Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2007., 08:20   #81
Moja preporuka: Digni kratkorocni kredit i vrati novce. Pa nije to tako ogromni dug. Vrati bar dio, pa imas argument, evo vidote da vracam, dajte jos malo vremena...
Inace, zaletiti se s karticom je najgora stvar koju si mozes priustiti. Svojevremeno sam ostao bez posla i prihoda, i morao sam uci u gadne minuse s karticama, ali sam nekako uspio isplivati na nacin: S jedne dignes, uplatis na drugu i tako u krug... Naravno, to kosta, ali kad nemas drugog izlaza ne pitas...
Pokusaj izbjeci sud pod svaku cijenu, gubis sigurno i samo ces povecati dug.
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 13:54   #82
Quote:
gljeeva kaže: Pogledaj post
nema. financijske dogovore i pregovore obavljaš sa financijskim službama. Ako si došao do pravne službe znači da je tvoje vrijeme za dogovore prošlo. pravna služba, ko što joj i samo ime kaže, bavi se pravnim pitanjima a ne financijama. Nije ih briga ni kolko ni zašto si dužan nego kak to što prije naplatit na sudu. Očekuj neku ovrhu il nekaj.
Da, probaj se nekako dogovoriti, jel ako krenu pravnom procedurom samo će ti se prikačiti još više troškova, a relativno brzo će doći do svoje love vjeruj mi.
__________________
to đeki čen, poludiiii <> sva prava pridržana
verik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 21:16   #83
ovrha na temelju vjerodostojna isprave mislim da će ić. Znači bum odvjetnik, bum bilježnik, sve skupa će te izać još dodatnih bar 500injak kuna.
Jesi zaposlena?
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 10:52   #84
Prije par godina moj je brat imao čak i veći dug baš kod Dinersa, probaj urediti ovako, pošto vidim da nisi baš neki uredni platiša (bez uvrede ali tako je) neće ti vjerovati ako kažeš da ćeš redovno podmirivati neke rate od tog duga, pa probaj srediti ako je moguće da ti oni naprave kao neki sportazum da ti omogućavaju otplatu duga u ratama koliko oni odrde do tog i tog datuma u mjesecu itd itd u slučaju da ne platiš one klauzule isto znaš što ide i to sve skupa reci da ćeš ovjeriti kod javnog bilježnika jer onda to ima za njih pravnu vrijednost a oni će skužiti da misliš ozbiljno i da nisi muljator. To je mom burazu upalilo i tako je otplatio samo dal to i sad tako hoda kad je Diners kupio Erste neznam, to moraš vidjeti...... I još samo jedan dobronamjerni savjet, znam da znaš ali....... ne zadužuj se preko mjere. Nikakva dugoročna korist za tebe, samo šteta
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 14:44   #85
Quote:
jojena kaže: Pogledaj post
A nisam ni prije baš bila uredna pa je možda u tome stvar.
Ne možda, nego ovo je ključna stvar. Bila si neodgovorna i prije i nastavila si tim stopama. A ne podmirenje svojih obveza kod banaka po razno raznim kreditima i sl se ne tolerira i reputacija se strmoglavito gubi. Ali ljudi to ne znaju pa, nepodmirenje neke ovbeze uzimaju zdravo za gotovo i razmišljaju "ma platiti ću kad budem imao". To je loše.
__________________
Čisto zlo!
Discovery.v2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 23:58   #86
Quote:
Discovery.v2 kaže: Pogledaj post
Ne možda, nego ovo je ključna stvar. Bila si neodgovorna i prije i nastavila si tim stopama. A ne podmirenje svojih obveza kod banaka po razno raznim kreditima i sl se ne tolerira i reputacija se strmoglavito gubi. Ali ljudi to ne znaju pa, nepodmirenje neke ovbeze uzimaju zdravo za gotovo i razmišljaju "ma platiti ću kad budem imao". To je loše.
Upravo tako! Bonitet se strmoglavo gubi i ljudi toga trebaju biti svjesni i prošlo je vrijeme pretakanja iz šupljeg u prazno.
Možda se mnogima ovaj novi način poslovanja banaka ne sviđa ("crne liste"...) ali oni koji su redovni platiše su zasigurno puno profitirali.

