Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2011., 03:19   #1
duhovnost i tarot

na par sam mjesta naišla na neke izjave koje direktno ili indirektno trpaju u isti koš tarot sa duhovnošću. isto tako - razne metode proricanja budućnosti (astrologe,vidovnjake i sl.) smatra se duhovnjacima. ja se baš ne slažem s tom teorijom. mislim da duhovnost nema nikakve veze sa proricanjem budućnosti. eventualno, vjerujem da su vidovnjaci produhovljeni ljudi. ali trpat pod zajednički nazivnik DUHOVNOST - tarot,astrologe i magiju -
Jaguarova Šapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 03:49   #2
Nije duhovnost u vještini, nego u onome tko se njome bavi. Mislim da nema te vještine koje ne možemo 'prostituiranjem' uniziti ili duhovnošću uzvisiti. Kao što svećenik po svom pozivu nije automatski duhovna osoba, tako ni praktikant astrologije nije nužno osoba koja bavljenjem astrologijom dokida vlastitu duhovnost ili duhovnost samu po sebi.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 12:47   #3
Smile Tarot je prikaz cijelog duhovnog puta.

Kad bi znala kako iznutra(duhovno gledano) izgleda srce ili mozak, tad bi razumjela otkud tarot slike i njihovu svrhu.

Malo o tome:
Tarot je prikaz cijeloga duhovna puta i stupnjeva razvoja na tome putu.
Tarot slike su se koristile kao škola za prosvjetljenje u piramidama u Egipćana. Ili tome nešto slično kao škola za proroke u Židova.

Vidovitost je jedna od odlika prosvijetljena, jer mu je razotkrivena budućnost.

Samo proricanje je opasna "igra" sa ljudskom voljom, koja je i trebala bi ostati slobodna (volja). Opasnost se određuje prema proricatelju (njegovoj duhovnosti odnosno zrelosti ili nezrelosti). Ako čovjek (kome se proriče) nije zreo za prosudbu „razotkrivene budućnosti“ tada ne samo da mu to grozno škodi, nego je i besmisleno, jer određene budućnosti nema. Već je prepuštena čovječjoj slobodnoj volji. A s kojom se svjesno ili nesvjesno "igra" proricatelj.

Tražite ponajprije Božje kraljevstvo, a sve ostalo će vam doći nato samo od sebe!
Cinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 13:39   #4
Quote:
Cinka kaže: Pogledaj post
Malo o tome:
Tarot je prikaz cijeloga duhovna puta i stupnjeva razvoja na tome putu.
Tarot slike su se koristile kao škola za prosvjetljenje u piramidama u Egipćana. Ili tome nešto slično kao škola za proroke u Židova.

Vidovitost je jedna od odlika prosvijetljena, jer mu je razotkrivena budućnost.

Samo proricanje je opasna "igra" sa ljudskom voljom, koja je i trebala bi ostati slobodna (volja). Opasnost se određuje prema proricatelju (njegovoj duhovnosti odnosno zrelosti ili nezrelosti). Ako čovjek (kome se proriče) nije zreo za prosudbu „razotkrivene budućnosti“ tada ne samo da mu to grozno škodi, nego je i besmisleno, jer određene budućnosti nema. Već je prepuštena čovječjoj slobodnoj volji. A s kojom se svjesno ili nesvjesno "igra" proricatelj.

Tražite ponajprije Božje kraljevstvo, a sve ostalo će vam doći nato samo od sebe!

Oni koji dobro poznaju tarot znaju da je proricanje komercijalni nusproizvod tarota. Ono što je bitnije je da shvatimo gdje smo momantalno u odnosu na stavri koje nas zanimaju, trenutno jer nam daje sliku naše situacije, opisuje zašto je to toga došlo i na što se treba obratiti pažnju. Proricanje tipa sutra će ti se dogoditi ovo ili ono je izlišno jer na našu stvarnost djeluje dovoljno faktora pa pametan čovjek neće tražiti u tarotu neku svoju budućnost.

