Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2010., 01:56   #201
release date za dvd/blu ray je 2.11. cijena i više nego prihvatljiva

LINK
__________________
<<<<<<V0x P0pul1-V0x D3I>>>>>>

Odgovor na 90% postova
caesar-caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 02:41   #202
Fascinatna mi je scena neposredno prije Peleliu invazije kada se otvaraju vrata prije isplovljavanja amfibija gdje sjajna svjetlost u tom trenutku obasjava Sledgea - gotovo poput fenomena NDE u tamnom tunelu - no, tada se dogadja upravo suprotno - vanjski svijet u tom trenutku postaje pakao, dok je tamno obitavaliste koju minutu prije bilo sigurno utociste. I tada stize autorativni povik nakon kojeg nema vise povratka: "Here we go Boys". Sve se u tom trenutku izokrece - pakao dolazi na zemlju obasjanu Suncem, dok je paradoksalno spas bio u tami. Poput slogana serije "Hell was an ocean away". svaka cast richie!!! mene je ovaj detalj fascinirao jer nikad dosada nisam vidio da je netko snimio nesto slicno...i tvoje vidjenje svjetlosti,tunel,raj a ustvari pakao,ovaj gleda kroz kriz da ne dobije metak,sve sam to i ja dozivio na taj nacin-najjaca scena u serijalu!!!!citao sam na forumu i trazio dal ce netko to primjetiti ali jedino si ti to primjetio i svaka ti cast a ja sam se samo zbog te scene registrirao na forum....
Marin35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 11:15   #203
Taman sam završio s gledanjem serije. Drugačija i puno mučnija serija od BoB, ali svejedno odlična. Jedino me zasmetala spoonfeeding scena sa taksistom u zadnjoj epizodi.
WHUFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 16:09   #204
Za ljubitelje ove serije.

Naime HBO nagrađuje recenziju ove serije sa setom originalnih DVD-ova serije PACIFIC, pa tko je gledao i tko voli moglo bi mu biti zanimljivo.

http://www.hbo.hr/article/napisite-n...-pacifik_13777
__________________
Mrzim 503 Service Unavailable !!!
Romantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 21:46   #205
pogledao proteklih dana svih deset epozida. planirao sam isponova pogledati združenu braću, ali se sjetio ovog... sviđa mi se serija... znao sam da će biti tom hanks/stevan spielberg stil, pa sam se pripremio na srcedrapajuće trenutke... ali serija je za preporučiti... sjećam se kako mi se združena braća činila prerazvučenom... možda bi mi i neke epizode ove serije tako izgledale kada bi ih gledao u razmacima na telki... cure u australiji

neke epizode prođu kao da traju 20min, a ne gotovo sat vremena
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 21:09   #206
Quote:
Marin35 kaže: Pogledaj post
Fascinatna mi je scena neposredno prije Peleliu invazije kada se otvaraju vrata prije isplovljavanja amfibija gdje sjajna svjetlost u tom trenutku obasjava Sledgea - gotovo poput fenomena NDE u tamnom tunelu - no, tada se dogadja upravo suprotno - vanjski svijet u tom trenutku postaje pakao, dok je tamno obitavaliste koju minutu prije bilo sigurno utociste. I tada stize autorativni povik nakon kojeg nema vise povratka: "Here we go Boys". Sve se u tom trenutku izokrece - pakao dolazi na zemlju obasjanu Suncem, dok je paradoksalno spas bio u tami. Poput slogana serije "Hell was an ocean away". svaka cast richie!!! mene je ovaj detalj fascinirao jer nikad dosada nisam vidio da je netko snimio nesto slicno...i tvoje vidjenje svjetlosti,tunel,raj a ustvari pakao,ovaj gleda kroz kriz da ne dobije metak,sve sam to i ja dozivio na taj nacin-najjaca scena u serijalu!!!!citao sam na forumu i trazio dal ce netko to primjetiti ali jedino si ti to primjetio i svaka ti cast a ja sam se samo zbog te scene registrirao na forum....
Tnx Marine
Evo gotovo nakon godinu dana sjetio se ovog sjajnog threada i odlucio ga posjetiti. Bio sam tada napravio svih 5 custom DVD-a i serija mi je totalni klasik i antologija poput BOB-a. Sve one impulsne kritike od negativisticke ekipe na pocektu bude vec u pravi kontekst doveo ispit vremena

Bas se spremam na ponovno gledanje Pacifica nakon ovog odmaka od godinu dana.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 21:13   #207
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
pogledao proteklih dana svih deset epozida. planirao sam isponova pogledati združenu braću, ali se sjetio ovog... sviđa mi se serija... znao sam da će biti tom hanks/stevan spielberg stil, pa sam se pripremio na srcedrapajuće trenutke... ali serija je za preporučiti... sjećam se kako mi se združena braća činila prerazvučenom... možda bi mi i neke epizode ove serije tako izgledale kada bi ih gledao u razmacima na telki... cure u australiji

neke epizode prođu kao da traju 20min, a ne gotovo sat vremena
Upravo tako. Dok sam je gledao u realnom vremenu serija mi je takodjer u trenu protekla...Epizode zaista obuzimaju i u trenu vrijeme protekne (za razliku od frakcije gledatelja koji su bili negativisticki postavljeni s ukljucenim slojem svijesti usporedjivanja serija s BOB). S epizodom "Cure u Australiji" takodjer nikada nisam imao problema - upravo suprotno, bila mi je sjajna jer je to ulog i pay off koji dolazi kasnije. Rat je viseslojno i medjusobno povezano okruzje. Great Series and still stands on its own legs.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 17:52   #208
ne mogu nigdje naći titlove ..ako netko ima molim da mi se javi u inbox,hvala
silas2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 16:16   #209
Pacifik / The Pacific

Na ekrane HTV-a 14. travnja stiže veličanstveni ratni spektakl Pacifik, vrhunsko ostvarenje snimljeno u produkciji Stevena Spielberga i Toma Hanksa.

