Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2011., 20:21   #2121
Quote:
smile4 kaže: Pogledaj post
mene zanima kako netko može znat da je ureknut? kako uopće taj koji pomaže to "vidi"?
il je sve pusta priča i stvar u našim glavama?
Strah je najveci urok
__________________
This is the life we belong to Our gift divine
SoulForged is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 17:45   #2122
Quote:
smile4 kaže: Pogledaj post
ukucala sam zijevanje i uroci.il povezanost..tako nekako
Nađoh ovo : " Učestalo zijevanje, a pogotovo u namazu i prilikom učenja ili slušanja Kur'ana."

Jel' si čitala ili slušala odlomak iz Kur'ana dok si zijevala?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 17:50   #2123
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Nađoh ovo : " Učestalo zijevanje, a pogotovo u namazu i prilikom učenja ili slušanja Kur'ana."

Jel' si čitala ili slušala odlomak iz Kur'ana dok si zijevala?
onda smo čitali različite stvari
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 10:23   #2124
Pozdrav svima!
Imam par pitanja pa ako tko odgovori,hvala unaprijed.
1.moze li se nekome napraviti neka magijska radnja preko novcica-kovanica ili poderanih papirica,koji se stave u djep ili torbu? imaju li kakvo znacenje magijski-energetski?
2.imaju li gusteri ikakve veze u magiji,pojavljivanje gustera u kuci,specificne vrste koja ne bi smjela biti na tom podrucju geografskom?
3.ako se koristi za sta se koristi u magijskim radnjama crni secer???
Unaprijed hvala na odgovoru!
martin1one is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 23:24   #2125
Quote:
martin1one kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Imam par pitanja pa ako tko odgovori,hvala unaprijed.
1.moze li se nekome napraviti neka magijska radnja preko novcica-kovanica ili poderanih papirica,koji se stave u djep ili torbu? imaju li kakvo znacenje magijski-energetski?
2.imaju li gusteri ikakve veze u magiji,pojavljivanje gustera u kuci,specificne vrste koja ne bi smjela biti na tom podrucju geografskom?
3.ako se koristi za sta se koristi u magijskim radnjama crni secer???
Unaprijed hvala na odgovoru!
Novčići služe za financijska prokletstva. Osoba želi nekome financijski krah..vrač veli možemo to napraviti ali treba novčić..što manji iznos to veće prokletstvo.
Npr. Kolegica na poslu veli imaš li kunu...bez razmišljanja vadiš i daješ..kasnije nikada ne tražiš kunu natrag, zaboraviš na nju.
Ljudi se u današnje doba civilizacije bave tako mračnim stvarima; da se ponekad pitam što ih inspirira na takove ljigave gadosti.

Glavno pravilo ; NIKADA NIKOME NIŠTA SVOJE NE POSUĐUJ. Ako te netko traži npr. soli taj se ne bavi čistim stvarima.

Postoje devastacije prašine, crvi, moljaca, mravi...pojava koju je teško pripisati nečem nenormalnom.

Papirići koji ne pripadaju mjestu nalaska ( kao i sve drugo; veliki dugi čavao, zabodene igle u prostoru gdje se sjedi, končići različitih boja itd.) su neka vrsta zapisa sa opet nekom namjerom.

Čovjek često na tako nešto niti ne obraća pozornost jer i jest svrha da se ne prepozna.

Moje iskustvo možda pomogne nekome a možda i tebi da bljesak koji će te potaknuti na odgovore koji te trenutno zanimaju.

Prije desetak godina bila sam na hodočašću u Međugorju.
Ujutro smo sjedili na terasi i pili kavu, nas desetak.
Iznenada mi se obrati gospođa oslovivši me imenom da li joj mogu posuditi 5 kn. Bila sam neuključena u razgovor koji se trenutno vodio i malo otsutna u svojim mislima. Odgovorila sam da mogu i prižila joj pet kuna.
Krenuli smo za Zagreb, usput smo stali u Sinju pa u svetištu Vepric koji me se vrlo dojmio..bila sam u kapelici kad mi je htjela vratiti 5 kn, rekla sam ne treba a osoba koja je stalno bila u mome društvu je pružila ruku da ih uzme..odgurnula sam joj ruku i rekla ostavi.
Sljedeće godine sam je srela (gđu koja je tražila 5 kn) bila je potpuno obrijane glave.
Na taj događaj bih i zaboravila da se isto nije ponovilo, opet je ista osoba bila u mome društvu.
Bio je seminar J. Manjackala u domu sportova..u pauzi smo otišle na kavu. Drugi dan mi prilazi konobar i veli da mi je jučer ostao dužan 5 kn i eto ispričava se i vraća mi. Odgovorila sam neka ih zadrži. Kako me zapamtio od tolikog mnoštva? Ovaj put mi nije dugovao jer mi nije ostao dužan.

