Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2009., 03:07   #1
Kriza u Kanadi

Izgledno je da cu se u skoroj buducnosti priduziti desecima tisuca ljudi koji su u Kanadi zbog ove krize ostali bez posla i bez prihoda. Gradjevina je slow a projekti se zavrsavaju dok se novi ne otvaraju. Pritisak je enorman i ljudi su pod stresom. Ukljucujuci i mene.

Na koji se vi nacin borite s takvim stresovima i strahovima?
__________________
Gdje ima volje, ima i nacina :-)
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 04:34   #2
Quote:
XeiX kaže: Pogledaj post
Izgledno je da cu se u skoroj buducnosti priduziti desecima tisuca ljudi koji su u Kanadi zbog ove krize ostali bez posla i bez prihoda. Gradjevina je slow a projekti se zavrsavaju dok se novi ne otvaraju. Pritisak je enorman i ljudi su pod stresom. Ukljucujuci i mene.

Na koji se vi nacin borite s takvim stresovima i strahovima?
Trazis i nadjes drugi izvor prihoda.
Grey Ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 05:19   #3
gledam cbc news at six (from St. John's) i ne cini mi se da je kriza, nafte ima puno
camundongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 11:30   #4
Zar nema unemployment insurance u Kanadi? Ja se oslanjam na to za slučaj da se kriza pooštri. I gledam što ima na tržištu rada, organiziram tečajeve za nove kvalifikacije itd.

Žena mi se također bori za nove kvalifikacije, zlu ne trebalo ...
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 22:00   #5
Ovdje je u zadnjih nekoliko godina bila prava eksplozija konstraksna. Grad se sirio brze nego ova svinjska kuga. A sad nisam primijetio da iko ista gradi, a ima terena koji su za konstraksn i sve je spremno za rad, ali nista.
bijesna glista is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 22:48   #6
Kakav stres i kakav problem s krizom?
Pa zar vam nitko nikada nije objasnio kako to sve radi u Kanadi i US? Svakih malo imas kojekakve krize, medutim, cudi me da je od zadnje proslo nekih 18 godina.
Sada lijepo sta ste sve zaradili i ustedili ovih godina dok krize nije bilo sada placajte racune i zivite od te ustedevine.
Pitate sta i kako se snaci u ovoj krizi? E pa ja cu kupiti tri kuce koje su u malo losijem stanju za jako povoljne cijene kroz nekih 5 do 6 mjeseci (dok cijene jos vise padnu) i polako ih renovirati (sam, jer sam i ja u gradevini) dok se ekonomija ponovo ne stabilizira u sljedecih godinu ili dvije dana.
Inblues is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 23:03   #7
Quote:
Inblues kaže: Pogledaj post
Kakav stres i kakav problem s krizom?
Pa zar vam nitko nikada nije objasnio kako to sve radi u Kanadi i US? Svakih malo imas kojekakve krize, medutim, cudi me da je od zadnje proslo nekih 18 godina.
Sada lijepo sta ste sve zaradili i ustedili ovih godina dok krize nije bilo sada placajte racune i zivite od te ustedevine.
Pitate sta i kako se snaci u ovoj krizi? E pa ja cu kupiti tri kuce koje su u malo losijem stanju za jako povoljne cijene kroz nekih 5 do 6 mjeseci (dok cijene jos vise padnu) i polako ih renovirati (sam, jer sam i ja u gradevini) dok se ekonomija ponovo ne stabilizira u sljedecih godinu ili dvije dana.
Koji si ti pljuger covjece. Kupit ces samo tri kuce? I s time se hvalis?


Aj ne seri jebote, a te price si pricaj doma suseljanima.
__________________
Gdje ima volje, ima i nacina :-)
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 23:12   #8
Quote:
XeiX kaže: Pogledaj post
Koji si ti pljuger covjece. Kupit ces samo tri kuce? I s time se hvalis?


Aj ne seri jebote, a te price si pricaj doma suseljanima.

Jesam li ja tebe mozda vrijedao? Pitao si sta mi mislimo raditi u vrijeme krize i dobio si moj odgovor.
A drugo, jesam li se ja hvalio mozda?
Inblues is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 00:31   #9
Ako cemo biti sitnicavi, onda ti nisi qualified sudjelovati u ovoj raspravi jer ocito nemas stresa i kupuju se tri kuce i tako...ja sam smetnuo s uma da ovdje nema obicnih ljudi s obicnim problemima nego su tu milijunasi koje ova kriza ne dotikavlje. Tako da...
__________________
Gdje ima volje, ima i nacina :-)
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 02:41   #10
pa dobro ti je savjetovao; ako nemaš za kruh,jedi kolače
macorrrr is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 03:11   #11
Da, na zalost gadno je a tko zna sto tek dolazi...
Ali, ovo je ipak Canada koja ima dobru safety net. Ako se vec dogodi da moras na unemployment - iskoristi do maximuma - trazi da ti placaju neke dobre, skupe tecajeve.
Naravno, moras smanjiti troskove ali moguce je zivjeti mnogo jednostavnije ... narocito sada po ljetu. Cuvaj lovu - trampaj usluge.
Mozda ce biti vise manjih poslova zbog ovog budget stimulansa za renoviranje.
Naravno da ce te pogoditi ali ne dozvoli da te demoralizira ... zato ostani aktivan, iskoristi sve te moralne podrske, savjete, taktike ... sve sto ti nude.