Ja sam danas dobio iz PBZ-a ponudu za neki "brzi kredit" do 70.000 kn na 7 godina bez bilo kakvih jamaca, hipoteka ili čega već (iskreno niti mi treba niti me zanima).
Moram reći da jedino što me veže sa PBZ-om je jedan devizni račun sa nekom svotom koja je nekoliko puta manja od kredita koji su mi ponudili. Po osnovi toga računčića su mi "gotovo na silu uvalili" i MasterCard karticu. Kada sam rekao da ne samo da nemam tekući račun nego i da nigdje ne radim samo su nonšalantno odgovorili: da,i što sa tim, nas to ne zanima!
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 11:22   #87
Sve to o urednosti plaćanja je ispravno i potpuno razumljivo, ali ono što ne zvuči dobro je da banke postaju kao neki moralni autoriteti koji određuju tko je 'prav' a tko je 'kriv'. To mi se osobno ne sviđa jer banke su daleko od statusa moralnog autoriteta.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 16:21   #88
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Sve to o urednosti plaćanja je ispravno i potpuno razumljivo, ali ono što ne zvuči dobro je da banke postaju kao neki moralni autoriteti koji određuju tko je 'prav' a tko je 'kriv'. To mi se osobno ne sviđa jer banke su daleko od statusa moralnog autoriteta.
zašto?
oni daju svoj novac tebi i imaju pravo odlučivati kome i pod koji uvjetima će ih dati
isto kao što ti biraš kartičarsku kuću ili banku
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 11:59   #89
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Sve to o urednosti plaćanja je ispravno i potpuno razumljivo, ali ono što ne zvuči dobro je da banke postaju kao neki moralni autoriteti koji određuju tko je 'prav' a tko je 'kriv'. To mi se osobno ne sviđa jer banke su daleko od statusa moralnog autoriteta.
Koji moralni autoriteti? Ovo je samo posao kao i svaki drugi i banke nisu neki moralni autoriteti već se samo koriste egzaktnom znanošću koja se zove matematika.
Postavi se ti u njihovu kožu- dali bi ti pozajmljivao svoj novac nekome za koga znaš da nije uredni platiša i upitno je dali bi ikao više vidio svoj novac kada na drugoj strani postoji masa ljudi koji su pouzdani.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 17:08   #90
Quote:
jojena kaže: Pogledaj post
Ma ja sam se već jednom sa njima dogovarala ali nisam baš sve u roku platila i oni su odmah digli paniku.Taj iznos su mi povećali za dvije stvari šta sam ih kupila na rate pa je nakraju ispalo 12000.A nisam ni prije baš bila uredna pa je možda u tome stvar.A imam i american ali samo start pa ništa ni od posudbe sa nje.A izgleda da moram čekati pravnu službu.Šta od njih da očekujem?Odmah tužbu ili...
Očito kreditna kartica nije za tebe, ukoliko se neznaš kontrolirati, i biti sigurna da ćeš račun u CIJELOSTI MOĆI PLATITI NA KRAJU MJESECA (obračunskog razdoblja).
smarty is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 10:52   #91
Neki ljudi se jako lako zanesu kad dobiju krditnu karticu u ruke, kao mala djeca idu od dućana do dućana, od bankomata do bankomata i provlače karticu..... Očito bez razmišljanja kako će se sve to platiti kad dođe na naplatu. A doći će! I to jako brzo! Jojena, ne shvati krivo ne moraliziram i ne pametujem, ali znaš onu staru izreku ....ko jači taj kači.... To ti je to. Mi obično smrtnici ne možemo se hvatati ukoštac sa jednim Dinersom, Americanom, bankom ovom ili onom ma da je najmanja svejedno je. Prejaki su za nas i uvijek će oni biti u pravu ne mi. Znači naše je da kad već imamo sreće i odobre nam karticu pametno s njom radimo tako da ta kartica zaista bude nekakva pomoć i olakšanje a ne noćna mora. Znam da ti sad u toj situaciji ovo što ja pričam izgleda prodavanje pameti ali vjeruj mi nije tako. Žao mi je da si se dovela u ovu situaciju i nadam se da ćeš se uspjeti izvući.Sretno!
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 11:08   #92
Joj kreditne kartice .....moja nočna mora....
al polako ali sigurno se polako vračaju dugovi...

