Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2007., 12:52   #1
Singidunum - Agram, the final showdown

Posto vidim da je ona tema "Zagreb-Beograd" jednostavno neunistiva, ali je isto tako neozbiljna do bola jer se sve svodi na fazon "cija je kita veca", rekoh da otvorim novi topic s tim sto ajde da pokusamo da svi budemo malo ozbiljniji...

Namera mi je da oblast po oblast uporedimo ta 2 grada, bez zurbe, kad se "Zagreb-Beograd" tema mesecima razvlacila onako u prazno, i ova moze da traje. Na pomenutoj temi vec smo poceli da pricamo o sportskoj infrastrukturi u Beogradu i Zagrebu, ajde da se na tome zasad zadrzimo i uporedimo... Kasnije mozemo preci i na druge (vaznije) oblasti:

- geografija (polozaj, klima, prirodno okruzenje i sl.)
- stanovnistvo
- ekonomija (zivotni standard, mogucnost zaposljavanja i sl.)
- saobracaj (infrastruktura, povezanost, itd.)
- turizam (posecenost, turisticka infrastruktura, kvalitet turisticke ponude i sl.)
- arhitektura (urbano planiranje, gradjevine, itd.)
- obrazovanje (univerziteti, skole, naucne ustanove, itd.)
- kultura (kulturna infrastruktura, kulturni dogadjaji i manifestacije)
- zabavni zivot (provod, izlasci i sl.)
- kriminalitet (stopa kriminala, bezbednost)
- medjunarodna prepoznatljivost grada (globalno znanje o Bg/Zg)

Slobodno dodajte jos neku oblast za koju mislite da je znacajna u kontekstu poredjenja nasa dva glavna grada...

Na kraju, imam 2 molbe:

- moderatorima: MOLIM VAS da ne spajate ovu temu sa "Zagreb-Beograd" jednostavno bi bio greh, jer mi je namera da ova tema bude koliko-toliko ozbiljna za razliku od prethodne. Uostalom, na ovom forumu se tolerise bezbroj gotovo istovetnih tema koje se ponavljaju kao na vrtesci pa se ne ide na njihovo spajanje.

- forumasima: oni koji nemaju sta pametno da kazu tj. napisu zamolio bih da se SUZDRZE od ucesca na ovoj temi! Vredjanje, fazon "cija je kita veca", imate na "Zagreb-Beograd" pa tamo orgijajte...

Pozdrav
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 25.04.2007., 13:00   #2
Kao sto rekoh, da se zadrzimo na sportu tj. sportskoj infrastrukturi sad-zasad... Kopipejstovacu post od juce sa "onog" topika:

Stadioni:

- "Marakana" (56.000. sedista) - infrastrukturno potpuno sredjena (toaleti, donedavno jedina rak-rana, sredjeni pretprosle sezone; ostalo sve u najboljem redu) - u svakom slucaju, u raspadu nije (idem manje-vise na svaku domacu tekmu pa znam). Uzivaj:

http://www.skyscrapercity.com/showpo...63&postcount=5
http://www.skyscrapercity.com/showpo...9&postcount=57 - Maro, lepotice...
http://www.skyscrapercity.com/showpo...7&postcount=88
http://www.belgradeeye.com/marakana.jpg - Delije Sever, sta reci...
http://www.pbase.com/uncledejan/image/70787632
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...venaZvezda.jpg

- "JNA" (32.710.) mnogo ruzan stadion, otprilike nivo Maksimira, s tim sto ga ruse na leto (cak su i odredili datum 1.8., ako se ne varam) i grade novi koji ce biti gotov za sezonu 2010./2011. Nasli su investitora (svajcarska firma, gotov projekat, potpisan predugovor), cena prava sitnica (145 miliona evra).

http://www.skyscrapercity.com/showpo...3&postcount=21

- "Omladinski stadion" tj. OFK-in stadion (16.000.):

http://www.skyscrapercity.com/showpo...0&postcount=78

- Ovi ostali nisu nesto (FK Zemun, FK Obilic, FK Bezanija):

http://www.skyscrapercity.com/showpo...1&postcount=12
http://www.skyscrapercity.com/showpo...9&postcount=13

Da dodam da se za Univerzijadu 2009. (ciji je Beograd domacin) gradi atletski stadion na Kosutnjaku...

