Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2014., 15:24   #961
Quote:
Tore kaže: Pogledaj post
ali kako je metoda prešla iz dosadašnje (u seriji) visoko-intelektualne u onu najsiroviju. mindfight i onda u zadnjoj rundi metak

jer frajer je ispod svih intelektualnih slojeva i razina razmišljanja ipak samo priposta seljačina. definirao se taman za popit metak.
I meni je to potpuno genijalno rješenje. Možeš se ti intelektualno nadmetati s Moriartyjem i Adlericom, koji ti postavljaju zagonetke. Ovog, koji ti liže obraz, piša ti u kamin i čvrga ti oko, i pritom se postavlja neranjiv, najbolje je metkom u čelo. Po njegovim pravilima igre.

Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post
@Tore, a-ha, sada se to ne poteže? Jer je u pitanju drugi intelektualno jak lik, a ne prvi?
Ne, već zato što je jedan profesor kemije koji dobije rak, i ne bi li poshumno nešto ostavio obitelji, odluči krenuti stranputicom. Što je realna postavka stvari. Gdje svaka realnost prestaje, jer u svakoj daljnjoj situaciji tog lika prati ili abnormalna količina sreće ili Rube Goldberg rješenja.
Drugi je, pak, privatni detektiv, koji na jedan pogled u djeliću sekunde zna reći sve o promatranom, pritom mu je brat najmoćniji čovjek Kraljevstva, a neprijatelji crime-consultanti, super inteligentne domine, medijski moguli i slični super-villaini.
Ne vidiš razliku u konceptu?
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 15:32   #962
Smoogj, ta realnost je najbitnija jer konstrukt dešavanja je od prvog trenutka banalan, a zašto je on bitan je iz razloga dilema i graničenja vlastitih ideala. i Sherlock ima realnu psihološku podlogu samo ekstremiziranu do zamislivih vrhunaca. realnost BB-a je podloga s kojom se možemo poistovjetiti (ili ne), izvedba je totalni luna-park i žig serije. nije fer da prigovaraš na tome. meni više smetaju one epizode praznog hoda u kojima se dešava malo ili ništa.
Tore is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 15:42   #963
@Smoogj, kako se ti znaš praviti englez, pa to je zaista impresivno.

Sada je odjednom bitan koncept. Koncept.
Koji, uzgred budi rečeno, po logici toga tko je od njih dvojice pametniji i ima bolju logistiku za smisliti nešto osim vatrenog oružja ide na zna se čiju stranu.

Fakat mi se ne da više.

Pojednostavit ću do kraja: Nije mi se dopala ova sezona i mislim da je u vrlo važnim segmentima strašno podbacila. To je isključivo moje mišljenje i ne odražava ničije tuđe.

The end.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 15:49   #964
Hm... mislim da bismo trebali usporediti Sherlocka i Larin izbor da bismo dokazali iznimno lošu kvalitetu ove serije.

EDIT: Osim toga, Walter White podsjeća na MacGyvera. Tko je gledao, znat će...
A ne govorim o izgledu.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 16:44   #965
Boook.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 17:27   #966
Meni je predivna završnica.

Prošla epizoda jest bila nelagodna, to ću priznat. Nisam je ni uvažila kako spada.

Ali ovdje... bemti, sve mi je sjelo ko budali šamar. Od ovog s Mary, preko Watsona koji je doista odličan u ovoj epizodi (njihov razgovor u stanu!!!), pa do Mikkelsena koji je fantastičan negativac. Jeba ih Mads kao Hannibal, trebali su ovog uzet za ulogu.
Sherlock je, doista, izgubio svoju tipičnu šerlokovsku osobnost i nažalost, natrag se više ne može, prošla epizoda mu je oduzela sav mizantropsko - sociopatsko - cinični šarm, ali i ovakav mi je puno draži nego onaj u prošloj ep, potpisala bih odmah da ostane ovakav. Samo da ne cirkusira po svadbama.
Ili - kako ja to volim zamisliti; baš kao što Sherlock sada sebe stavlja u drugi plan zbog onih do kojih mu je stalo, tako i autori malo oduzimaju prostora njemu da bi izgradili druge likove.

