Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2013., 00:18   #301
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Aj pliz ne spamaj svaku temu na kojoj pišeš.


Ovakva pozicija u 5. polju donosi žudnju za pažnjom, postoji snažna želja da se bude u centru pažnje - to je demon ovog položaja.
Stvarno sam povezao to tako,nije bila namjera da spamujem
Mislio sam da ima neke veze i to sto je u Biku,a ne samo u 5 polju.
Ok ,hvala na objasnjenju
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 03:33   #302
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Stvarno sam povezao to tako,nije bila namjera da spamujem
Mislio sam da ima neke veze i to sto je u Biku,a ne samo u 5 polju.
Ok ,hvala na objasnjenju
Ako je Lilith u Biku onda to svakako ima i svoj znacaj. Ako je kod jednog astrologa važnije polje u njegovome tumacenju, kod drugog to ne mora da bude tako.

Npr. Lilith u Blizancu, ali na Kraljevskoj Zvijezdi Aldebaran (Biku). Netko bi tumacio polje, netko znak, netko oboje, ali potpuno bi zanemarili npr. da se Lilith nalazi na kraljevskoj zvijezdi Bika. A neki astrolozi opet daju naglas na zvijezde, osibito cetiri kardinalno glavne dok ih drugi niti ne spominju.
__________________
North Wind & Diamond
Matija Korvinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 03:48   #303
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Ako ovaj Lilith predstavlja vec princip zudnje za necim kod mene onda ispada da sam pun zudnje za sexom sa zenskim Bikicama jer se nalazi u 5 kuci u Biku(na 18 stepenu) u egzaktnoj konjukciji sa Fortunom i malo vecim orbisom(3 stepena)sa Jupiterom.
Ocito simboliku ovog Lilitha nisu ispitali do kraja
Pa ako je Bik simbol pozude i seksa, a kod Sumerana je kao takav stovan i za bozanstvo rekao bih prije da Lilith kroz Bika pojacava tu seksualnu zelju i poriv no ne iskljucivo prema 'Bikicama' vec iskljucivo zenama općenito. Koliko to moze biti dobro ili loše jer znamo i bikove slabosti.

Premda je istina ovo sto kazes ako budemo gledali cisto sa empirijske strane. Ako analiziram na primjeru vlastite Lilith koja je takodjer u Biku, a palim se neobjasnjivo na Alexis Texas koja je rođena u znaku Bika, onda imamo dva slucaja koji potvrdjuju tvoju hipotezu da Lilith u Biku izaziva seksualnu pozudu prema osobama suprotnog spola rođenima u znaku Bika.

Jedinu pogresku u tvome postu bih naveo 'ovog' Lilitha. Naime, Lilith je zenskog roda. Pa tome ona bi kod muskaraca trebala predstavljati neki arhetip zenske seksualne energije. Uglavnom, kako bilo zenskog je roda.

Šta se tiče 5.polja ono je više psihološka maska osobnosti.

To je moje gledanje na aspekte koje si naveo.

A blizina Lilith i Jupitera je takodjer veoma znacajna. To znaci da se Lilith bude osjetila i utjecala na tvoje vise intelektualne izražaja kao i visoke ideale koje nosi Jupiter. A kako je Jupiter i planet sreće, a Lilith pomalo baca na fatalnost, mogla bi biti uzrokom i fatalne sreće. Ali kako je Lilith ipak mračan aspekt teško bi ga bilo povezati sa prirodom Jupitera samo tako olako, i ta fatalna sreća bi mogla lako da preraste u fatalnu tragediju.

Možda upravo u rastrganosti između ljubavi i viših ideala te požude prema nekoj ženskoj osobi rođenoj u znaku Bika.

Što bi samo potvrdilo tvoju hipotezu gore izrečenu.
__________________
North Wind & Diamond

Zadnje uređivanje Matija Korvinus : 01.03.2013. at 03:50. Reason: BIK
Matija Korvinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 10:19   #304
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Stvarno sam povezao to tako,nije bila namjera da spamujem
Mislio sam da ima neke veze i to sto je u Biku,a ne samo u 5 polju.
Ok ,hvala na objasnjenju
Naravno da ima veze što je u biku. Položaj nekog tijela u natalnoj karti određen je znakom, poljem i aspektima koje radi i ne isključuju se međusobno već zajedno tvore širu i cjelovitiju sliku. Pače pozicija u znaku je primarna.

Lilith predstavlja mračnu i sakrivenu stranu seksualnosti ili slikovitije rečeno tamnu stranu žudnje pa shodno tomu iz pozicije Lilith proizlaze i slabosti vezane uz istu. Poziciju znaka bika i 5. polja općenito povezuje pojam "ljubav" pa Lilith u toj poziciji primarno obilježava slabost prema istoj...a bez obzira koliko "zemaljske ljubavi stekne" nije joj dosta da ispuni svoju žudnju.

