Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2016., 13:18   #1261
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
danas je zadnji dan najduljeg i dosad najhladnijeg zimskog mjeseca, jeste li očitali brojilo? koliko ste potrošili kubika u siječnju? mi spržili 244. probni obračun kaže, 837 kn. malo manje od sto kvadrata, troje. (i još dvoje od troje pola mjeseca nije bilo u Zg.) stan nije kvalitetno izoliran, a u zgradi smo koju ne možemo sami riješiti. predstavnika suvlasnika zanimaju druge stvari a svi bacamo energiju u zrak.

nije se dalo puno više štediti. u prijelaznom razdoblju smo koristili i klimu za grijanje dnevnog trakta, vidi se na računima, ali sad kad je jače zahladilo radilo je centralno. relativno novi kombi kondenzacijski bojler, prošlog ljeta servisiran i očišćen od kamenca. i kuhamo na plin.

Meni također najveća potrošnja plina od kad sam ga ugradio- 220 m3.Nissam imao nikad preko 170m3.Stan u potkrovlju kuće,dobro izoliran krov,jedinonema termo fasadu,tem. na termostatu konstantno 20, stvarno mislim da nešto ne valja s plinom ili?
doljabuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 23:35   #1262
jedno "banalno" pitanje s obzirom da sam friški korisnik usluga gradske plinare zagreb... što sve točno ulazi u izračun potrošnje plina? sa kojom točno cifrom množe kubike i što mi sve još nakače na potrošnju?
Tozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 00:56   #1263
Quote:
Tozy kaže: Pogledaj post
jedno "banalno" pitanje s obzirom da sam friški korisnik usluga gradske plinare zagreb... što sve točno ulazi u izračun potrošnje plina? sa kojom točno cifrom množe kubike i što mi sve još nakače na potrošnju?
brojilo iskazuje m3. ja to pomnožim sa cca 3,80kn i to je to.
njihove nove fore s izračunavanjem ne razumijem niti se bavim time.
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 12:04   #1264
Quote:
Tozy kaže: Pogledaj post
jedno "banalno" pitanje s obzirom da sam friški korisnik usluga gradske plinare zagreb... što sve točno ulazi u izračun potrošnje plina? sa kojom točno cifrom množe kubike i što mi sve još nakače na potrošnju?
kubik je do 31.3. bio oko 3,53 kn i na to još ide mjesečni paušal 17,5 kn.
od 1.4. je, kao, nešto pojeftinilo, ali ne znam koliko, vidjet ću na sljedećem obračunu...
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 13:11   #1265
Nije 3,8 niti 3,53 kn jer se cijene plina ne računaju prema kubicima nego kWh, odi na stranice plinare gdje imaš informativni izračun troškova potrošnje plina gdje ti je svaka stavka računa objašnjena.


http://www.gpz-opskrba.hr/default.aspx?id=201
sethdot is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 09:28   #1266
Pozdrav grupi..

Molim pomoc. Saljem fotku obracuna - ++http://imgur.com/WyreVej, pa bi vas samo molio da mi pojasnite, kako da izracunam potrosnju u odnosu na trenutno stanje brojila, odnosno da li se tu negdje u ovoj tabeli nalaze potroseni m3 ( koje mogu iscitati na brjilu ).


Unaprijed se zahvaljujem.
Jorgovani is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 11:52   #1267
Quote:
Jorgovani kaže: Pogledaj post
Pozdrav grupi..

Molim pomoc. Saljem fotku obracuna - ++http://imgur.com/WyreVej, pa bi vas samo molio da mi pojasnite, kako da izracunam potrosnju u odnosu na trenutno stanje brojila, odnosno da li se tu negdje u ovoj tabeli nalaze potroseni m3 ( koje mogu iscitati na brjilu ).


Unaprijed se zahvaljujem.
na ovoj slici ovako kako si je stavio sa zabijeljenim dijelom ne vidi se stanje brojila, samo ukupan broj potrošenih kubika u drugom stupcu, 86 i 59 u veljači i ožujku. na obračunu inače postoji mjesto gdje se vidi stanje brojila, ali ne na ovoj slici koju si stavio. postoji još jedan list, ili poleđina ovog računa.

ako ti nije vidljiv na prvi pogled, najlakše ćeš ga pronaći ako si očitaš brojilo i nađeš slične brojke pored datuma očitanja.

najjednostavniji način dobivanja točnog iznosa koji si potrošio je obračun preko web stranice plinare, www.gpz-opskrba.hr prijaviš se na "moj račun"
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 12:28   #1268
Hvala na dogovoru..

Zabijelio sam dio jer je stan u najmu, pa mi se ne izlazi s podatcima.. a gore ima samo sifra kupca i br plinomjera. Nazalost drugi papir mivlim da vise nemam.

Vidim da se racun obracunava po potrosenim kw/h, a na brojilu su m3. Kako se to preracunava?

Hvala... i sorry ako davim..
Jorgovani is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 12:33   #1269
Quote:
Jorgovani kaže: Pogledaj post
Hvala na dogovoru..

Zabijelio sam dio jer je stan u najmu, pa mi se ne izlazi s podatcima.. a gore ima samo sifra kupca i br plinomjera. Nazalost drugi papir mivlim da vise nemam.

Vidim da se racun obracunava po potrosenim kw/h, a na brojilu su m3. Kako se to preracunava?

