Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2006., 11:46   #21
morat cu i ja, nisam odavno jela teletinu a sad mi sline cure
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 08:31   #22
Probao sam dosta jela s teletinom ali nekako mi je ovaj najdraži. Teletinu neka ti izrežu na šnicle zatim ih malo istučeš popariš i posoliš te pustiš da odstoji. Uvaljaš u brašno i jaje te baciš na ugrijano ulje samo da dobije zlatnu boju. Nakon toga posložiš u pleh za pečenje te zaliješ s bijelim vinom onako da pliva u njemu ali da je ne prekrije skroz. Prekriješ listovima peršina u komadu i dodaš češnjaka prerezanog na pola. Zamotaš alu folijom pleh te pečeš 45 minuta na 180 stupnjeva. Meso bude prejebeno topi se u ustima a ostane ti i umaka serviraj uz pire od krumpira
 
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 10:52   #23
ovaj gore recept me podsjetio
jedna moja kolegica je često radila sljedeče jelo, ne znam kak bi se to uopće nazvalo
šnicli od teletine se spohaju (klasika, brašno, jajaca, prezli)
zatim se slažu u vatrostalnu posudu, red šnicli, posut sa sribanim rsirom (gauda ili sl.), i tak dok se sve ne potroši
zalije se strajbanim jajcima pomiješanim sa vrhnjem za kuhanje, pokrije folijom i gurne u rol
nakon pol sata se skine folija da po vrhu dobijie malo boje

uvijek je jako hvalila to jelo
ja ga nisam probala jer mi izgleda malo preveč svega
osim toga meni je kod pohanog šnicla najbolji ogrtač na reš

ja napravim kak atlantis
još ako se radi o koljenici, ne o butu
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 00:17   #24
Dakle, morat ću svakako po novi komad teletine....

Ovaj komad je stvarno bio prekrasan, taman za narezat šnicleke tak da sva vlakna režeš poprečno. Malo sam još surfala po netu i pronašla da se ovaj recept sa pršutom i žalfijom zove Saltimbocca ala Romana iliti Rimski odrezak.
Narezala sam lijepe šnicleke oko 8 mm debljine, potukla ih s obje strane (stanjili se na 4 mm) i razrezala eventualne žilice. pričvrstila na svaku plošku tanko narezanog pršuta i listić žalfije, nisam solila ni paprila. Hitila na vruće ulje i sa svake strane pekla točno jednu minutu (brojila glasno do 60 ) i tak ih izvadila na tanjur i poklopila, nakon kratkog vrmena sami su pustili sok.
Moje zanovijetalo je doslovce stenjalo od užitka uz konstantno ponavljanje da nikad u životu nije ništa bolje jeo. Moram ga podržati, mogla bih to jesti svaki dan. To je bilo, ups, sad već prekjučer. Na kraju me je suznih očiju zamolio da to i sutra jedemo. Teško žabu u vodu natjerati

Dakle, moram kupiti novi komad teletine jer želim još svašta isprobati
SVIMA!
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 12:00   #25
kupila sam 4 prekrasna teleca snicla pa cu za rucak napravit rimski odrezak, nisam to nikad jela a tolko ste nahvalili kombinaciju teletine i kadulje da jednostavno moram probat...jos bum i naucila kuhat uz vas sve
javim kak je ispalo
Anson is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 13:12   #26
odakle vam kadulja? gdje je nabavite sada?
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 22:44   #27
Quote:
undercover kaže:
na svaku sniclu stavis po fetu dobre kuhane sunke i jedan list svjeze kadulje, prihvatis cackalicom, samo lagano da kadulja i sunka ne otpadnu
pobrasnis onu stranu na kojoj nije sunka i stavis peci na malo ulja u tavu prvo onu stranu koja je pobrasnjena a onda kad je peceno okrenes i isprzis stranu na kojoj je sunka
Nešto slično se zove saltimbocca, s tim da se ne stavlja kuhana šunka nego pršut. Umjesto vrhnjem, zalije se vinom.