Toliko, pa uporedi sa Zagrebom!

Dvorane

- "Beogradska Arena" (23.000.) - najveca, a uz prasku i kelnsku arenu, najmodernija multifunkcionalna dvorana u Evropi. Velika dvorana ima povrsinu 48.000 kvadratnih metara, raspoređenih u sest etaza. U dvorani se nalazi 68 najluksuznije opremljenih loza sa 768 mesta, a VIP salon sa 38 mesta sluzi za odmor, zakazane intervjue, poslovne dogovore... To sto ti pominjes nije istina, pojavio se bio problem sa krovom tj. izolacijom i protivpozarnom zastitom pred pocetak EP u kosarci 2005. ali tada dvorana nije ni imala tehnicku dozvolu (sad je to reseno, jos pre godinu i vise). Uzivaj:

http://www.skyscrapercity.com/showpo...90&postcount=6
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...south-east.jpg
http://www.answers.com/topic/hala-be...a-arena001-jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...rena_north.jpg

- "Pionir" (7.000.) - kosarkaska dvorana. Renovirana za EP 2005. godine; odakle ti to da je raspadnuta!?!? Dvoranu koriste KK Crvena Zvezda i KK Partizan.

- "KC Zeleznik" (2.500.) - kosarkaska dvorana. Ultramoderna dvorana, otvorena pre desetak godina, u njoj FMP igra svoje utakmice...

- "Hala sportova" (4.500.) - multifunkcionalna dvorana na Novom Beogradu; u dosta losem stanju, nema sta... Za one starije koji se secaju to je dvorana u kojoj je Partizan igrao svoje utakmice u bivsoj jugoslovenskoj kosarkaskoj ligi...

http://upload.wikimedia.org/wikipedi.../b7/Halasp.jpg

- "Pinki" (4.000.) - multifunkcionalna dvorana u Zemunu. Prilicno propala, nesto poput "Hale sportova"...

- "Banjica" (2.500.) - rukometna dvorana. Tu igraju RK Crvena Zvezda i RK Partizan.

- "Sumice" (2.000.) - odbojkaska dvorana, u dosta dobrom stanju (bio pre par meseci); OK Crvena Zvezda i OK Partizan.

- "Ledena dvorana-Pionir" (1.500-2.000.) - hokejaska dvorana/klizaliste.

Toliko, pa uporedi sa Zagrebom!

Bazeni

- Vaterpolo-plivacki centar "Tasmajdan" (zatvoreni bazen - 2.000.; otvoreni bazen - 5.000.) - kompletno renoviran za EP u vaterpolu prosle godine. Sigurno daleko najbolji bazen/plivaliste u ovom delu Evrope a i sire...

- "Banjica" (2.000.) - kompletno renovirana za EP u vaterpolu 2005. godine. Tu igra VK Partizan...

- "11. april" - u dosta losem stanju.

- "25. maj" - isto kao i "11. april". Bazen VK Crvene Zvezde.

Toliko, pa uporedi sa Zagrebom!

Hipodrom

- "Careva cuprija" - nista posebno... Zao mi jadnih konja, Rollingstonesi ce ih istraumirati tamo negde u junu kad budu drzali koncert...

Ostalo

- Ada Ciganlija sa svim svojim sadrzajima. Na Adi Ciganliji ima i preko 50 različitih sportskih terena na otvorenom, među kojima je i golf teren i žičara za skijanje na vodi. Postoje fudbalski teren, teniski, rukometni, odbojkaški i košarkaški tereni, kao i igrališta za bejzbol, ragbi i hokej na travi. Tu su i tereni za odbojku na pesku i akva soker, a od ekstremnih sportova: bandži džamp, veštačka stena i paintball. Za ribolovce tu je i jezero Ada safari.

- Pored Ade, tu je jos i Kosutnjak sa svojim sadrzajima...
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 25.04.2007., 13:12   #3
Aha, nakon milijardu argumenata, fotki i svega, to nije dovoljno, nego ajmo još jednu temu otvorit.

