Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2014., 22:07   #3501
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
to je istina, ali i oni se operiraju

to sama moraš odvagati rizike nesterilizacije (kasnije potencijalna piometra, tumori sisa) i anestezije
ne pada mi na pamet bavit se uzgojem i mucit ju,znam da bi mozda jednom bilo prirodno ok ju parit i da okoti ,poslije bi ih podjelila,ali ja kako sam luda nebi se mogla odvojit od njih
zato zelim da ju steriliziram da ju kasnije ne napadnu razno razni tumori i svasta kako znam cut jel to nebi mogla opet podnjet

Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
OOOOOOO, takve pse je stvarno rizično sterilizirati na klasičan način i ad hoh.
raspitaj se koji veterinar radi s inhalacijskom anestezijom koju životinje puno lakše podnose i prije operacije napravite sistematski pregled gdje će prvenstveno pogledati u kakvom su joj stanju srce i organi za disanje.

kod takvih pasa sterilizacija je još bitnija jer ako se dese komplikacije s organima koji su hormonalno osjetljivi što se obično dešava nakon pete godine, rizik je još veći, a na operaciju se mora ići. znam francuzicu s operiranim tumorom dojke čija vlasnica žali što je nisu sterilizirali prije prvog tjeranja, a u dobi u kojoj je nađen zloćudni tumor bilo bi preriskantno držati je pod anestezijom duže od baš neophodnog pa je nisu sterilizirali ni pri operaciji tumora.
ne znam da li igdje u mom gradu rade sa takvom vrstom anestezije raspitat cu se malo
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2014., 13:51   #3502
Trebam savjet. Imam malog mješanca od nekih 6 mjeseci. Planiram ga kastrirati svakako i vidjela sam na više mjesta da je najbolje to obaviti oko godine dana. E sad, njemu se jedno jajčeko nije spustilo, vetica ga ne može napipati i rekla je da bi ga vadila ako se ne spusti kroz mjesec dana.
Jel prerano da ga tada i kastriram? Ili da pričekam još koji mjesec?
Obje vetice su rekle da ga sa 7mj možemo kastrirati.Inače je manjeg rasta, ima sad oko 4,5kg.
hvala
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 20:35   #3503
Ovako: ukratko imam susjedu,koja skuplja doma napuštene mačke i pse, ...ja sam vodio vetu na fakultet da se maca sterilizira ( oni nemaju vremena) .... sada me interesira, znam da se vanjski konci vade nakon 7 dana od operacije, mene zove jer očito nemaju love nit vremena (ja sam prije bio u društvu za zaštitu...), sada nakon vađenja konaca,jeli treba premazati operirano mjesto, sa jodom oli alkoholom zbog moguće infekcije nakon vađenja šavova?,hvala.

poz.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 12:41   #3504
Quote:
juventa kaže: Pogledaj post
Trebam savjet. Imam malog mješanca od nekih 6 mjeseci. Planiram ga kastrirati svakako i vidjela sam na više mjesta da je najbolje to obaviti oko godine dana. E sad, njemu se jedno jajčeko nije spustilo, vetica ga ne može napipati i rekla je da bi ga vadila ako se ne spusti kroz mjesec dana.
Jel prerano da ga tada i kastriram? Ili da pričekam još koji mjesec?
Obje vetice su rekle da ga sa 7mj možemo kastrirati.Inače je manjeg rasta, ima sad oko 4,5kg.
hvala
Mali ti ima kriptorhizam, ništa strašno, samo što operacija može malo duže potrajati jer vet bi trebao pogledati gdje je drugo jajčeko zaostalo. Kastracija se preporučuje kod takvih pasa jer se nakon nekog vremena mogu razviti tumori.
Ako mali nije ''lud'' da skače po svemu što hoda, savjetujem ti da pričekaš još 2mj.
I obavezno prije kastracije napravi sve potrebne pretrage!
Victory =) is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 10:26   #3505
Sterilizacija macke

