Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2014., 19:22   #481
ni ja
Emma_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 16:16   #482
Kad kuhate za psa, koliko mu dajete hrane? Tj. ako netko zna, koliko mesa treba pojesti moj pas koji ima 4 kile.
Negdje sam pročitala 2-3% tjelesne težine, da li bi to bila dobra računica?
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 11:31   #483
Znam da kao svinjetinu ne bi trebalo davati psima. Kao obrazloženje sam izguglala da svinjsko meso ponekad sadržava viruse i/ili bakterije, a često i parazite koji su za pse i mačke smrtonosni, i da je termički obrađeno teško probavljivo.
Je li zbilja toliko opasno? Mi za našu obitelj ne kupujemo meso u dućanu niti u mesnicama već provjereno domaće i svježe... A onda nekih dijelova (npr. svinjskih jetrica) možemo dobiti praktički neograničeno besplatno. Do sad mu nikada nisam dala svinjsko meso, ali razmišljam bi li zbilja bilo toliko strašno da mu te jetrice nekada skuham s rižom ili možda napravim neke poslastice od njih?
thomary is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 18:24   #484
Neće mu ništa bit od povremene svinjetine, samo ne znam jel svinjska jetra dosta masna?
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 20:28   #485
Quote:
Kirita kaže: Pogledaj post
Neće mu ništa bit od povremene svinjetine, samo ne znam jel svinjska jetra dosta masna?
Nemam pojma
Možda dam jednom pa vidim kako će mu biti.
thomary is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 22:50   #486
jel znate mozda neke jednostavne receptice za peseke sklone alergijama? veterinar mi je rekao da mu dajem zrnca hrane, jer su kupovni slatkisi prepuni svega i svacega, a ja bi mu htjela tu i tamo dati nesto "slatko" hihihi
Irinanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 09:24   #487
Quote:
Kirita kaže: Pogledaj post
Neće mu ništa bit od povremene svinjetine, samo ne znam jel svinjska jetra dosta masna?
Je. Jako je masna, to se uvijek govori i kod ljudske prehrane pa se za češću konzumaciju jetre preporuča pileća ili bilo koja druga.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 21:59   #488
Ja sam bila kupila svinjsku jetricu i skuhala i dala mačku za jesti, ne preporučam ni za mačke ni za pse. Em mi je rigao cijeli taj dan, em je imao proljev 2-3 dana. Možda nekom većem psu ne bi tak sjelo, al dosta je masno i za očekivati je da će dobiti proljev od toga.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 05:23   #489
Da, ja sam oprezna sa iznutricama i u pravilu ih ne dajem same. ako skuham neku iznutricu bez drugog mesa, taj dan glođe i kost i to neku ogromnu.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 06:45   #490
Ja svome nisam nikad davao svinjetinu. Zašto riskirat pored ostalog, a kvalitetnijeg mesa sa više vrijednosti.
Perad, riba, divljač i ostalo.
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 10:32   #491
S jetricama morate biti jako oprezni. Mislim da se ne dodaje više od 10% u jednom danu.
Svom dam zbog anemije jedan mali komadićak teleće jetre prokuhane 5 min i to izrežem i dam kao poslasticu.
Jedan dan sam dala samo malo više i odmah je ima plinove i mučio ga je želudac.
Pileća su jetra najlakša za probavu.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 10:37   #492
Ja bi bila oprezna jedino sa svinjskim jetricama, zbog masnoće.
Za vikend sam Yukiju sušila teleće, oko 600 gr i on to svaki dan dobija kao poslastice. Nisam vagala svaki dan dozu ali jede više od 100gr i nema nikakvih promjena u organizmu. Osim možda onih nevidljivih...
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 17:50   #493
Ok, definitivno odustajem od svake svinjetine i svinjećih jetrica pa nek su besplatne kome god
thomary is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 19:47   #494
Kako sušiš u pećnici? Da li prije prokuhaš? Gdje ih držiš u frižideru ili vani?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 20:08   #495
Ne prokuham, nema potrebe. Bio je postupak na prethodne 1-2 stranice, pa pogledaj.
Narezes tanko i susis u pecnici na oko 100stupnjeva, 45-60 min s jedne strane, okrenes na drugu i isto toliko. Kad se ohladi cuvas u frizideru.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 21:33   #496
Na području zapadnog djela ZG i Zaprešića prosim ako netko zna tko prodaje mljeveno meso i iznutrice za pse
Ja ostala bez hrane za pese i sad jedu kupovnu super premium ali ipak vidi se da im ne paše...
__________________
15 nisu godine
Labradorica15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 14:56   #497
neki dan sam za većeru napravila pire, i ko išla probat to dat Pixie, uzela žlicu toga i u ruku i to je nestalo, samo je usisala to u usta... ostala sam fascinirana. dobila je još malo nakon većere
A unutra je bio samo kuhani krumpir, malo mlijeka i maslinovo ulje
koraVoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 11:31   #498
i ja svojoj izbirljivici kuham ....
dehidrat ne želi ni jedan ,nit pogledat...
__________________
...što više upoznajem ljude,više volim životinje...
MegD is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 14:44   #499
HELP!

Saznala sam da mi je pas alergican na sve ugljikohidrate koji se nalaze u kupovnim hranama, pa prelazim na kuhanje. Zanima me znate li vi koji imate alergične pse neki izvor dobrih recepata za kuhanje pesekima, a da glavni sastojci nisu kukuruz, riža, pšenica, tjestenina?
Irinanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 14:56   #500
A nemaš baš izbora prema onom što si nabrojala.
Možeš pripremati samo meso i povrće i voće. S tim da pod povrče mislim krumpir, mahune, grašak, ...(šareno povrće)
koraVoda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:36.