Drugi je slučaj pojava mravi.
Imala sam neobičnu pojavu mravi doma u stanu i isto takvu na poslu. Trajalo je s vremena na vrijeme nekoliko mjeseci.
Iznenada bi se pojavio mravinjak u kutu promjera cca 20x20 cm..svemu tome nisam pridavala neku neuobičajenost...ali kada sam se jedno jutro probudila i pod jastukom našla grupicu mravi..onda sam se zapitala što se dešava. Nova zgrada, novi namještaj, sve novo i streilizirano...nikako se to ne uklapa.

Nadam se da sam donekle pomogla.

Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Nađoh ovo : " Učestalo zijevanje, a pogotovo u namazu i prilikom učenja ili slušanja Kur'ana."

Jel' si čitala ili slušala odlomak iz Kur'ana dok si zijevala?
Totalno si otkačen plačem od smjeha.

I ja sam u nekoliko izvješća čitala da se prilikom molitve i namaza osobi s prisutnim sihirbižima i nečastivima pođe zijevati i spavati..često je zijevanje popraćeno suzama.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 26.08.2011. at 14:14.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 08:01   #2126
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Novčići služe za financijska prokletstva. Osoba želi nekome financijski krah..vrač veli možemo to napraviti ali treba novčić..što manji iznos to veće prokletstvo.
Npr. Kolegica na poslu veli imaš li kunu...bez razmišljanja vadiš i daješ..kasnije nikada ne tražiš kunu natrag, zaboraviš na nju.
Ljudi se u današnje doba civilizacije bave tako mračnim stvarima; da se ponekad pitam što ih inspirira na takove ljigave gadosti.

Glavno pravilo ; NIKADA NIKOME NIŠTA SVOJE NE POSUĐUJ. Ako te netko traži npr. soli taj se ne bavi čistim stvarima.

Postoje devastacije prašine, crvi, moljaca, mravi...pojava koju je teško pripisati nečem nenormalnom.

Papirići koji ne pripadaju mjestu nalaska ( kao i sve drugo; veliki dugi čavao, zabodene igle u prostoru gdje se sjedi, končići različitih boja itd.) su neka vrsta zapisa sa opet nekom namjerom.

Čovjek često na tako nešto niti ne obraća pozornost jer i jest svrha da se ne prepozna.

Moje iskustvo možda pomogne nekome a možda i tebi da bljesak koji će te potaknuti na odgovore koji te trenutno zanimaju.

Prije desetak godina bila sam na hodočašću u Međugorju.
Ujutro smo sjedili na terasi i pili kavu, nas desetak.
Iznenada mi se obrati gospođa oslovivši me imenom da li joj mogu posuditi 5 kn. Bila sam neuključena u razgovor koji se trenutno vodio i malo otsutna u svojim mislima. Odgovorila sam da mogu i prižila joj pet kuna.
Krenuli smo za Zagreb, usput smo stali u Sinju pa u svetištu Vepric koji me se vrlo dojmio..bila sam u kapelici kad mi je htjela vratiti 5 kn, rekla sam ne treba a osoba koja je stalno bila u mome društvu je pružila ruku da ih uzme..odgurnula sam joj ruku i rekla ostavi.
Sljedeće godine sam je srela (gđu koja je tražila 5 kn) bila je potpuno obrijane glave.
Na taj događaj bih i zaboravila da se isto nije ponovilo, opet je ista osoba bila u mome društvu.
Bio je seminar J. Manjackala u domu sportova..u pauzi smo otišle na kavu. Drugi dan mi prilazi konobar i veli da mi je jučer ostao dužan 5 kn i eto ispričava se i vraća mi. Odgovorila sam neka ih zadrži. Kako me zapamtio od tolikog mnoštva? Ovaj put mi nije dugovao jer mi nije ostao dužan.

