Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2012., 22:30   #21
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
nisam siguran i nisam upućen za plin no mislim da je poslije brojila tvoja instalacija i sukladno tome ako ti na tu instalaciju dodaš kontrolno brojilo onda je to tvoje... za njega plinara ne treba niti znati
Po logici stvari,trebalo bi biti tako. Ali ipak sam im posao mail da mi odgovore da poslije ne bude pizdarija. Oni traže mislim 3000,00 kn a plinomjer i sitni materijal ne koštaju više od 900,00 kn....
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 00:28   #22
Ja sam imao takav problem. Kod mene je bio interni sat, a kod brata glavni. Ja sam skužio da nešto ne štima, jer mi je osim potrošnje bitno da se zbog struje ne svadim s bratom.
Kupio sam u Brica ili nekog Bau(max/haus) interno brojilo koje radi precizno sa malim potrošačima (žarulja, tv, fen, punjači, mali ručni alati) SAMO onda ako ga je iz mirovanja pokrenuo neki veći potrošač. Kupio sam još jedno interno brojilo i dobio smeće koje jednako radi. Na kraju smo nabavili neko brojilo koje i HEP ugrađuje.

Dakle kod 'njih' sve pogasiti i palite žarulju po žarulju. Ako nakon što upalite prvu žarulju kolo brojača ne krene mjenjajte brojilo!
__________________
Bez potpisa
AKAjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 08:31   #23
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
nisam siguran i nisam upućen za plin no mislim da je poslije brojila tvoja instalacija i sukladno tome ako ti na tu instalaciju dodaš kontrolno brojilo onda je to tvoje... za njega plinara ne treba niti znati
neće moći ove noći.preinake plinske instalacije moraju se prijaviti lokalnom distributeru plina.nove instalacije rade se isključivo po projektu.jednom u 10 godina obavezna je kontrola instalacije na nepropusnost i zamjena plinomjera.iz navedenog je jasno da plinara zna i mora znati za kontrolno brojilo,a njega može postaviti samo licencirani plinoinstalater iste te plinare.dali smije ili ne smije treba pitati lokalnog distributera plina.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 11:07   #24
dali je moguće da se dnevno potroši 7-9 kwH a od potrošača radi; frižider, 2x 5l bojlera za vodu i telefon (rade 24h), LCD cca 5h dnevno, laptop cca 2h dnevno.....a na noć 4 kWh a uključen je frižider, 2 bojlera i telefon, te LCD cca 4 h??? može mi netko objasniti što bi to sve moralo raditi da se stalno dnevno troši minimalno 7 kWh i noćno 4 kWh? nije mi stvarno jasno...npr..u noći se kod njih prao veš negdje 2 sata (po meni je to otprilike 2-3 KWh) i ujutro se vidi da je za cijelu kuću noćna potrošnja 6,6 kWh??? pa zar je njihovo onda samo 2 kWh a moje 4,6 kWh a ništa nije radilo???? tak ispada na kraju mjeseca
anđeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 11:23   #25
Gle, ako toliko sumnjaš da plaćaš njihovu struju zovi električara da pregleda instalaciju i bok. A ako te ni to ne zadovolji ostaje ti samo razdvajanje priključka. Ovako preko foruma nećeš ništa postići. Dakle ili majstor ili elektra. Sve košta ali to ti je jedini izbor.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 11:44   #26
Quote:
anđeli kaže: Pogledaj post
dali je moguće da se dnevno potroši 7-9 kwH a od potrošača radi; frižider, 2x 5l bojlera za vodu i telefon (rade 24h), LCD cca 5h dnevno, laptop cca 2h dnevno.....a na noć 4 kWh a uključen je frižider, 2 bojlera i telefon, te LCD cca 4 h??? može mi netko objasniti što bi to sve moralo raditi da se stalno dnevno troši minimalno 7 kWh i noćno 4 kWh? nije mi stvarno jasno...npr..u noći se kod njih prao veš negdje 2 sata (po meni je to otprilike 2-3 KWh) i ujutro se vidi da je za cijelu kuću noćna potrošnja 6,6 kWh??? pa zar je njihovo onda samo 2 kWh a moje 4,6 kWh a ništa nije radilo???? tak ispada na kraju mjeseca
da, moguće je. Ja živim u skući od cca 225m2, katnica. Sad po zimi, prosjek dnevne potrošnje je cca 6,5 kwh po skupoj tarifi, i jedno 4 kwh po jeftinijoj tarifi.

ovi bojleri ti znaju dosta potrošiti jer stalno dogrijavaju vodu, lcd za 5h troši valjda preko 0,5 kwh (moj je nekih 130W, znači za 5h 0,650 kwh), laptop ti troši sigurno jedno 200-300W......

s nečime i nekako se griješ. i to troši struju, plamenik (ulje/plin) radi na struju, pumpa koja vrti vodu troši struju (moja i do 50W, pa nek radi 10h eto ti 0,5 kwh), pa rasvjeta pa nek perilica suđa nešto odradi itd itd...nakupi se to za taj čas.....pa neki radio, pa max tv, pa ovo pa ono...