Kadulju sada možeš povoljno kupiti na tržnici, tamo gdje prodaju cvijeće.
arwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 10:08   #28
Quote:
atlantis kaže:
komad teletine natrljaj solju, paprom, ruzmarinom i majcinom dusicom i onda ispeci u rolu a uz to peci i krumpir, papriku, crveni luk, tikvice, rajcicu

Zvuči super! Molim te, za nas domaćice-početnice, napiši koliko točno pečeš meso i na kojoj temperaturi (treba li ga na početku zapeći 'na naglo')?
Kada ubaciš krumpire i ostalo povrće?

Hvala!

Pozdrav!
B&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 10:27   #29
Quote:
emili kaže:
odakle vam kadulja? gdje je nabavite sada?
Meni raste ispred kuće, upravo je krenula. Viđam je u onim lončićima sa začinskim biljem u većim dućanima: Bila, Mercatone, Konzum.... takvu sam preselila u teglu pred kućom i traje već 3 godine.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 10:44   #30

rucak je bio super, moji su prezadovoljni
Anson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 10:47   #31
Quote:
B&B kaže:
Molim te, za nas domaćice-početnice, napiši koliko točno pečeš meso i na kojoj temperaturi
e to i mene zanima...nikad ne znam kolko dugo treba peci meso, jos ok kad su snicle al kaj kad imamo velike komade npr. koljenicu...ne znam to procijenit
Anson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 11:08   #32
Quote:
B&B kaže:
Zvuči super! Molim te, za nas domaćice-početnice, napiši koliko točno pečeš meso i na kojoj temperaturi (treba li ga na početku zapeći 'na naglo')?
Kada ubaciš krumpire i ostalo povrće?

Hvala!

Pozdrav!

ja sam pekla komad od cca kile pa sam ga pokrila na 180 20 minuta i nakon toga nabacala povrce kraj njega i spekla do kraja...

al ja ti to sve odokativno tak da me nemoj za rijec drzati, radije pitaj polly da ti vrijeme izracuna...
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 11:31   #33
Quote:
atlantis kaže:
radije pitaj polly da ti vrijeme izracuna...
je pravu si našla
ja ti ne poznam ni vage ni vure kod kuhanja
kod mene se svodi na uzmi, pripremi, složi, speci/skuhaj i pojedi
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 11:41   #34
Pa najlakše je uzet onaj štapić za ražnjiče, pa zabost u dio mesa gdje je najdeblje, ako curi sukrvica - nije gotovo, i tako podljevaš meso svako malo. Kad prestane curit pojačat malo temperaturu da se izvana zašeče i gotovo.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2006., 19:06   #35
teletina i kopar?

kak vam ovo zvuci?

razmisljala sam zdinstati telece kockice (od buta) pa dodat kopar unutra al me malo strah eksperimentirati.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2006., 19:10   #36
Nemam iskustva. Kopar je jak začin najčešće ga radim na umak, pa ko voli.

Ajde eksperimeniraj napravi do pola gotovo, pa isprobaj u maloj tečici sa dijelom.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2006., 23:07   #37
Quote:
d@d@ kaže:
Kopar je jak začin najčešće ga radim na umak, pa ko voli.

recept
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 10:01   #38
Quote:
atlantis kaže:
recept
Ovdje više ideja za umake: https://www.forum.hr/showthread.php?t=137207
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 10:02   #39
Imaš tu nekaj...

https://www.forum.hr/showthread.php?t=137207

Za kopar sos uz meso koristim kiselo vrhnje, na putru malo zažutiš brašno (samo malo), hitiš nasjeckan kopar, promiješaš, podlijevaš juhom ili vodom, umutiš jedno/ pola kiselo vrhnje (kak ti paše), dosoliš, popapriš po potrebi.

Kopar sos uz ribu (obično se služi uz pečeni losos), radi se isto, ali kiselo vrhnje zamijeniš slatkim ili onim za kuhanje.

Uz kuhano meso ide dobro i umak od tikvica s koprom, oguliš tikvice, narendaš posoliš, iscijediš. Na svijetli zapržak od putra i brašna hitiš tikvice, dinstaš, podlijevaš s malo vode ak se lovi za dno posude, soli, papra. Kad su ukuhane, dodaš nasjeckani kopar i prema želji malo kiselog ili slatkog /onog za kuhanje vrhnja, kratko prokuhaš i to je to.
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 10:09   #40
hvala curke
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:50.