Drugi je slučaj pojava mravi.
Imala sam neobičnu pojavu mravi doma u stanu i isto takvu na poslu. Trajalo je s vremena na vrijeme nekoliko mjeseci.
Iznenada bi se pojavio mravinjak u kutu promjera cca 20x20 cm..svemu tome nisam pridavala neku neuobičajenost...ali kada sam se jedno jutro probudila i pod jastukom našla grupicu mravi..onda sam se zapitala što se dešava. Nova zgrada, novi namještaj, sve novo i streilizirano...nikako se to ne uklapa.

Nadam se da sam donekle pomogla.
ja sam jednom davno ispod jastuka našla škorpiona-kako to objasnit?..slučajno sam taj put išla zavirit ispod jastuka prije nego leć i eto što sam ugledala..

što si napravila u svom slučaju? ništa i nastavila dalje svojim životom il?

meni je godinama sve u kaosu..i nisam tražila nikakvu pomoć što se tiče uroka jer ne želim to vjerovat..medjutim svako tolko me netko svojim komentarom navede da pomislim na to..
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 12:56   #2127
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Novčići služe za financijska prokletstva. Osoba želi nekome financijski krah..vrač veli možemo to napraviti ali treba novčić..što manji iznos to veće prokletstvo.
Npr. Kolegica na poslu veli imaš li kunu...bez razmišljanja vadiš i daješ..kasnije nikada ne tražiš kunu natrag, zaboraviš na nju.
Ljudi se u današnje doba civilizacije bave tako mračnim stvarima; da se ponekad pitam što ih inspirira na takove ljigave gadosti.

Glavno pravilo ; NIKADA NIKOME NIŠTA SVOJE NE POSUĐUJ. Ako te netko traži npr. soli taj se ne bavi čistim stvarima.

Postoje devastacije prašine, crvi, moljaca, mravi...pojava koju je teško pripisati nečem nenormalnom.

Papirići koji ne pripadaju mjestu nalaska ( kao i sve drugo; veliki dugi čavao, zabodene igle u prostoru gdje se sjedi, končići različitih boja itd.) su neka vrsta zapisa sa opet nekom namjerom.

Čovjek često na tako nešto niti ne obraća pozornost jer i jest svrha da se ne prepozna.

Moje iskustvo možda pomogne nekome a možda i tebi da bljesak koji će te potaknuti na odgovore koji te trenutno zanimaju.

Prije desetak godina bila sam na hodočašću u Međugorju.
Ujutro smo sjedili na terasi i pili kavu, nas desetak.
Iznenada mi se obrati gospođa oslovivši me imenom da li joj mogu posuditi 5 kn. Bila sam neuključena u razgovor koji se trenutno vodio i malo otsutna u svojim mislima. Odgovorila sam da mogu i prižila joj pet kuna.
Krenuli smo za Zagreb, usput smo stali u Sinju pa u svetištu Vepric koji me se vrlo dojmio..bila sam u kapelici kad mi je htjela vratiti 5 kn, rekla sam ne treba a osoba koja je stalno bila u mome društvu je pružila ruku da ih uzme..odgurnula sam joj ruku i rekla ostavi.
Sljedeće godine sam je srela (gđu koja je tražila 5 kn) bila je potpuno obrijane glave.
Na taj događaj bih i zaboravila da se isto nije ponovilo, opet je ista osoba bila u mome društvu.
Bio je seminar J. Manjackala u domu sportova..u pauzi smo otišle na kavu. Drugi dan mi prilazi konobar i veli da mi je jučer ostao dužan 5 kn i eto ispričava se i vraća mi. Odgovorila sam neka ih zadrži. Kako me zapamtio od tolikog mnoštva? Ovaj put mi nije dugovao jer mi nije ostao dužan.

Drugi je slučaj pojava mravi.
Imala sam neobičnu pojavu mravi doma u stanu i isto takvu na poslu. Trajalo je s vremena na vrijeme nekoliko mjeseci.
Iznenada bi se pojavio mravinjak u kutu promjera cca 20x20 cm..svemu tome nisam pridavala neku neuobičajenost...ali kada sam se jedno jutro probudila i pod jastukom našla grupicu mravi..onda sam se zapitala što se dešava. Nova zgrada, novi namještaj, sve novo i streilizirano...nikako se to ne uklapa.

