Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2003., 05:55   #1
Kolesterol

Kako smanjiti los kolesterol?Osim dijete,ima li jos kakve pomoci?Jabucni ocat,caj,...?
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2003., 17:54   #2
Jabucni ocat. Ali njega ne smijes koristiti ako imas nizak tlak jer ce ti biti jos nizi
 
Odgovori s citatom
Old 05.01.2003., 20:24   #3
Evo iz prve ruke - ja sam imala kolesterol 9 prije par godina, doktorica se odrvenila kad je vidjela.Čak sam dobila i neke tablete od kojih me samo boljela glava jer su mi rušile ionako nizak tlak. Promijenila sam način prehrane u potpunosti - smanjila sam unos mesa, slatkiša, jedem puno voća i povrća i mislim da je najbitnije to što redovito vježbam i to diže razinu dobrog kolesterola koji štiti organizam. Čula sam da je češnjak dobar, ima ga u obliku Alitol perli, i jabučni ocat, natašte u čaši vode.
Meni je sad kolesterol 5,2 i nemam nikakvih problema s tim, očito je moj sistem djelotvoran i bez tableta.
Marija_1963 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2003., 22:58   #4
Meni su svi holesteroli ispod prosjechnih vrijednosti...pitali su me da li sam na dijeti, da li sam vegetarijanka, rekli mi da nih mogla imati problema sa zglobovima...ne znam ni sama, mislim da je to ipak stvar organizma ~ ok, neshto se mozhe pomoci prehranom, ali eto, ja jedem i slasno i masno i svakako pa imam niski holesterol.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 17:17   #5
MAgic,imas srece.Moj je isto super ali muz mi je malo zastekao.Voli papati,kaj ces.Hvala na odgovorima.
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 20:46   #6
Xenical , skup al učinkovit

Koristi se kod mršavljenja ali smanjuje i kolesterol - isprobo
Kurbl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2003., 04:23   #7
Koje su mu nus pojave?Osim mrsavljenja i skidanja kolesterola?
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 19:43   #8
povišeni kolesterol

Imam problema s povišenim kolesterolom. Zna li tko za kakav prirodni preparat koji djelotvorno pomaže u skidanju i održavanju razine kolesterola. Već znam sve o dijetama, jabučnom octu i jabukama. Dajte mi nešto novo!
__________________
- previše ljudi premalo misli -
SandmanRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2003., 21:45   #9
prošle godine sam vadila krv i ustanovili su mi da mi je kolesterol 9,5 !!! rekli su mi da već na 7 se preporučuju tablete.
moja doktorica mi je prepisala samo dijetu jer lijekovi za snižavanje kolesterola štete bubrezima.
kad sam vidjela što smijem, odnosno ne smijem jesti pao mi je mrak na oči.
malo sam se potrudila i sastavila si sama dijetu. jela sam pet puta dnevno i što je najvažnije, nisam bila gladna. za tri mjeseca moj kolesterol bio je 7! i sad mi je još malo povišen ali polako se snizuje. svaka tri mjeseca vadim krv i pazim i dalje što jedem.
nije za odbacit ni to da sam sa dijetom za godinu dana skinula dvadeset kila.
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2003., 09:14   #10
ti si super... meni je kolesterol bio 10,7
nakon dva mjeseca dijete pao mi je na malo iznad 7
u tih dva mjeseca izgubio sam cca 8 kg
ovo je treći mjesec da sam na dijeti... zapravo , i nije to dijeta, ja to zovem "režim izmjenjene prehrane", izbacio sam crveno meso, raspalio po ribi, koju i inače obožavam, i navukao sam se na povrče. Žena sve sprema na maslinovom ulju, kojeg isto obožavam, tako da se zapravo ne osjećam zakinut za išta. Tu i tamo malko "prevarim", tek toliko da se ne osjetim zakinutim za nešto.

