Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2009., 19:10   #201
Quote:
nero81 kaže: Pogledaj post
ma cudno mi je da ne moze. glodalo bi trebalo pratit konturu komada pa tako i napravit radijus od 3 sa glodalom 0.5. naravno da bi finish bio malo grublji tj ne bi bilo ono cakum pakum ali bi ispalo dovoljno dobro . stavim posmak od cca 0,1 ili manje i opicim po profilu. ali kako ja to znam samo u teoriji...


mislim da bi to zlevel mogao napravit. a doma ne mogu probavat a na poslu samo kad ulovim vremena...
Koliko ti je širok komad, zašto ga ne okreneš..? Nemas tako dugačko glodalo..?
Snooker is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 19:53   #202
komad je velicine 600x180x50 tako da ga se en moze okrenut. a nemam glodalo od 600
nero81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 18:45   #203
jel zna netko da li solidcam ima haidenhain 530 postprocesor?
nero81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 20:07   #204
Quote:
nero81 kaže: Pogledaj post
komad je velicine 600x180x50 tako da ga se en moze okrenut. a nemam glodalo od 600
Iz ovog pogleda nebi nikad reko da je 600 dugačko...lol... Kuglasto i deri...
sad pogledam dal solid ima za heideheina pa javim..
Snooker is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 20:10   #205
Nema integrirano heideheina, ima 3 Fanuca i Nakamuru...
Snooker is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 21:09   #206
a cuj ako stavim kuglasto glodalo ona mogu programirat i na direkt na stroju jos mi i lakse tako.
prico mi je netko jednom a i vidio sam kad je na solidcamu genreirao g-kod i onda samo promjenio par stvari u njemu i preimenovao ga u -h i redilo je na heidenhainu. znas ti mozda tu caroliju?
nero81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 11:13   #207
Ja imam fanuca, premda ni meni za njega ne generira 100% točan kod, radi neku grešku kod pozivanja alata, al niš strašno. Ne znam kako je na H, nisam na njemu nikad radio, tako da ti ne mogu pomoc. Mogu ti jedino poslat neki moj generiran kod pa da si usporediš kolika ti je razlika i koliko toga moras mijenjat.
Snooker is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 21:47   #208
a ne treba. bash sam dans probao solidcam 2009 i nesto mu ne radi kako treba. tako da odustajem od toga. drzim se catie. poslao sam mail cadcam labu da vidim za skolu machininga ali ne odgovaraju josh
nero81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 08:54   #209
Trebam pomoć sa renderiranjem u acadu:
nacrtao sam stol i pokušao ga renderirati no ispada da sam morao staviti svjetlo. Onda kad sam stavio svjetlo, ispalo je da se svjetlo nigdje ne reflektira i renderirana slika ispadne praktički crno-bijela. Onda sam nacrtao zidove oko stola i dao im isto materijale i realno odbijanje svijetla i sad to konačno izgleda na nešto, ALI - sad mi je teško naći kut gledanja jer mi zidovi zaklanjaju stol!!!

Mi može tko objasniti da li se i kako mogu objekti odrediti da su "nevidljivi" prilikom renderiranja, pa da stavim zidove da su nevidljivi ali da daju odbljeske stolu kako bi stol izgledao realno...
ili da li uopće postoji lakši način u acadu da renderiram neki objekat i kako?
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 20:34   #210
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
Trebam pomoć sa renderiranjem u acadu:
nacrtao sam stol i pokušao ga renderirati no ispada da sam morao staviti svjetlo. Onda kad sam stavio svjetlo, ispalo je da se svjetlo nigdje ne reflektira i renderirana slika ispadne praktički crno-bijela. Onda sam nacrtao zidove oko stola i dao im isto materijale i realno odbijanje svijetla i sad to konačno izgleda na nešto, ALI - sad mi je teško naći kut gledanja jer mi zidovi zaklanjaju stol!!!

