Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Pogledaj rezultate ankete: Pet najboljih pjesama Magazina moglo bi biti:
Kokolo 5 20.00%
Ivana 1 4.00%
Tamara 4 16.00%
Piši mi 10 40.00%
Sve bi seke ljubile mornare 3 12.00%
Put putujem 14 56.00%
Idi 5 20.00%
Tri sam ti zime šaptala ime 8 32.00%
Ti si želja mog života 10 40.00%
Kako sam te voljela 3 12.00%
Suze krijem, one padaju 2 8.00%
Besane noći 0 0%
Ljube se dobri, loši, zli 6 24.00%
Rano, ranije 4 16.00%
Starimo dušo (Da mi te zaljubiti u mene) 2 8.00%
Simpatija 4 16.00%
Nostalgija 5 20.00%
Zlato jubavi 1 4.00%
Suze biserne 5 20.00%
Minut srca tvog 6 24.00%
Ginem 6 24.00%
Opijum 5 20.00%
Gutljaj vina 3 12.00%
Na svijetu sve 1 4.00%
Idi i ne budi ljude 1 4.00%
Ako poludim 3 12.00%
Kasno je 1 4.00%
Nemam snage da se pomirim 1 4.00%
Ko me zove 3 12.00%
S druge strane Mjeseca 1 4.00%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 25. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 23:14   #1201
Obratila sam pažnju i budem pristupila građanskoj dužnosti. sve za spas teme
nevenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 22:11   #1202
Quote:
suburbian kaže: Pogledaj post
Nemam razumevanje za aktuelnu situaciju na dvema sestrinskim temama. S jedne strane imate Magazin, grupu za koju možemo misliti o njihovom tvorcu sve najgore ali to ne može izbrisati činjenicu da su mnogi od nas u bivšoj zemlji odrastali uz pesme kada je Lilja bila pevačica. I to uopšte nije bilo loše, naprotiv. S druge strane imate odličan bend sa svetske scene - The Pretenders, ishod je skoro isti, skoro da nema forumaša da je izneo neke afirmativne tvrdnje o bendu...ma nema ni reakcija...nikakvih. Sećam se da je bilo dosta glasova za oba benda kad ste radili ti i Pangloss osamdesete, svako u svojoj oblasti, pa mi ovaj glasni bojkot mnogih bivših učesnika u anketama deluje poprilično degutantno.

Biće izgleda svima bolje kad se ugase i ove teme. Tužno.

Uskoro bi mogle na pdf glazba biti preovlađujuće teme, recimo: biramo glazbu uz šnenokle ili koju bi pjesmu preporučili Vašem kućnom ljubimcu za parenje?
Zato jer su i Pretenders i Magazin - uz, ipak valja reći, kvalitativnu neusporedivost - imena o kojima se nema ništa za reći, u najbolju ruku bezlično-solidni proizvodi bez boje i karaktera koji se daju slušati ako nemamo ništa bolje pod rukom.
Drugi su čak podatniji za pisanje, posebno ako kriziramo zbog manjka duhana ili nejebice.

Dao bih ne znam što da Dile ovdje isfura neku zbilja zanimljivu i ekscentričnu pojavu, Captain Beefhearta, Satana Panonskog i tome slično.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 22:26   #1203
Dao sam te nesretne glasove pjesmama koje mi se (po sjećanju, jer ni pod prijetnjom ne bih ovo ponovno slušao) čine najmanje lošima ili u najbolju ruku najpristojnijima, samo da se maknemo s mrtve točke. Čak mi se čini da je Nostalgija još i najbolja pjesma koju su snimili.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 00:54   #1204
Dile, ako nećeš više nastavljati, ajde stavi lock na ovu temu ili zaključi ovo s Magazinom, okončaj anketu i molim te makni taj Magazin iz naslova. Ružno to izgleda...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 04:30   #1205
M'da, lepše bi izgledalo da završi sa Atomcima koji će dobiti glasova kao i Pretendersi :klap:
Lepoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 04:32   #1206
Pa ne mora biti nitko u naslovu, ovo je ionako akumulacijska tema svih dosadašnjih.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 09:37   #1207
Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
Dao bih ne znam što da Dile ovdje isfura neku zbilja zanimljivu i ekscentričnu pojavu, Captain Beefhearta, Satana Panonskog i tome slično.
sorry, meni je to nezanimljivo, a rekao sam da neću slušati što me ne zanima

Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Dile, ako nećeš više nastavljati, ajde stavi lock na ovu temu ili zaključi ovo s Magazinom, okončaj anketu i molim te makni taj Magazin iz naslova. Ružno to izgleda...
nemren
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 11:02   #1208
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
sorry, meni je to nezanimljivo, a rekao sam da neću slušati što me ne zanima
(
Ne mogu sada citirati, ali sjećam se da si rekao da težiš objektivnosti, pregršt imena nije ti bilo po volji, pa smo ih prošli bez obzira na to. Zanemarimo sada Satana, ali Beefheart baš i nije autsajder.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 11:42   #1209
Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
Ne mogu sada citirati, ali sjećam se da si rekao da težiš objektivnosti, pregršt imena nije ti bilo po volji, pa smo ih prošli bez obzira na to. Zanemarimo sada Satana, ali Beefheart baš i nije autsajder.
rekao sam, ali sad kažem da se više neću zamarati onim što me ne zanima. zašto bih ja, ako nećete vi.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 13:39   #1210
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
rekao sam, ali sad kažem da se više neću zamarati onim što me ne zanima. zašto bih ja, ako nećete vi.
Pa jesu ovi dobili cijeli 21 glas ili ne?!
Ako se mene pita, to je otprilike 21 glas previše.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 20:54   #1211
znači, nitko nije trebao glasati u anketi koju sam sastavio. u tome je bit, ne da mi se truditi, a dobiti niakav odaziv. 21 glas se nakupio nakon nekoliko tjedana i nakon rasaprave o opstanku teme. opet bi se ponavljalo isto.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 22:26   #1212
evo neki moji prijedlozi, pa ako je Dile zainteresiran... Toma Bebić, Miladin Šobić, Drago Mlinarec, Tedi Spalato...

ili možda ipak nema smisla nastavljati s novim imenima na ovoj temi ako Dile nema volje iz njemu znanih razloga, ali mi nije jasno zašto se priča o zatvaranju teme...zar ne bi to onda zauvijek onemogućilo daljnje komentiranje, a to mi se ne čini fer prema novim članovima foruma koji bi eventualno imali što za reći o nekim izvođačima...ili tko zna, možda će jednom u budućnosti i neki stari forumaši naići na ovu temu i učinit će im se zanimljiva...zašto je ta mogućnost isključena?

npr. nek se tema i dile malo odmore, netko je već to predložio, a netko drugi otvori sličnu temu na način kako njemu odgovara, npr. ovo što je rekao fassgodard... ili se ipak može nakon nekog vremena nastavit na ovoj temi...i što je s tim starim temama koje je Dile otvarao i koje spominjete, zašto ih netko ne vrati na vrh, ja bih rado vidjela o čemu se prethodnih mjeseci i godina raspravljalo...
nevenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 00:10   #1213
Pametno zboruvaš.

imaš po godinama strani izvođači by Dile

imaš po godinama, pa i promena decenije domaći, ex yu izvođači by Pangloss


Bila mi je čast što sam učestvovao na temama kod oba vredna forumaša, doduše ovu drugu je takođe tehnički pomagao Dile.

Kod prve teme je došlo do pomanjkanja interesovanja kad smo obrađivali kraj osamdesetih i mislim da smo završili sa 1990. Kod druge teme obrađena je osamdeseta kompletno, mada prva dekada nije baš najsrećnije reprezentovana, možda i zbog mog izostanka.
Onda smo krenuli u sedamdesete i sve se srušilo kod 1974. godine jer skoro niko nije hteo da glasa, što to poznato zvuči. Velika je šteta pošto je kraj sedamdesetih bio veoma interesantan i kreativan u domaćoj muzici.


