš to to točno predstavlja?
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 13:44   #19
Malo o Opelovoj proizvodnji u Europi:
U Sjedišti Opela Russelheimu, proizvodi se Insignia i transmisija za istu (getriba, poluosovine...). Zbog Brexita, jer je Britansko tržište među najvećim za Corse i Insignije, u njemačkoj planiraju smanjenje proizvodnje jer je u Engleskoj prodaja ova 2 vozila pala za 25%
Eisenach - Njemačka, Proizvodnja Adam-a i Corse, dok se u Kaiserslauternu proizvode komponente (kompletiraju se instrument ploče) i proizvode benzinski 1,4 motori. U Austriji u mjestu Aspen i Beču se proizvode motori i transmisija, dok se u Mađarskoj u Szentgotthardu proizvode benzinski motori 1,0 i komponente za iste.
Slijedi Poljska. U Gliwicama se proizvode AstraHB i Zafire, dok se u Tychy-u proizvode Diesel motori.
U španjolskoj Zaragozi je proizvodnja Corsi i Meriva. U Engleskoj sam već naveo da se proizvode Astra HB i Astra ST u Ellesmere Port-u, dok se u Luton-u proizvode Vivaro kombi i teretna vozila.
Djelitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 13:49   #20
ET je oznaka koja u milimetrima označava udaljenost od sredine felge po širini pa do površine felge koja je namjenjena za pričvrščivanje na vozilo.
S obzirom da obje Astre I HB i ST dijele iste tipove felgi koje možeš odabrati, onda promjena u tragu kotača nebi smjelo biti.
Djelitelj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:29.