Divan mi je cijeli dio u njegovoj glavi nakon pucnja.
Rasplet cijele priče jest, doduše, blago patetičan, kao što je lagano (i predvidivo) rješenje da on krene, pa se onda dogodi sranje opet, pa vraćaj se natrag. No što se tiče rješavanja negativca, doslovno u sekundi ranije sam pomislila: pa nek ga netko upuca. Et voila.

Inače slažem se da je Benedict malo ispao iz štosa što se tiče igranja Sherlocka. Al velim, to je i do načina na koji je lik napisan.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 18:05   #967
Ništa sada kada su otišli ovi depresivci, možemo svi preostali uživati u veličanstvenosti ove serije i genijalne glume. Priznajem da je zadnja epizoda bila najbolja ove sezone, ali ja sam imao veseli grin tokom sve tri epizode i uživao sam u svakoj minuti ove serije. Iznimno mali broj epizoda od svih serija koje sam gledao u životu su mi dali takav efekat, a evo Sherlock u svih 9 epizoda.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 21:36   #968
Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post

Pojednostavit ću do kraja: Nije mi se dopala ova sezona i mislim da je u vrlo važnim segmentima strašno podbacila. To je isključivo moje mišljenje i ne odražava ničije tuđe.

The end.

Potpisujem. Amen.
wasp x is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 21:48   #969
Quote:
cosanostra kaže: Pogledaj post
Hm... mislim da bismo trebali usporediti Sherlocka i Larin izbor da bismo dokazali iznimno lošu kvalitetu ove serije.
Tebi je netko nekad rekao da si duhovit, a ti mu povjerovao?
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 21:53   #970
Uopće nisam pokušavao biti duhovit, nego sarkastičan. Jel mi ide?
Nauči se čitat između redova.

Ako pogledaš malo bolje, svi uspoređuju neusporedivo, ja sam samo još nešto predložio.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 22:00   #971
Neuspio ti je i pokušaj sarkazma i pokušaj duhovitosti (inače idu ruku pod ruku - hvala na savjetu, nemam problema sa čitanjem između redova).


Ako misliš na kayu i darius, ne bih rekla da uspoređuju neusporedivo. Većinu vremena su objektivne i mogu potpisati 90% onoga što govore.
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 22:19   #972
iskreno, žao mi je što je izvisio kod Janine, ali opet, kako se ponio prema njoj nije drugo ni zaslužio.

Ali Janine, Anthea i Renči
slammerinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 00:18   #973
Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post
Sada je odjednom bitan koncept. Koncept.
Koji, uzgred budi rečeno, po logici toga tko je od njih dvojice pametniji i ima bolju logistiku za smisliti nešto osim vatrenog oružja ide na zna se čiju stranu.
Bitan je koncept i izvedba tog koncepta. Kod BrBa oni su u koliziji. Kod Sherlocka nisu.
Ne radi se o tome tko je od njih dvojice pametniji, jer nije niti jedan, budući da je riječ o fiktivnim likovima, nego koji je kao lik u kontekstu u kojem je postavljen izveden konzistentnije.

Quote:
Tore kaže: Pogledaj post
Smoogj, ta realnost je najbitnija jer konstrukt dešavanja je od prvog trenutka banalan, a zašto je on bitan je iz razloga dilema i graničenja vlastitih ideala. i Sherlock ima realnu psihološku podlogu samo ekstremiziranu do zamislivih vrhunaca. realnost BB-a je podloga s kojom se možemo poistovjetiti (ili ne), izvedba je totalni luna-park i žig serije. nije fer da prigovaraš na tome. meni više smetaju one epizode praznog hoda u kojima se dešava malo ili ništa.
Prvu rečenicu ti ne razumijem. Mislim da znam što si htio reći, ali si je malo preformulirao, pa ne bih htio objašnjavati nešto za što će ispasti da uopće nisi mislio.