Božje kraljevstvo - što to uopće ima sa tarotom???
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 15:48   #5
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post

Božje kraljevstvo - što to uopće ima sa tarotom???
Tarot je kontemplativni alat za sjedinjavanje sa tim "kraljevstvom" ili potragom za istim. Onaj koji tarot shvaća samo kao divinacijski alat, taj oduzima tarotu kontemplativnu dimenziju, tj. onu koja se bavi sa unutarnjim bićem.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 18:39   #6
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Tarot je kontemplativni alat za sjedinjavanje sa tim "kraljevstvom" ili potragom za istim. Onaj koji tarot shvaća samo kao divinacijski alat, taj oduzima tarotu kontemplativnu dimenziju, tj. onu koja se bavi sa unutarnjim bićem.
Još nisam čula da je netko tim alatom sjedinio sa kraljevstvom božjem niti ikojem drugo kraljevstvom - trik je u tome da prvo moraš pronaći sam sebe i ono što jesi a tek onda možeš krenuti tražiti dalje te se sjediniti sa Izvorom.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 19:13   #7
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Još nisam čula da je netko tim alatom sjedinio sa kraljevstvom božjem niti ikojem drugo kraljevstvom - trik je u tome da prvo moraš pronaći sam sebe i ono što jesi a tek onda možeš krenuti tražiti dalje te se sjediniti sa Izvorom.
Istina, tarot za većinu ljudi nema veze sa Kraljevstvom Božjim već sa običnim egoističnim (znati)željama, što je porazno i upućuje na totalno fulanje poante tarota. Gatanje, divinacije i ostalo je zabavno, ali ne vodi nikakvom unutarnjem procesu. Zapravo često otežava taj proces jer osoba konstantno pliva po površini i ne želi ići dalje od toga.

Tarot je meditativna arhetipska mapa, spiralno stepenište u čovjekovu unutrašnjost. Ako tako postavimo stvari, onda možemo imati i koristi od tarota. Nitko ne kaže da je tarot sam po sebi dovoljan ili da je tarot = spoznaja, ne. To je samo mapa. Kao i sve druge: čakre, sefiroti, "denziteti" (malo new agea ). Nikad mapu ne treba uzimati kao sam teritorij.

Postoje okultne škole koje se bave isključio kontemplativnom a manje teurgijskom stranom tarota. No takva interpretacija i praksa nije uobičajena, složit ćemo se.

Neki kažu da samospoznaja prethodi bogospoznaji. Neki kažu da je bogospoznaja ta koja daje čovjeku uvid u njegovo više jastvo. A neki kažu da je samospoznaja = bogospoznaja. Kao i uvijek, stvar je namjere i pristupa.
__________________
You suffer... but why?

Zadnje uređivanje tehuti : 05.10.2011. at 19:24.
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 08:03   #8
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Tarot je kontemplativni alat za sjedinjavanje sa tim "kraljevstvom" ili potragom za istim. Onaj koji tarot shvaća samo kao divinacijski alat, taj oduzima tarotu kontemplativnu dimenziju, tj. onu koja se bavi sa unutarnjim bićem.


Tarot karte su samo komadi papira i simbola na njima.
A iza svega uvijek stoji osoba koja se njima služi!
I zato ako osoba nije svjesna svog unutarnjeg bića,te razine koju je isto doseglo,tarot i sva slična pomagala ne koriste ničemu!A najmanje duhovnom razvoju!
Već dugi niz godina,zabavlja me mistificiranje i glorificiranje tarota.
Kao što i ti u ovom postu činiš!
No dobro je da si svjesna da je tarot samo alat.Ako ti je takav potreban!

