Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2015., 11:37   #161
Quote:
opala kaže: Pogledaj post
Pozdrav Damir-Kutina,

zanima me dali imaš u planu promociju knjige u Rijeci,

ako ne,dali se može naručiti i kupiti knjiga preko tvog facebook-profila,.

Veliki Pozdrav iz Rijeke

Damir.R.
bok. Da, bit će, još ne znam datum ali radimo na tome
HOS-Kutina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 10:09   #162
Uz glazbenu-scensku priredbu i izložbu ratnih fotografija dragovoljaca HOS-a,BITKA ZA VUKOVAR-KAKO SMO BRANILI GRAD I HRVATSKU i predstavljanje dvije nove knjige: Damira Markuša,"58",HOS u obrani Vukovara i Bogdanovaca i Damira Plavšića, "Ne plači moj dobri anđele" koja će se održati 16.studenoga 2015.godine u Domu HV, Osijek, s početkom u 18 sati, u organizaciji Hrvatskog društva logoraša srpskih koncentracijskih logora Osječko-baranjske županije.
U promociji knjiga sudjeluje KUD Josipovac, Ivana Šojat i Miroslav Kablarević.

Pa ekpa tko može i tko želi dopuniti znanje o Domovinskome ratu neka dođe.
__________________
In angustiis amici apparent - prijatelji se pokazuju u nevolji
jedan od 67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 22:11   #163
Na stranici Mrtvi se ne vraćaju Antuna Jozinga je, osim isječka iz istoimenog romana i nekoliko priča iste tematike, a nedavno je stavljena još jedna:Češnjak

Inače, trenutno se piše nastavak knjige :-)
__________________
I'm just preparing my impromptu remarks.
ice41000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 18:02   #164
Quote:
ice41000 kaže: Pogledaj post
Na stranici Mrtvi se ne vraćaju Antuna Jozinga je, osim isječka iz istoimenog romana i nekoliko priča iste tematike, a nedavno je stavljena još jedna:Češnjak

Inače, trenutno se piše nastavak knjige :-)
koje ? mrtvi se ne vracaju ? Ako je tako onda jeeeeeeesssssssssssssssssss....knjiga je odlicna, pročitao je u jednom dahu....
zgfico is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 20:54   #165
Balkan Battlegrounds knjiga-1.dio

http://www.mediafire.com/view/5tlmhg...nds_Vol._1.pdf


Balkan battlegrounds - karte-2.dio

http://www.mediafire.com/download/ka...ounds_Maps.rar
dom197711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 18:54   #166
Imam jednu zamolbu. Razmišljam o temi za diplomski o obavještajnom/protuobavještajnom radu tijekom domovinskog rata pa ako znate za neku literaturu koja se bavi tom temom, ako uopće literatura i postoji
__________________
Oh! Come and see the violence inherent in the system! Help, help! I'm being repressed!
Joe_Strummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 21:46   #167
Quote:
Joe_Strummer kaže: Pogledaj post
Imam jednu zamolbu. Razmišljam o temi za diplomski o obavještajnom/protuobavještajnom radu tijekom domovinskog rata pa ako znate za neku literaturu koja se bavi tom temom, ako uopće literatura i postoji
Poštovanje, probajte pronaći bilo koju knjigu od admirala Davora Domazeta Loše:
Hrvatska i veliko ratište: međunarodne igre na prostoru zvanom bivša Jugoslavija, Udruga sv. Jurja, Zagreb, 2002. (3 izdanja)[4]
Gospodari kaosa, Udruga sv. Jurja, Zagreb, 2005.
Klonovi nastupaju, Detecta, Zagreb, 2007.
Strategija vučjeg čopora: ili Tko je Hrvatsku pretvorio u veliko lovište, Detecta, Zagreb, 2008.
Hrvatski Domovinski rat 1991.-1995.: strateški pogled, Udruga Hrvatski identitet i prosperitet- Matica hrvatska, Ogranak Sinj, Zagreb-Sinj, 2010.
Admiralovi zapisi ili O pobjedi i ljubavi, Udruga Hrvatski identitet i prosperitet- Matica hrvatska, Ogranak Sinj, Zagreb-Sinj, 2015.
__________________
In angustiis amici apparent - prijatelji se pokazuju u nevolji
jedan od 67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 23:44   #168
Quote:
jedan od 67 kaže: Pogledaj post
Poštovanje, probajte pronaći bilo koju knjigu od admirala Davora Domazeta Loše:
Hrvatska i veliko ratište: međunarodne igre na prostoru zvanom bivša Jugoslavija, Udruga sv. Jurja, Zagreb, 2002. (3 izdanja)[4]
Gospodari kaosa, Udruga sv. Jurja, Zagreb, 2005.
Klonovi nastupaju, Detecta, Zagreb, 2007.
Strategija vučjeg čopora: ili Tko je Hrvatsku pretvorio u veliko lovište, Detecta, Zagreb, 2008.
Hrvatski Domovinski rat 1991.-1995.: strateški pogled, Udruga Hrvatski identitet i prosperitet- Matica hrvatska, Ogranak Sinj, Zagreb-Sinj, 2010.
Admiralovi zapisi ili O pobjedi i ljubavi, Udruga Hrvatski identitet i prosperitet- Matica hrvatska, Ogranak Sinj, Zagreb-Sinj, 2015.
ma kako da ne koga još zanimaju teorije zavjere
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 12:26   #169
Quote:
SvGera kaže: Pogledaj post
Imam pitanje, ak uskačem ko padobranac i miješam temu, oprostite i zanemarite pitanje!
Dakle; Što mislite o knjizi Vilima Karlovića "Preživio sam Vukovar i Ovčaru"
Mislim da je obaveza svakog Hrvata da je procita i da se jednom u zivotu ode pokloniti zrtvama ovcare.Citao sam svasta,a ovo je naj potresnija knjiga koju sam ikad citao.
__________________
There are only three sports: bullfighting, motor racing, and mountaineering; all the rest are merely games.....Ernest Hemingway.
Vatanen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 18:34   #170
Gdje se u Zagrebu moze kupiti knjiga Damira Markusa Kutine, nisam je uspjela nigdje naci a rado bi ju kupila?
Reki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 23:06   #171
Edit
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 23:24   #172
Quote:
Reki kaže: Pogledaj post
Gdje se u Zagrebu moze kupiti knjiga Damira Markusa Kutine, nisam je uspjela nigdje naci a rado bi ju kupila?
Knjiga je, što se same naracije tiče, jako jako loše napisana. Neizlektorirana... Trebalo je puno još raditi na njoj. Šteta je što nije dorađena jer autor više nikada ništa neće napisati... I sve ostalo otići će s njim. A ima zavidno ratno iskustvo i priče. Knjiga se može naručiti preko ovoga društva logoraša i to preko osječke podružnice: http://hdlskl.hr/kontakt/podruznice/osijek/
Antonija_Cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 23:27   #173
Od novijih knjiga o Domovinskom ratu izišle su dvije knjige ministra Ivana Vekića:
1. Peta zapovijed
2. Brojim do sto! (In memoriam: Ivan Vekić)
Antonija_Cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 23:35   #174
Zna li netko gdje se može kupiti Virtus non copia vincit od Ivana Leutara?
jes is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 22:12   #175
http://imgur.com/a/O8YMr

