Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2014., 19:49   #161
Ma on zna kakati i do 5, 6 puta u danu. I ide od tvrđeg prema mekšem. Nekad zna kakati po dva puta u sat vremena. I ima tog govna količinski puno s obzirom da je on mali pas (JRT) i usporedno s količinom hrane koju jede. I što je najvažnije, uglavnom je mekano i bez veze ..

A ništa, nastaviti ćemo potragu... Acana, here we come


A postali smo pravi zaljubljenici u govna u tolikoj mjeri da u slučaju da smo ja ili dragi sami s njim u šetnji, obavezno javljamo onom drugom kakvo je govno bilo. I naravno, ponovo komentiramo isto kad se vidimo....

Tema No. 1 = GOVNOOOOO!!!!

Mogla bi razmisliti o tome da počnem voditi foto dnevnik govna....
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 23:09   #162
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
A da kontaktiraš dobavljača ili pogledaš na njihovoj stranici?
Jesam. Rekose da je manja doza tocna.
OgorcenaMaslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 00:04   #163
Quote:
OgorcenaMaslina kaže: Pogledaj post
Jesam. Rekose da je manja doza tocna.
Jel negdje na vreći piše omjer kalorija po kilogramu ?

Kod dosta proizvođača su tablice hranjenja dosta netočne, odnosno preporuke hranjenja znaju i do 20-30% odstupati od realnih potreba psa. Jednostavno previše faktora utječe na količine koje su potrebne psu,pa se ne treba voditi tim tabelama.
Iskusni vlasnici pasa bez problema sami mogu procijeniti koliko hrane treba davati, ali ako niste sigurni puno bolje se koristiti izračunom kalorija prilikom prelaska na neku hranu.
Ja npr. znam da moj pas treba 2000 kalorija dnevno ljeti i oko 2500 zimi, i kad prelazim na neku hranu samo potražim energetsku vrijednost i preračunam.
Toroastoro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 10:46   #164
Quote:
holly-trooper kaže: Pogledaj post
Neki pametni livadski ljudi su me uvjeravali da mi je pas bolestan ak kaka 5 puta dnevno, a na brojku 7 su se vec krizali, poceli dijagnosticirat bolesti, ma ubi me boze.
A cuj,ne mislim da je iko mislio ista lose. Iskreno,i ja bih ti rekla da vidis veta ako ti pas kenja tako puno,a vjerujem da bi i ti meni da je obrnuta situacija. S tolikim seronjom se nisam susrela pa bi mi bilo cudno.

Quote:
holly-trooper kaže: Pogledaj post
Bas smo opsjednuti govnima ja se kladim da i vi vrsite inspekcijski nadzor nad svakim kojeg vam pas izbaci, priznajte nije sramota
Vodila sam dnevnik hranjenja i kenjanja za manju pasicu,i prije nego mi svi vele da sam shit frik ,bilo mi je vrlo bitno da upratim sve kolicine i kombinacije koje joj gode ili ne. Da ne gadimo ljudima obrok sto su pojeli,ali svi mi znamo i ''zarovit'' po govnetu kad je potrebno
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 12:48   #165
Quote:
Toroastoro kaže: Pogledaj post
Jel negdje na vreći piše omjer kalorija po kilogramu ?

Kod dosta proizvođača su tablice hranjenja dosta netočne, odnosno preporuke hranjenja znaju i do 20-30% odstupati od realnih potreba psa. Jednostavno previše faktora utječe na količine koje su potrebne psu,pa se ne treba voditi tim tabelama.
Iskusni vlasnici pasa bez problema sami mogu procijeniti koliko hrane treba davati, ali ako niste sigurni puno bolje se koristiti izračunom kalorija prilikom prelaska na neku hranu.
Ja npr. znam da moj pas treba 2000 kalorija dnevno ljeti i oko 2500 zimi, i kad prelazim na neku hranu samo potražim energetsku vrijednost i preračunam.
Evo njihovog odgovora, malo mi je ali nek im bude.