Molim vas pomozite, bas sam zabrinuta a ne mogu zvati veta jer danas ne radi, macka mi je bila na sterilizaciji jucer ujutro u 8 i od onda nije nista jela ni pila, posto ja nisam isla po nju nisam uspila sve pitat veterinara al receno mi je da joj navecer ponudim hranu al nije je htjela ni primirisat. Popisala se na kaucu di je lezala(ima svoju dekicu) i po podu kad se malo prosetala, nije isla u pijesak. Samo lezi i spava, vidim da je jako boli al ne znam kako da joj pomognem jer nece da jede. Inace je mrsavija a sad mi se cini jos i vise mrsavijom tamo oko bokova nakon sterilizacije. Ima 5 i pol godina. Da li je to sve normalno?
annie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 10:37   #3506
Quote:
annie25 kaže: Pogledaj post
Molim vas pomozite, bas sam zabrinuta a ne mogu zvati veta jer danas ne radi, macka mi je bila na sterilizaciji jucer ujutro u 8 i od onda nije nista jela ni pila, posto ja nisam isla po nju nisam uspila sve pitat veterinara al receno mi je da joj navecer ponudim hranu al nije je htjela ni primirisat. Popisala se na kaucu di je lezala(ima svoju dekicu) i po podu kad se malo prosetala, nije isla u pijesak. Samo lezi i spava, vidim da je jako boli al ne znam kako da joj pomognem jer nece da jede. Inace je mrsavija a sad mi se cini jos i vise mrsavijom tamo oko bokova nakon sterilizacije. Ima 5 i pol godina. Da li je to sve normalno?

Ako ti je mac sterilizirana jucer ujutro, prvi dan maci nesmijes ni nuditi hranu dok se potpuno ne probudi iz anestezije...samo voda jer joj hrana moze otici na kontra stranu i onda je problem...koju hranu si joj dala...probaj joj dat malo mokre hrane ali ako su veci komadi malo vilicom zdrobi u pastetu i probaj joj dat...Ako ti je maca sterilizirana jucer nesmijes ju stavljat na kauc...maca nesmije skakat, stavis joj neku kutiju i puno dekica rucnika, na toplo mjesto, ako treba ju i umotas...
mackamama1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 11:35   #3507
Ja se još danas ne bi jako zabrinjavala oko hrane.
Potrudi se da pije vode. Ako treba i na špricu.
Hrana nek joj bude dostupna pa ako hoće neka gricne.
Naravno da ju boli. Ipak je to operacija.
Rezanje tkiva da se dodje do jajnika.
Nije baš dobro da skace prvih nekoliko dana.
Treba se paziti da se rana ne otvori.
Oprosti joj to što se popiškila na dekicu i kauc.
Trebala bi do veceras krenuti na bolje.
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 14:59   #3508
Ma naravno da nema veze sta se popiskila na kauc il bilo di... Evo danas je isla piskit u pijesak al to je to, nije pila niti jela. Dala san joj mokru hranu i spestala al nije je tila jest. Znam da ne smije skakati al napravila sam joj gnjezdo na podu al ignorirala je, htjela je na kauc pa sam je ja digla i spustila kasnije....
Al samo jadna lezi na svom mjestu i spava bebica
annie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 15:02   #3509
Naša kujica je bila operirana u četvrtak u 13h, a prvi put je uzela nešto malo hrane u petak popodne (jako malo hrane) i tek se u petak navečer stvarno razbudila, do onda je uglavnom spavala.
Znam da brineš (i mi smo stalno skakali oko nje), ali to ti je sve normalno. Glavno da ima vode, siguran ležaj (da ti ne skače slučajno okolo) i svoj mir.

Sterilizirala sam dosta mačaka i kod svake je bilo drugačije. Najgore je bilo s macom koja je 5 dana samo spavala i nešto malo jela. Ali 6. dan je bila skroz svoja. To ti je isto kao i s ljudima, svatko drugačije podnese anesteziju.

Nemoj brinuti, sve će biti okej!
wolf_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 15:39   #3510
Nemoj se brinuti, moj mačak koji bi pojeo govno i koji kad je bio bolestan s visokom temperaturom i na antibioticima je jeo.Ali poslije kastracije 24 h nije primirisao hrani , vode nešto malo.Ako se ja ne varam 24 h treba da anestezija izađe iz organizma pa tek onda polako dolaze sebi. S tim da je kod ženki ipak malo teža operacija nego kod mužjaka...ali ništa za zabrinuti se, samo joj vode daj i ako možeš izoliraj ju...odnosno ja sam svog zatvorila u sobu i stavila ga u transporter da mu bude tiho i mirno.Ja sam se 3 puta budila iz anestezije i to je ogavan osjećaj a ti znaš šta ti je, dok oni jadničci ne znaju šta im je.

Sve će to biti ok, i moj se popiškio svuda ,na pijesak je počeo ići nakon mislim 48 h a do tad je pod sebe obavio.