Zbilja si me utješila, sad mi je nekako lakše, znam da to sve ima smisla. Imam malo dijete i ne bih volio da mi se štogod desi, tj. da moje dijete pati zato što ja imam halapljivo "dupe"...
__________________
- previše ljudi premalo misli -
SandmanRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2003., 09:56   #11
cula sam da ljudi uzimaju kokosovo brasno,ujutro jednu zlicu nataste,za smanjivanje kolesterola.i meni je povisen ali nisam drzala dijetu a ovih dana cu ga prekontrolirati pa cu vidjeti.
Cruela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2003., 10:11   #12
kod tog vražjeg kolesterola je najgore to što nemaš pojma da ti je povišen: ništa ne boli, ništa nije slomljeno, ne krvariš...
jedna liječnica mi je rekla da si sami možemo vidjeti da li imamo povišen kolesterol ako pogledamo vlastiti dlan: ako je dlan izrazito pjegav sa bijelo-crvenim mozaikom to je to!

svako ko me pozna nije mogao vjerovati da sam na dijeti. ja, koja nikad nisam jela crni kruh a razni umaci i majoneze sam tamanila skoro svakodnevno. o jajima na tisuću načina neću ni pisati.
onda me je doktorica prestrašila kad mi je rekla da mogu ostat kao biljka i da će me drugi morat prat, presvlačit i slično. to mi je bio dovoljan motiv da krenem s dijetom. kasnije sam saznala da kolesterol nije nužno vezan s debljinom. ima puno ljudi koji su mršavi a kolesterol im je viši od mog.
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2003., 23:07   #13
jedite ribu i puno hodajte i problem riješen.probajte
ivek123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2003., 23:33   #14
Riba, maslinovo ulje, soja , i probajte sa tabletama Chytosan-a (obratite pažnju na proizvođača, odnosno na to da nema aditiva koji smanjuju pozitivan učinak).
Malo vina, obavezno poslije težeg obroka.
I ne treba si stvarati pritisak, to važi za bilo koji problem.
Prekršaji su u tom smislu pozitivni. Dosta toga zavisi od psihe
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2003., 02:43   #15
Nemoj jesti ribu jer iako ima zdravih sastojaka puna je kolesterola - umjesto ribe kupi riblje ulje u tabletama u DM-u. Nemoj piti maslinovo ulje nego laneno jer je neusporedivo zdravije - kupi ga u trgovini zdrave hrane tamo iznad kvatrića u Zg. Uz to pocni se bavit sportom i uzimaj L-carnitin, smanjit će ti kolesterol a usput ćeš skinut i malo masti.
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2003., 17:18   #16
nekak nisam športski tip a od tableta bežim ko vrag od tamjana
godišnje ne popijem ni jednu kutijicu Aspirina

nego, čula sam jedan savjet koji ću isprobati pa ako preživim...
navodno je najbolje prije spavanja popit jedan jogurt sa češnjakom
u spavaćoj sobi možda i neće biti šumskog zraka ali ak pomogne
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2003., 17:23   #17
Chytosan je prirodni preparat, dobija se od neke školjke ili raka...zaboravila sam. Vezuje masnoću za sebe i to sve prirodno izađe van.
Češnjak obavezno
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2003., 12:50   #18
Laganini:
"Nemoj jesti ribu jer iako ima zdravih sastojaka puna je kolesterola"

Baš se kod povišenog kolesterola preporučuju ribe;srdela i skuša, s maslinovim uljem.
Negdje sam čula da je dobro natašte popit žlicu maslinovog ulja (pravog, djevičanskog, a ne nekakve mješavine).
Namirnice bogate kolesterolom su iznutrice, jaja, crveno meso, pa se to treba izbjegavati. Također valja izbjegavati prženu i pohanu hranu, masnu (zaboravi špek, kobasice i suhomesnate proizvode, sireve( može jedino svježi posni)), slatko i jako slanu hranu.
Bavi se sportom, piti dosta tekućine (vode najbolje). Ako imaš višak kila, smršavi.

Osim toga, kolesterol se ne unosi samo hranom, već ga organizam i sam stvara. Zato npr. i vegetarijanci imaju povišeni kolesterol.
Jedna moja prijateljica, vegetarijanka preko 10 godina, ima visok kolesterol. Ne jede meso, jaja, ribu, mlijeko rijetko. Hrana su joj uglavnom žitarice, soja, voće, povrće, slatkiši. Uglavnom ugljikohidrati, ništa životinjskoga, pa ni ona ne shvaća otkud joj taj kolesterol.
Sigurno i nasljedni faktori imaju tu svoju ulogu.
rafaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2003., 15:05   #19
Da nebi ja previše duljio usporedbama ribljeg ulja i ribe te lanenog i malsinovog ulja, evo linka:

http://anhira.com/hrvatska/algae/emkhr.htm
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2003., 06:16   #20
Plava riba i omega3 kapsule. Uz modifikaciju prehrane, naravno, nazalost.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:51.