Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2010., 23:47   #1
Centralno grijanje na drva - vol. 3

Molim sve koji koriste drva za grijanje da napišu
1. Koliko metara troše na zimu
2.Županiju u kojoj žive
3.Cijenu metra drva koju plaćaju (s naglaskom na iscjepano ili metrice)
4.Peć koju koriste
5.Veličina prostora koji griju
__________________
Mr. BAD GUY

Zadnje uređivanje Majstor : 16.05.2018. at 17:05. Reason: Promjena naslova posta radi naslova teme.
Beco is offline  
Old 03.11.2010., 23:51   #2
Evo ja ću početi
22m3
Istarska
250-280 kn na metar 350-400 iscjepana-većinom kupujem na metar
Centrometal Eko ck 35kw
170 m2
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Old 06.11.2010., 21:06   #3
25-30m3(ako je fest zima,ispod -10,požarni trpa cijelu noć)
Zagrebačka-jugozapad
200kn metrice-jasen i hrast ove zime za probu,inače strogo bukva iz Žumberka(pilim i cijepam sam)
Viadrus U-22,29kw
cca 80m3
__________________
ja se konja bojim
FAuWE is offline  
Old 09.11.2010., 18:11   #4
oko 25 metara
karlovačka
drva radim sam iz svoje šume,hrastovina,bukovina,grab i nešto agacije
centrometal 35 kw
cca 90 m2
__________________
Sretan sam ko tornado među kamp-kućicama
viking dr. is offline  
Old 10.02.2011., 20:37   #5
Arrow Peć na drva za grijanje

Pozdrav. Trebam Pomoć. navedena peć dimi ko luda i cmolji i stvara se katran.
Ložim na drva. da li je potrebno otvarati na gornjim vratima onu zaklopku(leptirić) za bolji dovod zraka. Inače teperaturu stalno držim na 80c

Molim vas pomagajte
__________________
sick___________master
sick_lick is offline  
Old 10.02.2011., 20:41   #6
Quote:
sick_lick kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Trebam Pomoć. navedena peć dimi ko luda i cmolji i stvara se katran.
Ložim na drva. da li je potrebno otvarati na gornjim vratima onu zaklopku(leptirić) za bolji dovod zraka. Inače teperaturu stalno držim na 80c

Molim vas pomagajte
Provjeri je li otvoren "šuber" na izlazu dima iz peći.
Provjeri stanje dimnjaka!
Zatvori "leptirić"
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 10.02.2011., 20:48   #7
dimnjak je nov 140, i kada je leptirić otvoren koda je peć više suha, i šuber otvoren
__________________
sick___________master
sick_lick is offline  
Old 10.02.2011., 20:52   #8
Quote:
sick_lick kaže: Pogledaj post
dimnjak je nov 140, i kada je leptirić otvoren koda je peć više suha, i šuber otvoren
Vuče li negdje zrak, osim kroz vratašca sa regulatorom?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 10.02.2011., 21:11   #9
nigdje, osim ako otvorim leptir na gornjim vratima
__________________
sick___________master
sick_lick is offline  
Old 10.02.2011., 21:14   #10
Quote:
sick_lick kaže: Pogledaj post
dimnjak je nov 140, i kada je leptirić otvoren koda je peć više suha, i šuber otvoren
da mi je znat koji majstor ti je savjetovo dimnjak fi140
sasase is offline  
Old 10.02.2011., 21:18   #11
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
da mi je znat koji majstor ti je savjetovo dimnjak fi140

Ma morao bi odraditi svoje, ako je dovoljno visok - 25 m!!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 10.02.2011., 21:22   #12
a koji bi treba biti za 20 kw, možda 200
__________________
sick___________master
sick_lick is offline  
Old 10.02.2011., 21:22   #13
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post

Ma morao bi odraditi svoje, ako je dovoljno visok - 25 m!!
i to kaj velis hehehehe
sasase is offline  
Old 10.02.2011., 21:23   #14
dimnjak je ok, neš drugo ga zeza
__________________
sick___________master
sick_lick is offline  
Old 10.02.2011., 21:24   #15
Quote:
sick_lick kaže: Pogledaj post
a koji bi treba biti za 20 kw, možda 200
da za takav kotao sve ispod toga je glupost i majstora koji ti je to preporucio i slozi i reko da bu igralo slobodno obesi za j....a

nemoze bit ok tvoj kotao je nocna mora za losa drva vecina vas nezna ni pravilno lozit prelazni periodi su najgori za lozit i tad se talozi najvise smola
sasase is offline  
Old 10.02.2011., 21:38   #16
Quote:
sick_lick kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Trebam Pomoć. navedena peć dimi ko luda i cmolji i stvara se katran.
Ložim na drva. da li je potrebno otvarati na gornjim vratima onu zaklopku(leptirić) za bolji dovod zraka. Inače teperaturu stalno držim na 80c

Molim vas pomagajte
Nedavno sam imao prilike vidjeti jaednu takovu peč, dimila,cmoljila ....ludnica.

