Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2010., 15:25   #361
Ja sam bio nekoliko puta u Ukrajini, nisam bio dugo ovdje ali imam potrebu nešto reći...
cijena vize je 35 usd, letio uvijek Malevim i to bez problema...preko Budimpešte je najbrža i najbolja veza...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 15:28   #362
Inače Fahrenhait i Profa potpisujem sve što ste rekli...i moji dojmovi su otprilike isti...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 17:51   #363
Sada leti i Wizz tamo iz Trevisa po povoljnim cijenaama...
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 21:09   #364
seks biznis za recimo to tako "naivne" koji će dati lovu za to dopisivanje. dok u ukrajini djeluje seks turizam onako ispod pulta. i to je dio turizma doduše daleko je Ukrajina od jednog Tajlanda ali nije toliko ni daleko. U tim okvirima prednjače Kijev i ostali veliki gradovi iako nema pravila. Kako je kolega gore naveo čim pričaš engleski ti si ovca za šišanje u svakom pogledu pa i u tom pogledu...Da su sve Ukrajinke kurve to je NETOČNO, ima većina poštenih i dobrih cura, ali ima i jako veliki broj onih koji će na neki način svoje usluge naplatiti. Pričalo se prije par godina da imaju foru ako soliraš u hotelu obvezno ti zvoni telefon mlade zgodne dame koja na lošem engleskom prozbori: "Hello....are you lonley?Do you need a company?",a nečesto su znale i pokucati na vrata sobe. mit ili istina prosudite sami.
profa52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 01:24   #365
Ajmo se ostavit teme prostitutki, pa nije to zastitni znak UA.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 16:13   #366
Ne znam da li je netko bio u Poltavi,vidio sam prekrasnih drvenih kuća tamo,iz trupaca,to je kod njih bagatela...kad usporedim cijene takvih kuća sa cijenama kod nas,ispada da su kod njih 3 puta jeftinije...
Uglavnom ljudi posjećuju Kijev i očekuju nešto jeftino,to je jako skup grad,cijene su kao i u Zagrebu,no međutim manji gradovi su puno jeftiniji što se tiče smještaja,hrane,cuge,a kod njih se gradom ne smatraju mjesta sa manje od 500 000 stanovnika...takoda i u tim manjim gradovima se ima što vidjeti,recimo Nikolaev ima najljepši i najveći zoološki vrt u cijeloj Ukrajini...to je gradić preko 500 000 stanovnika...
Recimo,apartman u kojem sam boravio u Poltavi,vrijedi realno oko 50 000kn,žena koja mi ga je iznajmila,rekla je da su oni prije živjeli na selu,prodali su kuću za 2500$ i kupili stan za 3000$,takve cijene su bile tamo prije nekih 10-tak godina...
Plaća je oko 100 EUR,a njezina kćer radi u vrtiću za 60 EUR...
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 22:12   #367
Quote:
F@@hrenheit kaže: Pogledaj post
Ne znam da li je netko bio u Poltavi,vidio sam prekrasnih drvenih kuća tamo,iz trupaca,to je kod njih bagatela...kad usporedim cijene takvih kuća sa cijenama kod nas,ispada da su kod njih 3 puta jeftinije...
Uglavnom ljudi posjećuju Kijev i očekuju nešto jeftino,to je jako skup grad,cijene su kao i u Zagrebu,no međutim manji gradovi su puno jeftiniji što se tiče smještaja,hrane,cuge,a kod njih se gradom ne smatraju mjesta sa manje od 500 000 stanovnika...takoda i u tim manjim gradovima se ima što vidjeti,recimo Nikolaev ima najljepši i najveći zoološki vrt u cijeloj Ukrajini...to je gradić preko 500 000 stanovnika...
Recimo,apartman u kojem sam boravio u Poltavi,vrijedi realno oko 50 000kn,žena koja mi ga je iznajmila,rekla je da su oni prije živjeli na selu,prodali su kuću za 2500$ i kupili stan za 3000$,takve cijene su bile tamo prije nekih 10-tak godina...
Plaća je oko 100 EUR,a njezina kćer radi u vrtiću za 60 EUR...
ako nije tajna koliko si platio takav smještaj?
profa52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 14:35   #368
Quote:
F@@hrenheit kaže: Pogledaj post
Što se tiče upoznavanja preko interneta,kod njih postoje agencije tipa naše Iskrice,ali puno sofisticiranije,sve se naplaćuje i to je jedan veliki sistem,kako uzeti novac naivnim strancima,koji dođu u potragu za lijepim ženama...
Naime,kad sam bio prvi puta u posjeti u gradu Nikolaevu,Englez Chris mi je objasnio kako to sve funkcionira u Ukrajini,nije mi vrag dal mira,pa sam to išal provjeriti i otvorio profil u jednoj od tih agencija,uglavnom javile su mi se i cure sa kojima sam se već upoznao uživo i imao njihov broj mobitela,e-mail adresu...
Kad nekoga upoznaš,pa barem i nakratko,skužiš da to nije ona pisala...
Zašto bi ti se neka cura javila preko agencije,ako ima tvoj broj mob i e-mail?
Zato što ta ista agencija šalje dnevno na milijune poruka muškarcima diljem svijeta,koji se registriraju i otvore svoj profil na istoj,svaka ima nekoliko cura zaposlenih,koje cijeli dan tipkaju na komp i šalju poruke muškarcima,ako želiš pročitati poruku,moraš platiti,ako želiš odgovoriti na poruku,moraš duplo platiti...
Tu su još i pokloni,slanje slika,adresa,sređivanje viza,smještaja...
Te cure,koje su članovi tih agencija,sigurno dobivaju određeni postotak za svakog muškarca,koji se zakelji i počne dopisivat s nekom...
Tu se vrti ogroman novac i to je jedan ogroman biznis,naravno nije sve tako crno,mnogo cura se udaje za strance,neke se čak i iskreno zaljube,neke odu zbog love i boljeg života na zapadu,neke ostave dečke u Ukrajini,pa poslije ti isti dođu za njima,svega tu ima po malo...
Ma dosta ih se udaje u Tursku i Egipat,jer tamo ne trebaju vize,a zena ima 10 puta vise od muskih u Ukrajini...
babareebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 17:47   #369
Ukrajinci dolaze na Jadran!!! :-))
__________________
Registrirani korisnik
Andrij is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 19:39   #370
@Andrij hvala na videu. Ukrajinci razumiju sve kaj velimo,a ovom čovjeku svaka čast kaj je povezel tog momka

