Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2006., 22:36   #21
za Deliju

Delija ti kazes da imas svoje ucenike???
Kakve to tehnike primjenjujes, i di si se naucio meditirati?
Oprostite ako zvucim kao novak jer ja to i jesam.....
Njorthr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 10:55   #22
(532)

Quote:
Njorthr kaže:
1. Delija ti kazes da imas svoje ucenike???
2. Kakve to tehnike primjenjujes, i
3. di si se naucio meditirati?
Oprostite ako zvucim kao novak jer ja to i jesam.....
1. Svi oni kojima sam kroz 18 godina davao upute kako da djeluju na samoiscjeljenju bili su moji učenici.
Primjedba: Danas to više ne radim – osim u krajnje iznimnom slučaju.

2. RADIM sa Prirodnim kvarcnim (gorskim) Jednobojno-bijelim kristalima.
- Naime ja cca. 18 godina RADIM s kristalima u čijem prisustvu, povremeno, ostvarujem vizualizaciju svoje aure i svojih unutrašnjih organa – kako bih saznao u kojem se zdravstvenom stanju nalazim.
Svakako, to RADIM naročito ako osjetim u tijelu neku bol ili neku drugu vrstu tegobe.
Tad se liječim Određenim IMPULSIMA Fotona koje Moj PODSVJESNI Sistem PRIVLAČI do ''problematičnog mjesta'' u tijelu, odnosno organa, odnosno stanica.

- Uz to, na ''SLIČAN'' način koristim kristale kao što i koristim kompjuter, da bih preko Interneta ostvario kontakt s ljudima na Zemlji.
Dakle putem meditacije ''ulazim'' u KOZMIČKI INTERNET SISTEM i tad ostvarujem - (preko Energetskih polja koja su ''Ugrađena'' u ZEMNOM PODRUČJU MrežE STRUNA, koja Polja mnogi nazivaju Monade) - ONOSTRANE kontakte sa Sviješću inteligentnih memorija, od kojih ''crpim'' Saznanja koja su meni nepoznata.

3. Na ovo pitanje je najbolje da sačekaš dan-dva do moje postavke teksta: INTERVJU sa... gdje ćeš moći naći odgovor na njega.
Istina, postoji već blog: http://dhschultz.blog.hr/ gdje se nalazi tekst u kojem se nalazi odgovor na tvoje pitanje, ali kako je taj tekst na tom blogu nepregledan to ga ni ne preporučujem za čitanje.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 10:43   #23
Smile

Quote:
Ilium kaže:
... Na kraju, sta mene briga sto je neki Pero tijekom meditacije osjecao da hoda po vodi i razgovara s ribama. Meni to nista ne znaci. Mozda Peri da. Isto kao da ja pricam sto sam dozivio i osjetio kad sam jeo spagete s raguom. Koga to interesira? Ja sam uzivao u okusu i bilo mi je super, ali da to prepricavam nekom drugom i da onda on proba isto... to nema smisla.
...
svi smo mi jedno...i svaki titraj koji se dogadja jednome reflektira se na sve nas samo je pitanje koliko smo tankocutni da to osjetimo
etejid :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 12:21   #24
Quote:
etejid :) kaže:
svi smo mi jedno...i svaki titraj koji se dogadja jednome reflektira se na sve nas samo je pitanje koliko smo tankocutni da to osjetimo
Stima da osjetimo i da necija energija djeluje na nas, u stilu da ako je netko nervozan pored nas i bez da to vidljivo pokazuje, mozemo osjetiti da je nervozan. Ono kaj sam ja reko je prepricavanje tudjeg iskustva, a to nema nikakve veze sa ovim kaj si ti napisao/la. Al si me sad sjetila jedne zanimljivosti vezane uz TM...