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Još nisam čula da je netko tim alatom sjedinio sa kraljevstvom božjem niti ikojem drugo kraljevstvom - trik je u tome da prvo moraš pronaći sam sebe i ono što jesi a tek onda možeš krenuti tražiti dalje te se sjediniti sa Izvorom.
Upravo tako!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 09:04   #9
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post

Tarot je meditativna arhetipska mapa, spiralno stepenište u čovjekovu unutrašnjost. Ako tako postavimo stvari, onda možemo imati i koristi od tarota. Nitko ne kaže da je tarot sam po sebi dovoljan ili da je tarot = spoznaja, ne. To je samo mapa. Kao i sve druge: čakre, sefiroti, "denziteti" (malo new agea ). Nikad mapu ne treba uzimati kao sam teritorij.
O tome sam i ja nešto načula. Onda meditiraš uz pomoć tarota ili kako?
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 10:27   #10
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
O tome sam i ja nešto načula. Onda meditiraš uz pomoć tarota ili kako?
Nešto ovakvo:

http://www.levity.com/alchemy/embl_med.html

Ove upute vrijede za sve vizualne simbole, ambleme i dijagrame.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 12:09   #11
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post


Tarot karte su samo komadi papira i simbola na njima.
A iza svega uvijek stoji osoba koja se njima služi!
I zato ako osoba nije svjesna svog unutarnjeg bića,te razine koju je isto doseglo,tarot i sva slična pomagala ne koriste ničemu!A najmanje duhovnom razvoju!
Već dugi niz godina,zabavlja me mistificiranje i glorificiranje tarota.
Kao što i ti u ovom postu činiš!
No dobro je da si svjesna da je tarot samo alat.Ako ti je takav potreban!

Upravo tako!
Prvo, nisam žensko, drugo...

Krivo smo se razumijeli. Ne koristim ja tarot uopće, samo navodim jednu od manje korištenih uporaba tarota za meditaciju i kontemplaciju. No koristim nešto slično tarotu, a to su amblematske meditacije na alkemijske i kabalističke simbole (određene sekvence). Ista "pravila" vrijede za takvu vrstu prakse. To je papir i to jesu slike, ali one simbolički prikazuju razne dijelove ljudskog unutrašnjeg bića. Kao i fizičko tijelo, i duša ima svoju anatomiju. Razumijevanjem tih arhetipskih slika predstavlja razumijevanje jastva. No razumijevanje je samo dio priče. Uglavnom, ne samo da je ova ezoterna praksa sasvim uobičajena u unutarnjim krugovima posvećenika, već je i dio dubinske psihoanalize po Jungu. Jung je bio veliki fan alkemije, tarota i kabale kao sustava mape ljudske psihe i jastva. Aktivna imaginacija, kontemplacija, meditacija - a sve preko vizualnih alata. Proces internalizacije simbola, amblema i sekvenci je divno objašnjen na linku koji sam dao.

Nitko ništa ne glorificira. Nigdje nisam vidio glorificiranje tarota u kontemplativne svrhe. Ti jesi?

Sve što ja vidim je "će da dobim na lotu" i ostala sranja.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 12:38   #12
Evo i nešto za one koji žele više od teorije:

www.youtube.com/watch?v=C5NkRc5LcpM

Ako ste ortodoksni kršćanin i ne marite za okultne sisteme i simbole, možete prakticirati Visio Divina - praksa koja se temelji na Lectio Divina kontemplativnom čitanju Biblije, samo što je u Visio Divina umjetnost sakralnih slika, simbola kršćanske tradicije fokus umjesto teksta.

http://www.youtube.com/watch?v=MYZShgusWKI

Na sličnom ili identičnom principu rade i druge prakse i sustavi aktivne imaginacije i kontemplacije.

Što se tiče pristupa neki se definitivno oslanjaju na intelekt, memoriju i prijašnje razumijevanje simbola pa se procesom kontemplacije te slike i značenja utiskuju u svijest, no u drugim pristupima se više oslanja na intuitivni sklop i upijanje bez razumijevanja intelektom. Obje metode su dio duhovnih tradicija, a na čemu je naglasak, ovisi o tradiciji i ciljevima. U suštini i platonistički/kabalistički (intelekt, razumska kontemplacija) i kršćanski pristup (srcem, emocije) su legitimni pristupi i vode većem razumijevanju i integraciji psihe sa transpersonalnim slojevima.