Hvala... i sorry ako davim..
sa šifrom kupca, obračunskog mjernog mjesta i brojem plinomjera možeš napraviti probni izračun na webu, ne mora biti tvoj stan: http://www.gpz-opskrba.hr/default.aspx?id=201

iznosi variraju iz mjeseca u mjesec, zato ti nije lako dati jednostavan iznos cijene kubika kao odgovor.

napravio sam sad probni izračun za 100 kubika u travnju, da ti okvirno može poslužiti, ispadne cijena 2,8526 kn /kubik.
neki dijelovi tog iznosa su fiksni tj. pauśalni, pa bi manje kubika imalo veću prosječnu cijenu.

Zadnje uređivanje uzadnjicas : 06.05.2016. at 12:48.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 20:10   #1270
Etažno plinsko :confused::confused:

Nisam plavuša, al svejedno, možda malo glupo pitanje

Je li potrošnja plina kod etažnog plinskog grijanja bitno manja ako zatvorim preko dana radijatore u spavaćim sobama?

I pitanje #2 Ako zatvorim radijatore u dnevnoj sobi preko noći, kako ugrijati spavaću sobu ako je termostat u dnevnoj sobi???
N.Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 22:06   #1271
1. manja je, ali koliko ovisi o nekoliko stvari. Ako imaš 4 radijatora, a od toga 2 u sobama, nemoj očekivati 50% manje račune. Toplina prelazi preko zidova u te hladnije sobe.

2. teško, jer termostat regulira temperaturu po onoj u dnevnoj. Možeš zatvoriti radijatore u dnevnoj, ali onda će ti grijanje raditi cijelu noć jer termostat neće registrirati povećanje temperature.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 22:47   #1272
Quote:
N.Maja kaže: Pogledaj post

I pitanje #2 Ako zatvorim radijatore u dnevnoj sobi preko noći, kako ugrijati spavaću sobu ako je termostat u dnevnoj sobi???
Smanji temperaturu vode za grijanje na bojleru na npr. 45°C ili manje pa će se grijanje regulirati po toj temperaturi.Bojler će se gasiti kad postigne tu temperaturu a paliti kada temperatura padne te u spavaćim sobama preko noći neće biti vruće.
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 17:29   #1273
Pozdrav!
Koliko bi trebala biti otprilike mjesečna potrošnja plina za grijanje i toplu vodu u Zagrebu u stanu od 61 m2?
Stan gleda na istok i grije se sa obje strane od susjeda i od ispod i od gore.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
teo2411 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 21:03   #1274
Quote:
teo2411 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Koliko bi trebala biti otprilike mjesečna potrošnja plina za grijanje i toplu vodu u Zagrebu u stanu od 61 m2?
Stan gleda na istok i grije se sa obje strane od susjeda i od ispod i od gore.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
To ćeš ti nama reći za cca mjesec dana...uni formula ne postoji....može bit 80,100 m3 a može i 200,ovisi koliko odvališ grijanje....
streličarstvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 21:05   #1275
Quote:
streličarstvo kaže: Pogledaj post
To ćeš ti nama reći za cca mjesec dana...uni formula ne postoji....može bit 80,100 m3 a može i 200,ovisi koliko odvališ grijanje....
A mislim ono, ako netko zna otprilike i ima stan slicne kvadrature da se znam orjentirati prema necem. Grijanje je na 22 po danu, po noci na 19. Troje ljudi je u stanu tako da i na toplu vodu ode dosta.

Jel normalno da u jedan dan ode 7 kubika plina?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
teo2411 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 21:42   #1276
Quote:
teo2411 kaže: Pogledaj post
A mislim ono, ako netko zna otprilike i ima stan slicne kvadrature da se znam orjentirati prema necem. Grijanje je na 22 po danu, po noci na 19. Troje ljudi je u stanu tako da i na toplu vodu ode dosta.

Jel normalno da u jedan dan ode 7 kubika plina?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Sve je moguće,čak i drvena peć....
Malo šale,opet....dva stana iste kvadrature nemaju istu potrošnju.ovisi o vanjskoj izolaciji odnosno gubicima objekta,vrsti uređaja i još mali milion parametera,umorili bi se nabrajajući.Po ovome bi bila potrošnja cca 200 m3..da li je realna i moguća...s obzirom na smještaj stana realna nije..moguća je..vjerojatno je izolator objekta i stolarija loša.
streličarstvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 12:12   #1277
Ako je ispravan podatak da je m3 plina oko 9kwh toplote.

To bi znacilo da bi na el energiju (po mojim cijenama) potrosnja bila oko 63 kwh dnevno.......5€ dnevno.......150 € mjesecno.

A ako bi grijao to toplotnom pumpom npr klimom......potrosnja bi bila mozda 17 kwh dnevno......oko 1,3 € dnevno......39€ mjesecno.

Malo izgleda puno s obzirom kako je malo vanjskih hladnih zidova.
Ali nemoguce nije.
rovaccccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 07:33   #1278
Teo

Kakva je izolacija ?
Stavi temperaturu vode u radijatorima na 50 i ako uspije zagrijati probaj smanjivati temperaturu.
tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 12:14   #1279
jel ima tko iskustva sa spremnicima TNP-a za kućnu potrošnju?
Zanima me, imamo spremnik od mislim 2000l i tankiran je 24.11.2016. i do sad smo potrošili 3/4 tanka a nije da se nešto pretjerano grijemo (cca 100m2 i radijatori su onak, topli, nisu vrući). da li je to normalna potrošnja?
dostaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 14:32   #1280
sad sam izračunao, tank je pun cca 25% a serviser plinskih instalacija kaže da s obzirom na temperaturu to treba uvećati za 15-20% te da se tank nikad ne puni više od 80%. prema izračunu ispada daje u dva mjeseca potrošeno cca 50% tanka - da li je to previše?
dostaje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:26.