Thank you for your email regarding our feeding guidelines.

I’m sorry to hear of your upset at the conflicting information you have read, I can completely understand your confusion!! Upon improving our recipe in late 2012, we changed the feeding guidelines on the new packaging following contradictory advice from our technical advisors. One view was that higher feeding levels for large dogs were needed to bring us strictly in line with new European regulations and we originally took this advice. However, we have reviewed this decision based on the fact that our old and new recipes have the same nutritional profile. Also the reported feedback from our customers was that their dogs were maintaining excellent condition when fed using the previous guidelines.

We have now decided the previous levels represent more accurate advice. The reason for this is that the higher digestibility of fish is such that lower quantities of food are needed. It is worth stressing that these are guidelines and as such the quantities needed will vary from dog to dog, depending on breed, age, level of activity and so on. Next time we reprint our packaging the feeding guidelines will revert to the previous guidelines but in the meantime, advice on published literature and on the web site is the correct information to refer to. For a Dog of 36kg, we would recommend feeding around 370-400g per day (please see correct feeding guidelines below).

http://www.fish4dogs.com/uploads/Fee...Dog-Weight.jpg

I hope that this email has been informative but if there’s anything else that I can help you with, just let me know and I’ll be happy to assist.

U prijevodu, oni su krajem 2012 promijenili upute, bazirano na kontradiktornim savjetima njihovih tehničkih savjetnika (?!??) i da budu u skladu s EU regulativom, da bi na kraju shvatili da psi sasvim dobro napreduju i po staroj (manjoj) dozi, pa su se vratili na to.
Svašta.
A u opticaju su i vreće sa starim i novim preporukama, ili to k nama dolaze pakiranja skoro dvije godine stara???

Naravno da mi nije svejedno jede li pas dnevno 400 ii 600 grama hrane, pa razlika je 50%.

Zadnje uređivanje OgorcenaMaslina : 20.08.2014. at 12:53.
OgorcenaMaslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 13:19   #166
Hrana je očito iste kalorijske vrijednosti i ne kužim zašto bi ti sada zbog tablica na vreći značajno smanjivala psu količinu hrane koju dnevno pojede, a on se ne deblja?

Valjda možeš procijeniti po psu jede li premalo ili previše? (mršavi li ili se deblja) Ako je pas taman na količini hrane koju je do sad jeo, zašto istu smanjivati?

Oni su jedinke sami za sebe i rijetko kad točno upadaju u kalupe zadane tablicama. Tablice služe isključivo da bi se znale neke polazne točke, za orijentaciju.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 15:02   #167
Quote:
Enigma5 kaže: Pogledaj post
Ali ovaj canagan koji sad jede je grain free... i glasi kao super hrana koliko sam ja uspjela proučiti....
Nisam jos cula za tu hranu,pa sam pitala tetu google
Na prvo ne zvuci lose,ali 36% proteina bi meni osobno bilo previse,ali ja sam ti malo komplicirana.Ako ti pas dobro podnosi hranu,onda je sve u redu.
rioja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 15:26   #168
Zanima me da li je netko imao slučaj da mu određeni "okus" od istog proizvođača paše psu, a neki drugi ne?

Da li bi mi savjetovali da kod prelaska sad s TOTW na npr. Acanu ne uzimam opet hranu s janjetinom (od koje je ovaj TOTW), nego ribu ili npr govedinu ili to nema veze?
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 16:23   #169
Quote:
zo-ey kaže: Pogledaj post
Zanima me da li je netko imao slučaj da mu određeni "okus" od istog proizvođača paše psu, a neki drugi ne?

Da li bi mi savjetovali da kod prelaska sad s TOTW na npr. Acanu ne uzimam opet hranu s janjetinom (od koje je ovaj TOTW), nego ribu ili npr govedinu ili to nema veze?
Moja kujica je dobila neku alergiju na TOTW-u bizonu a sad na janjetini nema takvih problema.
Što se tiče govanca,bilo je dobro i na jednoj i na drugoj.