Vizualna meditacija se posebno prakticirala u ignacijanskoj-jezuitskoj kontemplativnoj tradiciji, u pravoslavlju se još prakticira preko ikona.
__________________
You suffer... but why?

Zadnje uređivanje tehuti : 06.10.2011. at 12:59.
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 13:16   #13
Quote:
tehuti;36097822[B kaže:
]Prvo, nisam žensko, drugo...[/B]

Krivo smo se razumijeli. Ne koristim ja tarot uopće, samo navodim jednu od manje korištenih uporaba tarota za meditaciju i kontemplaciju. No koristim nešto slično tarotu, a to su amblematske meditacije na alkemijske i kabalističke simbole (određene sekvence). Ista "pravila" vrijede za takvu vrstu prakse. To je papir i to jesu slike, ali one simbolički prikazuju razne dijelove ljudskog unutrašnjeg bića. Kao i fizičko tijelo, i duša ima svoju anatomiju. Razumijevanjem tih arhetipskih slika predstavlja razumijevanje jastva. No razumijevanje je samo dio priče. Uglavnom, ne samo da je ova ezoterna praksa sasvim uobičajena u unutarnjim krugovima posvećenika, već je i dio dubinske psihoanalize po Jungu. Jung je bio veliki fan alkemije, tarota i kabale kao sustava mape ljudske psihe i jastva. Aktivna imaginacija, kontemplacija, meditacija - a sve preko vizualnih alata. Proces internalizacije simbola, amblema i sekvenci je divno objašnjen na linku koji sam dao.

Nitko ništa ne glorificira. Nigdje nisam vidio glorificiranje tarota u kontemplativne svrhe. Ti jesi?

Sve što ja vidim je "će da dobim na lotu" i ostala sranja.

......a ne znam zašto,meni tehuti zvuči žensko.....
moja isprika...!

Na žalost jesam!
Previše njih koji smatraju da im tarot sam otvara siguran put ka duhovnosti i prosvijetljenju!
Da je dovoljno pročitati nekoliko knjižica,dovoljno dugo promatrati pojedine karte i onda pljas poistovjetiti se s jednom!Obično iz velike Arkane (Mag,Svećenica,Papa etc)
I sva su im vrata duhovnosti otvorena!

Oni drugi,komercijalni su priča za sebe..
kao i što se sve naziva tarotom...
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 14:51   #14
Duhovnost bi trebala biti jedna vrlo ozbiljna disciplina, štoviše, način življenja, no, eto, s obzirom da se još uvijek većim dijelom deklarira "alternativom" pod duhovnost će, globalno gledano, spadati sve od doista dubokih i značajnih učenja prosvjetljenih mistika, preko sedam tisuća vrsta meditacije, do yoge za ravna stopala, gatanja iz strija na dupetu i vaporizatora sa mirisom pačulija sa relaksirajućim djelovanjem koje preko televizijske prodaje na lokalnoj televiziji nudi Mr. Džirlo.

That's kinda shitty, ali, who cares, u krajnjoj liniji. Ako si dovoljno duhovno centriran, nešto te ovako u konačnici ne dira.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 15:25   #15
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Nije duhovnost u vještini, nego u onome tko se njome bavi. Mislim da nema te vještine koje ne možemo 'prostituiranjem' uniziti ili duhovnošću uzvisiti. Kao što svećenik po svom pozivu nije automatski duhovna osoba, tako ni praktikant astrologije nije nužno osoba koja bavljenjem astrologijom dokida vlastitu duhovnost ili duhovnost samu po sebi.
darovi Duha: dar prorokovanja, dar iscjeljivanja, dar mudrosti i znanja etc etc


i plodovi Duha:

ljubav
radost
mir
strpljivost
velikodusnost
usluznost
dobrota - blagost - suzdrzljivost
etc


su dvije sasvim razlicite kategorije.

