Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2014., 11:54   #641
može biti da mu punjena paprika nije dobro sjela, to je dosta začinjeno. pogotovo ta paprika..

ako će tokom dana biti normalan, trebalo bit biti ok sve. No nemoj ne reagirati ako bude miran tokom dana i ako vidiš da se ne osjeća dobro. Znaš valjda prepoznati kakve ti je volje pas

meni je teško ovako reći jer nisam vidjela uživo to sve niti ti poznam psa a niti sam bome vet.
Gledam po svom iskustvu sa svojim psima.
Na tebi je da vidiš kako je i odlučiš da li je potrebno vetu ili ne
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 12:00   #642
Ne znam, dobio je samo mljeveno meso i kuhanu rižu iz te punjene paprike. Jeo je malo toga i prekjućer i sve je super bilo...
missfortune25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 12:14   #643
Quote:
missfortune25 kaže: Pogledaj post
Ne znam, dobio je samo mljeveno meso i kuhanu rižu iz te punjene paprike. Jeo je malo toga i prekjućer i sve je super bilo...
A u tom punjenju od paprike sol,papar i sto ste jos zacina stavili,pa,u zavisnosti ko kakve punjene paprike pravi,rajcice,luk,cesnjak itd itd. Manje-vise sve sto pas ne bi smio jesti.

Elem,bilo od paprike ili ne,ta kuhanja za ljude nisu primjerena za pse i ne daji mu to vise.

I ostalo su ti vec rekli-skuhaj mu piletinu i rizu(piletina bez kozurice i sve skupa potpuno neslano),te ako se nastavi i sutra idi vetu.
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 12:21   #644
U redu, razumio...

Izgleda mi kao da mu je recimo dlaka zapela pa ju pokušava povratiti, ali ne može jer apsolutna ništa ne ide van, a nešto ga očito draži.
missfortune25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 12:50   #645
Zajebi ti ovo, odosmo mi kod veterinara neka ga pregleda, ne možemo mi njega gledat ovak kak se muči...

Hvala svima na brzim odgovorima
missfortune25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 13:02   #646
Quote:
missfortune25 kaže: Pogledaj post
Zajebi ti ovo, odosmo mi kod veterinara neka ga pregleda, ne možemo mi njega gledat ovak kak se muči...

Hvala svima na brzim odgovorima
Gud chojs

Sretno
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 13:40   #647
Bokseri su osjetljiviji na želudac nego dojenčad i nikad, ali baš nikad mu nemoj davati začinjenu hranu. To je isto kao da čovjeku s čirom daš ljute papričice Isto tako gastritis je vrlo čest kod njih, može bit sve ok s nekom hranom, a onda mu jednom ne sjedne i eto gastritisa. Ne trebaš trčat veterinaru, daj mu pola peptorana (uvijek ih imaj kod kuće) i to bi trebalo pomoći. Ili ga jednostavno izvedi van da pojede trave, sami znaju koja im trava treba i to je to.
KorovaMilkBar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 14:17   #648
Dobio je dvije bocke protiv mučnine, ali mi se ne čini da mu je nešto bolje, možda treba malo vremena
missfortune25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 17:59   #649
Ispričavam se ako sam dosadan i naporan, ali moram pitati, vjerojatno netko zna puno bolje od nas.

Znači bio je kod veterinara, dobio je 2 bocke protiv mučnine. Veterinarka mu je mjerila i temperaturu i ispipavala stomak, nije ni tvrd ni napuhan kako kaže, skroz mekan/normalan. Više ga ne tjera toliko na povračanje kao prije, ali se zna dogoditi. Brine nas što ne želi ništa jesti ni piti. Dali smo mu i kuhane piletine, riže i vode, ništa ne želi. Samo se zalegne negdje i spava. Leži na mjestima na kojima u ova 2 tjedna nikada nije, skroz neka random mjesta. Uopće se ne kreće. Spava recimo pola sata-sat, probudi se jer ga valjda stomak još draži da povrača, pa onda odšeta na neko drugo mjesto, zalegne spavat i tako stalno...
missfortune25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 20:33   #650
pa pusti ga da dodje k sebi...ako ga boli zeludac, mora biti mirniji.
niti tebe ne prodje odmah gripa nakon sto krknes antibiotike, zar ne?
pusti ga malo..
ako ne jede niti sutra onda je nesto. dobro je to sto vise ne povraca
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 20:34   #651
ja ti nisam neki stručnjak, i nemam boksera nego labradora, ali znam da općenito ako povrati i samo jednom, onda neće jesti gotovo cijeli dan...
ali piti bi svakako trebao... probajte ga nekako nagovoriti... namočiti prste pa da poliže il nešto slično...
probajte se sjetiti jel možda pojeo nešto u šetnji usput ili nešto slično... naš je jednom tako povraćao (nije imao temperaturu), bili smo kod veta isto kao i vi, dobio je pikice
i sve je bilo ok drugi dan... Ali nam je trebalo dva dana da se sjetimo da je dok smo bili u šetnji našao truli krumpir koji smo mu iščupali iz usta, ali je dio izgleda i progutao...
Enigma5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 23:00   #652
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
pa pusti ga da dodje k sebi...ako ga boli zeludac, mora biti mirniji.
niti tebe ne prodje odmah gripa nakon sto krknes antibiotike, zar ne?
pusti ga malo..
ako ne jede niti sutra onda je nesto. dobro je to sto vise ne povraca
Gripa sigurno ne prodje od antibiotika jer je gripa virus