Dečko, uspoređuješ neusporedivo, uspoređuješ jedan srednjeeuropski prekrasan grad s devetstoljetnom neprekinutom tradicijom. Grad s čak dve stare jezgre na brežuljcima, ispod koje se prostore prekrasni Donji Grad, remek djelo Milana Lenucija, čija je Lenucijeva potkova remek djelo urbanog planiranja i urbanizma. I sam si primjetio nakon fotki iz zraka, da je sve organizirano, osmišljeno, pod pravim kutem.

Pojedinačne zgrade bi isto bilo suludo uspoređivat. Imamo od srednjevjekovnih fortifikacija i kula, pa barok, preko prekrasnih secesijskih palača do moderne, kakve u Beogradu jednostavno nemaš. Jedino nas šijete u neboderčinama, ali i to će uskoro bit prošlost. Uz činjenicu da Beograd nikad nije ništa po Zagrebu gradio, a mi smo bogme kao najjači industrijski centar od 1918. do 1990. u taj vaš grad dosta novaca ulupali.

Danas? Grad koji ima duplo veći proračun 950 milijuna eura, naspram 490 milijuna eura, iako Zagreb ima 779.000, a Beograd 1.281.000. Znači Zagreb ima 3,2 puta više love u proračunu po glavi stanovnika. To ti je otprilike kao razlika između Hrvatske i Amerike. Suludo bi bilo uspoređivat, zar ne?

Beograd isitina ima tu poluorijentalnu, pomalo primitivnu egzotiku i ljubaznost i otvorenost i bolji noćni život. To bi bilo to. Inače je jedan od bezveznijih gradova. In the middle of nowhere. Nema blizu zapadno tržište, more, planine, sve što Zagreb ima. Ma ono, sranje teže...

I još uz to se nalaze u dvije zemlje koje su još teže za usporedit... Po bilo kojoj osnovi.
sjekira is offline  
Old 25.04.2007., 13:18   #4
Ne zuri Sjekirice, stici cemo i do toga...

Nego, reci ti meni, sta Zagreb od stadiona ima osim "Maksimira" (onakvog kakav je danas)? Znam za onaj mali FK Zagreba u Kranjcevoj, gde su igrale mlade repke (tada) SRJ i Hrvatske, ali to ne lici ni na sta, u rangu onog Radovog na Banjici. Dakle, jel' se sve svodi na Maksimir ili gresim mozda?

Jos nesto, jel' imate namensku ledenu dvoranu (za hokej i klizanje), ili se pravi ledena ploca u "Domu sportova" svaki put kad iskrsne potreba?

Takodje, nista nisam cuo o bazenima. Ako te ne mrzi, predoci mi kako stoji stanje sa tim...

Atletski stadion, mozda?
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 25.04.2007., 13:18   #5
Imam ja za tebe pitanje, molim iskren odgovor:

Evo, uzmemo jednog prosječnog Europljana, Francuza, Nijemca, Poljaka, nije bitno. Normalnog lika, ono, žena djeca, neki prosjek od obrazovanja, i da mu damo da živi i radi godinu dana u Zagrebu i Beogradu.

Ono, dođe tu ili tamo kod tebe, mora nać posao, stan, sredit si život, upisat djecu u školu, nać ženi posao. Pa onda mora ić nekamo na more, izlete, od tih para kupit auto, platit taj stan... I sve što podrazumijeva život i posao u nekom gradu, kao što je bilo i pitanje u mother topicu...

Koji grad bi po tebi izabrao? Molim iskren odgovor!
sjekira is offline  
Old 25.04.2007., 13:22   #6
Quote:
sjekira kaže: Pogledaj post
Imam ja za tebe pitanje, molim iskren odgovor:

Evo, uzmemo jednog prosječnog Europljana, Francuza, Nijemca, Poljaka, nije bitno. Normalnog lika, ono, žena djeca, neki prosjek od obrazovanja, i da mu damo da živi i radi godinu dana u Zagrebu i Beogradu.

Ono, dođe tu ili tamo kod tebe, mora nać posao, stan, sredit si život, upisat djecu u školu, nać ženi posao. Pa onda mora ić nekamo na more, izlete, od tih para kupit auto, platit taj stan... I sve što podrazumijeva život i posao u nekom gradu, kao što je bilo i pitanje u mother topicu...