Kako je TM znanstveno i medicinski potvrdjena tehnika snimanjem mozga EEG-om (prilikom meditacije vrlo je aktivan prednji rezanj zaduzen za rasudjivanje i kreativnost), izveden je zgodan pokus. U jednoj prostoriji je bila jedna osoba koja je meditirala, a u drugoj osoba koja je citala knjigu i koja je bila spojena na EEG. Kod te osobe primjecena je promjena na EEG-u, slicna osobi koja je meditirala.
__________________
"You have to be happy with what you have to be happy with", KC
Ilium is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 13:53   #25
Smile

ne mislim samo na direktan kontakt. svi smo uronjeni u ovaj svijet i svaka nasa misao i pokret (nesvjesno) plutaju dalje te poticu ili koce nove misli i pokrete, i tako svatko od nas doseze mnogo dalje nego sto uopce svjesno moze pojmiti...ne nalazimo se niti ovdje niti ondje, nalazimo se bilo gdje
...to je na kolektivnoj razini, a na individualnoj svatko ima svoj dozivljaj i nacin reagiranja pa je razumljivo da je razmjena iskustava bitna kako bismo se sporazumjeli i omoguclili jedni drugima slobodan daljnji rast i razvoj
etejid :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 16:12   #26
Arrow Meditacija

Znam da se meditacijom širi naša svijest.
Pa me zanima kako meditirati, jeli meditacija opasna i ako nemam svog učitelja meditacije mogu li poluditi ako nesto krivo napravm.
Zasto crkva zabranjuje meditaciju ....
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 16:22   #27
Quote:
Groinx kaže: Pogledaj post
Znam da se meditacijom širi naša svijest.
Pa me zanima kako meditirati, jeli meditacija opasna i ako nemam svog učitelja meditacije mogu li poluditi ako nesto krivo napravm.
Zasto crkva zabranjuje meditaciju ....
nisam znala da crkva zabranjuje meditaciju
da li sve vrste meditacije?
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 16:30   #28
Quote:
Groinx kaže: Pogledaj post
Znam da se meditacijom širi naša svijest.
Pa me zanima kako meditirati, jeli meditacija opasna i ako nemam svog učitelja meditacije mogu li poluditi ako nesto krivo napravm.
Zasto crkva zabranjuje meditaciju ....
Prva rečenica ti je odgovor na zadnju.

Meditacija nije opasna, ne možeš poluditi, i ne možeš ništa krivo napraviti, a učitelj ti treba dok uhvatiš tehniku.
Govorim o običnoj, relaksirajućoj meditaciji gdje smiruješ um i ulaziš u svoj unutarnji mir.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 16:53   #29
Thumbs up

Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Prva rečenica ti je odgovor na zadnju.