Nadam se da sam donekle pomogla.

Strasno je to cime se sve ljudi bave,a opet kad se pogleda koliko su ljudi prokleti radi novca,sta sve rade s oruzjem ubijaju ljude i unistavaju na sve moguce nacine,nije cudo i za magiju ili energiju.
Ovo za novcice je zanimljivo,ima poveznice,ma stvar je u tome da ljudi cesto krive nesto ili nekoga drugoga za masu stvari koje im se u zivotu dogadjaju,normalno zivot cine i dobre i lose stvari,sve je to ucenje i rast i kroz dobro i kroz lose,samo sta je sa onim trenutcima ili dogadjajima kada jednostavno covijek osjeti da nesto nije kako treba i da to nije samo misljenje,ili krivljenje drugog,kad jednostavno postoji osjecaj da nesto nije u redu.
martin1one is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 16:32   #2128
Nemojte se ljutiti, ja nisam shvatila ovo s novčićima

Natthali, možeš li pojasniti malo što si htjela reći? Šta to znači, da ne trebaš uzeti natrag novčiće ako već nekome posudiš ili šta? Ne razumijem što si htjela reći za onu ženu s hodočašća, da si je iduće godine vidjela na ćelavo obrijane glave... pa onaj konobar koji ti je također htio vratiti 5 kuna? Koje on veze ima, ništa ne kužim.
Essy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 17:17   #2129
Ne bih htjela nikoga uvrijediti ali da li to znaci da su svi oni koji pogibaju i stradavaju svakondnevno u prometnim nesrecama;obolijevaju od raka itd svi redom ureknuti????
Tisuce nezaposlenih,ne samo u Lijepoj Nasoj,vani je jos i gore.Ili oni koji rade a ne dobivaju placu mjesecima;jel su i oni ureknuti????
Ljudi moji i ja sam bila "u gabuli" i naravno povjerovala ne jednoj (sram me je) nego dvije babetine kak sam ja jadna ureknuta pa zato bas i nemam prevelike srece u ljubavi,poslu,zdravlju itd itd A ko ima?A mozda samo bogati i slavni,satro...
Dakle te mi dvije "gospodje" ne samo da nisu uopce pomogle nego su mi pomogle isprazniti posteno novcanik od cega mi je trebalo da se dugo oporavim;ali posto;barem ja;sve u zivotu skupo placam tako sam i "platila" to iskustvo i sad mi vise ne pada na pamet ulagati u kojekakve zastite i otklanjanja uroka koji postoje jedino u nasim glavama!
Da postoje ljudi koji su vidoviti,vjerujem.Da postoje ljudi koji su malo drugaciji od drugih;i to vjerujem;ali uroci,copranja?!Ma dajte,molim vas!
Ovo pisem jer znam kako je biti nezaposlen,sam i bolestan;ali sve je to zivot i ak mi je uzasno bilo prije 2 mjeseca,sad mi Fala Bogu opet sve krenulo!Jer to je ZIVOT,ni vise ni manje.A ne nekakvi uroci.
Ljudi koji su u ovom groznom ratu izgubili kuce,imanja,zdravlje,zivoe;kaj su oni svi ureknuti?
Eto neki su od njih uspjeli se ponovno dici na noge;dok ih (a i nas druge) nekaj drugo ne bu pokosilo;al ni onda se ne predajemo,jer je to jednostavno zivot. I moramo dalje.
sladana5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 17:53   #2130
Quote:
sladana5 kaže: Pogledaj post
Ne bih htjela nikoga uvrijediti ali da li to znaci da su svi oni koji pogibaju i stradavaju svakondnevno u prometnim nesrecama;obolijevaju od raka itd svi redom ureknuti????
Tisuce nezaposlenih,ne samo u Lijepoj Nasoj,vani je jos i gore.Ili oni koji rade a ne dobivaju placu mjesecima;jel su i oni ureknuti????
Ljudi moji i ja sam bila "u gabuli" i naravno povjerovala ne jednoj (sram me je) nego dvije babetine kak sam ja jadna ureknuta pa zato bas i nemam prevelike srece u ljubavi,poslu,zdravlju itd itd A ko ima?A mozda samo bogati i slavni,satro...
Dakle te mi dvije "gospodje" ne samo da nisu uopce pomogle nego su mi pomogle isprazniti posteno novcanik od cega mi je trebalo da se dugo oporavim;ali posto;barem ja;sve u zivotu skupo placam tako sam i "platila" to iskustvo i sad mi vise ne pada na pamet ulagati u kojekakve zastite i otklanjanja uroka koji postoje jedino u nasim glavama!
Da postoje ljudi koji su vidoviti,vjerujem.Da postoje ljudi koji su malo drugaciji od drugih;i to vjerujem;ali uroci,copranja?!Ma dajte,molim vas!
Ovo pisem jer znam kako je biti nezaposlen,sam i bolestan;ali sve je to zivot i ak mi je uzasno bilo prije 2 mjeseca,sad mi Fala Bogu opet sve krenulo!Jer to je ZIVOT,ni vise ni manje.A ne nekakvi uroci.
Ljudi koji su u ovom groznom ratu izgubili kuce,imanja,zdravlje,zivoe;kaj su oni svi ureknuti?
Eto neki su od njih uspjeli se ponovno dici na noge;dok ih (a i nas druge) nekaj drugo ne bu pokosilo;al ni onda se ne predajemo,jer je to jednostavno zivot. I moramo dalje.
sve to stoji i slažem se..medjutim kod mene ima tolko stvari da više ne znam što mislit..baka je jedva ostala živa kao mlada-izbacila je nekakvu zelenu špagu il nešto iz sebe..(po maminoj strani)...po tatinoj strani djed je otišao svojevoljno na onaj svijet..ja odmalena imam strahove..nikako nisam uspijevala ostvarit vezu ..tek sad pred dvije i pol godine a i sad mi čini da nije to to...a o poslu da ne pričam..s tim da mi sad i zdravlje šteka već dosta vremena
i da jednom sam našla škorpiona ispod jastuka..