Ova iznimna ratna serija osvojila je brojne ugledne nagrade od kojih izdvajamo čak osam Emmyja, a nominirana je i za Zlatni globus u kategoriji najbolje mini-serije.

Osim što je na juriš osvojila kritiku, serija Pacifik očarala je i publiku vjernim prikazom ratnih strahota na jednoj od najsmrtonosnijih bojišnica Drugog svjetskog rata. Ono što Pacifik razlikuje od drugih ostvarenja žanra iznimna je uvjerljivost.

Epska desetodijelna serija prati ratni put trojice američkih marinaca na bojišnicama diljem Tihog oceana te dojmljivo, bolno i realistično bilježi ratne patnje i razaranja. Osim impresivne priče, seriju krase raskošna produkcija, vjerni prikazi bitaka te sjajna glumačka ostvarenja što je fasciniralo ljubitelje ratnih spektakala.

Dodajmo da je Pacifik temeljen na knjizi Eugenea Sledgea With the Old Breed, koju je povjesničar Paul Fussell pohvalio kao jedno od najbolje iznesenih ratnih sjećanja.

Serija Pacific svakako je vrhunska televizijska atrakcija koja se može mjeriti s najboljim ostvarenjima žanra, stoga ne zaboravite pribilježiti u svoje televizijske rasporede 14. travnja u 21:45, jer tada na Prvom programu HTV-a počinje ratni spektakl.

http://www.hrt.hr/index.php?id=spris...trga&tx_ttnews[tt_news]=158964&tx_ttnews[backPid]=1&cHash=6f67178735


Serija je predobra, preporučam svima!!!
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 18:57   #210
Koliko ima epizoda? Odgledala sam jednu na srpskom RTS-u

Je l' to umjesto 'Najmoćnijih žena'?


Evo par promo slika:

__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno

Zadnje uređivanje Simpsolina : 27.03.2012. at 19:53.
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 20:03   #211
10 epizoda koje traju po 50tak min .

Meni se bas i nije svidjela serija , vjerovatno sam previse ocekivao jer je ovo radila ekipa koja je radila i Band of Brothers.

Premalo akcije po mom ukusu, nema nekih zanimljivih borbi. Kak sam pogledo tak sam i zaboravio seriju

Al svejedno preporucam onome ko voli ww2.

Dajem 5.5 / 10
bezimeni11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 20:31   #212
Pa nema ništa bolje u tom terminu pa ću baciti oko
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 22:45   #213
S obzirom da je ista ekipa radila Band of brothers ocekivao sam puno, ali Pacific nije ni do koljena Zdruzenoj braci. Nisam cak ni pogledao do kraja jer mi je bio predosadan. Mozda sad pogledam ako stignem.
C-blok is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 20:14   #214
Ja sam počela gledati ali nisam završila.Dosadni likovi i nezanimljivi glumci .Isto puno očekivala jer je ista ekipa radila BOB.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 23:14   #215
..odmah da sasječem u korijenu - bez ikakvih spoilera ovdje molim.

Hvala...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 23:15   #216
kako to misliš, spojlera? ameri su pobijedili, japanci izgubili u drugom svjetskom ratu
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 23:36   #217
Mnogi su očekivali i očekuju nešto tipa Band of Brothers, ali ova serija je ipak malo drugačija.
Dok je u Bob-u nekako pravilno rasporedeđena drama i akcija, u Pacifiku je veći fokus na sâmoj drami, ali akcija je odlična kad je ima.
Moja jedina zamjerka je što ima previše likova kojima do kraja serije niti ime ne zapamtiš (BoB je u tom pogledu bio odličan jer se bazirao na jednoj satniji, a ne na njih tri).

Dakle, ovo nije akcijska serija, već dramska, i kao takva je odlična.
Preporučujem.
Seagull92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 03:10   #218
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
kako to misliš, spojlera? ameri su pobijedili, japanci izgubili u drugom svjetskom ratu


a ima i onih koji ne znaju.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 01:01   #219
ovu subotu je prvi nastavak
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 20:05   #220
Evo upravo u dnevniku spektakularno najavljen Pacific koji danas konacno krece i na HTV-u pa sam se povodom toga sjetio ovog threada i svih ostalih kolega, veteranskih recenzenata koji su tada sudjelovali u raspravi oko serije prije dvije godine

Pa je red da ponovno ozivimo ovu temu i nadam se da su sve ostale kolege-forumaski vojnici, jos uvijek dobro Eh kad se samo sjetim one izrade prvih custom DVD-a

A evo i sluzbene teletext najave:

340 HTV 1 - TTXT 14.04. 15:11:06

NAJAVE


PACIFIK (1/10)

Neposredno nakon japanskog napada na
Pearl Harbor desetnik americkih marina-
ca John Basilone priprema se za isplov-
ljavanje i sukob s neprijateljem negdje
na Tihom oceanu, a mladi novinar Robert
Leckie pridruzuje se marincima. Eugene
Sledge, kojega je vojska odbila zbog
suma na srcu, oprasta se od svojega
najboljeg prijatelja Sidneyja Phillipsa
koji odlazi u vojni kamp...

Uloge: James Badge Dale, Joe Mazzello,
Jon Seda, Jon Bernthal

HTV 1, 22.02 SUBOTA,
14.4.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:52.