Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2014., 11:21   #1
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

Ne nadoh temu o ovom filmu. Dakle veceras se ide u kino i ovaj film je usao u uzi izbor .
E sada, naletila sam na razlicite kritike od onih kako je film super do toga da je totalno podbacio. Je li netko gledao? Misljenja?



Jarmusch i Swinton bi trebali biti, barem ovako na papiru garancija za dobar uradak. Ili su i oni upali u money making maschine vampirsku zamku i napravili totalni shit?
Da cujem
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 11:29   #2
Dosadno do bola. Uglavnom njih dvoje cijeli film trkeljaju na latinskom i prave se pametnim. Nabacano je svakakvih mudrih scena i priča o Americi , umjetnosti , glazbi . Ma općenito filozofska sranja o životu. Svima koji imaju nekakvu filozofsku notu u sebi bi se mogel svidjet. Umjetnicima garant. Definitivno nema baš puno veze sa klasičnim Vampirskim filmovima. Ovaj želi biti Vampirska životna drama.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 11:33   #3
Ne znam bas imam li filozofsku notu u sebi
Doduse volim filmove koji me tjeraju na razmisljanje, dok god nisu dosadni

Ovaj film cu sigurno gledati, samo nisam sigurna je li vrijedan odlaska u kino.
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 11:39   #4
Quote:
Velvet Black kaže: Pogledaj post
Ne znam bas imam li filozofsku notu u sebi
Doduse volim filmove koji me tjeraju na razmisljanje, dok god nisu dosadni

Ovaj film cu sigurno gledati, samo nisam sigurna je li vrijedan odlaska u kino.
Pa ja sam ugodno odspaval bar pol sata. Meni je bil vrijedan odlaska, e sad ako voliš tog redatelja onda je vrijedan. Onak je tumorna i mračna atmosfera kroz cijeli film . Taman za ubit oko ako te ne zanimaju promišljanja dvoje Vampira. No pričekaj da se javi netko tko je užival gledajuć ovaj film sa svojim dojmovima pa se onda odluči.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 12:38   #5
Gledah prije nekoliko mjeseci interview s Jarmusch-om nakon što mu je film prikazan u Cannesu gdje su ga pitali kako to da je izabrao film te tematike, ono što mu bi da on priča ljubavnu priču o vampirima? On veli da je to zato jer je skužio da se vampiri najbolje prodaju.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 13:06   #6
Barem je iskren
Sad sam ful znatizeljna, ali kako trenutno nemam priliku cesto do kina ne bih htjela prehrkati od dosade

Doduse Swintonica je uvijke dobar motiv za ici pogledati film, a i ovaj njen filmski muz vampir s british accentom nije za baciti u smece
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 13:42   #7
Inače volim Jarmuscha, ali ovaj film se sastoji od praznog nabacivanja citata, lijepih kadrova i isforsiranih "intelektualnih" fora. Jarmusch i inače koristi navedene elemente, ali ih uvijek poveže u zanimljivu cjelinu, a ovdje ispod te površine citata i lijepe fotografije nažalost nema ništa. Imao sam neugodan osjećaj kao dok sam gledao "Ponoć u Parizu" - to je ono kada drag i odličan redatelj snimi govno od filma.
Sudden Sid is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 14:59   #8
Nije baš govno iako, u tom kontekstu, Jarmusch već dugo snima govno. Jedno te isto.

Only lovers... je mrvicu bolji od prethodnih mu naslova ali i ovdje je cijenjeni Jarmusch autorski blijed, a od Dead Mana naovamo filmovi su mu hipsterski površni a dosjetke prvoloptaške.
cul-de-sac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 16:20   #9
Ima nas kojima je film bas sjeo u ovom trenutku.
Soundtrack odlican, ljubitelji muzike i gitara ce doci na svoje... posveta Detroitu i Tangieru kao Jarmuschovim omiljenim mjestima. Iz onoga sto sam slusala Jarmusha vidi se koliko mu je zao zbog sudbine Detroita i htio je to pokazati u filmu, a Tangier mu je jedan od najdrazih mjesta. Vampiri nisu odabrani zato sto to "proplazi" nego zato sto je preko njih htio pokazati povezanost sa nekim proslim vremenima i velikim ljudima iz proslosti, a preko simbolike vampira mu se to cinilo najjednostaviije. Osobito mi je bilo fora spominjenje Tesle, cinjenica da i sam Jarmush sprema operu o Tesli i da je njegov obozavatelj...puno sitnih detalja, stvari koje njemu osobno znace nesto ili ga muce, od muzike, filmova, kulture, danasnjeg svijeta ...osobni film

film otvara neke zanimljive teme o kojima vrijedi razmisljati, ako volite, poznajete i razumijete Jarmuscha svidjet ce vam se jer se vratio k sebi, nema tu neke velike radnje, akcije...ako trazite vampirski film - ovo je to najmanje, vise ljubavna prica o dvoje ljudi koji su doslovno stoljecima odani jedno drugome
__________________
The wind of heaven is that which blows between a horse's ears.
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 16:43   #10
Quote:
Velvet Black kaže: Pogledaj post
Barem je iskren
Ma on se to zeza ...vjerujem da ima istine u tomu ali samo u onoj domeni fore, tj. iskorištenja te teme na jedan drugi način, onaj osoban. On je takav tip da mora biti "nezvisan" i malo samoironičan pa je mislim kroz taj odabir iskazao i "ruganje" trendovskom i konzumerizmu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 17:16   #11
Meni je isto bio ništa posebno, dobar soundtrack i dobro snimljen, al nema nečeg baš osobito posebnog u filmu, osim nekakvog pomalo melankoličnog prisjećanja šta je Mislim da se isplati pogledat, zato što je totalno atipičan film o vampiriima, al meni daleko od nekih drugih njegovih filmova...
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 21:00   #12
Jako sam želio da mi se film svidi, nadao sam se da će biti jedan od boljih ove godine kada se uzme u obzir ljudi koji stoje iza toga (Jarmusch, Hiddleston, Swinton, Hurt), ali na kraju mi je ispao razočaravajući.