Meditacija nije opasna, ne možeš poluditi, i ne možeš ništa krivo napraviti, a učitelj ti treba dok uhvatiš tehniku.
Govorim o običnoj, relaksirajućoj meditaciji gdje smiruješ um i ulaziš u svoj unutarnji mir.
aha , bili ikako mogao naučiti meditaciju bez učitelja mislim ovako da skupljam podatke odnosno vjezbe meditacije, znaš li kojih sve vrsta ima meditacija.
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 17:29   #30
Quote:
Groinx kaže: Pogledaj post
, bili ikako mogao naučiti meditaciju bez učitelja mislim ovako da skupljam podatke odnosno vjezbe meditacije, znaš li kojih sve vrsta ima meditacija.
Meditacija (u Duhovnom smislu) se ne uči, do nje moraš doć sam, ako bi išao po nekim metodama bio bi na pola puta, ali okvirno mogu reć da uz meditaciju ide; mir, usporeno pravilno disanje, odlazak u prirodu, negdje di imaš mir, a smisao meditacije je doći do izvora sebe samoga i do više svijesti, da bi to mogao iskreno željet onda moraš od srca prvo vidjet zlo ovoga svijeta da bi sebe prepoznao, moraš se odvojit od svjetovonog a to češ napravit tako da obustaviš želje/požude i da se smekšaš iznutra (tj da probudiš osjećaje ) uz to sve ide i žrtvovanje sebe za dobro (uglavnom druge), ima toga još puno ali ovo je ovako blic odgovor.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 00:37   #31
Ja sam dosta često s tim eksperimentirao. Kod mene prilikom meditacije počne nešto unutar da se odvaja iz tijela. Osjećaj je fenomenalan, ali nažalost kratko traje i ne uspijem dugo izdržat jer je osjećaj jedinstven i naprosto ne mogu tj. nemam snage a i strah me. Isto tako kod druge tehnike mi tijelo počne samo od sebe vibrirat pa odustanem.
Ima ko možda kakav savjet ili je to sasvim normalna "nuspojava"?
Saha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 02:11   #32
Quote:
Saha kaže: Pogledaj post
Ja sam dosta često s tim eksperimentirao. Kod mene prilikom meditacije počne nešto unutar da se odvaja iz tijela. Osjećaj je fenomenalan, ali nažalost kratko traje i ne uspijem dugo izdržat jer je osjećaj jedinstven i naprosto ne mogu tj. nemam snage a i strah me. Isto tako kod druge tehnike mi tijelo počne samo od sebe vibrirat pa odustanem.
Ima ko možda kakav savjet ili je to sasvim normalna "nuspojava"?
ja mislim da je to nuspojava i meni se to događalo kada meditiram tijelo mi se pođe gibati naprijed nazad nekontrolirano,kazu da se to događa jer duša valjda teži za izlaskom iz fizičkog tijela.
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 17:50   #33
Quote:
Groinx kaže: Pogledaj post
Znam da se meditacijom širi naša svijest.
Pa me zanima kako meditirati, jeli meditacija opasna i ako nemam svog učitelja meditacije mogu li poluditi ako nesto krivo napravm.
Zasto crkva zabranjuje meditaciju ....
koliko ja znam crkva ne zabranjuje meditaciju,bar ne oni moderne i mlade crkvene udruge,čak sam čula od neke takve udruge da je dobro svaki dan uzet par minuta za meditaciju,mislim u smislu smirivanja uma i unutarnjeg mira
stidljiva ljubičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 18:01   #34
Quote:
stidljiva ljubičica kaže: Pogledaj post
koliko ja znam crkva ne zabranjuje meditaciju,bar ne oni moderne i mlade crkvene udruge,čak sam čula od neke takve udruge da je dobro svaki dan uzet par minuta za meditaciju,mislim u smislu smirivanja uma i unutarnjeg mira
to dopusta za smirivanje uma i od stresa da se meditira.
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 18:15   #35
LOL, Crkva ne zabranjuje meditaciju, možda neke šamanske ili slične stvari, ali Crkva dozvoljava meditaciju
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 19:15   #36
jeste li vi ikako meditirali odnosno jesteli meditirali da vam je crkva to dopustila odnosno da vam je to pokazao svećenik kako se radi.
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 19:53   #37
Očito da ne znaš što je meditacija, niti ne znaš da ju crkva ne zabranjuje.
__________________
"Postoji samo jedno dobro, a to je znanje, i jedno zlo, a to je neznanje"--Platon
DefCut is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 01:06   #38
Quote:
Groinx kaže: Pogledaj post
Znam da se meditacijom širi naša svijest.
Pa me zanima kako meditirati, jeli meditacija opasna i ako nemam svog učitelja meditacije mogu li poluditi ako nesto krivo napravm.
Zasto crkva zabranjuje meditaciju ....
meditacijom pronalazis neki svoj unutarnji mir, savladavas sve zivotne stresove blabl..siris svoju svijest...
nije opasna, vec je pozeljna
ne moras imati ucitelja, to je ono nesto sto je vec u nama, sigurna sam 100% da ako fakat zelis meditirati da znas i kako se to radi
ne mozes poluditi
crkva, kakve veze ima crkva sa tvojom meditacijom? njezin stav? zar je bitan
__________________
život je lijep !
emanuela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 20:16   #39
http://www.yu-budizam.com/index.html

ovdje imas hrpu odlicnih textova, pogotovo pod "praksa" koje NISU pisali new age fanatici.

vjerojatno slijede komentari tipa "neeee nista nemoj citat, to su stvari koje moras sam/sama otkriti" i ja sam tako razmisljo dok nisam otkrio te textove. meni su pomogli. na tebi je da razmsiljas.
MortarMoruzgwa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 20:50   #40
Kao prvo ostavi se Crkve, što te boli briga jel dopušta il ne dopušta (osim ako ni član, a i ako jesi sve-jedno).

Ne traži ničje priznanje ni odobravanje, koncentracija na Sebe samo. Ako nešto neko zabranju sigurno se boji toga, al nećemo o tome.

Možeš otići u neki centar pa pitat za upustva za meditaciju, ili na internetu, ima dosta toga.

Traži meditaciju koja je najbolja za tebe. Otkrij što ti želiš i pojavit će ti se ispred nosa to što tražiš.

Ne boj se ničega, ne strahuj, pripoji to sebi, i meditiraj!

Meditacija je super stvar!
Gandalf_suba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:50.