jedno zafrknuto pitanje, mislio sam nekaj uzeti kartu za Moskvu sa presjedanjem iz Kijeva pa ako presjedam trebam li vizu? Ako mislim ići malo po Kijevu onda trebam vizu. Ako se odlučim na Kijev u povraktku iz Moskve opet presjedam u Kijevu, trebam li dvokratnu vizu ili kaj?
brib23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 10:35   #371
Quote:
brib23 kaže: Pogledaj post
@Andrij hvala na videu. Ukrajinci razumiju sve kaj velimo,a ovom čovjeku svaka čast kaj je povezel tog momka

jedno zafrknuto pitanje, mislio sam nekaj uzeti kartu za Moskvu sa presjedanjem iz Kijeva pa ako presjedam trebam li vizu? Ako mislim ići malo po Kijevu onda trebam vizu. Ako se odlučim na Kijev u povraktku iz Moskve opet presjedam u Kijevu, trebam li dvokratnu vizu ili kaj?
Nažalost, nisam posve siguran. Mislim da možeš koristiti vizu namjenjenu za tu svrhu prijelaza preko Kijeva koja ti vrijedi na povratku i prilikom koje možeš obići Kijev istoga dana, ali najbolje ti je da nazoveš u Veleposlanstvo i dobiješ izravan odgovor jer se svako malo nešto mjenja.