pa tako darovi mogu biti duhovni darovi, a mogu biti i counterfeit , njegova kopija.

na sto je stvarno, a sto falsifikat- ukazuje to da li osoba koja posjeduje dar posjeduje i plodove Duha.

i to je cijela filozofija...
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 16:06   #16
Quote:
_Alexa_ kaže: Pogledaj post
Duhovnost bi trebala biti jedna vrlo ozbiljna disciplina, štoviše, način življenja, no, eto, s obzirom da se još uvijek većim dijelom deklarira "alternativom" pod duhovnost će, globalno gledano, spadati sve od doista dubokih i značajnih učenja prosvjetljenih mistika, preko sedam tisuća vrsta meditacije, do yoge za ravna stopala, gatanja iz strija na dupetu i vaporizatora sa mirisom pačulija sa relaksirajućim djelovanjem koje preko televizijske prodaje na lokalnoj televiziji nudi Mr. Džirlo.

That's kinda shitty, ali, who cares, u krajnjoj liniji. Ako si dovoljno duhovno centriran, nešto te ovako u konačnici ne dira.
Da je duhovnost samo ozbiljna disciplina baš se ne slažem jer duhovnost je sve što ulazi u naš život a tu ima i neozbiljnosti. Uostalom, isti korijen imaju duh-ovitost i duh-ovnost...imati duha ...
a smijeh je ionako najbolja molitva.

Danas je u ljudima premalo smijeha, kao i molitve. Smijati se i moliti u isti čas, mnogima ostaje naoko nespojiva i nemoguća radnja. Samo neki uviđaju da je snaga smijeha jednaka snazi molitve. Kad se smijemo, molimo se svakome božanstvu bez iznimaka, jer smijeh je univerzalni jezik svih bogova. Bez obzira iz kojeg kuta naše svijesti bogovi i božanstva nastaju i u kojem obliku smo ih spremni prihvatiti, smijeh ostaje naša jedina molitva upućena njima iz nepatvorenog dijela našeg srca.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 16:26   #17
Smile Nebesko kraljevstvo je svima nama istinski dom.

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
...
Božje kraljevstvo - što to uopće ima sa tarotom???
Što je duhovnost (i tarot) bez cilja (doma = nebeskog kraljevstva= našeg unutarnjeg Ja= … = Gospodina)?
Bezglavo lutanje bespućima beskraja.

Nije li ljepše i lakše kad poznaješ stepenice = dionice po kojima putuješ, a koje sigurno vode k cilju?
Svakako! (Jedna poveznica: velike arkane=slike i Ivanovo Otkrivenje)

Ne vodi li pogrešno razumijevanje na pogrešan put?
Naravno! (Koliko pogrešnih razumijevanja toliko pogrešnih putova.)

Malo za te o Egipatskoj staroj školi: Jedna od škola. Obelisci i piramide – objašnjenje značenja njihova imena.

Učenik dođe između njih i izražava svoju ozbiljnu potragu pitanjem : „ O-belo-iska (O=Ja belo=bijelo,čisto, svjetlo, mudrost iska= iskam, tražim)!“ Što otprilike znači - Ja tražim mudrost!

Onda na ulazu u piramidu izrazi svoju zamolbu: „Pira-mi-daj?“ (Pira = Piru, Vatru, Svjetlost, mi = mi, meni, daj = daj)! Što otprilike znači – (Molim te) Svjetlost mi daj! Ili Prosvijetli me!

I onda – hop – unutra s njime u potpunu tamu piramide i zatvori se za njim pa neka izađe kako znade.

He, he, he! A kad i "ako izađe" sigurno se prosvijetlio iznutra. Produhovio.