tih 7kwh/kwh nije nešto za konja ubiti, ak ti je skupo, smanji potrošnju....
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 10:13   #27
znam da nije nešto tih 7kWh, ali kao što sam i napomenula, naša potrošnja je na pola manja kada smo sami u kući pa mi zato nije jasno....grijemo na drva tako da tu ne trošimo struju, rasvjeta je tek navečer i to su sve šparne žarulje, suđericu namjerno sad nisam uključivala baš da vidim dali će išta smanjiti noćnu potrošnju, a te bojlere čak ima i gornji stan kao i mi, pa mi opet ne ide u glavu ta potrošnja...max tv nemamo, kuhamo na plin i ok ak se tu malo potroši (ne kuhamo cijeli dan), ali ipak...ne znam...i kako da smanjim potrošnju kad ne znam što mi to poveća potrošnju za 50%?
anđeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 10:24   #28
Quote:
anđeli kaže: Pogledaj post
znam da nije nešto tih 7kWh, ali kao što sam i napomenula, naša potrošnja je na pola manja kada smo sami u kući pa mi zato nije jasno....grijemo na drva tako da tu ne trošimo struju, rasvjeta je tek navečer i to su sve šparne žarulje, suđericu namjerno sad nisam uključivala baš da vidim dali će išta smanjiti noćnu potrošnju, a te bojlere čak ima i gornji stan kao i mi, pa mi opet ne ide u glavu ta potrošnja...max tv nemamo, kuhamo na plin i ok ak se tu malo potroši (ne kuhamo cijeli dan), ali ipak...ne znam...i kako da smanjim potrošnju kad ne znam što mi to poveća potrošnju za 50%?
lijepo sam ti napisao vadi jedan po jedan svoj osigurač i ako/kad se sustanari pobune da nemaju struje znati ćeš da troše tvoju struju
još bolja i brža opcija je da kad su oni u kući izvadiš sve svoje osigurače i odmah će sve biti jasno
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 14:24   #29
Quote:
anđeli kaže: Pogledaj post
znam da nije nešto tih 7kWh, ali kao što sam i napomenula, naša potrošnja je na pola manja kada smo sami u kući pa mi zato nije jasno....grijemo na drva tako da tu ne trošimo struju, rasvjeta je tek navečer i to su sve šparne žarulje, suđericu namjerno sad nisam uključivala baš da vidim dali će išta smanjiti noćnu potrošnju, a te bojlere čak ima i gornji stan kao i mi, pa mi opet ne ide u glavu ta potrošnja...max tv nemamo, kuhamo na plin i ok ak se tu malo potroši (ne kuhamo cijeli dan), ali ipak...ne znam...i kako da smanjim potrošnju kad ne znam što mi to poveća potrošnju za 50%?
bez obzira što griješ na drva, ak imaš neku kotao i neku pumpu i oni troše struju

bojler i frižider troše puno, još ak imaš neki zamrzivač.....
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 15:51   #30
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
bez obzira što griješ na drva, ak imaš neku kotao i neku pumpu i oni troše struju

bojler i frižider troše puno, još ak imaš neki zamrzivač.....
mislim da ima sobne peći na drva,a one ne trebaju struju
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 18:54   #31
kaminska peć na drva, znači nema struje..nema kotla, kotlovnice, pumpe i sl. nešto što troši struju...ni zamrzivač..klasičan frižider sa donje dvije ladice ledenice:-)
anđeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 21:08   #32
Quote:
anđeli kaže: Pogledaj post
kaminska peć na drva, znači nema struje..nema kotla, kotlovnice, pumpe i sl. nešto što troši struju...ni zamrzivač..klasičan frižider sa donje dvije ladice ledenice:-)
Još vi raspravljate, dal imate trofaznu struju i dal je kontrolno brojilo jednofazno ili trofazno ???
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 09:03   #33
trofaznu struju, trofazni limitator, a mislim da je i kontrolno brojilo u drugom stanu trofazno
anđeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 15:04   #34
Quote:
anđeli kaže: Pogledaj post
trofaznu struju, trofazni limitator, a mislim da je i kontrolno brojilo u drugom stanu trofazno
Ja se kladim da je jednofazno i tu je sav nesporazum!!!!!
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 18:14   #35
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ja se kladim da je jednofazno i tu je sav nesporazum!!!!!

zašto? može objašnjenje?
anđeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 19:00   #36
Iz dva moguća razloga , bar koliko se ja razumije. Prvi mogući razlog je nejednoliko opterećenje faza. što po nekim električarima (pričao mi profić) zna uzrokovati ovakve efekte povećanja potrošnje, a druga mogućnost je da je netko pametan ugradio jednofazno brojilo kod razdvajanja i jednostavno su mu "izmaknule" druge dvije faze. Sad ne znam što koka misli da je.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 21:24   #37
Quote:
anđeli kaže: Pogledaj post
zašto? može objašnjenje?
Pa kod njega se mjeri samo jedna faza a koristi dvije ili čak sve tri i naravno da se onda mjerenje na glavnoj vuri ne poklapa s kontrolnom vurom ...
Ili jednostavnije kontrolna vura mjeri samo 1/3 prave potrošnje, ako je ravnomjerno opterečenje na fazama a nije sigurno...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:03.