Sorry, morala sam

Isti efekt bi vam imalo da si mu sama dala peptoran da mu smiri zeludac i eventualno reglan ako je imao bas jake grceve, a dzep bi sigurno bio zahvalan
U svakom slucaju ga prat jer trenutno u zg-u ima hrpa giardije (na vet faksu su imali puno slucaja, na salati u ambulanti isto...)
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 23:10   #653
votevr
coldrex onda ili sto vec
sreca pa nisam puno bolesna

da, i kod stenaca se posebno mora paziti zbog tih prokletih stenecaka, parva i ostalih uzasa...
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 10:04   #654
Quote:
missfortune25 kaže: Pogledaj post
Ispričavam se ako sam dosadan i naporan, ali moram pitati, vjerojatno netko zna puno bolje od nas.

Znači bio je kod veterinara, dobio je 2 bocke protiv mučnine. Veterinarka mu je mjerila i temperaturu i ispipavala stomak, nije ni tvrd ni napuhan kako kaže, skroz mekan/normalan. Više ga ne tjera toliko na povračanje kao prije, ali se zna dogoditi. Brine nas što ne želi ništa jesti ni piti. Dali smo mu i kuhane piletine, riže i vode, ništa ne želi. Samo se zalegne negdje i spava. Leži na mjestima na kojima u ova 2 tjedna nikada nije, skroz neka random mjesta. Uopće se ne kreće. Spava recimo pola sata-sat, probudi se jer ga valjda stomak još draži da povrača, pa onda odšeta na neko drugo mjesto, zalegne spavat i tako stalno...
Želudac mu je osjetljiv i psu treba mir.. samo mora piti, kao što je netko napisao barem na ruku stavite vode i nek to poliže. Inače s bokserom ćeš često imati ovakve slučajeve, jednostavno im je probavni trakt toliko osjetljiv. Nakon nekog vremena to ti neće biti prestrašno već nešto normalno, gastritis kod njih je normalan kao zubobolja kod ljudi. Samo nemoj davat začinjenu hranu koliko god žicao (to im je specijalnost ).
KorovaMilkBar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 15:22   #655
jel mu dostupna trava? Bilo bi dobro da pojede trava koliko hoće.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 23:24   #656
Ma ima trave u dvorištu koliko hoćeš, valjda ima ono šta mu treba.

Danas se već vratio u normalu. Istina, malo je slabije jeo nego inače, ali to je vjerojatno i normalno. Sve ostalo je odlično.

Kad sam već ovdje, da pitam par stvari.

1) Režete li vi nokte svojima? Imamo jako puno djece u okolici i rodbini, djeca ga obožavaju, a on njih vjerojatno još i više Problem je što ih on nenamjerno ogrebe sa noktima dok se igraju pa se djeca znaju uplašit radi toga.

2) Dajete li nekakvo ulje za sjaj dlake?

3) Ovo sam probao googlati, ali nisam uspio naći. Možda će zvučati čudno... Za 5 dana će tek 3 mjeseca, pa mi je zbog toga još i čudnije. Uglavnom, primjetio sam do sada jedno 2-3 puta dok smo se igrali da se prednjim nogama uhvatio za mene/nekog drugog i kao da bi pario, taj pokret radi
missfortune25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 01:53   #657
1. Rezem; ali za tvoj 'problem' rezanje nokte napravi jos gorima -jesu kraci ali su punoo ostriji i budu bas gadni par dana dok se ne izraspaju.
2. Da. Lososovo ulje, od brita, 90kn pola litre; jako sam zadovoljna jer se bas lijepo sjaji dlaka i ustanovila sam da kad ga, barem je kod mene tak, pas pije ne linja se ni malo (ne ispadaju dlake cak ni kad prstima pocupam), a kad ne pije onda pada malo.
3. Za to ces cesto naici da je dominacija, ali u ovom slucaju je to vjerojatno igra ili oponasanje; u toj dobi su jako skloni oponasat nekaj kaj su vidjeli kod starijih pasa, to sigurno nije nagon za parenjem.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 22:10   #658
Pitanje u vezi šetnje. Počeli smo ga šetati prije otprilike tjedan dana, no međutim svaki puta kada vidi psa u nekom dvorištu, jednostavno stane, ukopa se i ne mrda. Ako pas dođe blizu svoje ograde, onda bi on išao do njega, njuškao se/igrao, a onda ga je jako teško odvojiti od toga i nastaviti dalje. Ukoliko taj pas zalaje, on se jadan prepadne i dlaka mu se nakostriješi onako gore. Uplaši se nekog jačeg zvuka, tipa ako auto projuri, kamion i slično. Nikako da odradimo neku poštenu šetnju...