Zbog prevelike navale učenika iz svih krajeva svijeta sagradiše Sfingu i onda su je koristili - nešto slično našim današnjim prijamnim ispitima. „Progutala“ je svakoga koji nije odgovorio na njezino pitanje = pao je na ispitu i tajno (živ) poslan odakle je došao.
Cinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 16:36   #18
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Danas je u ljudima premalo smijeha, kao i molitve. Smijati se i moliti u isti čas, mnogima ostaje naoko nespojiva i nemoguća radnja. Samo neki uviđaju da je snaga smijeha jednaka snazi molitve. Kad se smijemo, molimo se svakome božanstvu bez iznimaka, jer smijeh je univerzalni jezik svih bogova. Bez obzira iz kojeg kuta naše svijesti bogovi i božanstva nastaju i u kojem obliku smo ih spremni prihvatiti, smijeh ostaje naša jedina molitva upućena njima iz nepatvorenog dijela našeg srca.
Da. Slažem se, Nemruthe. I baš zato što život shvaćam toliko ozbiljno, neumorna sam u vjerovanju i nastojanju da ga ispunim sa valovima smijeha i iskricama radosti i zabave.

No, s druge strane, žena koja zove gospođu Dragicu na broj prefiksa 060 da joj predvidi ljubav i umorni bolesni čovjek koji ide kod susjeda Mađara koji ćemu sa svetim ugrijanim kamenom izvaditi tumor bez operacije, vjerujem da ti ljudi usluge te vrste "duhovnjaka" doživljavaju vrlo, vrlo ozbiljno.

E sad, da se razumijemo ne tvrdim da ne postoje ezoterici koji svojim "talentima" zaista imaju iscjeliteljske moći i na neki način mogu preskakati procjepe vremena i vidjeti nečiju budućnost, ali, budimo realni, tolika saturacija šarlatana na tim područjima, jednu misterioznu i okultnu granu ezoterije je učinila više nego smiješnom. I, da, stvarni mistici ili šarlatani, nazvala bi ih ezotericima, ali ne duhovnjacima.

Zašto? Zato jer određena razlika mora postojati. Sva genijalna učenja velikih učitelja, duboki uvidi osoba koji su probili pod introspekcije do te mjere da plutaju na obalama potpune prosvjetljenosti, božanstvene duhovne spoznaje do kojih su dugotrajnim i nerijetko mukotrpnim kontemplacijama i nekad i vrlo neugodnim iskustvima došli ljudi koji su posvetili život dubokom i posvećenom proučavanju sebe, svojih reakcija, svijeta oko nas i neraskidive spone koja nas veže i koja nam daje čisti život i apsolutnu spoznaju povezanosti i harmonije svega egzistentnog, ne mogu se, da ga hebeš, stavljat u isti koš sa predviđanjima gospođe Slavke koja će za 5,79 kuna po minuti (plus PDV) ti saopćiti kako ćeš na skorašnjoj poslovnoj zabavi upoznati visokog crnog stranca i da će vaša veza završiti brakom, ali da isto se pripaziš zavidne starije žene u njegovoj obitelji.

Opet, ne kažem da ezoterija nema svoje genijalce i istinske mistike, ali....razlike su, ako mene pitaš, goleme i evidentne.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 16:40   #19
[QUOTE=Cinka;36101933]
Quote:
Šo je duhovnost (i tarot) bez cilja (doma = nebeskog kraljevstva= našeg unutarnjeg Ja= … = Gospodina)?
Bezglavo lutanje bespućima beskraja.
Kad bi duhovnost imala cilj onda bi i Biblija imala noge...
Duhovnost je neprekidno putovanje kroz živote.



Quote:
Malo za te o Egipatskoj staroj školi: Jedna od škola. Obelisci i piramide – objašnjenje značenja njihova imena.

O, Ozirise , učini moj Ba besmrtnim!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 16:41   #20
Quote:
_Alexa_ kaže: Pogledaj post

Opet, ne kažem da ezoterija nema svoje genijalce i istinske mistike, ali....razlike su, ako mene pitaš, goleme i evidentne.
Treba razlučiti komercijalu od putovanja (duhovnost).
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:32.