Zar je moguće da postoji ova stranica?!
Manjkas Ujdurma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 12:17   #176
Pročitah dosta knjiga o dom. ratu i Vukovaru,te obitavam u kvartu dragovoljaca , tako da hoču-neču sam involviran u razno razne priče ,najčešće logoraša. No,mene interesira koja je po Vašoj prosudbi knjiga najrealnija ,bez ikake samopromocije i uzdizanja (ka Fredova "ništa lažno", posli čujem da je i Tromblonova priča u knjigi pretjerana) Koja to po Vama najviše odzvanja istinom? Hvala.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 17:51   #177
Procitao sam puno knjiga o domovinskom ratu, a ponajvise o bitci za Vukovar.
Od svih procitanih, bilo da su pisane iz vlastitih iskustava ili pisane od strane povjesnicara tipa Marijan, mene se najvise dojmila i najvise me pogodila "Kako sam prezivio Vukovar i Ovcaru" od Vilima Karlovica.
Nekako mi se cini da nije preuvelicavao i mislim da je covjek bio potpuno iskren
__________________
Jedno srce , a tisuće nas !!
Ajkoola is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 22:48   #178
Čitao sam navedenu od Vilima Karlovića,čak je i u lokalnoj župi bio pozvan ka gost da govori .. KNjiga je nabijena emocijama, ali koji preokreti ,da ga oni četnici od šešelja,spasili od drugih (Kinez i oni kaj mu sude..) Zar je usitinu prijatelj, kako opisuje ... sa onime kojega navodi ka spasioca?
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 02:36   #179
Nitko ne negoduje,pošto znači da je odg. potvrdan, te da i u žitu ima kukolja (stara narodna poslovica ) zar je teško bilo odgovoriti? Vukovarce razumijem,nit meni kao branitelju nisu dragi,.. ali sam riješio, sam sa sobom neke bitne stvari, a to je da sam se oslobodio grozomorne mržnje . Ima čak i srbina ,što su ratovali na našoj strani,ali mi nema gore od gledanja crno-bijelom tehnikom po Marksu. To ne postoji. Ostajte mi pozdravljeni! ž.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 09:59   #180
Mali otklon sa ove price, ali mozda bi bilo dobro otvoriti posebnu temu samo sa igranim filmovima o Domovinskom ratu kad vec postoji za pisanu rec , dokumentarce i emisije.
Materijala ima dovoljno za diskusiju.
__________________
Ko sme taj i moze, ko ne zna za strah taj ide dalje...
husky011 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:43.