Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2003., 10:08   #41
Quote:
FFE kaže:
Pa kaj hoces, imas dane informacije, sansa ti je mala ak' nemas boravisnu dozvolu.
...sa EU passportom nikakva dozvola ti ne treba do 3 mj.,
preko toga stvar je kvota...Ali ti si smece kojem ne treba
previse objasnjavati...
__________________
Grolsch - to je ono pravo !!!
Heineken za one koji se ne kuze...
Holandez is offline  
Old 06.07.2003., 10:14   #42
Quote:
FFE kaže:
. Osim toga, ja osobno kada nes' trebam, onda ne postavljam pitanja na forumu, nego pogledam na netu, raspitam se kod za to zaduzenih institucija. Ak' si spal na forum, onda stvarno.
Zasto ne na FORUMU ??? Greven mi je pronaso apsolutno sto trazim !!! Zar tvoj mehanizam trazenja necega moramo
aplicirati i mi drugi forumasi ??? Koje glupo objasnjenje; ti
pogledas na netu, raspitas se ...zar to nije mozda ucinio neki
forumas ( kao sto je ucinio Grevenov prijatelj...) i ja dobijem
informaciju, direktno bez ulozenog truda...Ali ti si smece kojem
ne treba objasnjavati...
__________________
Grolsch - to je ono pravo !!!
Heineken za one koji se ne kuze...
Holandez is offline  
Old 06.07.2003., 10:18   #43
Quote:
FFE kaže:
ne znam niti jednoga Bosanca ili Srbina s kojim sam se pozelila ucestalo druziti.
neznam niti jednog nacista s kojim bih se pozelio ucestalo druziti...Ali oni su smece kojem ne treba nista objasnjavati...
__________________
Grolsch - to je ono pravo !!!
Heineken za one koji se ne kuze...
Holandez is offline  
Old 06.07.2003., 11:01   #44
Quote:
Holandez kaže:
...sa EU passportom nikakva dozvola ti ne treba do 3 mj.,
preko toga stvar je kvota...Ali ti si smece kojem ne treba
previse objasnjavati...
Pa kaj si, debilko, odmah nisi pogledao. A ne da ti netko drugi trazi informacije.
FFE is offline  
Old 06.07.2003., 11:21   #45
Quote:
FFE kaže:
Pa kaj si, debilko, odmah nisi pogledao.
...jebem te u sintaksu i interpunkciju...
__________________
Grolsch - to je ono pravo !!!
Heineken za one koji se ne kuze...

Zadnje uređivanje Holandez : 06.07.2003. at 14:22.
Holandez is offline  
Old 06.07.2003., 12:08   #46
Quote:
PowerLock kaže:
Bosanci valjda misle da ce se u prosjeku na njih bolje gledati ako se upakiraju sa Hrvatima


a ovo da se Hrvati, Srbi, Bosanci itd. ne razlikuju po mentalitetu....provala godine
Winona is offline  
Old 06.07.2003., 12:27   #47
Quote:
Holandez kaže:
...jebem te u sintaksu...


JOJ, KOJI SI TI NESPOSOBNJAKOVIC.
FFE is offline  
Old 06.07.2003., 12:27   #48
Quote:
Winona1 kaže:


a ovo da se Hrvati, Srbi, Bosanci itd. ne razlikuju po mentalitetu....provala godine
BAS.
FFE is offline  
Old 06.07.2003., 19:18   #49
Quote:
Holandez kaže:
Ali ti si smece kojem
ne treba objasnjavati...
To si reci doma mami ak se usudiš, i ak ti ne bi nakon toga opalila šamarčinu.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Old 06.07.2003., 19:21   #50
Quote:
Holandez kaže:
...jebem te u sintaksu i interpunkciju...
Probaj umjesto toga uzeti partviš i zabit' si ga tam gdje sunce ne sija.

Kak se ljudi znaju taj čas promijenit' od "pristojnog forumaša" u kanibala koji sipa uvrede.

Da nisi i ti možda iz Bosne?

Ima još jedan link koji bi ti zacijelo pomogao i mislil sam ti ga napisati, ali sad baš neću
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Old 06.07.2003., 20:48   #51
Quote:
Holandez kaže:Hvala Greven !!!
Nema na cemu. Sitnica.

Quote:
PowerLock kaže:Bosanci valjda misle da ce se u prosjeku na njih bolje gledati ako se upakiraju sa Hrvatima
Jes' vala. Bas sam testir'o. Kad kazem da sam iz Bosne, sve me nesto cudno gledaju, a kad kazem da sam iz Hrvatske, kazu: Bravo!!! Svaka cast!!! Blago tebi, kako si uspio da si zbavis tako fiiini pedigre? Jaoooo, sto smo ti zaaaavidniii." Neki dan sam usao u jedan restoran i rekao: "Dobar dan. Ja sam iz Hrvatske".
I odma' me konobarica pocela ljubit u ruku i odvede me u VIP lozu.

