Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2012., 20:28   #1
Question uvoz/izvoz kao privatna osoba

pozz

zanima me da li si mogu poslati postom iz indonezije paket s recimo 100 istih figurica ( znaci privatna osoba salje, ne ducan) i onda ih prodavati u hr medju prijateljima ili online...

zna li tko hocu li imati kakve probleme s carinom, da me ne oderu i sve to ucine neisplativim ?

hvala
phil is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 16:16   #2
Quote:
phil kaže: Pogledaj post
pozz

zanima me da li si mogu poslati postom iz indonezije paket s recimo 100 istih figurica ( znaci privatna osoba salje, ne ducan) i onda ih prodavati u hr medju prijateljima ili online...
ne
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 21:31   #3
Quote:
phil kaže: Pogledaj post
pozz

zanima me da li si mogu poslati postom iz indonezije paket s recimo 100 istih figurica ( znaci privatna osoba salje, ne ducan) i onda ih prodavati u hr medju prijateljima ili online...

zna li tko hocu li imati kakve probleme s carinom, da me ne oderu i sve to ucine neisplativim ?

hvala
Mogao bi ih imati. Moguće je da će procijeniti da to nije uvoz za osobne potrebe, a to povlači kompletan postupak.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 00:16   #4
ok, hvala.

ali sta je tocno kompletan postupak ?
phil is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 12:15   #5
Quote:
phil kaže: Pogledaj post
ok, hvala.

ali sta je tocno kompletan postupak ?
Obzirom da tolika količina robe sasvim sigurno neće proći "za vlastite potrebe", plaćanje davanja je gotovo sigurno. S carinske stranice:

Fizičke osobe mogu naručivati i kupovati robu isključivo za osobne potrebe, dakle, robu nekomercijalne naravi – koja nije namijenjena za daljnju prodaju, ili za obavljanje neke profesionalne djelatnosti. Vrijednost robe pri tome nije od važnosti.

Pod nekomercijalnom robom se smatraju pošiljke:

koje su povremene naravi
koje sadrže robu isključivo namijenjenu osobnoj uporabi primatelja i njegove obitelji, a koja po vrsti i količini upućuje da se ne radi o komercijalnoj robi

Tu bi moglo nastati problema.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 14:42   #6
da, procitao sam to

ali me zanima kakav problem, ne mislim otvorit ducan s tim...

da li bi mi na kraju samo naplatili porez ili sta ? ili bi vratiki posiljku natrag ili ?
phil is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 22:49   #7
Quote:
phil kaže: Pogledaj post
da, procitao sam to

ali me zanima kakav problem, ne mislim otvorit ducan s tim...

da li bi mi na kraju samo naplatili porez ili sta ? ili bi vratiki posiljku natrag ili ?
Iskreno, ne znam. Trebalo bi pitati na carini. Moglo bi se dogoditi da kao fizička osoba uopće ne smiješ uvesti takvu količinu robe, onda ne znam da li to može ići preko neke firme ili ne. najbolje je pitati na "svojoj" carinarnici.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 19:48   #8
zašto nebi naručivao 10 po 10 ili 20 po 20 i to na imena mame,tate,bake,psa i slično
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 23:28   #9
Quote:
lega_iz_osijeka kaže: Pogledaj post
zašto nebi naručivao 10 po 10 ili 20 po 20 i to na imena mame,tate,bake,psa i slično
Možeš, dok te ne uhvate. A onda ne bi bio prvi.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 07:43   #10
i ako uhvated, sta bi se onda dogodilo ?
phil is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 12:09   #11
PP u Sloveniji

Ne sjecam se kada i kako ali cula sam za opciju postanskog pretinca u Sloveniji za dostave samo unutar EU. Ne mogu naci topic sa tom temom pa vas molim ako mi mozete pomoci !
majaMED is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:45.