Koji grad bi po tebi izabrao? Molim iskren odgovor!
S obzirom da je porodican covek, verovatno Zagreb - doduse nikad nisam bio u Zagrebu, ali po ovome sto citam i koliko sam informisan, nudi za evropske standarde sasvim pristojne uslove. A i ti znas kako da postavis pitanje, djavole jedan

A sad mi odgovori na pitanja iz mog prethodnog posta...
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 25.04.2007., 13:24   #7
Quote:
klachko kaže: Pogledaj post
Ne zuri Sjekirice, stici cemo i do toga...
Ne, idemo od važnijih stvari prema manje važnima. Jebali te bazeni, imamo novo plivalište u Utrinama s tribinama i svim, pa se time ne hvalimo. Imamo još jedno klizalište na Velesajmu. U svakom slučaju ako vas u nečem ne šijemo, šit ćemo vas za 5 godina. naravno, po glavi stanovnika, jer je Beograd veći i normalno da treba više sportskih objekata.

Dobro da nismo krenuli od utjecaja podzemnih voda...
sjekira is offline  
Old 25.04.2007., 13:30   #8
Quote:
klachko kaže: Pogledaj post
S obzirom da je porodican covek, verovatno Zagreb - doduse nikad nisam bio u Zagrebu, ali po ovome sto citam i koliko sam informisan, nudi za evropske standarde sasvim pristojne uslove. A i ti znas kako da postavis pitanje, djavole jedan

A sad mi odgovori na pitanja iz mog prethodnog posta...
Čekaj, ti nisi nikad bio u Zagrebu? Pa onda me niti ne čudi da ideš uspoređivat ta dva grada.

Ajoooooj, pa dođi na jedan vikend, da ti pokažem jedan krasan grad. Nećemo te zaklat, časna riječ!

Rekao sam prosječan Europljan. Vi stalno mislite da su svi ko vi 25-godišnjaci s nikakvim obvezama. Ajmo se napit ko majke. Uostalom, pamatan čovjek nakon 20 godina izlazaka zna da nmije bitno gdje si, nego s kim si.

A pitanje je bilo: Koji grad je bolji za život i posao? Da postaviš pitanje koji je grad bolji za provod, ja bih odmah priznao - Beograd. Ali provod ti je interesantan kad si 18-28 eventualno, poslije imaš neke druge prioritete. Osim toga otkriješ i da su i Zagreb i Beograd bezvezni, pa rađe skupiš lovu i odeš na dugi vikend u Prag, Amsterdam, Berlin ili London. Kužiš?
sjekira is offline  
Old 25.04.2007., 13:31   #9
Hahaha, kako uspoređivati Beograd, 4000 godina povijesti, na stjecištu utjecaja s istoka i zapada, ušću Save i Dunava, gdje u zadnjih nekoliko godina poslovnjaci izvana hrle ulagati i N. Bg se gradi više nego ikad, otvaraju poslovni centri, uredi i nove tvrtke. Gdje su ljudi srdačniji i otvoreniji, popularnije su knjižare od shopping centara i knjige se prodaju kao halva, izdavaštvo i kinematografija cvatu i kulturna ponuda je daaaleko veća nego u -

ZG, koji je stao na zavoju Save, nit' je luka, nit' ima toliku tradiciju, nit' su ljudi toliko zabavni, a najbitnije je pokazati se na špici i preseravati autom/skupom i kičastom odjećom...


Klachko, odustani.
BG.
__________________
Sramota forum.hr-a::::Dalmacija
Beta ženka is offline  
Old 25.04.2007., 13:32   #10
Quote:
sjekira kaže: Pogledaj post
Ne, idemo od važnijih stvari prema manje važnima. Jebali te bazeni, imamo novo plivalište u Utrinama s tribinama i svim, pa se time ne hvalimo. Imamo još jedno klizalište na Velesajmu. U svakom slučaju ako vas u nečem ne šijemo, šit ćemo vas za 5 godina. naravno, po glavi stanovnika, jer je Beograd veći i normalno da treba više sportskih objekata.

Dobro da nismo krenuli od utjecaja podzemnih voda...
Brate, jebiga, znam da izgleda kao da idemo od repa a ne od glave, al' me je ona prica juce ponukala da s tim krenemo i ovde. Daj da se zadrzimo na sportu sad, bice vremena (dana) za ostalo... Ako smo vec krenuli s tim daj da to protresemo.

Dakle, ono za stadione sto sam napisao je tacno? Maksimir, i to je to...