Mislim, jebote, sto vi imate visoko misljenje o sebi a bez ikakvog temelja.
Imate isto lose higijenske navike, isto ste krezubi, isto gomila karijesa ispod balavog nosa, isto se divljacki ponasate, galamite k'o stoka, svadjate se medjusobno i podvaljujete i tako dalje, kao i ostali ex Jugosloveni sa izuzetkom Slovenaca.
Prije nekoliko mjeseci sam gledao emisiju na HTV o misljenju Austrijanaca, vrlo vam bliskih susjeda, o vama i zakljucak je bio da CAK NI AUSTRIJANCI NE VIDE RAZLIKU U EX JUGOSLOVENIMA.
Moj zakljucak je da se nista nise promijenili i kultivizirali sto se vrlo jasno vidi i na ovom Forumu.
Quote:
FFE kaže:Pa to si mogal naci odmah na netu, a ne nazivati "jarane". A u p.m., su ovi Bosanci komplicirani i nesposobni.
Posto nisi sama shvatila, sto nije iznenadjujuce, sad' ce Greven da ti nacrta.

Bilo mi je MNOGO jednostavnije da nazovem jarana koji zna tu adresu, i da malo popricam sa njim, nego da trazim na netu jer nemam uopste ideje koje bi search words napisao jer nemam nikakve veze sa Svicarskom. Nisam nikada bio u CH i, vjerovatno, necu nikada nit' ici tamo.
Quote:
FFE kaže:Ma daj, kaj buncas i sanjas. Razlike u mentalitetu su ogromne. Samo medju Hrvatima u HR postoje velike razlike, a kamo li ne medju Bosancima, Srbima i Hrvatima. Tolike su razlike da ne znam niti jednoga Bosanca ili Srbina s kojim sam se pozelila ucestalo druziti.
Ti se ponasas isto kao i neka sandra iz Istocne Bosne ili Sumadije. Cak i preko interneta siris negativne talase i mrzovolju. Ne bih te pozelio ni kao kucnu pomocnicu a ako bi doselila "next door", ja bi odselio.
Quote:
Winona1 kaže:a ovo da se Hrvati, Srbi, Bosanci itd. ne razlikuju po mentalitetu....provala godine
Treba li ti jasniji pokazatelj, da je to istina, od ovog Foruma. Non-stop neka frka, nesloga, svadja i podvaljivanje. Sandra je najjasniji primjer To je tipicno za Bosance i Srbe.
_________________________________________________

Evo koliko ste jadni i niski. Kad nemate, a cesto nemate, nesto suvislo i promisljeno da napisete onda se kacite za porijeklo i pisete lunetik-skrabotine u stilu:

"Bosanci valjda misle da ce se u prosjeku na njih bolje gledati ako se upakiraju sa Hrvatima"

"A u p.m., su ovi Bosanci komplicirani i nesposobni."

"...ne znam niti jednoga Bosanca ili Srbina s kojim sam se pozelila ucestalo druziti."

"Da nisi i ti možda iz Bosne?"

*ebali vas vise Bosanci. Spustite se na zemlju. Vi ste isto primitivna, nekulturna i neuracunjljiva stoka kao i mi. Razlika je samo da se mi nismo umislili da smo "hoch" (HAHAHA) i fini dok ste se vi ufurali u neku "finocu" koju cak ni, gotovo vam prvi susjedi, Austrijanci ne vide i ne prepoznavaju.
Greven is offline  
Old 06.07.2003., 21:37   #52
Ove Bosance tipa Grevena i HolandAssa treba dobro naguziti.
FFE is offline  
Old 06.07.2003., 22:38   #53
Quote:
Holandez kaže:
Fancy !!!!
Osim sto si neumoran u mlacenju prazne slame i razglabanju o
svemu i nicemu; mogao si mi odgovoriti na pitanje tj. pronaci izvore koji daju odgovor kako je CH regulirala zaposljavanje gradjana EU...
Evo da ti odgovorim.
1 EU Pas ne vrijedi ni 1% više od HR pasa kad si u CH i tražiš posao.
2 Da bi dobio radnu dozvolu u CH moraš imati boravišnu što je samo jedan mali u nizu UVIJETA.
3 Znači prvo boravišnu obezbijedi pa tek onda razmišljaj o radnoj.
4 A možeš živjeti u Njemačkoj i radit u CH, to je jedna od solucija.
Recimo sad si dobio boravišnu vizu na neki način i treba ti radna.
1 Prvo se prijavljuješ na Arbeitsamt (biro za zapošljavanje), naravno neprimaš nikakvu nadoknadu za zaposlene jer još nisi ostvario pravu istu.
2 Da bi ostvario pravu na nadokanu u iznosu od 80 % neto plaće prvo moraš naći posao i odradit 12 mjeseci bez PRESTANKA i nakon tog tek imaš pravo na nadoknadu za nezaposlene u iznosu 80% neto zarade.
Ako kojim slučajem prekineš radni odnos u ovih 12 mjeseci sve ti se poništava i onda opet udri jovo nanovo.
3 Ako si dobio boravišnu vizu od supruge koja ima C vizu ili CH pas potrebno ti je 5 godina svake godine produžavati B Vizu i uvijek iznova plaćati za istu. A ako napraviš prekršaj za to vrijeme zaboravi na produženje. A trebam li spomenuti razvod braka ili da ti draga ode na općinu i kaže on me nesluša ..Istog trena pakuj se i putuj u rodnu grudu.
Da ne ferceram dalje mislim da nije potrebno a tvoj post govori o čemu ti mlatiš sa ovim pitanjem. Ali ako te zanima ima tog još ,pojasnit ću ti ama baš sve, naravno koliko znam.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Old 06.07.2003., 22:43   #54
Covjek je dobio kakve-takve odgovore,pa je dosta vaseg jesmo/nismo balkanci prepucavanja.
Gazda is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:17.