Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2009., 08:33   #41


možda sam malkice previše očekivala zbog silnih najava... ali sve u svemu super tematika (my kind of bussines ) i surovo realna :dop:
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 08:51   #42
Od silnih najava očekivala sam da će biti urnebesno smiješno. Ali nije. Zaspala.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 11:37   #43
Jako dobro. Definitivno nastavljam s praćenjem. Red humora, red kritiziranja tadašnjeg (a i današnjeg) društva. Svega ima. Jedino se plašim da serija neće doživjeti mnogo sezona jer će svi glumci poumrijevati od raka pluća, al dobro, dok bude trajalo, bit će dobro.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 11:41   #44
ma ljudi kakva komedija..ovo je sve smao ne komedija.
Možda tu i tamo ima neka fora, ali to je više nekako životno i svakidašnje. nema šala, nema gegova. Serija je više polagana, ozbiljna, spora, često i mračna...

Ali je zaista odlična. PA je najbolje da redefinirate očekivanja kako ne bi doživjeli odličnu seriju kao lošu.
Takvu sam ja grešku napravio kad sam išao gledati "match Ball" od W. Allena očekujući komediju, a tamo ni smješka... i izišao iz kina nikakav i razočaran. Pogledao sam ga kasnije opet i tek tada vidio da to ipak nije loše
tutlek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 11:44   #45
Quote:
tutlek kaže: Pogledaj post
ma ljudi kakva komedija..ovo je sve smao ne komedija.
Možda tu i tamo ima neka fora, ali to je više nekako životno i svakidašnje. nema šala, nema gegova. Serija je više polagana, ozbiljna, spora, često i mračna...

Ali je zaista odlična. PA je najbolje da redefinirate očekivanja kako ne bi doživjeli odličnu seriju kao lošu.
Takvu sam ja grešku napravio kad sam išao gledati "match Ball" od W. Allena očekujući komediju, a tamo ni smješka... i izišao iz kina nikakav i razočaran. Pogledao sam ga kasnije opet i tek tada vidio da to ipak nije loše
Uspoređivanje ovog sa genijalnim Woodyjem i jednim od najboljih filmova zadnjeg desetljeća je svetogrđe.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 11:51   #46
Quote:
Gromštajn kaže: Pogledaj post
Dakle, divno. Prijevod je "Momci s Madisona"

Nadao sam se da će barem biti "Ludi ljudi". Imalo bi "rimu" kao izvornik. Mislim, kad se već ne može prevesti dvoznačno, mogli su izabrati dio koji je poznat našem čovjeku. Ludilo.
to ti je zato kaj su se ti ljudi tako nazivali ne zato kaj su bili ludi (iako su htjeli možda aludirati i na to) nego zato kaj su gotovo svi oni sa svojim tvrtkama bili na Madison Avenue....

često en volim naše prijevode naziva filmova i serija, ali ovo mi se čak čini korektno.
Mislim da ti uvodni kadar prve epizode već razjašnjava od kuda naziv "Mad Men" i da je povezan direktno sa Madison Av.
tutlek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 12:15   #47
iznad svih mojih očekivanja. delikatesa.
ovo budem religiozno pratila, već mi je jasno.

(theme song je famozna.)
__________________
just a little lovin' early in the mornin'
beats a cup of coffee for starting off the day...
penelope pitstop is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 12:15   #48
Meni se serija svidjela. Volim filmove iz tog perioda, Douglasa Sirka,...

Hamm mi je odličan u ulozi Dona Drapera, a njegovi dijalozi (s mladim kolegom, klijenticom Židovkom,..) su bili vrlo dobri. Neobično mi je gledati seriju u kojoj svi puše, čak i ginekolog prije pregleda. Grozno.

I da, pjesma na kraju mi je odlično pogođena.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 14:37   #49
Quote:
sis kaže: Pogledaj post
Uspoređivanje ovog sa genijalnim Woodyjem i jednim od najboljih filmova zadnjeg desetljeća je svetogrđe.
hahaha...ne znam kako drugačije da reagiram

kao prvo - nisam uspoređivao Woodya i ovu seriju nego sam napravio paralelu između očekivanja i dobivenog...

kao drugo - ova serija je maestralna i u tv svijetu je ravna onome kaj woody radi u filmu. Naravno ovo je sve moj ukus tako da ne možeš reći da nisam u pravu, kao ni ja tebi

ali ajde malo bolje čitaj postove pa ćeš i malo bolje i točnije na njih reagirati
pozdrav
tutlek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 14:51   #50
Kad sam krenuo gledati seriju, nisam imao nikakva očekivanja, unatoč hypeu koji je stvoren oko nje.

Ali, već prva epizoda je zarulala do ibera.
Zapravo, teško je uopće naći slabu točku, ne zna se šta je bolje, od produkcije, izbora glumaca, glume, vizualne dimenzije dotičnog razdoblja..., ali kad bih birao mislim kako je ipak temelj svega toga scenarij koji je odličan, bez ijednog praznog hoda.
THX is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 15:06   #51
Pogledala sam prvu epizodu i jako mi se svidjela. Pratit ću ju i dalje.
__________________
Život je kratak, a želja beskrajna...
Mireille22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 15:33   #52
totalno me razočarala prva epizoda. živa dosada. gledat ću drugu možda bude bolje, ako ne, odustajem.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 15:59   #53
Quote:
penelope pitstop kaže: Pogledaj post
iznad svih mojih očekivanja. delikatesa.
ovo budem religiozno pratila, već mi je jasno.

(theme song je famozna.)
I ja! I ja!
regica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:33   #54
odlična serija.nešto skroz drugačije..iznenađujuće dobra..:
*missy* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:36   #55
za seriju sam cula, ali nisam znala o cemu se radi, tako da sam jucer bacila pogled tek na kraju.

ali mislim da cu iduci tjedan gledati, o da.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:40   #56
Quote:
sis kaže: Pogledaj post
Od silnih najava očekivala sam da će biti urnebesno smiješno. Ali nije. Zaspala.
nisu sve serije komedije
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:43   #57
Meni serija nije bila dosadna, možda zato što je u stilu filmova iz 50-ih i 60-ih, a ja volim takve filmove.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 17:19   #58
Quote:
penelope pitstop kaže: Pogledaj post
iznad svih mojih očekivanja. delikatesa.
ovo budem religiozno pratila, već mi je jasno.

(theme song je famozna.)
Točno to, delikatesa

Sve potpisujem što si rekla

Pa mislim, to je od čovjeka koji je radio Sopranose...
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 17:24   #59
Serija je dosadana samo ljudima s niskim pragom koncentracije, a zbog raznih Michael Bayova i CSI serijala takvih je sve više
Čuo sam puno dobrog o seriji i prva epizoda je dosta toga i opravdala. Ne znam ko je očekivao komediju, jer ovo to nije. Baš nekako i ima poveznica s Houseom, jer je drama s elementima sarkazma.

Uglavnom gledam i dalje

p.s. Ne patmim kad sam gledao nešto zadimljenije na TV
bluntman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 19:13   #60
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Meni serija nije bila dosadna, možda zato što je u stilu filmova iz 50-ih i 60-ih, a ja volim takve filmove.
Stil 60-ih mi je odlican.
__________________
Bitak
Davy Crockett is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.