E sad ovako,moraš otvoriti onu široku zaklopku,a ispod nje prema dimovodnoj cijevi se nalazi još jedna zaklopka . Sve to moraš dobro pogledati ,osvijetli sa baterijom jer se slabo i teško primjeti. To sve treba očistiti i ostaviti otvoreno.

Znam da je ovako teško opisati, ali se potrudi i nakon toga prestaje sigurno dimiti.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Old 10.02.2011., 23:24   #17
Quote:
sick_lick kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Trebam Pomoć. navedena peć dimi ko luda i cmolji i stvara se katran.
Ložim na drva. da li je potrebno otvarati na gornjim vratima onu zaklopku(leptirić) za bolji dovod zraka. Inače teperaturu stalno držim na 80c

Molim vas pomagajte
Dimnjak je banana ,žao mi što ti moram to tako reći ali mislim da se dima nećeš riješiti,bar dok je taj promjer u pitanju
feres is offline  
Old 11.02.2011., 01:47   #18
Ja sam ugradio proslog ponedeljka pec Centrometal 40-50kW jer mi je stara Bujanovac procurela.
Izlazna dimovna cev je 180 a dimnjak mi je 200, visine 9 m na poslovnom objektu koji je u sklopu stambene
zgrade(kuce ) u kojoj takodje imam Stadlerov kotao 50-60kW i dimnjak 200, visine 12,5m koji sam sanirao
Sidelovim umecima kroz sve etaze otvarajuci jednu stranu dimnjaka.Ali da se vratim na kotlove koje lozim na drva.
Ova u podrumu kuce gde je temperatura 20-tak stepeni uvlaci kroz regulator topao vazduh, oko dimne
cevi je topao vazduh i uvek je unutar kotla suvo, dok ova nova Centrometal je u zatvorenom ali pod uticajem
vanjske temperature. Uvlaci u sebe vlazan hladan vazduh, a oko dimnjace zadnji dekl nije izolovan i na minusu
sta se desava. Stalno je unutar kotla vlazna i smolava. Evo vec devet dana pokusavam da nadjem resenje.
Kad otvorim gornja vrata primetio sam dva pokretna dela - jedan ispod koji stiti od plamena i drugi iznad "L"
profila koji moze da se skida i vide se pet pravougaonih otvora prema dimovnom otvoru i ja ne vidim sta se tamo iza moze
skidati vise, a nisam je mnogo ni zagledao jer je bilo -14 kada sam imao havariju .
Danas sam skinuo tu "L" kasetu i primetio
da je pec prestala da smoli i moze da radi na nizem rezimu ispod propisanih 50 stepeni kad je ovako iznad nule napolju.
Sledecih dana cu pratiti sta se desava a i pogledati ima li jos rasklopivih delova.
Ovo su primeri iz mog svakodnevnog iskustva, dve peci u razlicitim uslovima jedna radi odlicno a druga tako-tako.

WURT ima neki sprej koji posle 10 min skine svu smolu i filmuje obloge da se vise ne hvata, kosta 15 eura za pec od 30kW i
kantica od 5 L , 55 eura razredjuje se sa 15% vode i posprica. Ja nisam probao ali me je njihov pretstavnik ubedjivao da je dobro.
keller is offline  
Old 11.02.2011., 02:11   #19
to sto ti curi katran je normalno za te peci za prvu zimu,promjer dimnjaka bi trebao biti veci bar 160 al ajde,unutar peci gore imas pomicnu klapnu nju makni ona ti ne treba i samo smeta jer ces pec morat iza nje cistit dosta cesto, taj dio se najcesce i zacepljava iza nje,imam pec od 40kw vec 5god od centometala,a i radim centralna grijanja,radna temp. ti je 65-70,treba je cesto cistiti i to ti je to
bob the bilder is offline  
Old 11.02.2011., 06:58   #20
Quote:
bob the bilder kaže: Pogledaj post
to sto ti curi katran je normalno za te peci za prvu zimu,promjer dimnjaka bi trebao biti veci bar 160 al ajde,unutar peci gore imas pomicnu klapnu nju makni ona ti ne treba i samo smeta jer ces pec morat iza nje cistit dosta cesto, taj dio se najcesce i zacepljava iza nje,imam pec od 40kw vec 5god od centometala,a i radim centralna grijanja,radna temp. ti je 65-70,treba je cesto cistiti i to ti je to
onda najbolje da naprave bacvu i na vrhu cijev i evo kotla ta pec je vec i onak sa nikakvim iskoristenjem a kad maknete visecu policu onda vidite direktno u dimnjak

dimnjak je definitivno premali i tocka dimnjak je motor svake peci ak on ne radi zaboravi poso
sasase is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:15.