Mi može tko objasniti da li se i kako mogu objekti odrediti da su "nevidljivi" prilikom renderiranja, pa da stavim zidove da su nevidljivi ali da daju odbljeske stolu kako bi stol izgledao realno...
ili da li uopće postoji lakši način u acadu da renderiram neki objekat i kako?
Mislim da si promasio temu, ovi na 3D modeliranju piče po renderu...
Snooker is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 08:12   #211
Quote:
Snooker kaže: Pogledaj post
Mislim da si promasio temu, ovi na 3D modeliranju piče po renderu...
bojim se da će me tamo prat da trebam renderirat u nekom drugom programu, što mi je nepotrebno kompliciranje... želim naučiti renderirati baš u acadu...
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 17:29   #212
Cool SpaceClaim 2009

Kakva su vam iskustva sa SpaceClaim 2009 , meni izgleda vrlo intuitivan i prilično lak za upotrebu, ima dosta video tutorijala.
gugo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 19:35   #213
Iskreno, sad sam prvi put čuo za SpaceClaim 2009 od tebe i pogledo malo na youtubu, izgleda prilično zanimljivo, i na prvi pogled mi izgleda slično solidworksu...
Snooker is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 14:11   #214
Pozdrav ljudi!
Jel ima netko iskustva sa štancanjem i savijanjem limova(sheetmetal) da mi preporuči neke programe za CNC programiranje. kolko vidim u ProE-u ima modul NC Sheetmetal, pa ak neko zna neš bolje bil bi zahvalan.
nx25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 16:23   #215
Dobro ljudi zasto ne mogu napraviti OFFSET u Cadu kad EXPORTIRAM FILE iz Corela,tj.exportiram krivulje i otvorimi mi CAD sve kako treba no kad treba OFFSET nista se ne desava. Imate kakvu ideju?!
Igor88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 17:20   #216
Quote:
Igor88 kaže: Pogledaj post
Dobro ljudi zasto ne mogu napraviti OFFSET u Cadu kad EXPORTIRAM FILE iz Corela,tj.exportiram krivulje i otvorimi mi CAD sve kako treba no kad treba OFFSET nista se ne desava. Imate kakvu ideju?!
Kao koji objekt CAD prepozna te krivulje (pogledaju Properties)?
JackOfHearts is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 15:25   #217
Quote:
Igor88 kaže: Pogledaj post
Dobro ljudi zasto ne mogu napraviti OFFSET u Cadu kad EXPORTIRAM FILE iz Corela,tj.exportiram krivulje i otvorimi mi CAD sve kako treba no kad treba OFFSET nista se ne desava. Imate kakvu ideju?!

Vrlo vjerojato zato jer nije dwg ili dxf pa ih on ne računa ko linije/krivulje, nego ih računa ko neki blok koji je fiksan, ili jednostavnije rečeno računa ih ko sliku.

Ideja- povuci linije u cadu preko te slike sta si exportiro (ako ih nemas masu) i onda ce ti offset radit.
Snooker is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 19:25   #218
Pozdrav,
Imam Win 7 64bit, i pokušao sam instalirati AutoCAD 10, ali dobivam poruku da ne može na taj OS. Ustvari ja sam reg licencu i sve to i onda je komp valjda kopirao fileove u folder koji sam ja izabrao i sad kad treba pokrenuti instalaciju javlja se ta poruka.
E a i pročitao sam da 10-ka radi bez problema na Win7.. ili ja možda totalno krivo sve radim..
Tomm.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 15:14   #219
Quote:
Tomm.. kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Imam Win 7 64bit, i pokušao sam instalirati AutoCAD 10, ali dobivam poruku da ne može na taj OS. Ustvari ja sam reg licencu i sve to i onda je komp valjda kopirao fileove u folder koji sam ja izabrao i sad kad treba pokrenuti instalaciju javlja se ta poruka.
E a i pročitao sam da 10-ka radi bez problema na Win7.. ili ja možda totalno krivo sve radim..
najvjerojatnije nije problem u win 7 nego u 64bit win... Ja isto imam x64 win xp i ne mogu na njih acad instalirat... je da ja imam acad2000 al da ima neke velike razlike od 2000 na gore i nema bas previše...
probaj na neku 32bit win 7 instalirat pa vidi..
Snooker is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 13:56   #220
AUTOCAD 2008 pomoć

Evo koristim se navedenim programom za zabavu i neznam sve stvari pa evo imam neka pitanja u vezi korištenja:

1. Ja najviše radim 3D modele pa me zanima kada odaberem naredbu Render ne želi mi renderat sve modele, za neke objekte je zaslon Rendera crn, ZAŠTO?

2. Detalje na 3D modele stavljam pomoću naredbi koje se većinom koriste u 2D prikazu. Zanima me kako pobojati neke takve plohe na 3D modelima koje su napravljene primjerice sa Draw naredbom ili Polyline?

3. Kako napraviti da Render prikazuje sve detalje na zaslonu, on mi samo ocrta 3D stvari, ali neće nacrtati krugove i crte na 3D modelu?
Alsam Lud is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:51.