Btw, Dile je pre dve tri godine otvorio temu sa stranim glazbenim legendama gde su sada Pretenders, ali se desio neviđeni peh kada mu je, pazi sad, forum "pojeo" sve izvođače koji su bili do postavljanje izvođača Abbe. Jednostavno izbrisani su iz arhive dosta kvalitetnih postova zbog tehničkih problema koje forum i danas ima. I to je bila najveća tragedija budući da je imao dosta dugačke uvodne postove koji su imali izuzetan edukativni značaj, mada ih nekada nismo čitali.
Od tema sa Beatlesima, Stonesima, Floydima kao i mnogo drugih junaka glazbenog rock razdoblja u jednom trenutku su volšebno nestale, tako da i odnos pojedinih forumaša prema poslednjim anketama ima itekako uticaj na trenutnu indiferentnost najznačajnijeg forumaša sa glazbenih tema. Na njegovom mestu ja bih odavno odustao od svega.
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 22:52   #1214
Meni uopće nema smisla naricati zbog smanjenog interesa.
Logično je da će Pretendersi i Magazin privući manje pažnje od Dylana ili Azre, jednostavno zato jer su posljednji i bolji i važniji i zanimljiviji za razmišljanje o njima.

Dakle, mislim da se ne radi o indiferentnosti nego nerijetko čovjek nema za što glasovati, niti išta reći. Jednom samo rekao da neću davati glasove pjesmi ako nije barem iznadprosječna. U zadnje vrijeme sam spustio kriterije pa glasujem i za jedva prosječne stvari.
Ali mi se ne da generirati small-talk jer to je za mene fejkanje, a ako išta mrzim, to je govoriti i pisati govorenja i pisanja radi.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 00:11   #1215
Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
Meni uopće nema smisla naricati zbog smanjenog interesa.
Logično je da će Pretendersi i Magazin privući manje pažnje od Dylana ili Azre, jednostavno zato jer su posljednji i bolji i važniji i zanimljiviji za razmišljanje o njima.

Dakle, mislim da se ne radi o indiferentnosti nego nerijetko čovjek nema za što glasovati, niti išta reći. Jednom samo rekao da neću davati glasove pjesmi ako nije barem iznadprosječna. U zadnje vrijeme sam spustio kriterije pa glasujem i za jedva prosječne stvari.
Ali mi se ne da generirati small-talk jer to je za mene fejkanje, a ako išta mrzim, to je govoriti i pisati govorenja i pisanja radi.
Nisu Pretendersi i Magazin uzročnik gašenja ovih tema, pre bih rekao da su posledica odnosa mnogih forumaša koji su nekada redovno učestvovali u anketama barem davanjem jednog glasa. Zato sam naveo bivše Diletove teme i jednu Panglossovu u kojima sam bio sudeonik i posmatrač uspona i pada tih tema, na moju i verovatno žalost par redovnih učesnika. Kroz taj odnos se mogao anticipirati pravac kretanja interesovanja za glazbu kod dolazećih forumaša, samo baci pogled na pdf glazbenici gde su trećina top tema izvođači iz Srbije za koje ni ja koji ceo svoj život tu boravim nisam čuo.

Znam, sad bi se reklo da nisu te teme u toj meri globalni lakmus za muzički (ne)ukus ljudi, ali su one interesantan indikator u tom mini prostoru koji se odvija među nama. Mnogi raniji učesnici otvoreno bojkotuju te teme gde se pruža prilika za ozbiljnu raspravu o muzičkoj sceni iz njenog bogatog perioda u svetu i na našim prostorima. Možda su neki i opravdano odsutni, ali dobar deo forumaša koji ne samo da su održavali pomenute teme iznad površine nego i bili zanimljivi saradnici koji bi obogaćivali svojim dosetkama i odnosom pema izvođačima mnoge ankete, praktično ih lišili nekog suvoparnog dejstva - ONI SU PROSTO NESTALI.
Meni je bio najdraži deo kada smo mi, učesnici u tim anketama, birali na kraju pesme i izvođače koji nisu bili na listama. Oh, happy days!