Lilith u poziciji bika koji je znak "mase" i znak zemaljske ljubavi (vladar Venera, element zemlja) obilježava ta tromost materije iz koje proizlazi podložnost stanju u kojem se nalazi. Drugim riječima u biku živi statičnost mase koja se teži zadržati, u njemu živi duh tromosti pa osoba s pozicijom Lilith treba treba učiti otpuštanju. Treba težiti razvijanju poštovanja prema životu jer je bik znak vezan uz plodnost zemlje i onome što zemaljski život pruža, a ne toliko žuditi za nečim što ne može imati ili biti toliko posesivna prema onomu što ima.

U ovoj poziciji znaka i polja nosi pretjeran osjećaj važnosti (vlastite vrijednosti).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 12:01   #305
Quote:
Matija Korvinus kaže: Pogledaj post
Pa ako je Bik simbol pozude i seksa, a kod Sumerana je kao takav stovan i za bozanstvo rekao bih prije da Lilith kroz Bika pojacava tu seksualnu zelju i poriv no ne iskljucivo prema 'Bikicama' vec iskljucivo zenama općenito. Koliko to moze biti dobro ili loše jer znamo i bikove slabosti.

Premda je istina ovo sto kazes ako budemo gledali cisto sa empirijske strane. Ako analiziram na primjeru vlastite Lilith koja je takodjer u Biku, a palim se neobjasnjivo na Alexis Texas koja je rođena u znaku Bika, onda imamo dva slucaja koji potvrdjuju tvoju hipotezu da Lilith u Biku izaziva seksualnu pozudu prema osobama suprotnog spola rođenima u znaku Bika.

Jedinu pogresku u tvome postu bih naveo 'ovog' Lilitha. Naime, Lilith je zenskog roda. Pa tome ona bi kod muskaraca trebala predstavljati neki arhetip zenske seksualne energije. Uglavnom, kako bilo zenskog je roda.

Šta se tiče 5.polja ono je više psihološka maska osobnosti.

To je moje gledanje na aspekte koje si naveo.

A blizina Lilith i Jupitera je takodjer veoma znacajna. To znaci da se Lilith bude osjetila i utjecala na tvoje vise intelektualne izražaja kao i visoke ideale koje nosi Jupiter. A kako je Jupiter i planet sreće, a Lilith pomalo baca na fatalnost, mogla bi biti uzrokom i fatalne sreće. Ali kako je Lilith ipak mračan aspekt teško bi ga bilo povezati sa prirodom Jupitera samo tako olako, i ta fatalna sreća bi mogla lako da preraste u fatalnu tragediju.

Možda upravo u rastrganosti između ljubavi i viših ideala te požude prema nekoj ženskoj osobi rođenoj u znaku Bika.

Što bi samo potvrdilo tvoju hipotezu gore izrečenu.
Iskreno nisam nesto istrazivao nikada Lilith(nisam ga ili ju smatrao toliko vaznom) ali vidjeh da mnogi razglabaju o djelovanju istog pa ga i ja nadjoh u karti i vidjeh da je pored Jupitera u egzaktnoj konjukciji sa Fortunom u 5 polju.
Ono sto sam shvatio u vezi sa Lilithom je to da nije ni planeta i neko drugo nebesko tijelo nego da predstavlja kao neku senzitivnu tacku koja je kao odgovorna za "tamnu"stranu nase sexualnosti(zovu ga i Crni Mjesec) pa kazu da jos predstavlja energiju slicnu Plutonovoj(samo se radi o zenskom principu) pa se u "jakom polozaju" nalazi u ogromnom procentu kod osoba koje se bave nekim "crnim" naukama,koje su sklone raznim perverzijama itd.I jos sto skontah da je to neka vrsta animalne i divlje energije koja ostaje vjecno zarobljena u nama i koje tesko mozemo da se oslobodimo.(na zalost)
Zelio sam svu tu simboliku da povezem sa Bikom i 5 kucom,pa je Fish u pravu kad kaze da je moguce da osoba sa Lilithom u 5 ima taj "demonski" nagon da bude u "centru paznje" ali posto sam Lilith predstavlja taj vid kako kazu "preziranja" etike i morala,kontam da bi kod mene posto se nalazi jos u 5 polju(polje ljubavi) trebao da dozivi vrhunac,da bude na kvadrat
U pravu si kad kazes da ako je u Biku ne mora da se odnosi na sklonost prema zenskim Bikovima,prije da vise djeluje na sklonost prema onom znaku preko puta,u ovom slucaju Skorpiji.(sto i je istina)
Alexis Texas je Blizanac ali joj je taj vladar Merkur u Biku pa ti mozda tako djeluje.
Mislio sam da je Aldebaran u Blizancu,moguce da je i u Biku,stvarno ne znam.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 13:15   #306
Kako se ispoljava Lilith na DSC?
__________________
Moja natalna karta. ... “There's so many different worlds. So many different suns. And we have just one world. But we live in different ones."
Raven 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 22:01   #307
Imam Lilit u Škorpionu,konjukciju Lilit-Pluton i Plutona u Škorpiji...Meni veza bez strasti ne predstavlja ništa.Ne znam koliko je to dobro
angelofthedark is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 12:30   #308
Tek kada su ostavljeni i prevareni, kada izdaja potisne veru – oni iz fanaticne ljubavi idu u krajnost, pa pocinju da mrze isto toliko, ako ne i vise, osobu koja ih je povredila a za koju su do juce bili spremni sve da daju! Smisljaju kako da se osvete, osete cak i neku vrstu gadjenja. Zenama je psiholoski ovde blizi Lilit koji je u Skorpionu postavljen u svom sedistu. http://sanjaperic.com/tag/lilit/