neznam što mislit više..možda sve splet okolnosti jednostavno...
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 21:12   #2131
Quote:
smile4 kaže: Pogledaj post
ja sam jednom davno ispod jastuka našla škorpiona-kako to objasnit?..slučajno sam taj put išla zavirit ispod jastuka prije nego leć i eto što sam ugledala..

što si napravila u svom slučaju? ništa i nastavila dalje svojim životom il?

meni je godinama sve u kaosu..i nisam tražila nikakvu pomoć što se tiče uroka jer ne želim to vjerovat..medjutim svako tolko me netko svojim komentarom navede da pomislim na to..
Vjerovala ili ne to postoji kao što postiji zubobolja.

Ne volim ništa nametati jer svako nametanje smatram silovanjem.

Život je jedna velika lekcija..svako od nas je jedinstven, ne postiji kopija.
Našla sam se u takvoj situaciji..nisam znala kome da se obratim. Proživljavala sam teško razdoblje i onome kome sam se obratila nije me mogao razumjeti.
U crkvi su mi rekli da molim..psiholog mi je rekao da bi me rado imao za ženu..

Upoznala sam isusovca bibličara s kojim sam jednom mjesečno razgovarala, bila je to razmjena iskustava.

Učlanila se u knjižnicu na Jordanovcu, i svaki me put dočekala knjiga u kojoj sam nalazila odgovore.

Počela sam pisati knjigu kako bih pomogla drugim ljudima...možda jednog dana bude objavljena.
Jednom sam rekla da sam osoba od neke državne i sl. važnosti mogla bih razumjeti da mi se toliko petljalo i mješalo u život.
Živim normalnim životom; bez isticanja i nekog naglašavanja.

Treba istovremeno radit na svim područjima.
Značajan je način života.

U svim religijama se spominje post. Svrha posta je pročišćenje organizma.

Ako sam npr. bolesna ne može nitko drugi koristiti moju terapiju da bi meni bilo bolje. Trebam se pridržavati propisane terapije i ustrajati u određenom razdoblju.

Egzorcisti ne skrivaju da u mnogim slučajevima ne mogu pomoći..osoba bude iscrpljena, izložena raznim analizama i postupcima..na kraju razočarana, i još više ispaćena.

Rješenja su često tamo gdje ih najmanje tražimo. U nama.

