Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2014., 19:15   #1061
desetak kuna max., cca. pola kune po danu

Sent from my LG-E440 using Tapatalk 2
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 19:22   #1062
Quote:
Iveky kaže: Pogledaj post
desetak kuna max., cca. pola kune po danu

Sent from my LG-E440 using Tapatalk 2
Hvala
neštonovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 19:30   #1063
Quote:
neštonovo kaže: Pogledaj post
Mislio sam ući u minus 1300 kn,jer mi nesto hitno trebaju ti novci ali u minusu bih bio sam 5-6 dana jer će mi ubrzo sjesti neki novci. Koliko bi naknade uzela banka ?
Govoriš o odobrenom minusu ili neodobrenom?
Nije to "naknada", nego kamata.
Mislim da je maksimalna kamata na DOPUŠTENI minus nekih 12-13% (ispravite me ako griješim), pa računaj...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 20:15   #1064
E da...nakon 3 godine uredne otplate kredita, uvijek sve podmireno na vrijeme ovaj mjesec neću imati za ratu kredita, jer mi je došao neplanirani trošak kojeg nemogu odgoditi.

Kredit mi dolazi na naplatu zadnjeg u mjesecu, a od 1.9. mi se mijenja dozvoljeni minus na više, tako da bi odmah sljedeći dan mogao podmiriti tu ratu kredita.

Kakve bi mogao posljedice imati?

Bojim se da mi ne ukinu dozvoljeni minus...

Radi se o PBZ-u
AnđeliČakovec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 21:50   #1065
Nećeš imati posljedica. Zadnjeg u mjesecu će ti se skinuti raspoloživi iznos, a ostatak po odobrenju novog minusa.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 20:40   #1066
Smijem li ja ulaziti u minus ako nemam redovna primanja?
neštonovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 21:25   #1067
Pa smiješ ako imaš dopušteni minus koji ti je banka dala na tekućem, zašto ne...
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 22:05   #1068
Quote:
sebastijan72 kaže: Pogledaj post
Pa smiješ ako imaš dopušteni minus koji ti je banka dala na tekućem, zašto ne...

Ali bolje nemoj jer ulaziš u "kredit", a onda se teško izvući...
Martin Prodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 22:41   #1069
Naravno, ako ti je plan ući u minus i ostati u njemu duže vrijeme, bolje nemoj. Nema smisla ako ti nije hitno, samo bezveze banci plaćaš kamate.
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 20:59   #1070
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Osjecam da si ogorcen,bas kao i mnogi, ali bespotrebno trosis energiju.
Sve sto napisem, pisem iz osobnog primjera, metoda je empirijski dokazana i radi.

Prvo,
70000 Eur je OGROMAN kredit, a ne "bar".

70000 Eur@ 6.5% kte na 20 god = 514 Eur/mj = 3867 kn/mj

Po postulatima kojih se drzim, stalni obiteljski prihod (ne placa) za takav kredit mora biti bar 15 486 kn, s tim da osoba koja ga digne nema pravo NISTA drugo kreditirati, niti carape na rate, sto po meni nikako nije pametan potez, jer u zivotu ima i drugih troskova osim stanovanja.

Takoder,25% prihoda u svrhu kreditiranja je maksimalna granicna vrijednost; osobno sam bio u njoj na vrhu zaduzenja 2006e/7e, nekih godinu dana i nije mi bilo bas svejedno.

Svoj sam stan kupio po cijeni koja je danas mnogima smijesna (ne i meni) s 50 % kredita, a ostalih 50% je islo od ustedevine,i odvajanja kroz 2-3 godine od dana kaparenja do useljenja, te jos dodatnih godinu dana od useljenja.

Koliko ih ima koji kupuju 100% stana na kredit, a u kredit jos uracunaju 3% troskova obrade/osiguranja i godinu poceka (pa na kraju dobiju 110% glavnice).
Pa kredit na namjestaj, pa kredit na auto, sve dugorocno, s promjenljivim kamatama u valuti u kojoj NE primaju placu.
Koliko ih ima koji su iz svog dzepa placali gazdi da im pise veca primanja da bi popravili prosjek i dobili veci kredit?
Koliko ih ima koji ugovor nisu ni procitali, a kamoli poslusali pri solemnizaciji?
Koliko ih ima koji su sve to gore i napravili???

I kad nesto zapne (a dugorocno,svakom ce nekad zapet) kuknjava i ljutnja na banke.

A ja tih svojih "smijesnih" kreditiranih 33 tEur i dalje smatram velikim novcima, bas kao i onaj dan kad sam potpisom na ugovor preuzeo 20-godisnju obvezu servisiranja istog.

Da su i ostali tako razmisljali, ne bi se kao drzava ni doveli u situaciju porasta cijena nekretnina, mnostva zaduzenih do groba pa buducim kupcima ne bi ni trebalo "samo", "bar" 70000 Eur stambenog kredita.
A placa kikiriki.

Tih 4000 koliko spominjes u kontekstu nemogucnosti placanja stambenog kredita - pa dobro, kome se rugas? Ili stvarno ne znas odgovor?