Čini mi se da je negde, neka me Dile ispravi, znatan pad entuzijazma među ljubiteljima glazbe na forumu došao tokom odrađivanja 1988. godine, delimično i zbog lošijeg ponude strane muzičke scene u odnosu na početak dekade.

Tako da mislim da su strane glazbene legende bile pokušaj Dileta iliti Dila, u zavisnosti iz kog ste područja, da podigne interesovanje forumaša sa glazbe što je i uspeo posebno u prvih nekoliko meseci trajanja te teme. Došli su i neki novi ljudi poput tebe i učinili temu još boljom nego što su bila početna očekivanja. Ipak.....što bi rekao Oliver https://www.youtube.com/watch?v=G1gSOn2qux0

Da se vratimo na tvoju tezu o Magazinu i Pretendersima. Skoro da mogu da se složim u potpunosti sa tobom, izuzev da treba biti isključiv skoro u tri od četiri ankete sa glazbenim legendama (normalno da mnogi ne zaslužuju taj epitet, ali tema mora da postoji i ima svoj naziv). Na početku sam takođe propuštao pojedine teme poput U2 ili Tereze, sada mi je krivo zbog toga pa bilo to moje učešće u vidu jednog datog glasa.

I ne mogu da prežalim što verovatno ovde neće ljudi upoznati Zappu ili Olivera Mandića, Judas Priest ili ranu Zanu, Satana Panonskog ili Motorhead, Borghesiu ili Suzi Quatro..... i da ne nabrajam, međutim to se dalo naslutiti sa drastičnim padom interesovanja u poslednjih godinu dana. I ne aludiram na tebe, Baska, Arenx ili InterMezza, ljude koji su se svojski trudili da naše druženje potraje što duže, nego na one ljude koji su bili nosioci tema koje sam preporučio forumašici Nevenni.

Bilo bi dobro da se javi neko ko će nastaviti Diletove teme, verujem uz njegovu nesebičnu pomoć. U suprotnom bićemo lišeni dobrog zvuka.
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 01:23   #1216
Od samog početka trubim jedno te isto, ovo nije zamišljeno kao tema za fanove. Isto tako od početka pozivam ljude da ne sudjeluju u temi ako će sudjelovati samo kad im je na repertoaru omiljeni band. Htio sam da svi slušamo sve i komentiramo što i zašto nam se sviđa ili ne sviđa, pa dok traje. Meni je bilo poučno i bilo se ugodno družiti sa suburbianom i svima, žao mi je što je usahnulo. Nedostajat će mi. Uh, dosadan sam, stoput ponavljam jedno te isto.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 23:02   #1217
Pa, suburbiane, što reći nego da si u pravu? Nisam se spustio južnije od jezera Palić, ali svi mi izvori tvrde da smo po kulturi Obala Bjelokosti prema Srbiji. PDF Glazbenici je, ukratko, koma
Znaš što su me neki stranci pred koji dan pitali? "A zašto Hrvati u javnom prijevozu tako malo čitaju?"

Shvaćam te ja, Dile, volontirao sam i sam, i to ne jednom. I svaki put me boljelo kad sam vidio da druge boli ona stvar. Nisam očekivao zahvalnost, ali niti kurcobolju. Pa mi se više nije dalo i stjerao sam to u rodni kraj.
Meni fale kolege kojih više nema, premda ih nikad nisam susreo, ali imam osjećaj kao da ih dugo poznajem. Old soul, Pangloss, Grimble, Remam, MagicRat, ne znam više kog sam zaboravio... Pa kud ih je voda odnijela?
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:35.