Stilistički je sve to divno i krasno, gluma je super, soundtrack je super, kadrovi su super, ali taj neki jeftini simbolizam me tjerao na povračanje - Adam i Eve , ona je redovito u bijelom, on je redovito u crnom (čak se pridržavaju tih boja dok igraju šah) , a i Wasikowsku nikako ne mogu prožvakati. Pogotovo mi je bila očajna ona rečenica u filmu, kada Wasikowska kaže nešto tipa - "možda se jesam rodila tokom noći, ali se nisam rodila prošle noći".

7/10

Dao sam mu relativno OK ocjenu jer objektivno ju zaslužuje, ali svejedno me razočarao jer je realno mogao biti puno bolji da nije bilo ovih nedostataka.
__________________
We don't make reviews to make money, we make money to make more reviews. http://passpopcorn.com/ Like us on Facebook - https://www.facebook.com/PassthePopcorn
DrugsBunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 01:37   #13
Quote:
cul-de-sac kaže: Pogledaj post
Nije baš govno iako, u tom kontekstu, Jarmusch već dugo snima govno. Jedno te isto.

Only lovers... je mrvicu bolji od prethodnih mu naslova ali i ovdje je cijenjeni Jarmusch autorski blijed, a od Dead Mana naovamo filmovi su mu hipsterski površni a dosjetke prvoloptaške.
Meni su "Ghost Dog" i "Broken Flowers" super filmovi, a "Limits of Control" dobar. Nemam problem s nekim zajedničkim stilom koji prati te filmove, nego s groznom izvedbom tog stila u ovom filmu. DrugsBunny je naveo ovu užasnu foru s "last night" i film je prepun ili takvih promašenih trenutaka ili viceva koji bi možda bili dobri da nisu ispričani još sto puta tokom filma (Marlowe-Shakespeare).
Sudden Sid is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 15:40   #14
Meni je film sjajan i bas mi je drago da sam ga pogledala u kinu (dobila sam karte za neku premijeru) i nisam inace od vampirskih filmova, ali jesam od filozfskih promisljanja i vise filmova o karakteru nego filmova s puno akcije. Bas mi je savrseno sjeo film i on mi je najdrazi film pogledan prosle godine.
__________________
I am SHERlocked
Lendoxia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 00:27   #15
A koja su to filozofska promišljanja ovog filma? Ja sam vidio likove koji citiraju filozofe, imaju blijedu filozofsku put i filozofski se mršte, ali filozofija obično kreće od postavljanja nekih općih pitanja. Koja to pitanja poteže ovaj film?
Sudden Sid is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 18:59   #16
Fantastičan film, obilježio mi je ljeto!
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 16:36   #17
Jim Jarmush je snimio film o vampirima. To se ljudima koji nisu upućeni u Jarmushov „mindset“ čini kao nešto potpuno nezamislivo, jeftino i trivijalno. Međutim, svako ko je malo pažljivije gledao Jarmushove filmove, zna da su njegovi likovi jednostavno cool, a ima li nešto što je više cool od vampira, u doslovnom i prenesenom značenju. Vampiri nisu cool jedino kada idu u srednju školu i presijavaju se na suncu.
Slagali se sa osnovnim tezama ili ne, Jarmush ju je predstavio na celovit i koherentan način, i što je važno za film, u besprekornom stilu. Kada je stilizacija ispravna, onda je moguće i držati predavanje i ne biti dosadan. Sa stilizacijom treba biti obazriv da ne prevlada nad sadržajem, ali Jarmush je potpuno na nivou, pažljiv i vešt. Only Lovers Left Alive je jednostavno prelep film u svakom smislu. Tako vampirski, a tako ljudski.

više na:
http://film-na-dan.blogspot.com/2014...eft-alive.html
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 19:29   #18
Ja sam mislila da su vampiri out, ne cool.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 21:50   #19
Film je zapravo o dosadnom životu pretencioznih rock zvijezda ovisnih o heroinu. Prebačeno u vampirski kontekst zbog cool faktora na kojeg Jarmusch jako cilja još tamo negdje od solidnog Dead Mana.

Koliko god Jarmuscha ja volio moram priznati da se u 21. stoljeću i nije baš proslavio. Broken Flowers je bio u redu, kao i neki dijelovi Kava i cigareta, ali ova nova dva.

Već u 90-ima nakon odličnog Night on Eartha počinje pad kvalitete, jer iako prolazni ni Dead Man ni Ghost Dog se ne mogu mjeriti sa radovima iz 80-ih koji su u najgorem slučaju jako dobri ( Mystery Train) te u najboljem čista remek djela ( Stranger Than Paradise). 90-ih uz već prije spomenutu želju za coolness-om razvija i potrebu za jeftinom simbolikom u filmovima. Sve to kulminira 2009. sa Limits of Control, užasno neiskrenim i "lažnim" filmom, dubokim samo da bi dubok bio. Kolko god premisa zanimljiva bila a imena na soundtracku impresivna ( entuzijastima za drone barem ) na kraju Limits of Control je samo veliki festival površne simbolike te forsiranih referenca.

Sve u svemu Only Lovers Left Alive bolji je od LoC-a, ali i dalje nosi mnogo toga ružnoga svoga prethodnika. Ovoga puta se barem potrudio ipak staviti to u neki smisleniji i pametniji kontekst.
Thrak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:07.