Davne 96/97/98/99e, u studentskim danima sam imao 5000,
i nije mi bilo dovoljno.
Vozio se stojadin od 8000 kn, a boca goriva je uvijek bila u gepeku, makar je gorivo bilo 3 puta jeftinije nego danas.
Roba se kupovala u Sovicima, bas kao i hrana.
Stanovi, koji su onda bili 800-900-1000 DMa/m2 (dakle, 3600 kn/m2)
nisu mi bili niti na pameti niti u dohvatu.

I da, ironicno, nakon studija mi je placa pala (promjena radnog mjesta),stojadin je prodan da bi se od njega, 2 godine rada i cak dignutog kredita ulozilo u certifikate.

Nakon toga, do danas.....je krenulo, hvala Bogu.
Samo podsjećam na ovo razmišljanje jer oni koji ovo pročitaju možda izbjegnu veliku životnu nevolju.
SplitskiTovar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 21:29   #1071
Quote:
hektordog kaže: Pogledaj post
nema kvake. pogriješili su
Jesi li vratio tuđi novac ili si još jedan mali sitni čovjek?! Ako se čovjekom ne stidiš zvati?!

Ukradeno = Prokleto
SplitskiTovar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 07:31   #1072
Quote:
SplitskiTovar kaže: Pogledaj post
Jesi li vratio tuđi novac ili si još jedan mali sitni čovjek?! Ako se čovjekom ne stidiš zvati?!

Ukradeno = Prokleto
to su oni debelo naplatili provizijom koju obračunavaju za isplatu na bankomatu i ostalim provizijama, prevelikim kamatama i ostalim "uslugama". To nije tuđi novac, to je moj novac koji sam igrom slučaja dobio nazad.
hektordog is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 21:51   #1073
Ako sam u minusu, a blokiraju mi racun.. da li mogu raspolagati tim novcem? Kako banke reagiraju kad se blokira racun koji je u minusu. ZABA je u pitanju. Tnx.
GoogleGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 10:35   #1074
Dok si u blokadi ne možeš raspolagati nikakvim novcem, ni bančinim (minusom) ni svojim (plusom). Jer si u blokadi.

Nikako, obračunavaju ti kamate na minus kao da i nisi u blokadi, naplatit će se kad tad.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 12:28   #1075
Quote:
GoogleGuy kaže: Pogledaj post
Ako sam u minusu, a blokiraju mi racun.. da li mogu raspolagati tim novcem? Kako banke reagiraju kad se blokira racun koji je u minusu. ZABA je u pitanju. Tnx.
Ako si u blokadi, a bilo je novaca na računu - više ga nema. Tako da nemaš čime raspolagati. Minus se ne prebacuje u otplatu blokade.
__________________
Samo jednom se živi...
MDTehnolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 20:27   #1076
Ako su mi oduzeli Amex u Pbz-u, mogu li ga dobiti ponovo..Dugovanje je podmireno..Jel to ikakva prepreka za Mastercard u Zagrebackoj?
Hvala unaprijed
lolol is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 10:36   #1077
Pozdrav, zanima me dali mogu podići neki mali kredit ako sam zaposlen na određeno?
Situacija je takva da radim već 6 mjeseci na ugovor, koji se produžuje svaka 2-3 mjeseca. Plaća je solidna (4000 - 4300kn).
Htio bi podić neki kredit od 10-15 tisuća kuna da si mogu platit školarinu pošto studiram izvaredno.
Ako mi netko može odgovorit dali je ikako moguće uopće uzet kredit ako sam zaposlen na određeno.
Hvala!
IvanS23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 20:09   #1078
Quote:
IvanS23 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanima me dali mogu podići neki mali kredit ako sam zaposlen na određeno?
Situacija je takva da radim već 6 mjeseci na ugovor, koji se produžuje svaka 2-3 mjeseca. Plaća je solidna (4000 - 4300kn).
Htio bi podić neki kredit od 10-15 tisuća kuna da si mogu platit školarinu pošto studiram izvaredno.
Ako mi netko može odgovorit dali je ikako moguće uopće uzet kredit ako sam zaposlen na određeno.
Hvala!
Ja se isto nalazim u takvoj situaciji ko i ti, radim već 8 mjeseci na određeno i pitao sam dosta banaka za kredit, ali ni jedna ne želi čuti da radis na određeno, njih zanima samo rad na neodređeno, tako da se osiguraju!
Tako da nažalost nista od kredita!
zac1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 22:05   #1079
Quote:
zac1980 kaže: Pogledaj post
Ja se isto nalazim u takvoj situaciji ko i ti, radim već 8 mjeseci na određeno i pitao sam dosta banaka za kredit, ali ni jedna ne želi čuti da radis na određeno, njih zanima samo rad na neodređeno, tako da se osiguraju!
Tako da nažalost nista od kredita!

Malo mi je to glupo, pa ne tražim kredit od 50 tisuća eura, nego neki mali od 10ak tisuća kuna.
Dali onda netko ima neko drugo rješenje možda?
IvanS23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 16:20   #1080
Imaš i one šta po stupovima ljepe ceduljice, al ne bih ti njih preporučio stvarno.
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:15.