U "Sherlocku" je sve ekstremizirano do mitskih porporcija, ne samo psihološka razrada likova. Ekstremizirani su likovi u svakom pogledu, također i situacije. "Sherlock" je visoko stilizirana serija i tu od samog početka nema nikakve dvojbe niti nesrazmjera.

Ova druga serija je u neprekidnom nesrazmjeru sa samom sobom. Banalna inicijalna situacija (ili realna, jer realnost jest banalna) na trenutke takvom prestaje biti već se pretvara u dramaturšku uzročno-posljedičnu ultra-stiliziranost, da bi se već u sljedećem trenutku vraćala u sfere banalnosti/realnosti. I tako neprekidno. OK, očito to određeni sloj publike ne promatra tako tj. to im ne smeta, ali meni smeta.

Sad se tu potežu nekakve nepostojeće komparacije koji je od protagonista spomenutih serija "pametniji". Niti jedan nije "pametniji". Oba su karikature. Razlika je u tome što je jedan i mišljen kao karikatura, a drugi je karikatura nenamjerno.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 01:15   #974
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Evo, 58. je minuta, Mary sjeda na stolac i tko se još usudi išta reći protiv treće sezone ove serije, malo je žešći spec.
180 potračenih minuta (čitaj: žešćih govana) na "The Empty Hearse" i "The Sign of Three," i konačno dobra epizoda ("His Last Vow.")

U dvije prethodne sezone imali smo po jednu fenomenalnu i dvije dobre (osrednje?) epizode.
La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 09:01   #975
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Bitan je koncept i izvedba tog koncepta. Kod BrBa oni su u koliziji. Kod Sherlocka nisu.
Ne radi se o tome tko je od njih dvojice pametniji, jer nije niti jedan, budući da je riječ o fiktivnim likovima, nego koji je kao lik u kontekstu u kojem je postavljen izveden konzistentnije.


Prvu rečenicu ti ne razumijem. Mislim da znam što si htio reći, ali si je malo preformulirao, pa ne bih htio objašnjavati nešto za što će ispasti da uopće nisi mislio.

U "Sherlocku" je sve ekstremizirano do mitskih porporcija, ne samo psihološka razrada likova. Ekstremizirani su likovi u svakom pogledu, također i situacije. "Sherlock" je visoko stilizirana serija i tu od samog početka nema nikakve dvojbe niti nesrazmjera.

Ova druga serija je u neprekidnom nesrazmjeru sa samom sobom. Banalna inicijalna situacija (ili realna, jer realnost jest banalna) na trenutke takvom prestaje biti već se pretvara u dramaturšku uzročno-posljedičnu ultra-stiliziranost, da bi se već u sljedećem trenutku vraćala u sfere banalnosti/realnosti. I tako neprekidno. OK, očito to određeni sloj publike ne promatra tako tj. to im ne smeta, ali meni smeta.