Ukoliko želiš mogu napisati smjernice koje si možeš prilagoditi prema svojim potrebama.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 21:24   #2132
Quote:
martin1one kaže: Pogledaj post
Strasno je to cime se sve ljudi bave,a opet kad se pogleda koliko su ljudi prokleti radi novca,sta sve rade s oruzjem ubijaju ljude i unistavaju na sve moguce nacine,nije cudo i za magiju ili energiju.
Ovo za novcice je zanimljivo,ima poveznice,ma stvar je u tome da ljudi cesto krive nesto ili nekoga drugoga za masu stvari koje im se u zivotu dogadjaju,normalno zivot cine i dobre i lose stvari,sve je to ucenje i rast i kroz dobro i kroz lose,samo sta je sa onim trenutcima ili dogadjajima kada jednostavno covijek osjeti da nesto nije kako treba i da to nije samo misljenje,ili krivljenje drugog,kad jednostavno postoji osjecaj da nesto nije u redu.
Da. Čovjek se mijenja, kroz određena iskustva uči i sazrijeva. Ponekad čak ono što danas smatramo loše sutra se pretvori u dobro.

Čovjek ako je napadnut može se braniti, može vidjeti napadača, ima mogućnost zatražiti pravnu pomoć..vidi i pronalazi način rješenja.

A što je sa situacijom kad ne zna što i odakle ga napada, a osjeća da nešto ne štima..da se noću guši, preznojen budi itd.?

Ne može nikoga tužiti jer treba dokazati na sudu..na kraju može samo očekivati da ga negdje smjeste u luđačku košulju.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 21:35   #2133
Natthali, već sam pitala: koje veze ima ono posuđivanje novaca (5 kn) koje si opisivala i to da ih nisi htjela uzeti natrag. Možeš li to pojasniti?
Essy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 21:45   #2134
Quote:
Essy_ kaže: Pogledaj post
Nemojte se ljutiti, ja nisam shvatila ovo s novčićima

Natthali, možeš li pojasniti malo što si htjela reći? Šta to znači, da ne trebaš uzeti natrag novčiće ako već nekome posudiš ili šta? Ne razumijem što si htjela reći za onu ženu s hodočašća, da si je iduće godine vidjela na ćelavo obrijane glave... pa onaj konobar koji ti je također htio vratiti 5 kuna? Koje on veze ima, ništa ne kužim.
U to vrijeme sam hodočastila jer sam mislila da će mi to pomoći.
Prvi put sam bila negdje krajem kolovoza 2001. godine. Zavjetovala sam se da ću doći sljedeće godine za malu Gospu.
Ženu sam tada prvi put vidjela. Sljedeće godine sam stigla s drugim organizatorom hodočašća a i ta žena.

Srele samo se i samo pogledale oči u oči.

Ženi sam dala 5 kn jer je tražila. Mogla sam to učiniti za nju i to sam učinila.
Kakva je njena namjera bila to doista ne znam.
Pretpostavljam da je bila bolesna i da se radilo o kemoterapiji.

Mislim da se ponovljena situacija s 5 kn odnosila s porukom na osobu koja je oba puta bila u mojem društvu.

Što se tiče novčića to mi je pričala osoba koja se nekada bavila magijom (mislim da se i dalje bavi). Tada je bila vrlo bolesna, neke kvrge po tijelu joj se množe.
Poželjno je da novac bude izvađen iz lisnice.
Prenijela sam svoje iskustvo u dobroj namjeri da možda nekome pomogne.

Nije mi namjera pisati horor scenarije i plašiti ljude.
Lakše je živjeti s manje znanja.

Zašto bi netkom nepoznatom davala novce?
Koliko mogu pomoći prosjaku s jednom kunom?

Ako dajem onda dajem da ima za ručak, cugu i kutiju cigareta.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 21:52   #2135
[QUOTE=sladana5;35424111]

Zboriš iz kuta povrijeđenosti i osjećaja prevarenosti.

To ti ne daje za pravo da negiraš nešto što misliš da ne postoji i umanjuješ važnost nečijeg problema.

Uvijek i uvijek treba osobu saslušati bez procjenjivanja i analiziranja.

Ponekad je dovoljno samo dopustiti da se izrazi sa onim što ju trenutno muči.

A tebi želim puno uspjeha i radosti.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 01:44   #2136
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Zboriš iz kuta povrijeđenosti i osjećaja prevarenosti.