Ja se u ovom itekako nalazim. Imam Lilith 0 Pl u 5., sposobna sam preko noći transformirati ljubav u mržnju ako me netko iznevjeri. I osvetoljubiva sam do bola, ne mogu preći preko nekih stvari jednostavno, koliko god bih htjela. Al to su samo ekstremne situacije i vrlo rijetke.
Allatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 13:57   #309
Što znači konjukcija lilith, sunca i plutona sve u 6. kući u vagi?

Mislim da su sunce i lilith na 21.-om stupnju, a sunce na 22.-om.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 12:52   #310
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Što znači konjukcija lilith, sunca i plutona sve u 6. kući u vagi?

Mislim da su sunce i lilith na 21.-om stupnju, a sunce na 22.-om.
Zaboravih reci da je i svo troje u sekstilu s neptunom. Neki ljudi su me znali i zvati Lilith. Znaci li to da je kod mene ta Lilith prejako naglasena i da ce me pojesti za rucak?

Anyone?
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 12:28   #311
na kojoj god stranici da sam gledala lilith ispadne mi drugačije, a na astro.com se uopće ne mogu snać, stalno mi neke greške izbacuje.

jel može pomoć?
crveno sidro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 17:43   #312
Quote:
crveno sidro kaže: Pogledaj post
na kojoj god stranici da sam gledala lilith ispadne mi drugačije, a na astro.com se uopće ne mogu snać, stalno mi neke greške izbacuje.

jel može pomoć?
Ne "ispada" drugačije već se radi o izračunu različitih točaka, ovdi smo o tome pisali.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 23:10   #313
Jel može netko nešto reći o Lilith koja je u 9. kući u Ribama, u egzaktnom sekstilu s Venerom u Jarcu koja je pri kraju 6. kuće u konjukciji s vrhom 7. kuće.

Čitala sam opis Lilith u Ribama i ima (malo) nekih stvari koje bi se moglo reći da su točne , ali ne mogu to nikako povezati s 9. kućom.. ??
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 12:50   #314
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne "ispada" drugačije već se radi o izračunu različitih točaka, ovdi smo o tome pisali.
oke, hvala ti, kak da onda znam koji je koji, jer se stvarno ne snalazim na tim alatima, posebno na astro.com koji mi je nekak prekompliciran.

možeš mi ti to na pm izračunati?
crveno sidro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 14:24   #315
Quote:
crveno sidro kaže: Pogledaj post
oke, hvala ti, kak da onda znam koji je koji, jer se stvarno ne snalazim na tim alatima, posebno na astro.com koji mi je nekak prekompliciran.

možeš mi ti to na pm izračunati?
Obično ovdje ljudi misle na onu koja se nalazi pod additional objects na astro.com-u...

Sad vidjeh da mi je asteroid Lilith stupanj od Urana.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 14:20   #316
Lilith u djevici su imali Dalai Lama, Hugh Hefner i Antikrist -.- ma super
__________________
l'amour de soi en premier lieu
curieux is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 12:15   #317
Quote:
curieux kaže: Pogledaj post
Lilith u djevici su imali Dalai Lama, Hugh Hefner i Antikrist -.- ma super
Zanimljivo.

I kod mene je u Djevici, u 8. kući, u steliju sa Suncem, Merkurom, SMČ, Venerom i Saturnom.
Ne smatram je bitnom i nisam joj nikada pridavala nekakvu važnost u interpretaciji.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 16:41   #318
Moja Lilica je u Ovnu (4. stupanj) i smještena je u 8. kuću. Čini kvadrate s Mjesecom koji je u Blizancima u 11. kući i Marsom koji je u jarcu u 5. kući.

Venera mi je u Škorpionu (u konjukciji sa Saturnom), u 4. kući pa mi ni ona ne pomaže puno.

Po ovom bi ja trebala biti izrazito mračna osoba, barem sam ja tako pročitala?
__________________
Najgore ništa.
velana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 15:31   #319
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Zanimljivo.

I kod mene je u Djevici, u 8. kući, u steliju sa Suncem, Merkurom, SMČ, Venerom i Saturnom.
Ne smatram je bitnom i nisam joj nikada pridavala nekakvu važnost u interpretaciji.
Nisam ni ja donedavno, kad sam se odprilike i pocela zanimati za astrologiju Vjerovatno i nema neki ogroman utjecaj.
__________________
l'amour de soi en premier lieu
curieux is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 10:25   #320
Imam lilith u škorpionu u 11. kući , vidim da piše da i nije baš najbolji položaj
Lady Anamary is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:08.