Sad se tu potežu nekakve nepostojeće komparacije koji je od protagonista spomenutih serija "pametniji". Niti jedan nije "pametniji". Oba su karikature. Razlika je u tome što je jedan i mišljen kao karikatura, a drugi je karikatura nenamjerno.
mislio sam na realnu postavku stvari na koju si se sam referirao. bitno je da je ona realna postavka stvari jer to je ispravni način da ta serija o nečem govori. kad bi ta postavka stvari bila drugačija, recimo karikirana, priča o profi ne bi bila ni dirljiva niti moralno propitkivana. bila bi od glave do pete zajebancija. e sad, tvoje vjerojatno pitanje je zašto je samo postavka stvari realna a naredni tok radnje na tu postavku iskarikiran i banalan. pa, zato jer je to serija pa su te situacije dovedene do razine graničnosti da bi naš protagonist upravo kroz njih prošao, da bi proživio svoje moralne dileme u ponuđeno najekstremnijim razmjerima. to i je najbitnija problematika, štoviše, šta radnja odmiče sve su veći ekstremi situacija samo da bi lik dobio svoju dozu ''biti ili ne biti situacija'' dosljednu negativnoj razini koju je u tom trenutku dosegnuo. pa sve te situacije su iskarikirane, to ne može biti nenamjerno.
Tore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 09:10   #976
Quote:
Tore kaže: Pogledaj post
mislio sam na realnu postavku stvari na koju si se sam referirao. bitno je da je ona realna postavka stvari jer to je ispravni način da ta serija o nečem govori. kad bi ta postavka stvari bila drugačija, recimo karikirana, priča o profi ne bi bila ni dirljiva niti moralno propitkivana. bila bi od glave do pete zajebancija. e sad, tvoje vjerojatno pitanje je zašto je samo postavka stvari realna a naredni tok radnje na tu postavku iskarikiran i banalan. pa, zato jer je to serija pa su te situacije dovedene do razine graničnosti da bi naš protagonist upravo kroz njih prošao, da bi proživio svoje moralne dileme u ponuđeno najekstremnijim razmjerima. to i je najbitnija problematika, štoviše, šta radnja odmiče sve su veći ekstremi situacija samo da bi lik dobio svoju dozu ''biti ili ne biti situacija'' dosljednu negativnoj razini koju je u tom trenutku dosegnuo. pa sve te situacije su iskarikirane, to ne može biti nenamjerno.
Osim što nisu sve situacije iskarikirane. Ta serija se pokušava baviti i realnim posljedicama na obitelj protagonista nakon njegove odluke da krene stranputicom. I onda imamo njegov hod stranputicom koji nema veze s mozgom i paralelno njegovu obiteljsku sitaciju koja pokušava biti nekakav komentar rasapa suvremene američke obitelji, što li. Meni su i jedna i druga tema zanimljive i bitne, samo što se način kojim se bavi prvom temom potpuno uništava eventualni značaj i uvjerljivost druge teme.

Ovo je offtopic, ali pokušavam objasniti dvostruke standarde koji neki primjenjuju u gledanju "Sherlocka" i te druge serije.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 15:08   #977
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Ništa sada kada su otišli ovi depresivci, možemo svi preostali uživati u veličanstvenosti ove serije i genijalne glume. Priznajem da je zadnja epizoda bila najbolja ove sezone, ali ja sam imao veseli grin tokom sve tri epizode i uživao sam u svakoj minuti ove serije. Iznimno mali broj epizoda od svih serija koje sam gledao u životu su mi dali takav efekat, a evo Sherlock u svih 9 epizoda.
Sad napokon i ja mogu reci: potpisujem!!!!
__________________
let's go take a howl at that moon
yellowfever is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 15:16   #978
Meni je epizoda bila dobra. Mycroft posebno, Gattiss mi je savrsen u toj ulozi
Mary i Watson cak mi je i Janine bila simpatična, ona scena kod dizala sa prstenom je priceless
Ali me sam kraj potpuno razočarao.
Gattis i Moffat su mi bili genijalni jer nisu popuštali pritisku fanova, peticijama i čemu sve ne da vrate Moriartyja kad na kraju...same old, same old. Predictable and boring, što bi rekao Sherlock.
Bilo bi čak mi zanimljivije da je epizoda završila sa onom scenom na avionu, Sherlock se okrene to reveal Irene sitting next to him i kaze nesto u stilu 'How about dinner?'
Uglavnom anything would be better than that ending.
__________________
Give him a puzzle and watch him dance...
greeneyez21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 15:22   #979
Kraj? Ovo je tek početak. A i nije potvrđeno da je Moriarty živ.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 15:30   #980
Quote:
cosanostra kaže: Pogledaj post
Kraj? Ovo je tek početak. A i nije potvrđeno da je Moriarty živ.
Kraj epizode A da u pravu si za Moriartyja, ali opet bi je bezveze da ga vraćaju u bilo kom smislu
__________________
Give him a puzzle and watch him dance...
greeneyez21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:23.