Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2014., 06:47   #921
Kako misliš kuhanom koprivom i ricinusom?
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 14:55   #922
hvala pa koristim mjesec, dva to ulje na trepavicama super je efekt... ne znam jel da jos malo nastavim.. jel moze biti jos bolje? ili sam dosla do maksimuma?
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 12:38   #923
Ja sam ponovno počela stavljati ricinusovo ulje na trepke preko noći. Radila sam to lani redovito, i trepavice su mi bile duuuge Onda mi se više nije dalo pa sam taj jedan period prestala. Počela sam opet od ovog utorka, u 5 dana su narasle rekordnom brzinom i baš su fino očvrsnule. Razmišljam da ga počnem i na kosu stavljati ali trenutno nemam niti jedno drugo ulje uz ricinus sa kojim bi ga mogla pomješati pa...Malo ću se strpiti
aritmija01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 21:27   #924
koliko dugo si mazala prosle godine?
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 22:20   #925
A kupila sam ulje negdje u 10.-11. mjesecu, i mislim da sam ga mazala do 3.-4. mjeseca, ne sjećam se kad sam točno prestala. S tim da sam ga nanosila svaku večer, a znam da mi se zalomilo u tom periodu dok sam ga stavljala par večeri kad bih otišla u krevet bez ulja.

Kasnije me prošla volja za trackati se s njim, a sad kad sam opet počela, iznova me oduševilo Nastavit ću ga stavljati svaku večer, sve dok mi opet ne dosadi, nadam se da neće uskoro.
aritmija01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 15:48   #926
Što mislite o miksu ricinusovog ulja i ulja koštica marelice za njegu kose?
Jel probao tko?
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 16:06   #927
Quote:
Doll Fetish kaže: Pogledaj post
Što mislite o miksu ricinusovog ulja i ulja koštica marelice za njegu kose?
Jel probao tko?
ricinusovo umasirati u tjeme i staviti malo na vrhove, a ulje koštica marelice po dužini kose, super su oba
voldie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 18:26   #928
Quote:
voldie kaže: Pogledaj post
ricinusovo umasirati u tjeme i staviti malo na vrhove, a ulje koštica marelice po dužini kose, super su oba
Kakvog je mirisa ulje marelice? Jel bolji badem ili marelica za kosu?

Sorry na offu!
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 11:29   #929
Quote:
Doll Fetish kaže: Pogledaj post
Kakvog je mirisa ulje marelice? Jel bolji badem ili marelica za kosu?

Sorry na offu!
miris je dosta blag, toliko da sam ga morala ići pomirisati da ti odgovorim za bademovo ti ne bih znala reći jer ga nisam koristila
voldie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 20:18   #930
Kupila sam Kemigovo ricinusovo ulje i ja to jedva stavim na tjeme,imam osjecaj da razvlacim med po kosi,kako vi to uspijete staviti? Da li bi uništila njegova svojstva da ga malo ugrijem u mikrovalnoj?
aaatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 20:27   #931
Quote:
aaatina kaže: Pogledaj post
Kupila sam Kemigovo ricinusovo ulje i ja to jedva stavim na tjeme,imam osjecaj da razvlacim med po kosi,kako vi to uspijete staviti? Da li bi uništila njegova svojstva da ga malo ugrijem u mikrovalnoj?
Ugrij ga tako da u posudu s vodom uroniš drugu posudicu u koju si stavila ricinusovo ulje (možeš da pomiješati još ne nekim koje ti odgovara - npr. makadamija ili argan, maslinovo, marelica, crni kim, neko po tvom odabiru..... pa ćeš tako razrijediti ricinusovo i lakše ga nanijeti, a i samo kad je zagrijano je lakše za nanositi) Nemoj da ti voda zakuha, nego samo da je topla (do 70°)
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 23:37   #932
Ovo vezano za kuvanu koprivu i ricinusovo ulje. Kopriva se skuva i onda se iz listova koprive iscijedi sok. Izvadis list i stisnes ga. To je to sto se tice koprive. Moze sitova, moze suva, vazno je da se prokuva. To pomjesas sa ricinusovim uljem i onda mazes!
bo-ba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 23:56   #933
Quote:
Doll Fetish kaže: Pogledaj post
Što mislite o miksu ricinusovog ulja i ulja koštica marelice za njegu kose?
Jel probao tko?
ja sam to koristila, baš tu mješavinu i bila mi je odlična

cca 15ml ricinusa na 85ml marelice, namazala na tjeme dva-tri sata ili večer prije pranja (često kosu perem ujutro prije posla pa...)
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 13:05   #934
Ima li rok trajanja? Ja sam kupila prije vise od godinu dana, i ostalo mi je dosta, opet bih počela koristiti no ne znam je li pametno...
bomchika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 17:57   #935
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
ja sam to koristila, baš tu mješavinu i bila mi je odlična

cca 15ml ricinusa na 85ml marelice, namazala na tjeme dva-tri sata ili večer prije pranja (često kosu perem ujutro prije posla pa...)
Kako spavaš s tim uljem? Mene je strah ić na spavanje sa mokrom glavom, pogotovo u hladnijim mjesecima. Kako složiš kosu da ne zamastiš sve živo?
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 18:04   #936
Quote:
Doll Fetish kaže: Pogledaj post
Kako spavaš s tim uljem? Mene je strah ić na spavanje sa mokrom glavom, pogotovo u hladnijim mjesecima. Kako složiš kosu da ne zamastiš sve živo?

nisam angry bird, al ja izbjegavam ici zimi spavati s uljima na kosi, nepraktično mi je spavati s ručnikom i uvijek mi se tokom noći makne s glave. a i veća je mogućnost da se prehladis. zato stavljam po danu, složim punđu i onda stavim kapu za tuširanje.
voldie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 18:04   #937
Quote:
Doll Fetish kaže: Pogledaj post
Kako spavaš s tim uljem? Mene je strah ić na spavanje sa mokrom glavom, pogotovo u hladnijim mjesecima. Kako složiš kosu da ne zamastiš sve živo?
Ako ne želiš niti ne trebaš ići na spavanje s pakungom. Dovoljno ga je držati sat vremena prije pranja. Ako baš želiš držacti cijelu noć, onda si stavi onu PVC kapicu za tuširanje na glavu, umotaj sve skupa još s ručnikom, obavezno zaštiti jastuk nekim ručnikom i ako se ne vrtiš po noći bit će dobro, ako da, vrlo je izgledno da ćeš sve zauljiti oko sebe
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 18:12   #938
pa ne znam, ne osjećam se mokro s uljem na kosi
na jastuk sam stavljala ručnik a kosu motala u punđu na vrhu glave.
ali da, dovoljno je sat-dva prije pranja.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 18:28   #939
Hvala na odgovorima. Onda ću ga držati u punđici par sati preko dana.
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 15:25   #940
Ja ga pomiješam sa maslinovim uljem i medom, ta mi je kombinacija super za kosu...a i trepavice su vidno gušće i dulje
NiLuna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:55.