Naime, sve drugo je odlično. Ima svoje igračke, tako da smo ga naučili da naše papuče i ostale stvari ne smije dirati. Zna da ne smije u cvijeće, a kamoli ga kidati. Naučili smo ga nekakve naredbe tipa dođi, sjedni, lezi, daj šapu itd. Još malo vodimo borbu s kopanjem jednog dijela dvorišta gdje su posađene rajčice i slično, ali bude to došlo na svoje Uglavnom, za sada je sve super osim šetnje. Radimo li mi nešto pogrešno ili je jednostavno potrebno vremena da se on nauči na te nekakve zvukove, mirise i slično?

Zadnje uređivanje missfortune25 : 30.08.2014. at 22:26.
missfortune25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 10:37   #659
Naviknit če se on na zvukove,ako već nije. Sjedneš negdje na klupu pored ceste i pustiš ga da promatra aute i sluša zvuk prolaska. Što se kopanja tiće to če sa vremenom se smanjiti. Možda nikada neče prestat potpuno ali će se smanjiti. Tako je bar sa našom bilo.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
patakVK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 09:25   #660
Quote:
missfortune25 kaže: Pogledaj post
Pitanje u vezi šetnje. Počeli smo ga šetati prije otprilike tjedan dana, no međutim svaki puta kada vidi psa u nekom dvorištu, jednostavno stane, ukopa se i ne mrda. Ako pas dođe blizu svoje ograde, onda bi on išao do njega, njuškao se/igrao, a onda ga je jako teško odvojiti od toga i nastaviti dalje. Ukoliko taj pas zalaje, on se jadan prepadne i dlaka mu se nakostriješi onako gore. Uplaši se nekog jačeg zvuka, tipa ako auto projuri, kamion i slično. Nikako da odradimo neku poštenu šetnju...
imam boksericu sad je godinu dana,
to što je navedeno je sve normalno ponašanje, pas je mlad plašljiv i znatiželjan. Najnormalnije je da ga novi zvukovi interesiraju a ujedno i plaše, Bokseri kao izuzertno druželjubiva pasmina imaju posebnu sklonost da se druže sa svim psima i ostalim životinjama i ljudima.
Plašljiviost se liječi šetnjom, ja sam svoju šetao u početku na poznata mjesta uz to da sam tu i tamo skenuoa sa uobičajene rute, baš zbog toga da upozna nove situacije i zvukove. Prvi prelazak preko zebre je bio komičan, ali bitno je da je vodič potpuno smiren jer pas promatra reakciju vodiča, i ta smirenost mu pomaže da prevlada svoj strah od nepoznatog. Te taki stekne samopouzdanje, NIKAKO GA NE TJEŠITI KAD SE BOJI JER TADA PAS SHVAĆA UTJEHU KAO POHVALU ZA SVOJE PONAŠANJE.
Druženje preko ograde sa drugim psima je neprimjereno ponašanje, to svojoj nisam dopustio, jednostavno svaka zainteresiranost za njuškanjem sa drugim psima preko ograde je bilo popračeno sa oštrim FUJ. Razlog je taj jer u situaciji kada je moj pas sa ulične strane ograde on predstavlja uljeza onome koji je u svom dvorištu, to redovito potiče agresivnost, što može izazvati nepoželjene reakcije koje želim izbječi kod svog psa. Ukoliko je moja pokazala agresiju prema drugom psu, a to je bilo rijetko, odmah sam je ukorio, naredio joj da sjedne dok nije prestala pokazivati bilo kakvu reakciju prema drugom psu. Danas, jednostavno ignorira tudje ograde i pse koji su iza njih, zna gdje je mjesto za druženje i igru sa psima, i izuzetno je stabilna, tolerantna i socijalizirana.
Savjet da se sjedne na klupu da pas promatra svijet oko sebe je jako dobar.
Moja se plašila svega kao malo štene, znaka, klime na fasadi, traktora, jednostavno smo se zaustavili i dao sam joj vremena da prouči taj čudnovati predmet, znatiželja mladog psa je njegov saveznik u prevladavanju strahova. Treba im dati vremena da upoznaju i prouče svijet oko sebe, kao štencima, i kad odrastu bit će stabilni i samopouzdani psi.
Mnogo šetnje, igre sa drugim psima i dosljednosti u odgoju, i svaki boxerčić će to vratiti višestruko, ne treba boxerima neki specijalni tretman. Iako su snažni i djeluju grubo izuzetno su nježni i ne podnose grubu ruku i kazne, ukor odriješitim glasom im je dovoljan da shvate.
__________________
Z

Zadnje uređivanje zoranp : 10.10.2014. at 10:52.
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:55.