Probaj nešto pa ćeš vidjet,nije ti pas alergičan na janjca pa da ju nesmješ ponovno uzet.Kroz 10-15 dana ćeš vidjet dali mu odgovara,bar što se tiče govanca.
Možda bi bilo dobro da probaš malo sa sirovim pilećim vratovima ili sa barfom ili sirove papaline,srdele.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 19:01   #170
Quote:
rioja kaže: Pogledaj post
Nisam jos cula za tu hranu,pa sam pitala tetu google
Na prvo ne zvuci lose,ali 36% proteina bi meni osobno bilo previse,ali ja sam ti malo komplicirana.Ako ti pas dobro podnosi hranu,onda je sve u redu.
E sad, nisam tako duboko ulazila u analize, tražila sam grain free hranu s višim postotkom mesa. Ono što vidim je da mi ima sjajnu dlaku, da ju obožava jesti (hranu, ne dlaku), i da mi više nije buckasti nego taman :-) a govance ko i na svakoj drugoj hrani koju je jeo... kako kad...

Zašto je to previše proteina? Koliko bi bilo optimalno? O čemu to uopće ovisi?

Ja sam uvijek puna pitanja...
Enigma5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 19:10   #171
Quote:
Enigma5 kaže: Pogledaj post
Zašto je to previše proteina? Koliko bi bilo optimalno? O čemu to uopće ovisi?
A da ga hraniš sirovim mesom, što misliš koliki bi to bio postotak proteina? Daaaaj, ako je s psom sve u redu, ne traži kruha preko pogače. Hrani dalje tom hranom i sve pet.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 22:04   #172
što se tiče količine suhe hrane, ako pas nije preproždrljiv možeš se služiti zdravo seljačkom metodom. to je bacanje komadića mesa sa stola i pristup kuhinji dok se kuha. pas koji živi u takvom ambijentu neće se prežderati dehidrata, već će ga pojesti koliko mu treba. da ostane mjesta za eventualno meso pripremljeno za ljudove.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 10:21   #173
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
A da ga hraniš sirovim mesom, što misliš koliki bi to bio postotak proteina? Daaaaj, ako je s psom sve u redu, ne traži kruha preko pogače. Hrani dalje tom hranom i sve pet.
Ma i to kaj veliš A htjela bi najbolje za njega, pa onda malo i pretjerujem
Enigma5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 10:36   #174
Quote:
Enigma5 kaže: Pogledaj post
E sad, nisam tako duboko ulazila u analize, tražila sam grain free hranu s višim postotkom mesa. Ono što vidim je da mi ima sjajnu dlaku, da ju obožava jesti (hranu, ne dlaku), i da mi više nije buckasti nego taman :-) a govance ko i na svakoj drugoj hrani koju je jeo... kako kad...

Zašto je to previše proteina? Koliko bi bilo optimalno? O čemu to uopće ovisi?

Ja sam uvijek puna pitanja...
hej ti si zadovoljna s hranom,i pas ti je dobro,u redu je.
Ja ponekad i pretjerujem sa svojim analiziranjima zato cu preskociti odgovor na ovo pitanje.Zasada...
rioja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 11:06   #175
Quote:
zo-ey kaže: Pogledaj post
Hrana je očito iste kalorijske vrijednosti i ne kužim zašto bi ti sada zbog tablica na vreći značajno smanjivala psu količinu hrane koju dnevno pojede, a on se ne deblja?

Valjda možeš procijeniti po psu jede li premalo ili previše? (mršavi li ili se deblja) Ako je pas taman na količini hrane koju je do sad jeo, zašto istu smanjivati?