Taj bazen u Utrinama, jel to ono gde igra "Mladost"?

Klizalista i u Beogradu imas koliko hoces, posebno zimi. Jedan kod starog DIF-a, na trgu Nikole Pasica, cini mi se i na Kalisu. Pitao sam te za namensku ledenu dvoranu. Izgleda da i to nemate
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 25.04.2007., 13:36   #11
Quote:
klachko kaže: Pogledaj post
Brate, jebiga, znam da izgleda kao da idemo od repa a ne od glave, al' me je ona prica juce ponukala da s tim krenemo i ovde. Daj da se zadrzimo na sportu sad, bice vremena (dana) za ostalo... Ako smo vec krenuli s tim daj da to protresemo.

Dakle, ono za stadione sto sam napisao je tacno? Maksimir, i to je to...

Taj bazen u Utrinama, jel to ono gde igra "Mladost"?

Klizalista i u Beogradu imas koliko hoces, posebno zimi. Jedan kod starog DIF-a, na trgu Nikole Pasica, cini mi se i na Kalisu. Pitao sam te za namensku ledenu dvoranu. Izgleda da i to nemate
Ne, bazen u Utrinama je drugo, skroz novi. Mladost igra na prekrasnom plivalištu na Savi. Vidio si tekme na telki.

Klizališta imamo isto nekoliko, na Velesajmu je baš dvorana, a imamo i otvoreni stadion na Šalati.
Sudeći po hokejskoj tekmi Hrvatska - Srbija vi baš svoje i ne koristite

Imamo Maksimir, Kranjčevićevu, Radnika Velika Gorica, Inter Zaprešić. U lošem su stanju, ali kad se srede bit će dobri.
sjekira is offline  
Old 25.04.2007., 13:40   #12
Quote:
sjekira kaže: Pogledaj post
A pitanje je bilo: Koji grad je bolji za život i posao? Da postaviš pitanje koji je grad bolji za provod, ja bih odmah priznao - Beograd. Ali provod ti je interesantan kad si 18-28 eventualno, poslije imaš neke druge prioritete. Osim toga otkriješ i da su i Zagreb i Beograd bezvezni, pa rađe skupiš lovu i odeš na dugi vikend u Prag, Amsterdam, Berlin ili London. Kužiš?
Pazi, to je kao da pitas Amera koje je mesto bolje za zivot Sijetl (gde sam ziveo godinu dana) ili, recimo Dalas (radio pola godine) - namerno nisam hteo da pomenem neki veci grad (tipa LA, Njujork) da ne bi bilo zajedljivih komentara. Svi ce ti reci da je Sijetl bolji, sav ususkan i uredjen, planine s jedne, more s druge strane, bezbedan, cist, pravi grad za miran, porodicni zivot ali je isto tako dosadan, ne dogadja se nista, u 9 su ulice puste... S druge strane, Dalas ima mnogo vise vibre, osecas da je veliki grad, metropola... Otprilike kao Zagreb i Beograd.

Ali daj da ne sirimo temu sad na to, please
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 25.04.2007., 13:42   #13
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
Hahaha, kako uspoređivati Beograd, 4000 godina povijesti, na stjecištu utjecaja s istoka i zapada, ušću Save i Dunava, gdje u zadnjih nekoliko godina poslovnjaci izvana hrle ulagati i N. Bg se gradi više nego ikad, otvaraju poslovni centri, uredi i nove tvrtke. Gdje su ljudi srdačniji i otvoreniji, popularnije su knjižare od shopping centara i knjige se prodaju kao halva, izdavaštvo i kinematografija cvatu i kulturna ponuda je daaaleko veća nego u -

ZG, koji je stao na zavoju Save, nit' je luka, nit' ima toliku tradiciju, nit' su ljudi toliko zabavni, a najbitnije je pokazati se na špici i preseravati autom/skupom i kičastom odjećom...


-4000 godina povijesti a najstarija zgrada je 100 godina.
-Stjecište istoka i zapada, a zapada niotkud.
-NBG se gradi, jao super, glavno da se u Zagrebu niš ne gradi. Ono stagnacija i to.
-Ljudi srdačniji i otvoreniji, da, baš kao i u Kabulu.
-kinematografija? A ja čuo da smo ih čak i u tome šišnuli?
-knjige? Koje? O Čiča Draži? Jesi ti čula koliko Algoritam dnevno proda naslova na engleskom?
-kultura? Nadaleko poznata.