p.s. sva sreća da sam dobra sa direktoricom u banci pa da mi hoće svaki mjesec umanjiti minus za iznos koji ja odredim ..
(je da nekad pizdi )...al napravi
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 16:43   #93
Evo da vas obavjestim da sam se uspjela dogovorit za vraćanje na rate.Već sam prvu od 3000 kn i otplatila.Sad se moram malo stisnit za sve ono haranje i bančenje sa karticom.Svejedno hvala na savjetima a i ponekim ne baš pedagoškim odgovorima.
jojena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 18:03   #94
Quote:
jojena kaže: Pogledaj post
Ma ja sam se već jednom sa njima dogovarala ali nisam baš sve u roku platila i oni su odmah digli paniku.Taj iznos su mi povećali za dvije stvari šta sam ih kupila na rate pa je nakraju ispalo 12000.A nisam ni prije baš bila uredna pa je možda u tome stvar.A imam i american ali samo start pa ništa ni od posudbe sa nje.A izgleda da moram čekati pravnu službu.Šta od njih da očekujem?Odmah tužbu ili...

to su i meni napravili (iako sam sama uplacivala lovu kako sam mogla), iako sam tada bila 12 godina kod njih i redovni platisha...

odjebala sam diners i ne pomisljam vise nikada imati ista s njima
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 14:43   #95
Erste - kredit

koliko je erste pouzdana kod odobravanja kredita iz minusa u plus?
s obzirom da imam nekoliko kredita i sve bi stavila u jedan, zajedno s još nekim dugovima iz prošlosti, zanima me da li ima tko iskustva s njihovim kreditima?
koliko se čeka na realizaciju ako je odobren? koliko su strogi pri odobravanju takvog kredita?
uglavnom, što znate ... podjelite!
szakal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 23:30   #96
Quote:
szakal kaže: Pogledaj post
koliko je erste pouzdana kod odobravanja kredita iz minusa u plus?
s obzirom da imam nekoliko kredita i sve bi stavila u jedan, zajedno s još nekim dugovima iz prošlosti, zanima me da li ima tko iskustva s njihovim kreditima?
koliko se čeka na realizaciju ako je odobren? koliko su strogi pri odobravanju takvog kredita?
uglavnom, što znate ... podjelite!
Erste banka je definitivno jedna od banaka kod koje se jako teško dobivaju krediti sa vec postojecim kreditima, mora se ugovoriti polica životnog osiguranja..
mislim da nebi mogla dobiti kredit kod erste banke, ali probaj...
ja ti savjetujem da probaš kod raiffeisen banke, imaju nižu kamatnu stopu i lakše se dobije kredit..
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 16:20   #97
Moj prijatelj je kod njih htio otvoriti taj kredit, i sad
1) prvo su ga tražili da prijeđe s plaćom kod njih (vec je samo to velika komplikacija
zbog papirologije)
2) a onda mu nisu dali kredit bez jamca (navodno jer je bio neuredni platisa u hroku)

Ukratko, iako zvuči povoljno, postoje stvari koje taj kredit jako otežavaju:
-plaću moraš primati preko njih
-jamci ili 35% depozita
-životno osiguranje
-obavezna mjesečna štednja od 50 (ili 200?) kn

Uglavnom, ne isplati se
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 12:13   #98
ma pristala bi ja na te uvjete samo da mi odobre kredit bez sudužnika, naime, ja sam bila neuredni platiša, al zbog grešaka iz prošlosti više mi nitko ne daje kredit kojim bi zatvorila sve postojeće koje imam.
ima tko savjet kojoj se banki obratiti?
szakal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 17:02   #99
Quote:
szakal kaže: Pogledaj post
ma pristala bi ja na te uvjete samo da mi odobre kredit bez sudužnika, naime, ja sam bila neuredni platiša, al zbog grešaka iz prošlosti više mi nitko ne daje kredit kojim bi zatvorila sve postojeće koje imam.
ima tko savjet kojoj se banki obratiti?
Ne traže sudužnika nego jamca
A ja bi ipak prvo njih pitao, ali bi potražio jamca i prvo probao naci nekoga tamo da ti provjeri...
ali, moguce je da ce traziti jamca
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 13:20   #100
Prema ovome što si napisala-može...
Kredit iz minusa u plus nema smisla jer dobiješ manje nego u standardnom kreditu (s ostatkom vrijednosti).

Ne znam da li si na otvorenoj crnoj listi, a ako da o čemu se radi i koliki je dug...
Može se riješiti i u drugim bankama, ali imaš 10 parametara koji se trebaju znati da bi ti netko odgovorio da li se nešto može ili ne može...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:32.