Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2007., 08:12   #41
Quote:
Bubili kaže: Pogledaj post
A kakva je dijeta protiv visokog kolesterola?
Čega se treba odreći sasvim a što smanjiti?
jaja su ti glavna - izbaci žumanjak
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 10:25   #42
Povišen kolesterol i trigliceridi

Pozdrav...

Može li se na povišeni kolesterol i trigliceride utjecati fizičkom aktivnošću ili se samo radi o promjeni prehrambenih navika?

Ili nešto treće?
__________________
...da ne znam više sebe sama,
ni dima bola u maglama.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 11:00   #43
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
Pozdrav...

Može li se na povišeni kolesterol i trigliceride utjecati fizičkom aktivnošću ili se samo radi o promjeni prehrambenih navika?

Ili nešto treće?
Može,definitivno.
Povećana tjelesna aktivnost (uz promjenu prehrambenih navika) snizuje povišene masnoće u krvi.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 22:22   #44
Kolesterol ispod normale

Ima li neko znacenje?Referentna vrijednost laboratorije je od 5.20-6.24
meni je 4.35

Inace jedem sve normalno,kilaza ok...dobro se osjecam...

ostali nalazi krvi su ok.

sutra idem doktoru,al dotad...:nervoza:
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 02:00   #45
što nije referentna vrijednost od 3 do 5?
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 02:52   #46
u ovoj laboratoriji je ovako:ne znam:
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 10:56   #47
da, referentna vrijednost je izmedju 3 i 5-5,5 ovisno od laboratorija...
no ako imas manje nemoj se previse brinuti
bolje manje nego vise...
__________________

Walking in the street, Breath the only friend
Strangers pass me by, I'm moving, moving with the wind...
MisterNo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 11:00   #48
Meni je doktorica rekla da nema više donje granice za kolesterol znači nema brige
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 12:34   #49
Ako trebaš samo reci, imam ja za dovoljno za troje.
Eht is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 23:59   #50
Mogući uzroci povišenog kolesterola

Kao što piše u naslovu, zanimaju me uzroci. Naime, na sistematskom mi je nalaz pokazao 5,4 što mi je jako čudno obzirom da je 85% moje prehrane već godinama upravo onakva kakva se propisuje u dijeti kod hiperlipidemije (odstupam sa povremenom konzumacijom slatkiša, badema, suhih brusnica, salama, hrenovki). Ne pušim, ne pijem (čašu vina tu i tamo (npr. 2 puta u mjesec dana) ne računam), bavim se umjerenom fizičkom aktivnošću, BMI=21, ne jedem preslanu hranu, ne pijem slatke niti gazirane napitke, ni kavu, pijem puno čaja isključivo bez šećera.
Malo je reći da me ovaj nalaz jako iznenadio.
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 00:12   #51
Kako stojiš sa stresom?
The Whale is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 00:48   #52
genetics na kolesterol se prehranom kod toga ne moze utjecat jer se kolesterol svakodnevno proizvodi u tijelu. zato uzimas ljekove, zovu se statini.
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 01:31   #53
bas je cudno to, sve radis kak treba, a krivi rezultat
koju kvalitetu namirnica unosis u svoj organizam, da li je to bio/organsko/eko..tj. 1 klasa hrane ili 2./3. klasa etc.
npr.ja skoro pa svaki dr. dan pijem vinceko uz rucak/veceru, pusim do 10 cigareta dnevno iz gusta, ne brojim svaki zalogajcic tj. nisam na djeti i nemam povisen kolestreol, ali dobro mozda je to zato kaj se ja zdravo hranim, svaki dan pijem neku dr. ljekovitu biljcicu i sljakam od 0-24
mislim da bi trebal razmisliti koju kvalitetu namirnica unosis u svoj organizam
__________________
život je lijep !
emanuela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 07:08   #54
http://www.mypyramid.gov/

Ja bih stavila naglasak na pet obroka u danu (tri glavna i dva mala), povrce u svakom obroku, svaki dan barem 30 minuta setnje.

Ako to za tri mjeseca ne da rezultate, onda u lipnju poceti uzimat lijekove (u dogovoru sa tvojim doktorom).