Zabreg
-nije luka, priznam
-nema tradiciju, kaj su Kamenita vrata prema Beograđanki
-preseravati se kičastom odjećom? Ovo mi nije jasno...
sjekira is offline  
Old 25.04.2007., 13:42   #14
želiš ozbiljnu raspravu, a temu otvoriš u ludoj kući, ali neka. ja je neću spamat, to je sigurno.

dakle od većih bazenskih kompleksa imaju utrine i mladost na savi (ne znam kakva je situacija sa zimskim plivalištem mladost u domu sportova).

stadioni- maksimir i kranjčevićeva, sve ostao mali stadiončići ili samo nogometne livade bez tribina

dvorane- već sam pisao o tome, ali neka (dom sportova- velika i mala dvorana, cibona, dubrava, trnsko, efzg, kutija šibica)

jarun- sportsko-rekreacijski centar, jedna od boljih veslačkih staza u europi

šalata- klizalište, bazeni, teniski tereni

velesajam- klizalište, teniski tereni

suma sumarum- sportska infrastruktura je daleko ispod potreba grada zagreba i njezina obnova ili novo građenje je jedan od prioriteta u slijedećih 5 godina.
dudu is offline  
Old 25.04.2007., 13:44   #15
Quote:
klachko kaže: Pogledaj post
Pazi, to je kao da pitas Amera koje je mesto bolje za zivot Sijetl (gde sam ziveo godinu dana) ili, recimo Dalas (radio pola godine) - namerno nisam hteo da pomenem neki veci grad (tipa LA, Njujork) da ne bi bili zajedljivih komentara. Svi ce ti reci da je Sijetl bolji, sav ususkan i uredjen, planine s jedne, more s druge strane, bezbedan, cist, pravi grad za miran, porodicni zivot ali je isto tako dosadan, ne dogadja se nista, u 9 su ulice puste... S druge strane, Dalas ima mnogo vise vibre, osecas da je veliki grad, metropola... Otprilike kao Zagreb i Beograd.

Ali daj da ne sirimo temu sad na to, please
Bio i ja u Jamerici...

Ja bih rekao da je Zagreb - Boston, a Beograd - New Orleans... Super za tri dana, katastrofa za više od toga. S tim da New Orleans ima tradiciju, a Beograd je galofak grad.

Jebo te Seattle, pa tamo ne prestaje kiša nikad...
sjekira is offline  
Old 25.04.2007., 13:45   #16
Zagreb je tek u fazi izgradnje Srbine, a opet smo gospodarski jači od vas, nama fali mostova i avenija, tvornica i vrtića a jebeš športske dvorane iako je jedna ogromna i prekrasna u planu da se dovrši za dvije godine, ali od njih se ne živi. Lako za šport kad se napravi ostalo što treba a sad kad više novci ne idu u Beograd i Zagreb se kao i ostatak Hrvatske ubrzano razvija i gradi ono što je tu već odavno trebalo bit. Zagreb prije 10 godina je selo u usporedbi s današnjim a za 10 godina će i ovaj bit selo u usporedbi s budućim. Evo ti jedna super stranica da nam svima uštedi postove pa da vidiš kako to izgleda kad pare koje Zagrepčanin zaradi ostaju u Hrvatskoj.

http://www.zagreb.x-build.net/?goto=projects
__________________
The name Croats gained among the Slavs the sacral importance since it was connected with the victory over the Goths and their yoke shaken off.
Майоров А.В., Великая Хорватия: Этногенез и ранняя история славян Прикарпатского региона, str. 187
Sajuuk is offline  
Old 25.04.2007., 13:45   #17
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
Hahaha, kako uspoređivati Beograd, 4000 godina povijesti, na stjecištu utjecaja s istoka i zapada, ušću Save i Dunava, gdje u zadnjih nekoliko godina poslovnjaci izvana hrle ulagati i N. Bg se gradi više nego ikad, otvaraju poslovni centri, uredi i nove tvrtke. Gdje su ljudi srdačniji i otvoreniji, popularnije su knjižare od shopping centara i knjige se prodaju kao halva, izdavaštvo i kinematografija cvatu i kulturna ponuda je daaaleko veća nego u -

ZG, koji je stao na zavoju Save, nit' je luka, nit' ima toliku tradiciju, nit' su ljudi toliko zabavni, a najbitnije je pokazati se na špici i preseravati autom/skupom i kičastom odjećom...