Edit: skinula sam vrata s transportera da može izaći ali je samo izašao pozdraviti nas i vraćao se stalno tamo dok kompletno nije došao sebi.
Lucile is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 16:50   #3511
Evo samo da javim, maca je super, u srijedu je operirana, jede normalno, igra se, ide na pijesak, nedam joj da skace al pocela je skakat na prozor cim ja ne gledam il me nema doma. Pregledavam joj sav svaki dan, sve je u redu, ic cemo skidat u ponedjeljak!
annie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 15:59   #3512
Anney05 i dini5, postovi su vam prebačeni na ovu temu.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 16:58   #3513
Gdje je najjeftinije (s obzirom da su vetovi odlični) kastrirati kujicu od 25kg na području Zagreba i okolice?
__________________
15 nisu godine
Labradorica15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 09:05   #3514
Quote:
Labradorica15 kaže: Pogledaj post
Gdje je najjeftinije (s obzirom da su vetovi odlični) kastrirati kujicu od 25kg na području Zagreba i okolice?
Probaj u vet. ambulanti Nera (Avenija Dubrava), oni su super i imaju pristojne cijene
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 19:39   #3515
Da li je itko sterilizirao starijeg psa od cca 9 godina? ne znam što da radim sa starijom kujicom, preporučio mi je vet sterilizaciju jer sumnja da ima/mogla bi imati tumore na cicama, ali opet čini mi se prestara i frka me koječega..
Mlađu sam sterilizirala na Rudešu (Vetpoint) i jaaako sam zadovoljna!
Zitolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 23:18   #3516
Quote:
Zitolina kaže: Pogledaj post
Da li je itko sterilizirao starijeg psa od cca 9 godina? ne znam što da radim sa starijom kujicom, preporučio mi je vet sterilizaciju jer sumnja da ima/mogla bi imati tumore na cicama, ali opet čini mi se prestara i frka me koječega..
Mlađu sam sterilizirala na Rudešu (Vetpoint) i jaaako sam zadovoljna!
Moja biglica je bila stariji pas kad sam je sterilizirala, ne bas toliko ko tvoja, bila je u 7. god.
Napravili smo cijelu krvnu sliku, biokemiju, ultrazvuk srca i kako je sve bilo super dala sam je sterilizirat. Operacija je prosla super, vec drugi dan je bila svoja, treci je vec htjela divljat. Reko je vet da sam ju taman na vrijeme sterilizirala jer su krenule promjene na maternici.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 18:48   #3517
Pozdrav

Nedavno sam pisala o susjedinoj maci koja je više naša nego njezina

Curilo joj je iz maternice neki gnoj ili šta već a bila je skotna..pa su cure posumnjale na piometru,vjerojatno nije bila kad se okotila bez problema.

Dakle..uspijela sam nagovorit susjedu da macu odvedemo na sterilizaciju nakon kaj malecki porastu,dakle za nekih mjesec dana..sad mene zanima dal se mace mogu sterilizirat i kad nisu mlade?

Maca ima negdje oko 3 godine..

Nemam pojma kak to ide kod onih malo starijih jer su moje sterilizirane ranije.
__________________
...tu,solo tu...

A M N E S I A
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 19:54   #3518
to je mlada mačka. da se bliži desetki rekla bi ti napraviti prvo sve pretrage, ovako je dovoljan brzinski pregled i sterilizacija.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 21:53   #3519
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Moja biglica je bila stariji pas kad sam je sterilizirala, ne bas toliko ko tvoja, bila je u 7. god.
Napravili smo cijelu krvnu sliku, biokemiju, ultrazvuk srca i kako je sve bilo super dala sam je sterilizirat. Operacija je prosla super, vec drugi dan je bila svoja, treci je vec htjela divljat. Reko je vet da sam ju taman na vrijeme sterilizirala jer su krenule promjene na maternici.
hvala ti.
a mogla bi onda za početak tražiti da naprave sve pretrage pa ćemo vidjet.
Zitolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 22:13   #3520
Quote:
Zitolina kaže: Pogledaj post
hvala ti.
a mogla bi onda za početak tražiti da naprave sve pretrage pa ćemo vidjet.
Svakako. Nemoj nikako dat psa pod anesteziju bez svih pretraga. Savjetujem ti da se odlucis na inhalacijsku anesteziju, psi ju puno bolje podnose, puno se lakse probude i puno je sigurnija od intravenozne.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:55.