Sretno!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 11:12   #55
Hvala svima na savjetima.
Genetika..mislim da nije baš...mislim stari mi je imao prije par godina problema s kolesterolom, ali on do 60-te godine uopće nije pazio što jede, a jeo je puno i začinjeno i masno i došao do preko 130 kg. Kad se stavio na normalnu ishranu i osvijestio problem spustio ga je sa 8 na 4.3 i takav je već par godina.
Stres...pa u zadnje vrijeme mislim da nije nešto izražen.
A kvaliteta hrane...e o tom bi se dalo pisati. Ponekad se počastim u Zrnu ili Bio&Bio zdravim obrocima, ali u doba pauze uglavnom jedem po restoranima koji su mi blizu firme. Hrana je fina, ali nije organski uzgojena, a ni blizu makrobiotička. U tim okvirima pazim da uzmem čim više povrća, rižu umjesto krumpira, kuhano ili dinstano umjesto prženog, pohano nikad. Volim pojesti bistru juhu ili juhu od povrća, obožavam salate, jedem ih doma vrlo često za večeru, i to najčešće začinjeno samo maslinovim uljem i limunom.
Svakako ću za 6 mjeseci napraviti kontrolu, a pokušat ću još i više pripaziti na hranu, uvesti obaveznu šetnju, izbaciti i te sitne grijehe kojima sam se povremeno odavala, pa napišem ovdje jesam li nešto postigla
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 22:10   #56
Quote:
laella kaže: Pogledaj post
Hvala svima na savjetima.
.....Hrana je fina, ali nije organski uzgojena, a ni blizu makrobiotička.
:
molim, i nadam se da ce ti se stanje poboljsati

a kaj se tice organski uzgojene hrane, ona kao takva nema veze sa makrobiotikom, makrobiotika je hrana koja se priprema na odredeni nacin, nista posebno bolje receno nacin pripremanja hrane odredene religije...blaba ..
znaci mozes papati i meseko, ali organsko
vidim da spominjes bio&bio , pazi na uvoz iz kine jer oni uopce nemaju nikakve zakone o nicemu, a pa tako ni o gmo-u
__________________
život je lijep !
emanuela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 23:01   #57
Izgleda da je najvjerojatnije od stresa, jer su mi trigliceridi skroz mali (0.4). Tako bar tvrdi moj akupunkturist, koji je ujedno i doktor opće prakse, a u njegov sud poprilično vjerujem. Bez obzira na to, popravljam prehranu, koliko je u mojoj moći.
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 14:58   #58
previsok kolesterol-molim pomoc

Jucer sam bila kod lijecnika i on mi je rekao ma mi je kolesterol na granici zivota i smrti i da je pitanje dana kada mogu imati srcani ili mozdani udar.Na sve to razina vitamina D mi je na kriticna iako sam pila u lijekovima vitamin d 3 mjeseca .Cudno mi je da sam sve vrijeme uzimala lijekove ali da nisu imali ucinka.Molim neki savjet ,kako da smanjim kolesterol i povecam razinu vitamina d
tklaciceva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 15:24   #59
a jbt..pa kao prvo vitamine pod obavezno potrazi u vocu i povrcu a ne tabletama,svi grijese kad misle da ce im vitaminske tablete pomoci,kao drugo ocito se nekvalitetno hranis,previse masnog,przenog itd..koliko vidim tvoje stanje je totalno u k. bilo bi ti najbolje da se bacis na makrobiotiku,valjda ti je nesto pametnoga i taj doktor savjetovao..sto se tice makrobiotike imas sve na netu o tome.ugl makrobiotikom su ljudi lijecili i leukemiju itd..sretno
Hash is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 16:59   #60
svakako se raspitaj o pravilnoj prehrani za tvoj slučaj,nešto sam prije pisao jer je moja mama imala visok kolesterol pa je uspjela dovest u normalu.Također svakako aerobne fizičke aktivnosti(trčanje,plivanje,bicikla,...)ali laganim tempom i vremenski duže,naravno koliko možeš.Taj lagani tempo je najbolji kod potrošnje masti a time i kolesterola
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:00.