To ti ne daje za pravo da negiraš nešto što misliš da ne postoji i umanjuješ važnost nečijeg problema.

Uvijek i uvijek treba osobu saslušati bez procjenjivanja i analiziranja.

Ponekad je dovoljno samo dopustiti da se izrazi sa onim što ju trenutno muči.

A tebi želim puno uspjeha i radosti.
Slazem se s tobom;da ja sam povrijedena i prevarena i to jako.Bas zato bih htjela "spasiti" barem jednu nesretnu dusicu od sigurnog gubitka love... Upravo me sram kolko sam bila glupa!!!A da je rjesenje u nama,tu si 100% u pravu,to sam i ja htjela reci
Na puno stvari covjek sam utjece,al nazalost dosta toga uopce nije u nasoj moci;al to nisu uroci;nego zivot koji je jako cesto zajeban.Barem meni.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 27.08.2011. at 20:53.
sladana5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 01:53   #2137
Quote:
smile4 kaže: Pogledaj post
takve strahove i nekad panične napade imam..ubrzano lupanje srca, plave nokti, ne mogu spavat,izgubljen pogled.. i nešto vuče dole jako..da sebi napravim loše..drugima ne želim..ali sebi...trudim se oduprijet tome..ali zadnje vrijeme sama sebe zatičem da si želim loše..jače od mene..i mama mi je jednom rekla kao da ja nisam više ja-ponekad... bojim se tih faza..jer se ponekad ne mogu iskoprcat..dan dva me drži..nekad duže..plač depra i izgubljenost..to je užas..kad traje godinama..za mene i one oko mene..i sve mislim proći će proći će nekako..valda...
Smile glavu gore!!!!!!
Ja se vec godinama borim s bulimijom....I depresijom,naravno...Izgubljen pogled,crne misli ma ko da o meni pises....Bilo je dana kad se nisam mogla prisiliti da se dignem iz kreveta....Ma necu duljiti,mozemo se cut i na pp ako hoces ali vjeruj mi nisi ureknuta...Samo malo nesretna.Al zato treba biti jako uporan,ici na terapiju,piti lijekove,moliti se Bogu itd itd itd
Al da svako sam sebe najbolje zna i svako misli da je njegov jad najtezi;a vjerojatno i je....
sladana5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 09:48   #2138
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Vjerovala ili ne to postoji kao što postiji zubobolja.

Ne volim ništa nametati jer svako nametanje smatram silovanjem.

Život je jedna velika lekcija..svako od nas je jedinstven, ne postiji kopija.
Našla sam se u takvoj situaciji..nisam znala kome da se obratim. Proživljavala sam teško razdoblje i onome kome sam se obratila nije me mogao razumjeti.
U crkvi su mi rekli da molim..psiholog mi je rekao da bi me rado imao za ženu..

Upoznala sam isusovca bibličara s kojim sam jednom mjesečno razgovarala, bila je to razmjena iskustava.

Učlanila se u knjižnicu na Jordanovcu, i svaki me put dočekala knjiga u kojoj sam nalazila odgovore.

Počela sam pisati knjigu kako bih pomogla drugim ljudima...možda jednog dana bude objavljena.
Jednom sam rekla da sam osoba od neke državne i sl. važnosti mogla bih razumjeti da mi se toliko petljalo i mješalo u život.
Živim normalnim životom; bez isticanja i nekog naglašavanja.

Treba istovremeno radit na svim područjima.
Značajan je način života.

U svim religijama se spominje post. Svrha posta je pročišćenje organizma.

Ako sam npr. bolesna ne može nitko drugi koristiti moju terapiju da bi meni bilo bolje. Trebam se pridržavati propisane terapije i ustrajati u određenom razdoblju.

Egzorcisti ne skrivaju da u mnogim slučajevima ne mogu pomoći..osoba bude iscrpljena, izložena raznim analizama i postupcima..na kraju razočarana, i još više ispaćena.

Rješenja su često tamo gdje ih najmanje tražimo. U nama.

Ukoliko želiš mogu napisati smjernice koje si možeš prilagoditi prema svojim potrebama.
Napiši, vjerujem da će mnogima pomoći
Matrix-Os is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 09:53   #2139
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Vjerovala ili ne to postoji kao što postiji zubobolja.