Zivot tece u fazama ... pa ce i ovoj doci kraj ...

Ili kako Kinezi kazu "nije kriza vec oportunity!"

Tko zna sto mene ceka ?

Zaista suosjecam i ne drzim nikakve prodike ...
__________________
Stuck in the middle of nowhere.
Air is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 03:19   #12
A sto ba dvaput napisa?
bijesna glista is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 03:33   #13
Ajme, sto si brz!

Tebi dosadno?
__________________
Stuck in the middle of nowhere.
Air is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 03:38   #14
nie odo
bijesna glista is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 09:24   #15
@nezaposlenost u Kanadi.

Oni koji rade po cijelom svijetu misle "sta to glupani pisu i pricaju"....kakova nezaposlenost?
To je samo za one koji ne zele raditi!

Istina je jednom kada se ostane bez posla....ne nadje se drugi "bilo kakav lagano ili uopce".

Tjesite se u Kanadi....jer je svugdjke po svijetu isto, u Au ostaju dnevno 1.000
osoba bez posla/a populacija je samo 21 milion/, od svih struka kao i IT.

Proci ce jos dosta vrijemena dok se ne sredi svjetska ekonomija, do toga ce ostati jos mnogi bez posla i mnogi raditi pola smjene /kao u Au/ ili kada su pozvani.

A znade se kome se imamo zahvaliti.

vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 10:16   #16
Quote:
XeiX kaže: Pogledaj post
Izgledno je da cu se u skoroj buducnosti priduziti desecima tisuca ljudi koji su u Kanadi zbog ove krize ostali bez posla i bez prihoda. Gradjevina je slow a projekti se zavrsavaju dok se novi ne otvaraju. Pritisak je enorman i ljudi su pod stresom. Ukljucujuci i mene.

Na koji se vi nacin borite s takvim stresovima i strahovima?
bas mi je zao

jesi razmisljao o prekvalifikaciji? something completely different??
iako, ako ljudi oko tebe generalno nemaju love i kupovne moci, tesko je izmisliti nesto novo

opcenito mislim da je u vrijeme krize bolje biti u velikim gradovima s velikim protokom ljudi i novca, gdje ima love uvijek mozes nesto novo izmislit, ponudit i zaradit
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 16:43   #17
Day one. Hvala na podrsci.

Razmisljao sam o prekvalifikaciji...no stvar je ovakva - vjerojatno da bi bilo i ako bude trebalo bit ce posla, ali ne ovako dobro placenog. I to je citav razlog zasto sam jos uvijek na gradjevini i zasto sam u gradjevinu uopce isao. Radio sam ja dosavsi u Kanadu u nekakvoj firmi sto se bavila proizvodnjom magnetometara za 24.000 godisnje. Doma sam nosio tek nekoliko stotina tjedno a i to sto sam zaradio odlazilo je na gorivo. Takvih poslova ima koliko god zelite. Gradjevina ima perspektivu i volio bih ostati raditi u i oko gradjevine te ako bude nesto srece za kojiu godinu otvoriti svoju firmu. Ovo sto ovaj gore prica o kupovanju tri kuce...ipak se ne zaradi toliko.
__________________
Gdje ima volje, ima i nacina :-)
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 16:53   #18
Quote:
XeiX kaže: Pogledaj post
Ako cemo biti sitnicavi, onda ti nisi qualified sudjelovati u ovoj raspravi jer ocito nemas stresa i kupuju se tri kuce i tako...ja sam smetnuo s uma da ovdje nema obicnih ljudi s obicnim problemima nego su tu milijunasi koje ova kriza ne dotikavlje. Tako da...
Nije da ja nisam "qualified" za ovu temu jer mozda nekom i pomogne ovo sta ja imam namjeru raditi, mozda ne u toj mjeri kao ja ali mozda s jednom kucom ili stanom, mozda poslovnim prostorom i tome slicnom, koliko je god u njegovim ili njenim mogucnostima. Razmjena ideja je dobra i jako pozitivna stvar. I ja sam dosao do ovog sta imam (ne hvalim se, samo kazem) na ideju jednog dobrog prijatelja.
Ujedno, nemoj misliti da sam ja neki milijunas kao sta kazes u svom post_u, ja sam samo dobar radnik i oduvijek sam racunao na "sta ako" situaciju.
Inblues is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 16:57   #19
nema beda inblues, znam ja tipove koji zaradjuju dobru pinku na bausteli imaju dosta kesa. Nije tesko imati kesa ako ga nemas na sto ili koga potrositi. Inace, ideja ti je odlicna i san je svakog normalnog baustelca.
__________________
Gdje ima volje, ima i nacina :-)
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 19:24   #20
Nije Kriza u Canadi nego u Ontariu,... neznam kako ljudi u Ontariu misle da su oni cijela Kanada?????

Mozda je u BC i Alberti zaustavljen ekonomski boom,.. ali ja nevidim neke specijalne znakove krize ovdje, a posto mi je posao jako vezan za startup kompanije, nevidim veliki pad novih startup kompanija.
Sto se tice gradjevine nesjecam se da sam vidio ikada prije toliko novih nebodera koji se grade u Vancouveru.
Moja je firma otpustila dva radnika nedavno oboje su nasli posao sljedeci dan, jedan je programer a drugi project manager.
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:49.