Oni su jedinke sami za sebe i rijetko kad točno upadaju u kalupe zadane tablicama. Tablice služe isključivo da bi se znale neke polazne točke, za orijentaciju.
A kaj kolutaš očima? Evo mogu i ja. Di si pročitala da ću mu smanjiti? Ili, ti možda živiš s nama pa znaš da se nije udebljao...?

Pojeo je jednu vreću (12 kg) i udebljao se kilu i pol u manje od mjesec dana, unatoč tome što zbog određenih okolnosti tri dana nije jeo ništa i što mu se zbog hiperaktivnosti ništa ne prima. I to je inače pas koji bi pojeo i kuhane čavle, doslovce ušmrče hranu dok si reko keks i ne bira, a počeo je ostavljati hranu u zdjelici što se nikad dosad nije dogodilo. Zato sam i išla provjeriti što piše na vreći i usporedila s drugom vrećom.
Tako, da ako te baš zanima - smanjit ću mu, ali postepeno dok ne vidim koliko je optimalno. Hvala na brizi.

Zadnje uređivanje OgorcenaMaslina : 21.08.2014. at 11:12.
OgorcenaMaslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 11:12   #176
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
A da ga hraniš sirovim mesom, što misliš koliki bi to bio postotak proteina? Daaaaj, ako je s psom sve u redu, ne traži kruha preko pogače. Hrani dalje tom hranom i sve pet.
proteini u sirovom mesu nisu problem,vec proteini biljnog porijekla,ali ne treba praviti od svega problem
rioja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 13:23   #177
--------UPUTE ZA HRANJENJE-------
Masa psa-------------količina hrane
..40kg.........................310g
..40kg.........................465g

Radi se o istoj hrani ali zašto je gramaža drugačija,zašto je razlika 155g?
Prvo stoji da je za manje aktivne pse a drugo da je za aktivne ali netreba se opet striktno držat toga.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 15:43   #178
EDIT:
za moju kujicu stoji dnevno oko 360g hrane i kad bi se držao tabele mislim da bi se kujica odselila.
Ona je dosta aktivna i to joj je premalo hrane,ona pojede dnevno oko 0,5kg.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 18:19   #179
Quote:
rioja kaže: Pogledaj post
proteini u sirovom mesu nisu problem,vec proteini biljnog porijekla,ali ne treba praviti od svega problem
Ja sam možda idiot, ali nije mi jasno kakva je razlika u pogledu bjelančevina između, recimo, svježeg i osušenog šnicla. U Canaganu ima, istina, nešto bjelančevina biljnog podrijetla, ali je, bar koliko me sjećanje iz škole služi, razlika između biljnih i životinjskih bjelančevina u tome što biljne nemaju sve aminokiseline. Meni se čini da tek onda nisu višak.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 10:44   #180
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ja sam možda idiot, ali nije mi jasno kakva je razlika u pogledu bjelančevina između, recimo, svježeg i osušenog šnicla. U Canaganu ima, istina, nešto bjelančevina biljnog podrijetla, ali je, bar koliko me sjećanje iz škole služi, razlika između biljnih i životinjskih bjelančevina u tome što biljne nemaju sve aminokiseline. Meni se čini da tek onda nisu višak.
Ne vjerujem da ima neka razlika izmedju svjezeg i osusenog snicla,sto se tice bjelancevina,a mozda sam i ja idiot,ali ako netko zna bolje nek ispravi.A sto se tice zivotinjskih i biljnih proteina,zivotinjski sadrze gradive materijale i visoke bioloske vrijednosti,znaci sadrzaja esencijalnih aminokiselina,zivotinjski proteini imaju jos jednu bitnu karakteristiku po kojoj su u prednosti od biljnih,a to je njihova iskoristivljost.Zivotinjski protein je jako vazan za sintezu misicnog proteina(jako bitan za razvoj).Biljni proteini nemaju vaznost za metabolizam zivotinja,i tesko su razgradivi,dok je kod nas ljudi sasvim druga prica.Nemam nista protiv ako mi netko moze dokazati drugacije.
rioja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:50.