Možda ovo ljeto čak ukinu vize za hrvatske državljanine jer se Hrvatska dosta približila EU, Hrvatska je s druge strane ukinula vize za Ukrajince makar preko ljeta. Ekipa iz EU ne mora imati vize.
__________________
Registrirani korisnik
Andrij is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 19:38   #372
Treba ti tranzit viza, dvokratna, rok trajanja, recimo, mjesec dana. Vrijedi 2 dana boravka u Ukrajini.
Ako ces samo presjedat, 99% sam siguran da ti ne treba viza, li racunaj da moras ici istom grupom, odnosno, moras cekirat kartu sve do moskve, sa prtljagom.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 00:11   #373
Hvala aircanada na odgovoru, to sam i mislio da mi tranzitna ne treba za presjedanje,ali nisam bio posve siguran. Nažalost to iziskuje 75 dolara,ako već imam između letova priliku odabrati let iz Kijeva za Moskvu dan poslije, šteta bi bilo ne posjetiti makar i u jednom danu Kijev. A i kako ambasadi objasniti da bi htio turističku vizu za posjet u jednome danu jer oni traže neki razlog, ne mogu navesti: "Putujem turistički vidjeti Kijev" jer traže od hostela potvrdu a malo koji hostel daje potvrde...Može li se viza izvaditi bez rezervacije hotela/hostela u Ukrajini? znači samo sa zahtjevom za izdavanje.
brib23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 14:18   #374
Evo ovako, doduse znam za auto, ali ne znam za avion 100%, pa pitaj ovo:
Dakle, tranzita viza vrijedi x dana, mislim 2 dana, te imas pravo bit u drzavi 2 dana po dolasku, 48h dakle. Za takvo nesto ti ne treba turisticka viza, i slobodno mozes sa tranzit vizom po ukrajini, ali moras navest tocan dan ulaska, i nacin ulaska, te izlaska iz zemlje (mislim da za izlazak nije uvjetovano da znas nacin). Ali tebi trebaju 2 tranzitne, jer se i vracas preko ukrajine.
Vjeruj mi, u jednom danu neces nista uspit vidit, jer je grad ogroman, i guzve su velike. Ali kad vec ides, i zelis, preporucam ti da se uputis na hreshchatik, glavnu ulicu u centru kieva, recimo ekvivalent Ilice...
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 17:53   #375
Quote:
profa52 kaže: Pogledaj post
seks biznis za recimo to tako "naivne" koji će dati lovu za to dopisivanje. dok u ukrajini djeluje seks turizam onako ispod pulta. i to je dio turizma doduše daleko je Ukrajina od jednog Tajlanda ali nije toliko ni daleko. U tim okvirima prednjače Kijev i ostali veliki gradovi iako nema pravila. Kako je kolega gore naveo čim pričaš engleski ti si ovca za šišanje u svakom pogledu pa i u tom pogledu...Da su sve Ukrajinke kurve to je NETOČNO, ima većina poštenih i dobrih cura, ali ima i jako veliki broj onih koji će na neki način svoje usluge naplatiti. Pričalo se prije par godina da imaju foru ako soliraš u hotelu obvezno ti zvoni telefon mlade zgodne dame koja na lošem engleskom prozbori: "Hello....are you lonley?Do you need a company?",a nečesto su znale i pokucati na vrata sobe. mit ili istina prosudite sami.
Ispričavam se što započinjem ponovno ovu neukusnu temu ali sam želio prokomentirati neke nepoznanice ...

Treba malo odijeliti neke stvari da bi se razumio pojam prostitucije u Ukrajini koja je daleko iza opsega prostitucije u primjerice Rusiji, a kamoli Tajlandu. Prostitucija je u prvom redu problem stvoren organiziranim kriminalom odnosno problem koji stvara Ruska mafija kao broj jedan mafija u svijetu. Ukrajina je jedno od najvećih turističkih odredišta Ruske mafije pa tako snosi i posljedice tih turističkih benificija.

S druge strane žene su u ukrajinskom društvu uvijek bile pozitivno dominantne i cijenjene. Posebno je to bilo izraženo u ukrajinskoj obitelji, a nešto slično se susreće u skandinavskim društvima. Te su dominirajuće karakteristike donekle izmjenjene u sovjetskom razdoblju kada je nekoliko milijuna Rusa poput Mikole Azarova naselilo istok Ukrajine prilikom čega se dodatno stvarala atmosfera "žena je za kuhinju". Tako da je taj stereotip o Ukrajinkama kao nečasnim ženama posve netočan.