Klachko, odustani.
BG.
Beta, hvala za ovaj komentar, vidi se da si bila u Beogradu, za razliku od mnogih koji su Bg videli samo na tv-u a prde kao da su svaki drugi dan tamo...

Eh da, knjizara imamo koliko hoces, tu smo uvek bili jaki, udjes i pola dan ostanes (ako si bila u "Akademiji" znas o cemu pricam)... Ko bi rekao, Srbi a citaju
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 25.04.2007., 13:47   #18
Quote:
klachko kaže: Pogledaj post
Pazi, to je kao da pitas Amera koje je mesto bolje za zivot Sijetl (gde sam ziveo godinu dana) ili, recimo Dalas (radio pola godine) - namerno nisam hteo da pomenem neki veci grad (tipa LA, Njujork) da ne bi bili zajedljivih komentara. Svi ce ti reci da je Sijetl bolji, sav ususkan i uredjen, planine s jedne, more s druge strane, bezbedan, cist, pravi grad za miran, porodicni zivot ali je isto tako dosadan, ne dogadja se nista, u 9 su ulice puste... S druge strane, Dalas ima mnogo vise vibre, osecas da je veliki grad, metropola... Otprilike kao Zagreb i Beograd.

Ali daj da ne sirimo temu sad na to, please
zagreb je daleko od dosadnog grada, kako ga se želi prikazati. možda beograd ima bolji noćni život (iako ja nisam dobio takav dojam, ali većina tako kaže), ali ne znači da je zagreb uštogljen. zagreb je grad s kontinentalnom tradicijom i mediteranskim mentalitetom i zato je privlačan velikom broju ljudi.
dudu is offline  
Old 25.04.2007., 13:47   #19
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
želiš ozbiljnu raspravu, a temu otvoriš u ludoj kući, ali neka. ja je neću spamat, to je sigurno.

dakle od većih bazenskih kompleksa imaju utrine i mladost na savi (ne znam kakva je situacija sa zimskim plivalištem mladost u domu sportova).

stadioni- maksimir i kranjčevićeva, sve ostao mali stadiončići ili samo nogometne livade bez tribina

dvorane- već sam pisao o tome, ali neka (dom sportova- velika i mala dvorana, cibona, dubrava, trnsko, efzg, kutija šibica)

jarun- sportsko-rekreacijski centar, jedna od boljih veslačkih staza u europi

šalata- klizalište, bazeni, teniski tereni

velesajam- klizalište, teniski tereni

suma sumarum- sportska infrastruktura je daleko ispod potreba grada zagreba i njezina obnova ili novo građenje je jedan od prioriteta u slijedećih 5 godina.
Hvala Dudu na konstruktivnosti, znao sam da mogu racunati na tebe
__________________
17.2.2008. - odbrojavanje je počelo. Biće srpsko ponovo!
Klačko is offline  
Old 25.04.2007., 13:57   #20
Quote:
klachko kaže: Pogledaj post
Beta, hvala za ovaj komentar, vidi se da si bila u Beogradu, za razliku od mnogih koji su Bg videli samo na tv-u a prde kao da su svaki drugi dan tamo...

Eh da, knjizara imamo koliko hoces, tu smo uvek bili jaki, udjes i pola dan ostanes (ako si bila u "Akademiji" znas o cemu pricam)... Ko bi rekao, Srbi a citaju
Priznam, u Zagrebu nema niti jedna knjižara!

Ja sam bio u Beogradu, i to više puta. A ti otvoreno kažeš da nisi bio u Zagrebu. Pogledaj molim te fotke na linkovima koje su u starom topicu postavili ljudi. Barem to... Ova nije normalna. Da nije tragično bilo bi smiješno...

A ozbiljno ako imaš vremena dođi u Zagreb na vikend, slobodno. Imaš sve sređeno, a i shvatit ćeš da smo i mi vrlo gosotljubiv narod! I još ćeš vidjet da je glupo uspoređivat neusporedivo.
sjekira is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:31.