Ne volim ništa nametati jer svako nametanje smatram silovanjem.

Život je jedna velika lekcija..svako od nas je jedinstven, ne postiji kopija.
Našla sam se u takvoj situaciji..nisam znala kome da se obratim. Proživljavala sam teško razdoblje i onome kome sam se obratila nije me mogao razumjeti.
U crkvi su mi rekli da molim..psiholog mi je rekao da bi me rado imao za ženu..

Upoznala sam isusovca bibličara s kojim sam jednom mjesečno razgovarala, bila je to razmjena iskustava.

Učlanila se u knjižnicu na Jordanovcu, i svaki me put dočekala knjiga u kojoj sam nalazila odgovore.

Počela sam pisati knjigu kako bih pomogla drugim ljudima...možda jednog dana bude objavljena.
Jednom sam rekla da sam osoba od neke državne i sl. važnosti mogla bih razumjeti da mi se toliko petljalo i mješalo u život.
Živim normalnim životom; bez isticanja i nekog naglašavanja.

Treba istovremeno radit na svim područjima.
Značajan je način života.

U svim religijama se spominje post. Svrha posta je pročišćenje organizma.

Ako sam npr. bolesna ne može nitko drugi koristiti moju terapiju da bi meni bilo bolje. Trebam se pridržavati propisane terapije i ustrajati u određenom razdoblju.

Egzorcisti ne skrivaju da u mnogim slučajevima ne mogu pomoći..osoba bude iscrpljena, izložena raznim analizama i postupcima..na kraju razočarana, i još više ispaćena.

Rješenja su često tamo gdje ih najmanje tražimo. U nama.

Ukoliko želiš mogu napisati smjernice koje si možeš prilagoditi prema svojim potrebama.
zanima me da i to jako..ono što me posebice muči je što ako sam nešto pokupila a ne svojom krivicom..
tražim odgovore u sebi ali nikako da mi nešto ispliva na površinu..osim što mi nešto govori da ostavim ovog dečka-i tu se jako vrtim nit napred nit nazad i teško mi je napravit rez.sigurno imam neke blokade i to duboko ukopane..noćas sam čula kucanje na vratima-čini mi se da je bilo stvarno jer probudilo me..ali neznam..možda je pak bio san.mada bila sam budna jedno dva tri sata nakon toga..i odmah me uhvati taj nemir, knedla u grlu, osjećaj gušenja, bole zubi i bol ide prema ušima, zujanje..zubi mi se strahovito kvare-jučer mi opet puknuo komadić zuba i plombe..ponekad mi kažu da izgledam ko avet.i ja sam bila kod svećenika i on me uputio na Bolobanića koji mi je savjetovao da molim i da naručim misu za pokojnog djeda-(svojevoljno otišao).to moram jer još nisam učinila..
na yogi pak su mi rekli da mi čakre nisu u redu što osjetim definitivno

zanimaju me te smjernice
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 10:01   #2140
Quote:
sladana5 kaže: Pogledaj post
Smile glavu gore!!!!!!
Ja se vec godinama borim s bulimijom....I depresijom,naravno...Izgubljen pogled,crne misli ma ko da o meni pises....Bilo je dana kad se nisam mogla prisiliti da se dignem iz kreveta....Ma necu duljiti,mozemo se cut i na pp ako hoces ali vjeruj mi nisi ureknuta...Samo malo nesretna.Al zato treba biti jako uporan,ici na terapiju,piti lijekove,moliti se Bogu itd itd itd
Al da svako sam sebe najbolje zna i svako misli da je njegov jad najtezi;a vjerojatno i je....
ej

pokušala sam već i ne vidim rezultata..lijekovima se neću trovat.otišla kod svećenika, pa na duhovnu obnovu, prije toga hagioterapija, pa sahajaya yoga i sad zadnje psihić ..njena konstatacija je da je to jer sam nezaposlena-a nije točno jer je to bilo i kad sam radila..dr opće prakse kaže nek promjenim državu i da ću bit bolje..privatno nisam išla nikom jer neću da me muzu..najgore mi što loše spavam, taj strah i bolovi uhvate po noći, osjećaj gušenja..imam feeling da će mi duša iskočit iz tijela van..tjeskoba. bolovi u ženskim organima konstantno..vrtoglavice i ruši mi se
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:50.