Nažalost u Hrvatskoj se slabo poznaje ukrajinska povijest i stječu se posve pogrešni dojmovi o Ukrajincima, nadam se da će se to izmjeniti.
__________________
Registrirani korisnik

Zadnje uređivanje Andrij : 29.03.2010. at 18:05.
Andrij is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 17:54   #376
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
Evo ovako, doduse znam za auto, ali ne znam za avion 100%, pa pitaj ovo:
Dakle, tranzita viza vrijedi x dana, mislim 2 dana, te imas pravo bit u drzavi 2 dana po dolasku, 48h dakle. Za takvo nesto ti ne treba turisticka viza, i slobodno mozes sa tranzit vizom po ukrajini, ali moras navest tocan dan ulaska, i nacin ulaska, te izlaska iz zemlje (mislim da za izlazak nije uvjetovano da znas nacin). Ali tebi trebaju 2 tranzitne, jer se i vracas preko ukrajine.
Vjeruj mi, u jednom danu neces nista uspit vidit, jer je grad ogroman, i guzve su velike. Ali kad vec ides, i zelis, preporucam ti da se uputis na hreshchatik, glavnu ulicu u centru kieva, recimo ekvivalent Ilice...
Htjeo sam te upitati kakve ti imaš dojmove o Ukrajini i Ukrajincima pošto vidim da si na neki način povezan sa Ukrajinom?
__________________
Registrirani korisnik
Andrij is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 18:16   #377
Andrij gdje vidjeti cijene karata vlaka: Chop-Lviv, Lviv-Kijev ili Chop-Kijev? Vidim da se razumiješ u Ukrajinu pa možeš biti od pomoći

A to sa ženama, uvijek ista priča..pusti priče
brib23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 20:24   #378
Quote:
brib23 kaže: Pogledaj post
Andrij gdje vidjeti cijene karata vlaka: Chop-Lviv, Lviv-Kijev ili Chop-Kijev? Vidim da se razumiješ u Ukrajinu pa možeš biti od pomoći
Probaj na Glavnom pitati za relaciju Budimpešta - Chop - Lavov pa u Lavovu za Kijev, za bliži pravac ne znam. Ako u svakom gradu posebno kupiš kartu za sljedeći grad možeš proći relativno jeftino, ali taj put traje gotovo dva dana.

Ja ne znam za stranicu koja bi ti dala točne podatke, sve to bi trebalo biti bolje pripremljeno prije Eura 2012 ... Ovo su službene stranice ali ne vjerujem da će ti biti od prevelike pomoći. Malo je to kompliciraniji put nego kada se uputiš prema zapadnim državama. Ovdje isto možeš pročitati neke zanimljivosti koje ti mogu koristiti.

Ovdje imaš neke osnovne informacije o Ukrajini na engleskom.
__________________
Registrirani korisnik
Andrij is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 20:39   #379
Quote:
brib23 kaže: Pogledaj post
Andrij gdje ...
Ovdje možeš pogledati zanimljive slike iz Ukrajine i Rusije. U cijelom bivšem SSSR-u Kijev i Sankt Peterburg su predstavljali najljepše gradove s time da je Kijev doista majka svih istočnoslavenskih gradova ... Lavov ima jako puno očuvanih spomenika kulture itd. Najljepše je u ljeto kad ima puno zelenila, zimi je uglavnom sve sivkasto i manje zanimljivo.
__________________
Registrirani korisnik
Andrij is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 21:56   #380
Quote:
Andrij kaže: Pogledaj post
Htjeo sam te upitati kakve ti imaš dojmove o Ukrajini i Ukrajincima pošto vidim da si na neki način povezan sa Ukrajinom?
Cuj, reci cu ti ovako: nisam osoba koja bi mogao bilo gdje zivit, volim sunce, volim more ali kad san dosao u kiev, grad me nije odbija, nisam imao neku averziju, i jako brzo sam se snasao. Mogao bi bez problema tamo zivit, s tim da dio zime preskocim ) Ta kombinacija zapadne europe i bivseg SSSRa je predivna, i dosta uocljiva. Lviv mi je prekrasan, ali vise san vezan uz Kiev. Odessa me nije privukla, ali ima lipih mista za vidit. Obisao san ciju ukrajinu, osim dijela di je Donjeck... Ali me taj rudnicki grad nije ni privlacija osim stadiona
Ukrajinci? Djeluju mi dosta povuceni, imam osjecaj da dan danas zive u mislima kako su bili potlaceni od strane rusa. Iako, dosta zajeban narod. Uglavnom ce ti pomoc, ali uvik jednim dijelom misle na svoju korist.

Mogao bi se ja napricat o tome uh uh uh.. Jedino sta mi nije leglo su "probke", ali se jednostavno moras naviknit jer je to jednostavno tako
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:41.